2 kyrety po sebe, aké vyšetrenie si žiadať?

majka2307
21. sep 2018

Ahojte viem.ze sa uz o tom vela popisalo ale predsa ešte skúsim. V maji som absolvovala kyret v 8t. Bolo to 2 tehu. Prve bolo bez komplikacii akurat som sa zacala liecit na stitnu zlazu(eutyrox 25mg)nic vazne. Po 3ch mesiacoch po kyrete som otehotnela znova a opat ten istý scenar. V 5t slabe spinenie a zase to nevyslo. 😪Pricina nezistena. Viete mi poradit ak mate skusenost ci viem ziadat u dr nejake testy vysetrenia? Ak ano ake? Velmi chceme druhe bbo

bajjka
21. sep 2018

@majka2307 ahoj ja mám to iste za sebou len na rozdiel že my sme mali prvé tehu úspešne a potom dva potraty po pól roku scenár ten istý hematóm pri plode a srdiečko nebilo bola som na všetky testy genetika hematologia výsledok syndróm lepivych doštičiek či to bude skutočná príčina sa uvidí pri ďalším tehu držím palce

nini1010
21. sep 2018

Som presne ten isty pripad navyse nam sa uz po druhom nedti otehotniet nejaku chvilu.u gynekologa si pytaj vymenne listky na stitnu zlazu na endokrinologiu,na hematologiu,na genetiku a prioadne by som ai na tvojom mieste zaplatila aj reprodukcnu imunologiu v Nitre alebo BA.

bajjka
21. sep 2018

@nini1010 presne na tuto reprodukčnú inou logiku má posiela moj pa. Doktor čo sa tam prosím vás rieši vraj je tam dlh čakacia doba objednania

nini1010
21. sep 2018

@bajjka hej je tam aj 3 mesacna cakacka a v Nitre sa plati 250€.Nie som lekar tak to vysvetlim laicky.Vysetruju ci zena netvori protilatky proti plodu,ci ho nieco z nej nezabija,stare zapalove procesy ktore mozu mat vplyv na plod a taktiez nieco ako kompatibilita muzovych spermii.kontroluje sa reakcia na muzove a cudzie sperie myslim.no ale moze to dopadnut aj tak ako u mna ze som uplne v poriadku a 2 potraty za sebou.nevysvetlene.

bajjka
21. sep 2018

@nini1010 fuha tak to je zaujímavé no u mna potraty tiež nevedia presnú príčinu či sú to tie doštičky lebo vraj mám hodnoty zvýšené len v adrenalínu no uvidíme ak sa podarí čo nás čaká aj sa Vám hneď podarí otehotnieť ??

majka2307
autor
21. sep 2018

@bajjka fuuha no my sme mali tiez prve tehu uplne v poriadku aj sa hned podarilo (v podstate vsetky sa hmed podarili) len 2.a 3. Tehu skoncili zle. Chceli by sme dalsie urcite aj vy a preto sa obavam a bojim. Držím palce ♥️

majka2307
autor
21. sep 2018

@nini1010 ďakujem za radu aspon viem co si mam u gynekológa pytat a kam ist. Moj gynekolog nie je zly len sam od seba vela nepovie

bajjka
22. sep 2018

@majka2307 tak to je úplne nás prípad to je neuveriteľne my tiež veľmi rútime po ďalším ale ja mám z toho už rešpekt a som vďačná že za moje prvé dieťa ktoré bolo bez problémov ;)

majka2307
autor
22. sep 2018

@bajjka skusime tu rrrodukcnu imunologiu. Objedname a mozno nieco zistia
Kolko si po 2 kyrete? Ides dp toho 3x?teda skusite? Ja sa uz taaak bojim a uz mam 32 rokov nechce odkladat😪

zuba1987
31. dec 2020

@majka2307 ahoj, ako si dopadla? nasli ti nieco?

majka2307
autor
1. jan 2021

@zuba1987 ahoj nenasli a neziistili nic ale nakoniec sa mi podarilo este raz otehotniet. Dvojicky. Jedno zomrelo a z druheho aa tesime.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre