Poznáte dobrého pediatra v Prešove?

jasna2
4. máj 2009

Ahojte mamičky,
viete mi poradiť dobrého pediatra v Prešove? My chodíme do "Muča" k pani Dr.Dzupinovej a nie sme velmi spokojní. Naposledy sme tam cakali hodinu s trojmesacnym babom (podla mna by mali ist taketo babatka prednostne) S vacsim synom v pohode pockam, ale predsa s babom... Mala bola hladna, mrzuta, nakoniec mi zaspala vycerpana v naruci. Neviem, mozno to tak funguje vsade. Ak mate nejaky tip napiste. Dakujem

janajanajana
4. máj 2009

Mudr. Mrouahová, na sidl. Sekcov. Za prednostne vysetrenie sa ale plati samozrejme 🙂

janinah
4. máj 2009

ak si nespokojná len kvôli čakaniu,ale počula si dobré veci čo sa týka odbornosti / ja túto tvoju Dr. nepoznám/ tak to by som zvážila,nemáš veľmi na výber, pokiaľ sa nejedná o superakútnu vec tak sa čaká....tiež som čakávala s drobcami a predomnou šli zdravovyzerajúci mládenci 😒

kingstonka
4. máj 2009

...ja sice nie som z Presova, ale nasa detska lekarka vysetruje deti do roka a tehotne mamicky prednostne-bezplatne... takze su aj take...

ivana82
4. máj 2009

Jasna, ja chodim k Dr. Poradovej na Sekcove v Opale, co sa tyka odbornosti je super, ale takisto co sa mi nepaci, ze poradne ma zaroven s chorymi pacientmi, ja som s drobcom minuly pondelok cakala dve hodiny, maly bol nervozny, par ludi sa vopchalo a pod. aj ked sme objednani na niektoru hodinu, tak takisto cakam...myslim, ze pokial to lekarom nepovieme, co sa nam nepaci, tak to nikdy nenapravia a co sa tyka cakania tiez si myslim, ze je to problem kazdeho lekara...

uzasnucka
4. máj 2009

Ahojte mamicky, ja s mojou malou chodim k MUDr. Herdickej na Levocskej ul. v poliklinike a bola to este moja detska lekarka a aj preto som k nej isla s mojou dcerou lebo ja som s nou mala stale len dobre skusenosti a rovnako tak aj teraz som s nou maximalne spokojna aj co sa tyka odbornosti aj co sa tyka tej ludskej stranky je velmi mila, stale poradi a ma ku kazdemu dietatu individuálny pristup - viem to podla toho, ze k nej chodi aj kamoska so svojou malou a obcas ked sa rozpravame tak vidim, ze k tej jej malicke pristupuje co sa tyka lekarskej stranky tak ako sa vyvija jej mala a nezovseobcnuje. Aj ked bola moja mala este uplne malicka tak sme chodili do poradne v stredu popoludni ked to ma vyhradene len na poradnu a tak sme sa tam nestretavali s nijakymi inymi chorymi ludmi. Rovnako ak sme mali alebo mame nejaky problem a prideme mimo poradne tak nas s malickou zoberu prednostne, aby sme dlho necakali pri ostatnych chorych ludoch a za prednostne osetrenie sme este nikdy neplatili proste to beru nejako tak logicky, ze predsa len s malickymi sa caka dost tazsie ako uz s vecsimi detickami.
Myslim, ze svoju nespokojnost treba vyjadrit aj v pripade ak ide o lekara a ak sa s tym ten lekar nevie nejakym sposobom vyrovnat tak, je najjednoduchsie mu to dat najavo tym, ze si odneho vezmete kartu, ved urcite nieje vhodne, aby male babatko cakalo na vysetrenie v cakarni plnej chorych ludi a uz vobec nie ked je zdrave a ide len do poradne. Urcite je to dolezita vec ved ide o nase poklady, tak drzim prsty pri rozhodnuti.

janajanajana
5. máj 2009

Myslim, ze aj ta spominana Mrouahova berie chore babatka prednostne,ja som raz prisla na poradnu priskoro, ked tam bol prave este chory pacient, tak ma hned upozornila aby som radsej pockala vonku, poradnu ma samozrejme v ine hodiny, ked uz nechodia chori pacienti. A hlavne, nedopuje deti ATB pri kazdom kychnuti, moja starsia mala zapal priedusiek, ked kaslala dobre 3 tyzdne a sama som uz chcela nech nasadi tie ATB, tak ona kazdy tyzden radsej urobila vyter a pokial je negativny, tak tie ATB nedala a malej to preslo aj bez nich.

