Psychiatrická liečebňa Hráň. Máte s ňou skúsenosti?

marianka79
30. jún 2009

Ahojte je tu niekto kto má skúsenosti s touto liečebňou?Je to až na východe za Košiciami.Posielam tam syna tak sa ozvite ☹ 😢

marianka79
autor
30. jún 2009

jej pardon nie psychyatrická ale psychiatrická hanba pardon

marianka79
autor
1. júl 2009

takže nikto? No škoda 😢 ☹ 😢 😒

andy.a
1. júl 2009

Marianka,no sama ho tam asi neposielaš,ale pedopsychiater,nie ?? 😕 😕 😕

eva7780
1. júl 2009

ja bývam nedaleko, to je niekde v horách nie?

emily333
1. júl 2009

marianka IP

mimkao
1. júl 2009

Marianka, moja babka pred tým, než išla do dôchodku tam robila vychovávateľku. A mamina kmotra ju tam robí doteraz. Obidve bývajú v tej dedine,je to ešte pred dedinou, volajú to "na Hore" a jediné, čo nateraz o tom viem, je, že to tam rekonštruovali a vraj je to tam pekné. Ale viem, že to ti môže byť tak 15-násť. Zavolám mame a dám ti vedieť niečo bližšie.

marianka79
autor
1. júl 2009

ANDYved ja viem to uz mám vydiskutované so psychyatrickou

mimkao budem velmi rada dakujem a pekné to tam je klikla som si na nete ale ide mi o iné spokojnost pacientov a tak predsa len má 9rokov a dat ho na 4 mesiace 400km daleko nie je sranda

zoya1
1. júl 2009

Ahoj Marianka!
Hraň je ako každá iná psychiatrická liečebňa pre deti. Sú tam poväčšine detičky s poruchami správania. Myslím, že v súčasnosti je vybavenie ale aj personálne obsadenie v tejto liečebni na veľmi dobrej úrovni. Ja sama tam umiestňujem deti a neraz som nútená ísť tam obkuknúť čo a ako. Takže posudzujem z vlasného hľadiska. Som pedagogička v Krízovom stredisku. Myslím že deti tam majú postarané o program - naprogramované do minúty, takže sa nemajú veľmi čas nudiť. Potom daj vedieť ako sa synovi páči apod. Prípadne ti môžem v niečom pomôcť je to od nás 20 km.

marianka79
autor
1. júl 2009

zoya no to je presne Patkov prípad má problémy so správaním s adaptáciou v kolektíve Pojde tam asi az od septembra nech si este užije prázdniny no ale som počula že je to jediná liečebňa na slovensku a od nás je to 406km ako je to tam s návštevami?A budem mu moct aj zatelefonovat?Neviem si to vobec predstavit ze ho nebudem met doma 4 mesiace

zoya1
1. júl 2009

Marianka, myslím že žiadna psychiatrička neposiela dieťa do liečebne len kvôli nejakému rozmaru. Pokiaľ sa včas diagnostikuje porucha a dôjde následne k liečbe je veľká pravdepodobnosť nápravy. Dúfam, že to bude aj Patrikov prípad. Neviem to na 100 % ale myslím,že návštevy má dieťa povolené. Ako často a na ako dlho môžem zistiť.Tak isto čo sa týka telefonovania. Viem že 4 mesiace sú dlhá doba, ale človek musí pretrpieť pokiaľ ide o takú dôležitú vec ako je vlastné dieťa. Hlavu hore ide o tvojho syna.

marianka79
autor
1. júl 2009

zoya no to máš pravdu pokial sa s ním dá robit tak je to ok horšie by to bolo s takým pubišom. Ja som si to ale našla sama psychiatrička mi nič neodporučila to až ked som jej ja povedala o Hrane a to k nej chodíme 2roky

andy.a
2. júl 2009

Marianka a musí to byť liečebňa,a liečenie na 4 mesiace ? 😕 nepoznám tvoj konkrétny prípad,
ale na krátkodobejšie preliečenie-mesiac-dva ..je veľmi dobrá aj Detská psychiatrická nemocnica v Kremnici 😕 😝
aj tam si to rodičia a deti chvália 😉

a na pedopsych.chodíš do TT ?? 😕 😝

marianka79
autor
2. júl 2009

andy.a vies ja som si vsetko hladala sama a to i vhodnú školu nikto mi nepomáhal na všetko som sama žiadne odporúčania Patka mi nikam nechceli prijat do školy nepatril do beznej triedy len do speciálnej tú som si aj chvalabohu našla ale i tam sú problémy O tej Kremnici neviem co je to zac tak isto ako som donedávna nevedela o Hrani tak i o tomto počujem po prvý krát vieš o tom niečo viac?A kedze som trnaváčka tak hej do Trnavy

a to liečenie je individúálne čo sa týka dĺžky liečenia ževraj niekto je tam i rok

andy.a
2. júl 2009

Marianka,neviem,akú má Paťko diagnózu...len poruchy správania ?? 😕
v tej Hrani-keďže je to liečebňa-berú pac.na dlhšie pobyty,niekoľko mesiacov,asi aj ťažšie zvládnuteľné stavyresp.deti z ústavov a detských domovov...,kde treba dlhodobejšie sledovanie-autizmus,mentálnu retardácie,ťažké poruchy správania... a pod...

