Prešovská detská nefrológia. Mám zlú skúsenosť

daniela77
13. mar 2010

Ahojte mamičky, túto tému som založila naschvál, nakoľko sa musím s vami podeliť o svoju zlú skúsenosť s prešovskou detskou nefrológiou. Nedá mi to, pretože mi záleží na našich deťoch, aby sa vám nemuselo stať niečo podobného. Mám teraz už pomaly 14 mesačného syna. Keď sme mali 9 mesiacov, ochorel, stále vysoké horúčky. Detská lekárka nám neustále predpisovala antibiotiká, nakoniec sme skončili v nemocnici. Poslala nás tam práve detská nefrologička. Nebudem menovať, je tam len jedna, na Levočskej. Keď sme sa vrátili z nemocnice, odniesla som jej prekopirovane prepúšťacie správy, ako ma prosila. Dala mi skúmavky na moč, že ich mám týždeň pred kontrolou odniesť do labákov, aby mala výsledky a dala mi termín kontroly. Tak som urobila všetko presne tak ako mi kázala, prišli sme na kontrolu a teraz príde to podstatné. Boli sme objednaní na 11.00. Prišli sme načas. Kým nás zobrala do ambulancie bolo 15.30, s tým, že medzitým si zašla na obed samozrejme. Tak si viete predstaviť, aká som bola nervózna, že som musela takú dlhú dobu čakať s približne už 10 mes. synom. Ale už som chcela, aby ho vyšetrila, lebo keby som sa preobjednala, boli by čakacie doby približne také isté. Tak som to asi počula od viacerých mamičiek. Ale toto ani nie je vlastne celá podstata problému. Keď sme prišli do ambulancie po takom dlhom predlhom čakaní, tak ona sa na neho ani nepozrela, len si napísala výsledočky do počítača. A dala mi ďalšie skúmavky na kontrolu, ktorú sme mali absolovovať o mesiac. A ešte mi povedala s kludom v hlase, ze takéto diagnozy sa zvyknú zopakovať, niekedy do týždna, niekedy do mesiaca, niekedy vobec, je to individualne. Ja som si minimalne myslela, ze ked uz pride clovek s dietatom na kontrolu, ze mu aspon urobí uzv. obličiek. Ale zle som si myslela. Ešte na margo tej nemocnice. Predtým, ako nás tam poslala, robila mu uzv. obličiek, no a v nemocnici mali napísané na chorobopise ze uzv. obličiek v norme, čiže v našej úžasnej prešovskej nemocnici mu ho už ani nespravili. Čo ale nasledovalo. po dobratí liekov malý dostal znova horúčky, detská lekárka mi predpísala zas atb., lebo sa mu zas potvrdil zápal obličiek. mal baktériu v moči a vysoké crp. nedalo mi to, k nefrologicke som uz ani nesla, lebo ked som si predstavila, ze tam budem musiet s chorym dietatom cakat zas 4 hodiny, tak ma to hned preslo. Išla som so synom rovno do KE, ale nie na nefrológiu, ale na urológiu, kde mu urobili ultrazvuk, a hned doktorka povedala, ze mame reflux, ale ze urobi este jedno vys. aby sa to potvrdilo, tak mu robila cystografiu, kde vysiel dokonca obojstranny reflux, velmi vazna diagnoza, najvyssi stupen. Chytali sa tu za hlavu, ze ako je mozne, ze taka do neba volajuca diagnoza nebola zistena a hlavne ze mu v nemocnici ten uzv. nerobili. A este aj to, ze to vysetrenie co mu robili v KE mala byt prva vec,co mala byt robená dietatu, kedze prekonalo pyelonefritidu. vec sa ma takto, ze teraz lezíme v nemocnici, sme po prvej operácii, malého operovala Dr. Kurcinová, je to úžasná lekárka, úžasná žena, a som šťastná, že práve ona má v rukách môjho syna, lebo vzniká nádej na jeho vyliečenie. Ja si ani neviem predstaviť, čo by bolo, keby som nezobrala iniciatívu do vlastných rúk a ostala by som v rukách tej kontrolórke močov v PO. Asi by sme už boli niekde na dialýzach. Malý ma samozrejme pojazvené obidve obličky, to je dôsledok tých zápalov a keďže máme obojstranný reflux, tak obidve strany. Ešte nás čaká jedna operácie asi o 6 až 8 týždňov. Bude mu operovať druhú stranu. Takže len toto som chcela napísať, nedalo by mi to, aby som to tu nenapísala, pretože nechcem aby naše deti v budúcnosti trpeli kvoli neschopnosti niektorých lekárov. Inak vážne uvažujem nad tým, že celý prípad posuniem úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, lebo toto, čo dokázali v našom prípade prešovskí lekári sa len tak ľahko nevidí. Pozdravujem vás všetkých. Pekný deň
Ps. a ešte niečo, ak vás detský lekár niekedy pošle na nefrológiu, tak v Košiciach je detských nefrológov dosť a sú fakt dobrí. Ja som sa vybrala na urológiu viac-menej kvôli známosti. ...a dobre som urobila...držte sa

denne73
9. nov 2016

Zahorjan je urolog nie nefrolog.Na oblicky je odbornicka bohuzial Hanudelova.My po terajsej skusennosti a to chodime 5r k nej.nikdy viac!!!! Brala malej krv,sposob napichla zilku a zacala hladat skumavku , krv kvapkala mmm na dziny ,mne po rukach,po zemi hroza jak na jatkach.. Sestricka sa pred odberom zdvihla ,prezliekla a odisla.. Sok,sok a dodnes nie sme z toho spametany.. Dnes mm ide pre vysl.berie kartu.. len netusime kde ju dat..