svenka
5. máj 2009

Ahojte. Ja chodim k dr. Bencicovej, ale ona ma ordinaciu v Luboticiach... Inac je super, s malym ma vzdy objednava na poradnu, ked tam nie su chori pacienti... Raz ked som sa nemohla v dany termin dostavit, tak som prisla na druhy den, a zobrala ma hned, aby som necakala s chorymi pacientami... Ja som spokojna 🙂

danielkapo
5. máj 2009

Ahoj
Ja chodim s malou na Šváby k MUDr.Karabinošovej, bola to tiez este moja detska lekarka....som maximalne spokojna...Poradnu ma v pondelok od jednej, teda s chorymi detickami babo do kontaktu nepride, nikdy som necakala dlhsie nez 5-10minut. Ked bola Simi mensia a prisli sme s nejakym problemom, vzala nas hned, bez priplacania....Teraz som zvykla chodievat na vysetrenie cca okolo 11-ej, to uz ma prakticky prazdnu cakaren 😉 A je velmi zlata, prijemna, sestricka tiez

monikatonik
5. máj 2009

No tak ja chodim s malym k Dr. dzupinovej a este sa mi nestalo, ze by sme dlho cakali. Vzdy nas vezme hned ako prideme, dokonca mi vraveli, ze mozme aj zaklopat. Iba raz sme cakali trosku dlhsie ale to boli pred nami este mensie deticky.

ajsa32
5. máj 2009

ja odporucam dr.jurigovu. ma oridnaciu vo svojom dome, tym paodm odpada stretavanie inych pacientov, poradne ma poobede, takze sa nemusime ponahlat na rano, kocik si odparkujeme na dvore, kd eje branka na zvoncek, dr. je mila, neriadi s atabulkami, podporuje dojcenie, sestricka je tiez mila...

a viem, ze chore deticky berie prednostne, ak idu mimo poradne.
a chysta sa zaviets aj zubnu ordinaciu , najma pre deti, tiez priamo v dome.

vikuska
6. máj 2009

Ahojte ja chodim s obidvma detmi tiez k Dr.Dzupinovej a tiez sa mi nestalo,ze by som nejak dlho cakala.Maximalne z rana,ked su tam deticky na odbery a nikdy to nebolo dlhsie ako pohodiny.Je tam zlata sestricka a vzdy ked moze tak nas hned vezme.A s doktorkou som spokojna,je dobra odbornicka a nedava detom za kazdu cenu ATB.

nikietka
22. mar 2011

O chvíľočku to už budú dva rôčky, čo tu nik neprispel a dobrá rada o dobrom pediatrovi blízko centra PO by sa zišla 🙂

mimca20
23. mar 2011

Ahoj Nikietka, mas pravdu, zisla by sa dajaka dobra rada o dobrom pediatrovi v PO.
My mame termin v juni a budeme sa stahovat do Niznej Sebastovej a to v PO nikoho nepozname. Tak aj nam by pomohli dajake informacie o lekaroch. Pa 🙂

maryanna
24. mar 2011

@nikietka no blízko centra síce nie je, ale je na sekčove, dr.Mrouahová, je veľmi dobrá odborníčka, chodí ku nej polovica mesta, má strašne veľa detí, práve preto že je asi najlepšia v meste. JE milá, príjemná, vyzná sa, vždy presne stanoví diagnózu, a čo je hlavné nedáva zbytočne antibiotiká...len ak je to fakt nutné......

nikietka
24. mar 2011

@mimca20 Tak mozeme hladat spolu 🙂
@maryanna Dakujem Ti velmi pekne za radu, ale asi zvolime nieco blizsie... nemam auto a byvam v centre PO, takze ide skor o nutnost... (dokonca ani manzel nepracuje v PO). Uz som o tejto lekarke co-to precitala a naozaj vidim, ze su len tie najpozitivnejsie reakcie... no, uvidime.. Dakujem
Citala som, ze na Kovacskej (mučo) sú vraj viaceri pediatri: http://www.atlasfiriem.info/katalog/institucie-...

Ide ale o to, ze neviem, koho vybrat a kedze nie som povodne Presovcanka, tak nepoznam ani ich renome. Da niekto referencie?

maryanna
24. mar 2011

@nikietka jasné , ako tebe vyhovuje, ale napr ja som bývala na sídlisku 3, čo je úplny opačný koniec ako sekčov, autobusom 30 min, a chodila som s malým busom na poradne normál ..........pre mňa vzdialenosť za dobrým lekárom nieje rozhodujúca, ja ku mrouahovej chodím od malička, ešte aj teraz, takže preto som neváhala merať takú vzdialenosť....teraz sme s apresťahovali a mám ju dva kroky od bloku:D
ale každý má iné kritériá, čo je jemu bližšie, ja akurát poznám asi 2 lekárov detských čo sú nič moc, ale nie sú v centre...takže asi netreba písať mená🙂 držím prsty nech si spokojná🙂

mimca20
25. mar 2011

@nikietka
Tak bude sranda najst niekoho kto bude vyhovovat nam aj nasim deturencom 🙂 . Dufam, ze najdeme volakoho.

nikietka
26. mar 2011

@maryanna Ďakujem za radu, úprimne. Je samozrejmé, že prvým kritériom je kvalita lekára, sama mám pôvodne zdrav.vzdelanie, tak a v dnešnej dobe nájsť niekoho naozaj kvalitného je vskutku ťažké. Pozri, možno sa tam nakoniec aj stretneme 🙂 Ďakujem ešte raz za radu.

