Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

veva55
22. feb 2007

Govi, pokial ti doktor nepovedal, ze vysledky su zle, tak to nebude az take tragicke. Tak nestresuj! 🙂

govinda
22. feb 2007

veva, tak lekár nepovedal, že to bolo zlé, ale že pohyblivosť je nižšia a že treba urobiť kontrolný spermiogram.

veva55
22. feb 2007

Tak to je potom ok. Aspon podla mna. Ved ked uz budes mat cisla, daj vediet, porovnam s nasimi.

govinda
22. feb 2007

veva, dík, na kontrolný spermiogram ide o týždeň, takže až v piatok okolo obeda bude mať všetky výsledky a všetky výsledky budem mať aj ja 🙂

govinda
2. mar 2007

ahojte. Ja som dnes bola po výsledky zo SPLNU a odišla som odtiaľ vyrevaná a doteraz ma to neprešlo. Mám totiž anovulačný cyklus a drahý má nižšiu pohyblivosť spermií. Hovoril, že počty sú ok, ale norma pre pohyblivosť je nejako okolo 50% a drahý mal pohyblivosť len 42ˇ%. Povedal, že jediná možnosť je mimotelové oplodnenie. To ma strašne šokovalo. Povedala som mu, že na to je pre mňa skoro, že predsa by som chcela niečo ešte vyskúšať, nejakú liečbu alebo niečo. Skrátka, na umeleé oplodnenie nemám dosť peňazí a na to, že sa snažíme 6 mesiacov, je pre mňa umeleé oplodnenie príliš skoré riešnie.
Odvtedy som v poriadnej depke, úplne som sa zložila.
neviete, čo by mohlo pomôcť zlepšiť pohyblivosť spermií? Zatiaľ mi lekár nasadil clostilbegyt, teda mám čakať na MS a prísť na ultrazvuk, ale chcela by som niečo urobiť aj pre lepšiu pohyblivosť drahého spermií. Ak viete niečo, poradťe.

pipka
2. mar 2007

govi, kup mu zinok v tabletkach ako vyzivovy doplnok. Tiez pridavaj do papania safran 😉 Niekde som tu citala aj o nejakom specialnom caji maca, ale s tym skusenosti nemam, tak neviem.
Ak mozem vediet, kolko mas rockov? Preco chces este cakat s UO? Tiez to nemusi vyjst na prvy pokus, prve tri cykly hradi poistovna, ale len do 40-ky, ale to snad este nemas 😀
Zelam vam vsak, nech sa vam zadari co najrychlejsie a prirodzene.A hlavne mysli pozitivne 😵 Nas tiez caka IUI, ale my mame nastastie aspon spg v poriadku.A ja verim tomu, ze nam to vyjde na prvy pokus.Ja som mala anovulacne cykly cely rok, kvoli cyste.

govinda
2. mar 2007

Pipka, zinok drahý papá, ešte som dokúpila selén s E, tak uvidíme.
Ja mám 26 rokov a keďže sa o mimi snažíme 5. mesiac, tak sa mi zdá dosť skoro myslieť hneď na umelé oplodnenie. Zatiaľ to chceme vyskúšať normálne. Teda ak považujem za normálne to, že budem brať lieky na ovu - Clostil a tak, ale nechcem hneď myslieť nad UO. Skrátka, najprv chcem vyskúšať aj niečo iné 😒

pipka
2. mar 2007

Tak to je jasne, 26 este nie je vela, ja mam pomaly 34, tak ja uz sa chytam kazdeho stebla 😀 ak ma udrzi, aby to bolo co najskor.
Snad aj bude... 😅

govinda
2. mar 2007

Pipka, jasne že udrží 😉
Ja skrátka chcem vyskúšať ešte niečo iné, nie hneď umelé oplodnenie. Na 5. mesiac snaženia to je podľa mňa ešte skoro. Veď sú aj prípady, kedy kočky otehotneli aj pri omnoho horších spermiogramoch, tak sa chceme aspoň pokúsiť 😉

katy2
2. mar 2007

Ahoj, govi, je mi to strasne luto, co ti dnes dr. povedal a ako dopadli vysledky. Ale osobne si mylsim, ze je naozaj este skoro na UO. Vies, niekedy je to aj o peniazoch... Mozno je jednoduchsie povedat, ze sa to da riesit len cestou UO... Velmi vam drzim palce, aby ste mali dost trpezlivosti, viery a optimizmu.... Verim, ze sa to podari aj inou cestou... A porozpravaj so svoji dr. Myslim, ze ta upokoji... Som s tebou... 😉

sue
2. mar 2007

Ahoj Govi, na povzbudenie : vieš o zákone schválnosti 😉 ja by som začala UO vybavovať...a určite hneď budeš tehu aj prirodzene 😉 alebo treba dohovárať vajíčkam a spermijkám...že predsa si to nechcú užiť v nejakej miske...ale pekne v súkromnom prostredí 😵
Ale to samozrejme len na odľahčenie témy....držím vám všetkým palčeky 😵

pipka
2. mar 2007

govi, zatial to neries, nechaj to volne plynut a ono to pride 😵
drzim palceky 😉

govinda
2. mar 2007

Ahoj Katy, Sue, ďakujem za podporu.
Mňa to skrátka dosť šokovalo, že bez akejkoľvek liečby, po necelých 5, jééjde, nie 5 mesiacoch, ale 4 mesiacoch snaženia mi odporúča len umelé oplodnenie. Žiadna liečba, žiadna stimulácia vaječníkov, žiadne možnosti, ani IUI, nič, len umelé oplodnenie. Tak to ma teda dosť šokovalo a preto som navrhla, že ja chcem zatiaľ vyskúšať aj niečo iné. Možno to nie je veľa, ale pre mňa je tých cca 30 000 korún poriadny balík peňazí. Jasné, umvedomujem si, že možno to je skutočne tak a ja môžem otehotnieť len umelým oplodnením, ale aspoň vyskúšam aj niečo iné 😉

lalupa
2. mar 2007

govi, kľud, anovulacia sa da pekne riesit, treba sa na problem divat z toho lepsieho uhla, a to z toho,ze mate sancu mat vlastne babo, niekto taky stastny nie je, musia sa zmierit s darcom. My sme na tom podobne, ideme na UO, stoji to kopec penazi, ale tlaci nas cas ☹ , ale napriek katastrofalnemu spg mame sancu na vlastne babo. Na liecbu by som sa ja osobne moc netesila, ani nechcela podstupovat, lebo sa vsetko potom zamotava, telo je jak vybuchnuta farmacia a velmi dlho sa moze dostavat do normalu. IVF ma okolo 50 percentnu sancu, co je ovela vyssie ako pri normalnej ceste, ale to neznamena, ze si nemozete uzivat aj popri tom, a urcite nechcete mat len jedno, takze sup sup na vec. Drzim palceky, papa.

govinda
2. mar 2007

Lalupa, aj ja ti držím palčeky, nech všetko dobre dopadne a nech máte čím skôr miminko.

Ja teraz budem brať clostilbegyt, drahý nejaké vitamínky, minerály, aj keď lekár hovoril že ani moc nezaberú 😒 . Ale chcem to vyskúšať. Po 4 mesiacoch snaženia je to fakt málo, tak to chcem riešiť takto 😉

mimusiacik
2. mar 2007

🙂 IVF aj tie NAJ centra maju vsak uspesnost 25-30% uspesnost,asi tak ako v prirode,netreba precenovat uspech,kvazi kazda stvrta...Govi,rano Ti prepisem ciselka z knihy,teraz uz mam strpnutu ruku,alebo nie,mozno este stihnes precitat...idem hladat

govinda
2. mar 2007

mumusiacik, ja som ešte tu, ale choď kľudne búvať, číselká môžem prečítať aj zajtra ráno 😉 😀

mimusiacik
2. mar 2007

🙂 Hladam,no uz nevidim na pismenka v knihovni,zajtra rano najdem,poslem.Pozri foto,klikni na fotacik pri mojom mene a budes vidiet ake baba rodia"NEPLODNE ZENSKE - podla Dr.masiarky"papa rano 🙂 😅 😵

