Psychiatrická liečebňa Hráň. Máte s ňou skúsenosti?

marianka79
30. jún 2009

Ahojte je tu niekto kto má skúsenosti s touto liečebňou?Je to až na východe za Košiciami.Posielam tam syna tak sa ozvite ☹ 😢

rasto25
23. jún 2013

rasto volam sa,bol som hrani na liečeni,pre poruchy spravania,vychodil som tam školu 5-6 ročnik,boli to najkrajšie roky mojho života,personal sa onas staral ako o svojich,strava vynikajuca,škola perfektna,chodily sme naa vylety,do trebyšova na kupalisko,muzea,mavali sme tury,brane s vojakmy,chodily sme do dediny,rodičia nekupovali nič,posielaly baliky na vianoce,velku noc,ked som prišiel tam moje oblečenie mamka brali domu,a dostal som nove oblečenie ako na vojne,a liečenie mi pomohlo,každu nedelu sme mavali kvizovu sutaž dovidenia

inka04
8. júl 2013

Maminky, skor ako sa rozhodnete Vase dieta liecit psychiatrickymi liekmi - pozrite toto☹

https://www.youtube.com/watch?v=--x1alczkQo
lunkaa
4. jan 2014

Ahojte, prave zvazujem ci tam "odovzdat" dieta, ci co robit. Uz 2x bol v Kremnici, no neako to nepomohlo, prehovara ma aj skola ze Hran je lepsia. To akoze vazne tam deti biju???? To hadam nieeee! Syn ma 7 rokov, je zaostaly, nerozumie niektory veciam, co od neho chcu, je agresivny a doma uz takmer nezvladnutelny. Kto tam mal este dieta??? Prosim poradte mi, ja som uz zufala, zdrvena. Psychiatricka mi navrhuje ustav☹. Prosiiiiim.

hladacpravdy
7. máj 2014
lucia19812
12. máj 2014

Dobry den, ja mam s Hranou velmi dobre skusenosti, mam 11 rocneho syna, ktory tam je uz 3 x ma poruchy spravania a nechcel mi chodit so skoly.. personal je vyborny prostredie krasne, pani primarka vynikajuca..prvy x ked som ho tzam davala som sa bala, ale je to na vysokej urovni a fakt dieta pride odtialto ako vymenene...a niesu tam deti tlmebe liekmi...pokial niekto ma taky problem so svojim dietatom, odporucam ho dat prave tam...

lucia19812
12. máj 2014

@lunkaa dobry den prispevok som uz pisala, ale ked Vam mozem poradit, tak je to tam vazne na vysokej urovni personal velmi ustretovy..mam 11 rocneho syna, tiez velmi agresivneho a nezvladnutelneho a tiez som si s nim nevedela rady, Hran mi v tom velmi pomohla, momentalne je tam uz mesiac a uplne sa meni...takze nerozmyslajte a vyskusajte...

lunkaa
12. máj 2014

@lucia19812 dakujem, uz ju mame za sebou, maly tam bol na dva tyzdne, zo zaciatku som malicku zmenu badala, no znova je to to iste. Dnes mi napriklad ani nevystupil z auta pred skolou, ze on tam nepojde, nasledovasl zachvat placu, zurivosti, afekt, kopal nohami do okna a ja neviem ci ho tam este dostanem. Volala som ucitelke, pobrali sme sa domov a skusime to v stredu....
S primarkou sa neviem spojit uz dva tyzdne, proste zufalstvo. Ja uz neviem, co mam robit, som z toho psychicky na dne a vycerpana ... ☹

jarmila82
11. okt 2014

@lucia19812 my tiez rozmýslame ze tam umiestnim skoro 12 rocneho syna,viete mi povedat ci sa tam nieco plati?ako su navstevne dni atd?

anchela2
29. okt 2014

ahoj ja davam syna na liecenie je tam dobre syna som prvy krat dala ked mal 4roky a teraz ide zase pomohlo mu to tam som spokojna.