V Kremnici ide o zvládnutie skôr akútnejších stavov,nastavenie na terapiu,ako nemocnica sú limitovaní poisťovňou,dĺžka pobytu,čo viem tak mesiac-dva 😉
ale decká aj rodičia si to chvália 😉
berú deti do 16 rokov 😉

tvoja pedopsychiatrička,teda Paťkova, potom kam posiela decká na hospitalizáciu ?? do Blavy na kliniku ?? 😕 😕 😕

danielsio1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
flamenga
2. júl 2009
marianka79
autor
3. júl 2009

flamenga díky to som uz ale našla sama mám to už celé popozerané je to pekné len teraz som v pomykove lebo každý radí inak

marianka79
autor
3. júl 2009

a teraz neviem Kremnica?Hraň?Alebo obidve?čo je lepšie?babo radˇ. 😖 ☹ skúsim si zistit niečo viac aj o tej Kremnici a popýtam sa psychiatričky asi tak

andy ked v Kremnici sú akútne stavy tak v Hrani sú menej akútne?Alebo ako to vlastne je som s toho uz jeleň

a Patka neposlala ona na hosp. do blavy ale predtým sme chodili do detského integračného centra odtial nás poslali na 10 dňovú hosp. na Kramáre kde mu určili diag.-široké spektrum autistického vývinu ale neni to typický autista je úple normal chlapec komunikatívny,hyperaktívny stále je v pohybe ale niekedy je na úrovni 3oj ročného decka psych. sme začali chodit až po návrate z Kramárov

marianka79
autor
16. júl 2009

ahojte tak vzhladom na Patkove správanie som sa pevne rozhodla že pojde do Hrane myslela som si že cez prázdniny sa ukludní ale neukludnil takže som pevne rozhodnutá

tutifruti
16. júl 2009

Robím v DeD... Umiestňovali sme deti aj do Kremnice aj do Hráňe... Z Kremnice nám chodia deti nadopované liekami.... opuchnuté... pritlmené.... no proste nie fit....
V Hráni sme mali jedného chalana, prišiel namotivovaný, prečo musí užívať lieky... Nie nejaké brutálne dávky.... Boli sme s ním v kontakte, proste sme mali lepší pocit.... Mohli sme volať lekárovi a inf. sa o zdravotnom stave, čo bolo super...
Medzi Hráň a Kremnica by som pre svoje dieťa volila jednoznačne Hráň... /vraj tam zväčša hovoria maďarsky, to bol jediný problém, ktorý dotyčný mal...."

marianka79
autor
18. júl 2009

tutifruti díky za radu jedna známa tam má syna tak sa jej spýtam ako je spokojná vlastne sa to dozvie až ked sa malý vráti a ten jazykový problém to nie je až také zlé možnože sa nám tam aj po maďarsky naučí 😖 😀 ale dakujem keždá rada zlatá

flamenga
18. júl 2009

tutifruti v Hrani maďarsky? 😲 😕 😅 Never tomu... mám v Hrani rodinu.... ani zďaleka sa tam nerozpráva po maďarsky 😉

kominarik777
8. apr 2011

Neviem, komu teraz odpovedám, ale s liečebňou v Hrani mám vlastné skúsenosti.Bola tm moja dcéra, ktorá má dnes 37 rokov. Bola tam celý jeden školský rok. Nemáte predstavu, čo s tými deťmi tam robia. Po prvé samé tabletky, aby neboli aktívne, bitky s palicou za všetko. Od tých tabletiek sú jak pribité, priberajú. Výsledok bol úplne na nič. Mala poruchy správania, dnes už je dospelá a myslím že sme mali počkať kým dospeje.

kominarik777
8. apr 2011

Skús to riešiť v rodine, Hraň nič nerieši.

marianka79
autor
8. apr 2011

@kominarik777 ahoj to ja som založila ale nikam sme ho neposlali proste niečo mi na poslednú chvílu povedalo "NIE"!
a dobre som spravila upravilo sa mu to samé niečo ostalo ale je to super že je v poriadku 😉

suerte
24. apr 2012

Super, že ste ho nikam neposlali.. verim, ze zaujem rodica.. snaha rodica vyuzit dostupne formy a prejavit dietatu, ze su hranice.. ale aj prijatie..
stretla som sa roznymi nazormi.. dokonca pracovnici DeD nemaju dobre skusenosti s tymito zariadeniami.. zevraj deti nic neberu.. a ked pridu spät do DeD.. maju abstinencne priznaky.. po liekoch, kt. "neuzivali".. okrem toho mozu odpozorovat spravanie, ktore vykazuju ine deti..

vsetka ucta, kt. tam pracuju.. alebo aj tym, kt. mate dobre skusenoti..
tie dnesne, co som zachytila, neboli velmi pozitivne.. tak som chcela zobjektivnit..

liptakova
30. máj 2012

Ahojte chcem vám povedať že je tam nádherne.. ja som sa tam tešila velmi moc...a nelutujem to vobec že som tam bola wýborný primár doktory sestričky nádherna príroda ...boli sme tam ako jedna welká rodina ...aj by som sa tam išla pozrieť...niečo neopísatelne neni to ako každý si myslií že blázni to nieje prawda...dobrý ludia ...neolutujete 🙂))

dora74
2. júl 2012

Ahoj marianka ja davam synceka na liecenie do hrane ma 5 rokov je to dobre tam aj lekary su v pohode teraz ho davam na 2 mesiace tak ak ti poradim daj ho tam janka

sny
5. aug 2012

@dora74 ahoj,ja by som sa chcela opýtať,že z akého dôvodu si tam dávala 5ročného syna?Ja mám tiež problémy s dcerou,má4roky a už študujem kadečo ako jej pomôcť,lebo ja už nevládzem.Mám poruchy správania,večné cirkusy,agresívna je aj v škôlke,náprava niako neprichádza a to chodíme už 10mesiacov k psychologičke a psychiatričke,no nič.Budem ti vďačná za odpoveď.

maznacik007
5. aug 2012

@dora74 ty si ho dala tam sameho... na liecenie... na 2 mesiace a to ti ako psychiater odobril? patrocne dieta....