mimusiacik
2. mar 2007

🙂 No huraaa,nechcem sa pridat k Dr.,kt Ti povedia,zajtra...viem aka dlha vie byt niekedy i minuta.Nasla som

mimusiacik
2. mar 2007

Objem ejakulatu:1,5 - 5,0mlPOCET SPERMII:viac nez 20 mil(moj muz mal 180 mil - ale i to je zle,lebo robia si navzajom prekazku...chichichi)POHYBLIVOST:viac nez 60% pohyblivych (moj mal 16% a vidis NOEMI je tou jeho najrychlejsou spermijkou a je to duracellova vrtulka)MORFOLOGIA:viac nez60% normalne tvarovanych spermii(ked maju kratke,rozdvojene chvostiky zabludia,nedorazia,tocia sa okolo osi,z toho su casto predcasne potraty,alebo i znevyhodnene baba)aj smer je dolezity ci linearny alebo nelinearny a este kopec inych veci na Tom spermiograme najdes-napr.pritilatky voci vlastnym spermiam...atd...infekty-leukocyty....Ja mam spoluziacku priamo na andrologii v KE a videli sme to s miluckym priamo pod mikroskopom.Bolo to divadlo.Na SP sme boli 3x,vylepsovalo sa to,hoci podmienky...!?

mimusiacik
2. mar 2007

🙂 Uz teraz mi je smiesno,ked si predstavim ako tatinko rozprava prihody z CAR,ako nevedel masturbovat pri obrazkoch babetiek na stenach,zvuku sterilizatora,ruchu na chodbe,kvazi sklade na Moyzeske...podal prazdnu maxinadobku Dr.so slovami nie som pedofil,sli sme domov,trochu to trvalo,ale BOLO a potom ten zavod s vetrom o preteky s dozou v podpazusi,aby chlapci mali telovu teplotu,cervene-necervene na semaforoch...2x v tkanivovej banke na tr.SNP v KE,tam sme si dozu vzali uz do predu mesiac ked sme sa objednavali,spravili to pekne spolu a opat leteli SNP po cervenej vlne,a potom mali ako na potvoru a na just problem so zaparkovanim auta,vytahy nesli...zadychcany spoteny sme dorazili do labaku - zienka polozila chvostiky na pult a spisovala s nami anamnezu a potom nam povedala,ze to da do mrazaku,ze o mesiac budu vysledky - tzn.oni zmrazia,potom rozmrazia viac naraz a tak skumaju i 12 ludi...a my sme sa dobre nepozabijali,nech to maju do 15 min pod mikroskopom...takze take su potom presne i tie vysledky!!!teraz uz fakt idem buvat...cauenko 😉

govinda
2. mar 2007

mimusiacik, ďakujem pekne za info. Môj mal teraz 52 mil. spermií, pohyblivývh 42%. Lekár hovoril, že počty a tak sú ok, len tá pohyblivosť je nižšia. Je až tak strašne zlá???

Inak, veľmi krásne ti ďakujem za tieto ifnormácie, si zlatá, dík. 😉

mimusiacik
2. mar 2007

🙂 Moj mal 16% a mam 3r dcerku doma.Bezme buvat.Dnes popoludni Ti napisem viac o Dr.Hdz.OK.Bud pokojna!Nic NIE JE TAK AKO TI TO POVEDAL!NIC NIE JE NEMENNE.Dockas sa...a to nie je cicikanie...Ver mi...si len obet biznisu,nenalet...SI SKVELA ZENSKA a BUDES MAMINOU,a ten SP nie je na bezdetnost!Povzbud i partnera,nech sekundarne nerozvinies impotenciu!!!
Pohlad,usmej,postekli...bude dobre!!!A uz do hajan!!!aspon4 hod TVRDEHO SPANKU!Ver skusenejsim... 🙂 😀 😵