@mimca20 Zistila som, že je naozaj najlepšie zbierať referencie tu na MK, od Prešovčaniek. A nesekla som sa ani raz 🙂
Ty máš ešte dostatok času, ja už začínam plašiť, len aby všetko bolo ako má byť, kým príde malinká 🙂

Baby, želám Vám krásnu sobotku, vidím, že asi bude dnes primračené,ale ja sa idem pustiť do umývania okna v kuchyni (už toho veľa nenaspím..) 🙂

sofia2008
26. mar 2011

jednoznacne MUDr. Mrouahova, naj detska lekarka v PO, chodili sme k nej vsetky deti z rodiny a dnes k nej chodia nase vlastne deti 😵

juliakocka
1. jún 2011

@sofia2008 a kolko ma ta dr. mrouahova rokov? ja by som potrebovala tu na sekčove, ale nechcem staru babu čo už ide do dochodku, radsej niekoho kto skoncil skolu....????poradite?

sofia2008
1. jún 2011

@juliakocka ahoj, no ona ma okolo 50rokov, ma ambulanciu na kopci, ako sa ide na Salgovik..fakt je skvela odbornicka, ma velmi vela deti, ale myslim, ze berie aj dalsie, minule mi vravela, ze jej pribudlo 150 novych deti 🙂

mysiatko
4. jún 2011

ahojte neviem sa rozhodnuť pre pediatričku, zvažujem Dr. Herdickú na Levočskej ulici v poliklinike alebo Dr. Dzupinovú v Muču, ak s nimi máte skúsenosti budem vďačná za každý názor a radu. ďakujem

dioliana1
4. jún 2011

@juliakocka Balogová alebo Bodnárová mali by robiť v Opále...

juliakocka
6. jún 2011

a tu niekoho v raimanuse na jurkovičke mi neodporučíte? podla ulice patrim pod doktorku co pomaly do dochodku pojde a taku staru nechcem pre dieta, predsa oni sa drzia tych svojich zastaralych metod a ja som radsej za mladých doktorov ......a bývam tu blízko, opál nechcem riešiť, ked mam polikliniku 2 minuty od bytu : 🙂

rebeka711
3. aug 2011

@vikuska
Samozrejme, ak k nej chodis po znamosti, tak necakas. A viem, ze chodis. Chodila som k nej roky a vacsinou bola neprijemna a nevrla a v cakarni som tiez dlho cakala. Netvrdim, ze nie je dobra odbornicka, ale takych je v Presove viac, ale to jej chovanie.... Chodim teraz k Dr. Poradovej a to je fakt zlata lekarka, neda sa to vobec porovnat, aj tam si chvilu pockam, ale to je predsa normalne vsade. Sestricka aj lekarka su velmi mile a nikdy som tam nemala ziadny problem. Este chcem podotknut, ze sestricka u Dr. Dzupinovej je zlata, na rozdiel od doktorky.

sofia2008
3. aug 2011

@mysiatko dr. Herdicka urcite 🙂

vikuska
5. aug 2011

@rebeka711 Ahoj rebeka,veď aj teba Dr.Dzupinová pozná a vie kto si.Tak v tom by som problém nevidela.Každý sme nejaký a nikto nie je dokonalý .Od vtedy čo k nej nechodíš,tak má lepšie vybavenú ambulanciu.Ja k nej chodím,väčšinou tak ,že sa najprv objednám u sestričky,alebo keď mám niečo vážne tak sa spýtam,či ma v ten deň vezmú.Keď treba tiež počkám,väčšinou majú stále dosť detí a snažia sa všetkých ošetriť . A nemiešajú zdravé deti s chorými!!!!!.Kedže som zdravotník,čo ty vieš,tak sama viem,že nie vždy je to jednoduché vyhovieť všetkým.Sto ľudí sto názorov.

evicka_po
1. apr 2012

Zdravím vás. Otváram znova túto tému, chcela by som zmeniť pediatra a chcela by som vedieť či niekto z vás má skúsenosti s lekárkou ktorá dokáže akceptovať negatívny postoj k očkovaniu, je dobrý odborník a keby bola aj milá bolo by to báječné 🙂. ďakujem

gathering
4. júl 2013

@evicka_po Ahoj evicka! hoc po roku ale to by zaujimalo aj mna... nasla si niekoho v po?

evicka_po
4. júl 2013

@gathering ani velmi nie...🙂 pstala som u starej dr. uz sme nahlaseny, hadam uz bude pokoj...