jarulienocka68
17. feb 2015

chcem sa opytat ci mi niekto viete povedat ako to v Hrani chodi, je to velmi pekne zvonku ako aj areal ale clovek nevie co sa deje vo vnutri...nemam tym namysli aktyvity ale pristup k detom....ak tam boli vase deti mozete mi napisat ako boli spokojene...dakujem

janka5551
25. máj 2015

@jarulienocka68 je tam hrozne nedavajte tam svoje dieta oni ho psychycky zdeptaju zavru na izbu a rodicov budu klamat ze je vsetko ok ja osobne keby som o tom vedela tak syna tam v zivote nedam synovy sa tam stal aj uraz hned na treti den a co mi vsetko povedal tak hroza uvydite to v spravach

kamelia555
17. jún 2015

@lunkaa ano deti tam mlatia a vsetko tam je klamstvo

maria123
7. nov 2015

Hran je nedaleko nas..nev iem,len si myslim,ze deti tam posielaju aj preto ze je to jedina psych. liecebna zamerana na taketo deti na sk,kedysi davno,za socializmu,tam pracovala ako zdravotna sestra moja sestra a ja som tam s nou stravila par vikendov,bolo to sice krasne ale uz vtedy zdevastovane/kastiel/,ale aj ked som bola so sestrou na izbe,na nocnej,deti k nej bezne mohli,a hlavne tie mensie,ked mali nejaky problem...ale blizsie to posudit neviem...skor zvonka,ale uz vtedy mali utekarov,vecne niekto utiekol a nahanali ich policajti...a prevazna vacsina tam bola Romov,a este viem,ze vacsie deti aj bezne vonku pracovali,asi nejaka forma terapie,z tych pubertakov alebo aj vacsich som dobry pocit nemala,myslim,ze za nic by tam neboli...

slovenka666
6. mar 2016

@zoya1
dievca z pestunskej rodiny tam umiestnili bola na vikend doma a vravela ze je to hrozne tam napadaju ju tam ciganky biju ju ako sa im zachce ziadna kontrola nad nimi nic len napchavanie liekmi a nemoze sa ani ozvat a stazovat nikoho nezaujima ...

feri700
9. apr 2016

tam je to basa pre deti ☹ ☹

feri700
9. apr 2016

@maria123 a ako sa vola ja somm ich tam poznal vsetkych

feri700
9. apr 2016

@jarulienocka68 poradim vam nedavajte tam svoje dieta napchaju tam donho vseliake tabletky

zuska2001
9. apr 2016

robil mi tam kolega a o deťom mi rozprával ako o neživých veciach. pre neho to neboli ľudské bytosti, ale psychiatrické prípady - žiadna empatia, pochopenie. btw - už tam nepracuje.

feri700
9. apr 2016

@jarulienocka68 ja som tam bol ta psichologicka ma tam dala na pol roka a nakoniec ma tam nechali na dva roky no a to bol horor a samy cigan

ymedy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
feri700
23. máj 2017

@maria123 ten kto utiekol a priniesli ho policajti taku bytku dostal od vychovavatelov ze as a napychali doncho vseliake iniekcie. to vam sestra nepovedala?

maria123
23. máj 2017

@feri700 to bolo davno,ja neviem ci im davali lieky ci nie,to tazko posudim,ale asi nejaka medikacia tam byt musi,bezproblemovi jedinci tam nie su

anjelik01
12. nov 2017

Dobry den, dceru chce dat psychiatricka do Hrane. Citam tu vseliake prispevky. Neviete ako je tam teraz? Ďakujem

ymedy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
88patka88
12. nov 2017

@inka04 nemám slov som v šoku dokument som doslova zlhtla co ma desí že tieto lieky sa predpisujú aj u nás napr. Lexapro 😕...a dalšie

anjelik01
13. nov 2017

@ymedy Ďakujem velmi pekne za odpoved.

feri700
26. nov 2017

@anjelik01 nech sy tam psichiatricka ide sama

naominka
10. dec 2017

Pokial vase dieta trpi depresiami, uzkostnou poruchou, ocd alebo niecim ''menej'' zavaznym. Neodporucam ho tam posielat. Skor ho to poznaci, nez ''vylieci''. Zbytocne bude mat traumu na cely zivot z niektorych individuii, co su tam kvoli spravaniu, drogam a pod. Jedine, co tam decko robi je to, ze spi, da si lieky, naje sa a spi dalej. Sem-tam prechadzka a nejaka terapia. Nikdy viac by som tam dieta nedala... a to mam bezproblemovu dceru, ktora ma vyborny prospech. S kolektivom nikdy nemala problem. Nefajci, nepije. Takze asi tak.

juliet86
6. feb 2018

Ahojte, Prosim Vas, napiste mi ak mate nejake atualne skusenosti ci uz ako pacient alebo ako rodic pacienta z tejto liecebne, pripadne z Kremnice. Ide o dlhsi pobyt 15 rocneho dievcata, z dobrej rodiny, ktore napriek starostlivost psychologicky a liekom psychiatrickym neprospieva psychicky a fyzicky, ma tendenciu k sebaposkodzovaniu, ma depresie, nechodi do skoly.... Akekolvek rady/skusenosti, co ine este robit s takymto tinedzerom privitam. Dakujem