mimusiacik
2. mar 2007

🙂 😀 😵 Este kocky...fakt pozor na svojich darcov chvostikov...oni netuzia po ortieli...kazdy sa boji...ze bude zly...preco by tu zlu inf.mali vediet ,co najskor...ved to sa tyka ich ega...muznosti...fakt citlivo a opatrne...ked to bude najviac potrebne primat ich k spolupraci,mozu sa zaseknut a nepojdu viac nikam!Nie su taky silny ako my a ziaden by tolko krat neabsolvoval vys.rekta na koze ako my ,nato berte jed!!!Cest vynimkam...my sme tie motory...len nie stihacie,ale pekne nastavene,tichucko praduce harmonicku melodiu....OK veva? 🙂

govinda
2. mar 2007

Mimka, drahý je v tomto perfektný a dnes mi pvoedal, že som dobre urobila, že som lekárovi,povedala, že nechcem ešte umelé oplodnenie, že chcem ešte počkať... povedal, že nie spermijky budú vládnuť jemu, ale on im rozkáže a hotovo. Nemala som problém ho dostať na spermiogram, len hundral, že zase musí abstinovať 😀 . Jaasné, že ho pohladím, objímem .... 😉
Prajem dobrú nôcku všetkým.
Mimka, prosím ťa, keď mi budeš zajtra písať o lekárovi, tak do IP 😉

mimusiacik
3. mar 2007

🙂 V teme liecba CLostyl...mas dobry odkaz na net od PATINY,tusim www.repromeda.cz,uplne vpravo dole najdes SPERMIOGRAM,nad 25%progresivne zivotaschopnych,nad 15% morfologicky dobre tvarovanych(vidis nam stacilo tych 16% k NOEMI),a ber tie percenta z tych milionov spermii,takze kolko mas ks zivotaschopnych ?Spustu a staci Ti 1 najrychlejsia potvorka,co si najde v tvojom krasnom makkuckom a teplom brusku 1 a mozno i viac UZASNYCH VAJICOK...Hovorila som:"slova Dr.posobia ciernejsie a beznadejnesie ako SU!"
Ty tyzden cakas na tie slova,uplne koncentrovana na pusu Dr.,intonaciu,gesto,a cestou od Dr.,opat premietas kazdy detail,co tym myslel,hladas skryte vyznamy.Lebo v amb.padne slov minim.Clovek sa hambi,boji,aby neurazil,aby sa pred PANOM BOHOM DR.nahodou nezhodil a nezosmiesnil.V hlave kopec otaznikov,kt.sa nechcu narovnat...Ale zienky rovnako skusane osudom poradia,povzbudia,daju inf.To je BOMBA!!! 🙂 😀 😵

mimusiacik
3. mar 2007

🙂 Som na MODROM iba 3 den,teraz som nasla i cenne info od NIKY 251 z 10nov 06,i tam su udaje tiez o SP,vidim kazdy zdroj mini odchylky...no a kolko Dr.tolko subjekt nazorov a vyhlaseni!Viete si bambulky predtavit,ze by od teba muz chcel ,aby si sla k jeho urologovi,dal Ta do miestnosti a povedal,teraz tu potrebujem,aby si sa UROBILA sama a mala orgazmus?(total neprirodzene!)Ako on pri SP,niekedy malo berieme do uvahy,co prezivaju i nasi partneri...Vela ich chvalme,povzbudzujme,nech si z nich nevypestujeme IMPOTENTOV.Nasa snaha KUMULOVAT najvacsiu pravdepodobnost na 3 dni OVU,niekedy vedie do sialenstva,najma ked krivka skvela a on na potvoru ma SLU 😀 😵 🙂 ZOBNU CESTU mimo...ze?

lalupa
3. mar 2007

mimi, vies nieco poradit aj na zlu morfologiu priseriek? 😒

mirasierra
4. mar 2007

Ahojte kočky,
chcela by som sa spýtať niektorej z vás, ktorá už absolvovala UO, či je kvôli poisťovni nutné,aby boli poistení obaja. Môj manžel má totiž poistku v zahraničí, ale ja som poistená na Slovensku, tak som chcela vedieť či nám to poisťovňa preplatí aj tak. Ďakujem za odpoveď.

sikulka
4. mar 2007

mira, staci ak si poistena Ty na SR,manzel nemusi byt.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre