Resekcia zuba - skúsenosti?

petra158
7. dec 2018

Ake mate skusenosti s resekciou zubu? Ja som mala zapal kosti nad zubom, bola som na resekciu korena pred 3 tyzdnami, beriem 3 antibiotika a stale mam priserne bolesti...neviem ci cakat, ze mozno raz ten zapal kosti sa zhoji a prestane boliet, alebo dat vytrhnut zub, lebo uz tie bolesti neznesiem... je to predna jednotka, tak neviem co robit...

dzulli1980
7. dec 2018

Tri týždne je dlhá doba, bolesť by už nemala byť resp. len mierna ... mnoho zubárov takto zarába, že sa snažia zachrániť nezachrániteľné (česť výnimkám) a nakoniec zub aj tak musí von, v horšom prípade to napadne aj ostatné zuby, a to je bolesť "na guľku do hlavy" ... jednotka nejednotka ja by som si ho dala vytrhnúť, kým je čas. Držím palce.
@petra158

river_song
7. dec 2018

Mne tiež robili resekciu na prednej jednotke a dvojke a teda určite ma to nebolelo tak dlho, max par dní a potom uz sa to ukludnilo. Ale ja som nemala zapálenú kosť, tak neviem či to môže byť tým.. zubár čo na to?

petra158
autor
7. dec 2018

@river_song a ako ti to robili? Mne rezal uplne pod nosom, teraz tam mam hrcu a nemozem riadne hybat perou...tiez ti to tak robili? Mne to robil chirurg vo viedni, lebo na slovensku som sa bala ist..ale vyzera to, ze to cele dovrzal...tvrdi mi, ze mam vydrzat, ze aj ked si dam vytrhnut ten zub, tak bude boliet ta kost...:( chcem ist za niekym v ba, ale vobec neviem kam s takymto zapalom

river_song
8. dec 2018

@petra158 ano, tiez pod nosom nad hornymi zubami, bola som s tym v BA na heydukovej, tam je klinika stomatochirurgie... ale žiadnu hrcu ani nič take som nemala,okrem toho ze to bolelo lebo ved ďasno bolo šité a cele to proste bolo citlivé, s tým nebol žiaden problém.. ten jeden den ako mi to robili to bolelo, hej...hybat perou som tiez mohla normálne..

puklica13
8. dec 2018

@petra158 ja chodim v ba k dr. ruzicovi...je to stomatochirurg...a je perfektny..mne aj zachranil zub co mi dovrzal iny zubar a zas pri inom sa nekaslal..povedal von a veru som dobre spravila ze som posluchla...

petra158
autor
8. dec 2018

@river_song mala sa vymenny listok na heydukovu? U koho si tam bola? Mozem tam ist aj bez vymenneho listka?

dzulli1980
8. dec 2018

No nie som odborník, ale z vlastnej skúsenosti viem, že pokiaľ máš nad zubom hrču, hromadí sa Ti tam hnis, preto máš podľa mňa stále brutálne bolesti ... treba ísť čo najskôr k lekárovi, minimálne na prečistenie ... aby si nakoniec nedostala zápal okostnice.
@petra158

mogaa
8. dec 2018

@petra158 nakoniec ti aj tak pôjde zub von, lebo vyčistenie nestačilo, zápal tam stále je....a nepomohli ani ATB....takže zubár zbytočne naťahuje čas, určite chcel zachrániť zub, ale ked to nejde, tak to nejde - vtedy je lepšie vytrhnúť zub - ušetríš si aj bolesť aj financie a nakoniec aj zdravie - hnis zo zubu sa ti už dostal do kosti