denne73
3. jan 2017

Jedina nefrologicka pre deti je Hanudelova. Zahorjan je odbornik na moc.cesty,ona na oblicky ,takto nam to bolo vysvetlene sestrickou u Hanudelovej.Vediet co nas caka urcite volim Košice.

bekusinka
15. aug 2017

Bola som dnes u nej na zaucenie lebo hlada uz 4.mes.sestricku.Mam 2 deti a tiez mi idu niekedy na nervy ale ona mi pripomina krkavciu mater.
K deckam sa sprava otrasne ked ma dieta 6 rokov jej kaze aby sa spravala ako dospela??? Otras,kricala na malu pacientku (lebo za bala)pred odberom ktory som jej mala brat ja.chcela som ju upokojit tak som zahovorila o rozpravky a postavicky princezne tak bola fajn a ona ze co sa s nou vykecavam mam pichnut a odobrat ne kecat a to som robila popri tom.
No sa necudujem ze tam niaka nevydrzi ani zaucanie.s takou oaobou byt 7 hod.v kuse?Ani za 1000€.

laurika26
18. máj 2018

No ženy, ako čítam vaše príspevky, tak mám pocit, že ste všetky vyštudovali medicínu, keď poznáte postupy pri tej ktorej dg. 😉 Mám 3 deti a ako ste mnohé vyššie písali, že oplatí sa ísť do KE k lekárom, tak chcem vám napísať, že áno, aj ja som sa takto vybrala za "lepšími" lekármi. A ak mám byť úprimná, tak aj v KE som natrafila na "odborníkov". Môj názor je taký, že veľa závisí od toho ako je vyťažený, ten ktorý lekár, ak má pacientov vyše hlavy, tak mu až tak nezáleží na vystupovaní a správaní. Takže áno, môžte mať zlú skúsenosť s doktorkou, ktorú tu ohovárate, ale z môjho pohľadu pri takom počte pacientov, ktorých musí vyšetriť jej nič iné neostáva. Áno kto môže, choďte k iným lekárom, aspoň jej ubudne a bude mať lepšiu náladu, bude sa môcť venovať viac pacientovi. Lebo ťažko sa môže venovať pol hodinu pacientovi, keď je v rámci Prešova a okolia jediná nefrologička. A vie, že na chodbe ešte čaká kopec ľudí, ktorých musí vyšetriť, a ktorí sú tiež nervózni, že prečo je tam ten-ktorý pacient tak dlho...
A na margo ešte niektorých z vás, ktorí jej prakticky kazíte meno, len poznámka - že ak máte naozaj také pochybnosti, tak dajte podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, v opačnom prípade môže práve ona podať trestné oznámenie za ohováranie...
Mám s ňou tiež osobnú skúsenosť, chodím k nej s dcérkou od narodenia, čo je už 6 rokov a nemám pocit, aby nevedela čo robí...

orieska325
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ewellina
18. máj 2018

V Spišskej Novej Vsi je detská nefrologička jedna veľmi zlatá pani doktorka. Ak neviete kam ísť, choďte k nej. My sme predtým tiež neboli spokojní, ale táto pani dokotorka v SNV je super. Nečaká sa dlho, je veľmi milá k deťom, slušná a príjemná k rodičom a pokiaľ to ako laik môžem posúdiť, zdá sa, že je aj dobrá odborníčka.

kukucka26
21. feb 2019

@janinah prosím aj mne info o tom o vyšetrení ďakujem

kukucka26
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkasevka
15. mar 2019

@laurika26 to musíte byť nejaká rodina alebo známa,keď toto napíšete...aj keby mala 1000 pacientov denne Nemá právo sa takto správať k deťom!!!!!! Obyčajná krkavcia žena...
Viac už sa skazit jej meno nedá...apropo skazila si ho ona sama....

laurika26
15. mar 2019

@evkasevka budeš sa diviť, ale žiadna rodina nie sme, ani som ju pred tým nepoznala a tiež mám svoje skúsenosti, ale nikdy som nemala pocit, žeby sa k deťom správala zle... a ver mi mám osobnú skúsenosť s dosť lekármi, a nemyslím si, že patrí k tým najhorším, ak by sme posudzovali vzťah lekár-dieťa 😉, čím ju však neospravedlňujem, ak sa k niektorému dieťaťu správala zle, ale z niektorých mamičiek mám pocit, že ich dieťaťu sa nesmie ublížiť, nikto od dieťaťa nemôže niečo požadovať - rodič má dieťa pripraviť na návštevu lekára a spolupracovať s lekárom, aby zbytočne nezdržiavali svojou nedisciplinovanosťou 😇