4 spontánne potraty... Mam celiakiu?

jesenneziena
15. sep 2019

Ahojte mamky. Mam 28 rokov. Jedného 2rocneho chlapčeka. A po ňom 4 spontanne potraty. Nechápem prečo. Pri prvom sme nemali žiadne problémy. Po hodili sme vyšetrenia, genetika ôk, hemato ôk, hladiny štítnej ôk, na imuno akurát boli hranicne hodnoty na protilátky proti spermiam ale to vraj by sme ani nepočali keby bol s tým problem. A ďalšia vec co vyšla na imuno že mám hranične hodnoty na celiakiu ale lekári to neriešili lebo vraj by to spôsobilo neplodnosť. Teraz však viac študujem a nasla som ze celiakia môže spôsobiť aj potraty. Bolesti žalúdka nemám, akurát ma trápi jedin eto že nemôžem pribrať som chuda vlastne od narodenia... Na 174cm nejakých 55kg...Často sa mi opakujú afty, mam astmu, alergiu, a krcove zily. Môže to nepriamo ukazovať na celiakiu? Ďakujem za rady! 😉

pribinak
15. sep 2019

Tak skus drzat nejakych par mesiacov bezlepkovu dietu a uvidis ci to bude lepsie
Sla by som este na konzultáciu k inemu gynekologovi

ukulela
15. sep 2019

@jesenneziena kamoska celiaticka ma dieta, preto neroumiem, ako moze riesenie celiakie sposobit neplodnost ... celiakiu ries s prislusnym lekarom.

simik411
15. sep 2019

@jesenneziena ahoj tie protilátky proti spermiam viem ze robia u niektorých bab tiež potraty, ja to mam síce tiež ale my sme sli cez umele čiže sa to obislo ale ked otehu prirodzene viem ze jednoducho tvoje telo napadne ihneď spermie a tie sice vedia oplodnit vajicko ale uz je to tebou "nakazene" cize to telo zničí aj ked si uz tehu zabije v skorom štádiu tu spermiu.. Vela bab to malo co poznám v našich skupinách ivf alebo repro imuno. Skus sa nato zamerať..

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariah0307
15. sep 2019

Ja len dodam ,ze ak budes držať diétu predtym ako pojdes na gastro tak vymiznú protilatky a mozes byt tym padom falosne negatívna...
Ze teda sa neoplati špekulovat a ak mas podozrenie na celiakiu ist na gastro.. nasho synovca nebolelo brucho a ma potrvdenu celiakiu

lenka2710
15. sep 2019

@jesenneziena Kamoska bola na testoch a tiez jej zistili celiakiu a zároveň zistila,že je tehotna! Hneď jej povedali ze nech zacne držať dietu lebo môže potratit

lula313
15. sep 2019

Mne to príde divne, sama mám ulceroznu kolitidu(autoimunitne ochorenie čriev), obe deti sme splodili na 1x snaženia, celé tehu sledovaná na gastre(primárky, ktorá sa zaoberá najmä tehotnými) a teda postretavala som tam kopec bab s potravinovou intoleranciou vo vysokých štádiách tehotenstva a všetky boli v pohode. Sama som mala vajecnu intoleranciu, ktorá sa mi v prvom tehu stratila, lebo vraj tehotenstvom dochádza k reštartu organizmu a viacerým babam v tehu zvykli vymiznut priznaky alergií a intolerancii..

kataka10
15. sep 2019

@jesenneziena Skus zatlacit na doktora nech ta odporuci na gastro na biopsiu. Neliecena celiakia bohuzial vie ovplyvnit plodnost a tehotenstvo nakolko sa do tela nevstrebava dostatok zivin. Moja mama mala problem 7 rokov otehotniet aj napriek prefektnemu hormonalnemu profilu a az po 20 rokoch jej zistili celiakiu, takze potom pochopila kde bol problem.

ciernysokol
15. sep 2019

@jesenneziena
V podstate je jedno,co mas alebo nemas.ak nemas celiakiu,mozes mat intoleranciu,prip.alergiu na psenicu len.ak vysli protilatky,vysadila by som lepok a poctivo dodrziavala.aj cele tehptenstvo,aj cele kojenie,lebo sa tym ovplyvni aj zdravie dietata a jeho pripadna celiakia.nizka vaha,potraty,afty,astma,alergie,vsetko s tym suvisi.a nielen to.aj plno inych problemov.nizke zelezo,nevstrebavanie vitaminov a mineralov,ekzemy,stukovatena pecen a plno inych.najlepsie,co sa da spravit,je vysadit lepok a sledovat,ako telo reaguje.ak velmi potrebujes diagnozu od doktora,lepok sa vysadit nesmie.ale ak po zdlhavych vysetreniach ( a biopsii) vyjde celiakia negativna,nemusi znamenat,ze ju nemas,prip.intoleranciu alebo alergiu na psenicu.liecba nie je,iba dieta,za mna je diagnostika zdlhava,nepresna,bez moznosti liecby.staci vysadit a sledovat sa.najma ak vysli protilatky,je to uz skoro is istota.

ciernysokol
15. sep 2019

A este mas nulku krvnu skupinu?

jesenneziena
autor
15. sep 2019

@ciernysokol nie, ale s manželom máme rovnakú krvnú skupinu, problém by bol keby sme mali inú, či?

pininka1
15. sep 2019

@jesenneziena nie, problém by bol kebyze máte rovnakú a jeden pozitív a druhý negatív. Mám susedu,ktorá má jedno dieta,úplne v poho otehotnela,akurát mala ťažší pôrod. Ale druhé, žiaľ, už je to 15 rokov. Skúšali všetko, pochodili všade. Ale nikto jej nevie povedať prečo, mala za ten čas dva potraty, ale inak nič iné nenasvedcuje tomu prečo nemôžu mať druhé dieťa. Držím palce aby to nebol tvoj prípad.

ciernysokol
16. sep 2019

@jesenneziena nie,nulky byvaju castejsie celiatici

nikolurbanska
16. sep 2019

Celiakia môže mať za následok neplodnosť alebo potrat, ale iba v pripade, že človek je chorý dlhšie a nie je na bezlepkovej diéte. Mne keď prišli na celiakiu doktor povedal, že som prišla tak tak.. keby som prišla neskôr povedal mi, že by som možno nikdy nemala vlastné deti. Já som vela schudla, herpesy, bolesti brucha, hnačky toto som mala kým mi niekto konečne určil že mám celiakiu.

jesenneziena
autor
17. sep 2019

Ďakujem žienky za rady ❤️

evulienka47
19. sep 2019

Urcite chod ku gastroenterologovi, aby sa to ujasnilo, lebo celiakia moze robit problemy s otehotnenim resp v tehotenstve

ivana11155
19. sep 2019

@jesenneziena ano, opakovane afty bez zjavnej priciny mozu ukazovat celiakiu. Vobec ti nemusi byt zle od zaludka.

jesenneziena
autor
19. sep 2019

Ďakujem. Už som objednaná na gastro...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre