Prestrihnutie uzdičky v Bratislave

renci777
8. júl 2018

Ahojte, viete prosim niekto doporucit lekara na prestrihnutie uzdicky v BA?

zuzinabila
8. júl 2018

my sme to absolvovali uz s tromi detmi v centre YLUX na racianskom myte.informovala som sa aj inde,ale v ruzinove tento zakrok detom nerobia a na heydukovej boli drahsi a tiez system tam je iny.YLUX napriek tomu,ze ma dost vysoke ceny robil este minuly rok tento zakrok za prijatelnu cenu,tusim 20 eur na dieta.

zorilka
8. júl 2018

@zuzinabila Dobry vecer, ako starym to robili vasim detom prosim? U nas ma hornu uzdicku starsia aj mladsia (maju 3roky a 1rok) a nikto z lekarov s tym nic nechce robit ☹

sadika
9. júl 2018

zdravim, odporucam dr. horvathovu z Race. A neplatili sme nic,objednanie na cas a ludsky pristup ako bonus

renci777
autor
9. júl 2018

@sadika ahoj snazim sa k nej dovolat , no nedvihaju, nevies ci dvihaju telefony?

maminecka2
9. júl 2018

Dr. Lorenc v Procare- je uzasny. Len neviem ako to funguje ak mas inu poistovnu ako doveru, skuste zavolat.

sadika
9. júl 2018

@renci777 dvihaju,ja som sa telefonicky objednavala,ale je mozne ze maju dovolenku

sasunka
9. júl 2018

@renci777 Ja som logoped a deti posielame do Centra jednodnovej chirurgie na Kramaroch.

luciaema
9. júl 2018

@sasunka tak sa spytam logopeda...🙂 mne zubarka povedala, ze horna uzdicka s recou nesuvisi, ze to dolna...hornu doporucila mojej malej cviknut, pretoze mame vyraznu medzierku medzi hornymi zubami.

sasunka
9. júl 2018

@luciaema Ano mate pravdu, z Vasej otazky nebolo jasne o aku uzdicku ide, ostatne prispevky som necitala, az teraz a vidim ze sa bavite o tej hornej. Ta zavadzia skor z estetickeho hladiska, s vyslovnostou nesuvisi. Mne ju v detstve odstranoval moj zubar.

zuzinabila
9. júl 2018

@zorilka ak si pamatam,tak zubarka vravela,ze ju prestrihuju ked deti este nemaju horne jednotky alebo potom az ked maju vyrastene.takze nam to robili az ked mali vyrastene,okolo 6.roku.tiez z estetickeho hladiska hornu uzdicku,kedze sa im robila medzera medzi zubami.je to zakrok,kde sa aj zasiva tkanivo,takze tekuta strava prve dni,obmedzenie fyzickej aktivity,vyhybanie sa infekciam,t.j.pobyt doma...treba naplanovat,nam sice robili koncom leta,ale taketo zakroky si lepsie asi ked je vonku chladnejsie,aj kvoli hojeniu

zuzinabila
9. júl 2018

@sasunka a kolko to tam stoji?napriklad nosnu mandlu v detskej fakultnej na kramaroch spravia zadarmo a tu za velke peniaze. a pre co?len pre dobry pocit,ze som bola v sukromnej?z porovnania vlastnych deti a z rozpravania inych nevidim rozdiel v kvalite vykonu,ani v nicom inom.len to,ze to odlahci moju penazenku o vyse 200 eur a niekto sa na mne pekne nabali:(

renci777
autor
9. júl 2018

@sasunka zdravim, chcem sa len spytat. Boli sme dnes na poliklinike v Karlovke, jedine tam boli ochotni ma vziat hned, no doktorka sa jej pozrela do pusy avravi mi,ze neni co strihat, ze ak bude treba, tak je nutne ist do tkaniva uz prekrvovaneho, ze sa mam obratit na ORL, ze bolo by dobre ak by to videli, ze teda ona mi nema ako pomoc, ze sa mame doma snazit.
Ono cela nasa story sa zacala uz v porodnici. Strasne vela porodov,plna porodnica,teda sme boli spolu az na druhy den poobede. malicka mala zltacku, bola velmi apaticka, neprisavala sa... prikrmovali sme injekcnou striekackou, tak slecna si samozrejme vybrala jednoduchsi sposob papania.doma sme dako to dojcenie rozbehli, no aj tak biedne. Tak som kontaktovala laktacnu poradkynu, ta jej dala prst do pusy a hned,ze uzdicka aj dolna aj horna, tak som to zacala riesit, no kam som zavolala tam dovolenka. Tak som z toho uz taka nestastna... bola som dnes u pediatra pre vymenny listok. Vedela by si mi doporucit nejakeho dobreho ORL? Mam strach aby nemala daky problem s vyslovnostou hlasok v buducnosti 🙈😔

zorilka
9. júl 2018

@renci777 Ahoj, co ja viem, tak jeden lekar v TT to robi takymto malym babatkam. Ale to mas asi odruky.

zorilka
9. júl 2018

@zuzinabila Super, dakujem. Ste velmi mila 😉

maminecka2
9. júl 2018

@renci777 Ako som uz pisala, skus toho Dr. Lorenca- mojej malej strihal hornu aj dolnu ked mala tyzden, tiez nam to odporucila laktacna. V porodnici som sa pytala troch doktorov- a ze netreba. Ale hrozne prisavanie, kojenie a laktacnej sa to nezdalo a Dr. Lorenc to potom zhodnotil ze jasne ze treba. Nenechaj sa odbit. Skus volat aj k tej Dr. Horvathovej, mozno zajtra uz bude.
Este to robi jedna Dr., idem Ti pohladat jej meno, uz si nepamatam.
A nemusis mat paniku, horna nema vplyv na rec, striha sa u takto malych babatiek kvoli zlemu kojeniu. Ak s tymto problem nebudete mat tak nebude vadit ze ju nestrihnu, vekom sa aj zvykne natiahnut- je to individualne.

maminecka2
9. júl 2018

@renci777 Pisem IP

sasunka
10. júl 2018

@renci777 Ta dolna uzdicka moze mat vbuducnosti plyv na vyslovnost ale aj vobec nemusi. Netreba ju strihat preventivne ak to nie je nutne - ak teda dietatko nema iny problem. V tom Centre Kramare to robia laserom, trva to sekundu. Ineho konkretneho lekara odporucit neviem kedze som teraz na MD.

renci777
autor
10. júl 2018

@sasunka a teda laserom vedia vyriesit aj situaciu ak ide uz o prekrvene tkanivo nielen blanku? Viem ze sa tie zakroky lisia

sasunka
11. júl 2018

@renci777 K tomu sa neviem vyjadrit kedze nie som lekar.

renci777
autor
11. júl 2018

@sasunka jasne 🙂 ale dakujem kazdopadne za infosky 🙂

evakalna
15. júl 2018

Detská fakultná nemocnica Kramáre - ORL ambulancia.

yeanne
8. feb 2019

@sasunka ako sa prosím vás volá to centrum na Kramároch, kde to robia laserom?

sasunka
9. feb 2019

@yeanne Centrum Kramare

nikusiak9
10. júl 2020

@sasunka a cena prestrihnutia?

juliavolna
26. mar 2024

@renci777 kde ste nakoniec boli