Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

iva79
31. jan 2007

Ahojte, zdravim vsetky snazilky.
Mojmu manzelovi kontroloval spermiogram moj gynekolog. No poslal nas aj na specialne vysetrenie do Banskej Bystrice, do centra asistovanej reprodukcie. Tam maju uz specialnejsie pristroje a vedia presnejsie zdiagnostikovat.

veva55
31. jan 2007

iva, tvojmu manzelovi robil SPG tvoj gynekolog? To je divne, mne ten moj povedal, ze manzel musi ist na SPG do centra alebo urologovi, lebo ze poistovna mu preplaca len zenske vysetrenia. Ze preto mi nemohol ani predpisat pre manzela vitaminy, lebo ze by to poistovna nepreplatila.

summer103
31. jan 2007

Veva55 dakujem za info, asi to budem musiet urobit tak ako pises. Ja som totiz niekde citala, ze v BA to nie je problem, ked sa to prinesie do 30min. a tak som mojho draheho informovala a jemu sa tato moznost zapacila ovela viac, ako musiet "to" robit u nich 😀
No a teraz sa neviem dopatrat, kde sa to da, takze zhanam info 🙂

Ozaj neviete, ci ma chripka a antibiotika vplyv na spermie? A aku dlhu dobu po uzivani?

bublinkajasminka
31. jan 2007

veva - ja pôjdem k svojmu gynovi a on nech mu dá odporučenie alebo tak......lebo ja mám gyna rodinného známeho tak verím že mi pomôže a pevne v to dúfam......

andrea52
31. jan 2007

ahojte kocky, tak my sme boli dnes na spermiograme. Museli sme to priniest do 2 hodin.
Vysledky su ok. Taky priemer, dr povedal ze vedu by z toho nerobil, tak teraz neviem 😒
ake vsetky vysetrenia ste absolovovali ako zeny? neviem co este by som mala mat?

iva79
31. jan 2007

Ahoj veva55, moj gynekolog mi to pozrel pod mikroskopom a zhruba skonstatoval, ze ten profil nie je optimalny. Specialnejsie vysetrenie robili manzelovi az v Banskej Bystrici a samozrejme aj tie vitaminy mu predpisal lekar v Banskej Bystrici. Tiez sme si uzili aj srandu aj stresy co sa tyka odberu a prinesenia vzorky na vysetrenie, ale dolezity je pristup partnera. No a ten moj to zvladol uplne super, pretoze obidvaja si zelame to iste.

bublinkajasminka
31. jan 2007

andrea - vám kde robili to vyšetrenie tiež u gyna alebo nie???

veva55
31. jan 2007

Ved aj moj manzel to zvladol ukazkovo. A teraz ide na dalsi SPG, tak som zvedava, ci budu vysledky lepsie. Lebo tie prve boli zufale.

Summer, choroba, antibiotika, stres.....toto vsetko moze ovplyvnit vysledky SPG. Sam doktor povedal, ze niekedy ma chlap zly SPG, potom ide o mesiac na kontrolny a ten je dobry. Alebo opacne. Takze asi netreba hned robit urychlene zavery.

iva79
31. jan 2007

Presne, netreba robit urychlene zavery. Moj manzel ma tiez trochu stresove zamestnanie, ale aspon sa mu to snazim vynahradit doma, aby bol v pohode. A vitaminy tiez spravia svoje.
Uzivate aj vy nieco? Calibrum baby plan, alebo podobne vitaminy?
Asi zacnem preventivne uzivat kyselinu listovu + C + Zn.

andrea52
31. jan 2007

bubli nam u urologa, ale povedal ze keby to robili zajtra boli by mozno lepsie, alebo horsie tak neviem 😉
taktiez povedal zeby mozno aj predpisal nejake vitaminy, ale tie by sa zacali vylucovat az za 3 mesiace. 😒 a ze este nemame robit ziadne unahlene zavery 😉

veva55
31. jan 2007

Tak to neviem, ci vitaminy pomahaju. Samozrejme, urcite nie su na skodu, ale nemyslim si, ze by nejak pomahali (myslim u chlapov). Moj drahy berie na skvalitnenie spermii 2 druhy liekov + nejake vitaminy a myslim si, ze to uziva skor pre "dobry pocit". V centre nam vcera tiez doktor povedal, ze ziadne vitaminy chlapovi vyraznejsie nepomozu. Proste, ze kvalita spermii sa moze nepatrne zlepsit, ale to je asi tak vsetko.

spapulka
31. jan 2007

Ahojte, mozem sa pridat? Hladam bublinkujasminku.....

andrea52
31. jan 2007

veva ja neviem, ale mozne je ze myslel nejake tabletky 😖 ten moj chlap bol v takom strese, ze mozne je vsetko
veva sa chcem opytat, ake vsetky vysetrenia si podstupila ty?

bublinkajasminka
31. jan 2007

spapulka som tu čo konkrétne????

spapulka
31. jan 2007

Bublinka, chcem sa ta opytat na bolesti pred mens....niekde som citala, ze mas bolesti. Ja mam tiez a neviem ich identifikovat... 😨

spapulka
31. jan 2007

Popisem,som po 30-ke, to je asi dolezite...No a v poslednej dobe mam tyzden pred mens. a cca 7-10 po OVU hrozne bolesti. Citim to intenzivne od 15min-30 min v maternici a dole, skoro akoporod. Teda aspon si myslim, ze porod tak boli, a 5xviac 🙂 Lekar tejto info nevenoval zvlatnu pozornost, asi preto, ze riesime orsie veci, ale ultrazvuk mam v poriadku....

bublinkajasminka
31. jan 2007

vieš čo mávam pri ms bolesti nie pred

spapulka
31. jan 2007

tak to som asi zle rozumela, aj tak dik....

bublinkajasminka
31. jan 2007

nevadí - ja mám skôr silné krvácanie, to som mala aj tento mesiac a bolo to váážne blbé ale hádam sa to zlepší, vraj nemám robiť paniku....tak nechcem sa stresovať, lenže ja som brala HAK a bolo to ok a po vysadení sa to zhoršilo

veva55
31. jan 2007

Andrea, ja som zatial podstupila klasicke vysetrenia u mojho gynekologa -kultivaciu, cytologiu, hormonalny profil. No a chodievam kazdy mesiac na UZV kontrolovat foliky, ci mi rastu. Beriem totiz uz druhy cyklus hormony na podporu ovulacie. Najvacsi problem je ale asi u mojho manzela, lebo mal velmi zle vysledky SPG. Preto nas moj gynekolog poslal do centra, lebo ze mame len malu sancu otehotniet. Vcera sme boli v Gyn-five na prvej konzultacii, musim ist na nejake dalsie vysetrenia - stery na chlamydie, mykoplazmy a ureaplazmy, inzulinovu rezistenciu + zopakovat kultivaciu, cytoonkologiu a hormonalny profil. Proste doktor chce mat cerstve vysledky. No a manzel si ide zopakovat SPG. Ak budu jeho vysledky rovnake, ideme na UO.

bublinkajasminka
31. jan 2007

veva - a to je mi ľúto......hmm dúfam že sa to u mangela polepší....

andrea52
31. jan 2007

veva dakujem, ja mam tiez za sebou kultivaciu, a odber krvy na nejake 3 latky a to este neviem ake 😖 to bolo tak vsetko. Teraz s tymi vysledkami manzela budem musiet zajst k mojej a uvidi sa co bude dalej, Este musim ist na stizniu zlazu. tak uvidime.
Veva zelam vela stastia nech je sp lepsi a nech vas rychlo navstivi bocian 😵

veva55
1. feb 2007

Bublinka a Andrejka,
asi sa budete cudovat, ale ja nechcem, aby bol manzelov SPG lepsi. Lebo ak bude rovnako zly, ideme hned na UO. A ja uz nechcem dlhsie cakat. Proste na to UO chcem ist. Uz ma to nebavi nutit sa sexovat v plodne dni a nakoniec z toho aj tak nic nie je. Chcem sexovat vtedy, ked mam na to chut a nie na povel.
Ak by bol manzelov SPG vyrazne lepsi, asi nam povedia, ze sa mame nadalej snazit, ze mozno otehotnieme aj prirodzene. Lenze to moze byt dalsie mesiace, mozno aj rok a pri tejto predstave sa mi chce uz revat. Ziadne cakanie uz nechcem. Chcem byt do leta tehotna. A aj BUDEM! 🙂

bublinkajasminka
1. feb 2007

veva - to ťa naozaj chápem.....vááážne a vlastne ti to želám, aby ste išli na UO lebo takto sa len zbytočne stresuješ....chcela by som vedieť - som zabudla prepáč koľko ste sa snažili o bábenko...a ešte v čom mal zlé tie výsledky??? lebo my sme robili zo srándy taký pokus domka s mikroskopom, dali sme tam spermie, že ako sa budú hýbať a oni sa hýbali dosť ale veľa ich len tak stálo bez pohybu tak sa stresujem či by to môhla byť neaká vada...preto hned teraz po menzese idem gynovi, poviem mu nech mi dá papier na zistenie toho spermiogramu....nech to máme za sebou..... a bojíííím....

veva55
1. feb 2007

No my sa snazime asi rok.
Zle vysledky SPG boli v tom, ze 75% spermii je patologickych a z tych zvysnych 25% je len malo progresivne pohybujucich sa, ostatne su pomale(lenive) a este k tomu idu do stran.
Neboj sa, aspon budete vediet na com ste.
No a ja teraz utekam na krv, kvoli hormonalnemu profilu. Tak zatial ahoj

bublinkajasminka
1. feb 2007

veva pekný dník.....len som chcela vedieť ako majú isť ak nie do strán??? dakujem a pekný dník

veva55
1. feb 2007

No mali by napredovat dopredu a nie do stran. Ked idu do stran a este k tomu su aj pomale, v polke cesty sa unavia a skapu - cize do ciela nikdy nepridu ☹

bublinkajasminka
1. feb 2007

veva - dakujeeeem za vysvetlenie...si milá

andrea52
1. feb 2007

vevka, tak to ta chapem. tak v tom pripade zly sp 😀 😔 😅

andrea52
1. feb 2007

veva este sa chcem opytat, moj mangel sa tiez na to pozeral a hovoril ze to behalo vsetkymi smermi, tak to je zle? ja nechapem... 😔 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre