Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

majkaa
7. nov 2008

lenkove a nieviete nahodou, ci sa IVF, alebo ICSI neda urobit lokalne?

emka1
7. nov 2008

majkaa, co myslis, tym "lokalne" ?

lenkove
7. nov 2008

co to znamena lokalne? 😕

adenka
7. nov 2008

no ze ma zapal to vieme tak to bude asi to...inak cely spg sme mali hrozny, a teraz cakame vysledky po atb ☹

majkaa
7. nov 2008

lokalne, ze mi pichnu inekciu a umrtvia, len cast tela, a nedaju ma pod celu narkozu.

cikyta
7. nov 2008

Majkaa-výber vajíčok by ťa k smrti bolel.To v Heliose asi nerobia.a neviem či vôbec niekde.Ale toto sa opýtaj lekára na ich web.strábke!

lenkove
7. nov 2008

adenka,
atb su zle na SPG.. aj zapal asi.. teraz uz budu lepsie, neboj 😎
vraj velmi pomahaju studene sprchy semennikov, volne spodky, vela zeleninky a pohyb 🙂 to tak v skratke 🙂 😵

lenkove
7. nov 2008

majkaa,
ty nemozes celkovu narkozu? 😕

adenka
7. nov 2008

lenkove no to dufam...dakujem za rady 🙂

lenkove
7. nov 2008

adenka
tfuj tfuj rfuj nech sa skoro podari 😀 a este ked si otvorena radam: dievcata davaju casto manzelom zinkosel.. je tam zinok, selen, becko, cecko 😉 vsetko dobre veci na spermijky.. maju to bezne v lekarni a nie je to drahe, ozaj do 50 sk sa mi zda.. a este nezabudnite na kyselinu listovu - to najma teraz, ked papame menej zeleninky 😉
ako dlho sa snazite?

adenka
7. nov 2008

on papa cem-m a Ecko....a ja babyplan, ale idem si kupit aj tu kyselinu listovu.
snazime sa od jula..kratko, ale muzik mal problemy uz v minulosti tak preto som ho hned vyslala na spg
a co vy?

majkaa
7. nov 2008

baby, neviem citam vselijake clanky na nete o tych spermikach a IVF a ICSI a nejak som z toho vylakana. Zacinam mat naozaj strach ci to vobec pojde. Mne neodporucaju ist do celej narkozy kvoli chorobe.

lenkove
7. nov 2008

majkaa,
hlavne sa nelakaj... este nic neviete, mozno sa to zlepsi, mohlo to byt len nahodou.. pri kontrole sa vam budu viac venovat. alebo lekarovi napis, zavolaj.. netrap sa, ok? a jasne, ze to pojde.. ak budete chciet... 😉

adenka,
pekne ho vykrmujes 😀 my sme sa snazili dva roky a manzelovi zistili katastrofu SPG, takze teraz cakame na dalsie vysledky a na dalsi postup 😎 cesta k vlastnemu babatku bude tazka, ale nezufame si, radi skusime adopciu 😉 aby nam na tej ceste nebolo privelmi otupno 😎

lenkove
7. nov 2008

adenka
a v babyplane je listovka 😎 pozri ci nebude aj v tom cemku.. aby sa nepredavkoval 😎 😀

adenka
7. nov 2008

listovku asi budem brat len ja...ci ju dat aj jemu?

majkaa
7. nov 2008

lenkove to by som bola najradsej tam zavolat, ale teraz uz by nam tam nikto asi nic nepovedal, ze?

lenkove
7. nov 2008

adenka
listovka je pre zeny, kvoli prevencii pred vrodenymi chybami plodu a este vraj aj na hlien.. pre muzov na lepsie spermie 😀 je to vitamin, ktory je v tmavej zelenine inak 😉 ak by nechcel lieky 😉

majkaa,
ja neviem do kolkej tam byvaju.. skus sa opytat bab v teme Helios.. ak ti cikyta radila, ze mas napisat, tak mozno s tym ma skusenosti..

kveta
7. nov 2008

Majkaa, ja som videla dokument na Spektre o IVF v USA a tam robili odber vajíčok z vaječníkov pri plnom vedomí, pacientka tam počas toho zákroku normálne komunikovala, takže až taký problém s tým neuspávaním by nemal byť.

kveta
7. nov 2008

A vôbec ju to nebolelo, takže zjavne museli použiť niečo proti bolesti.

majkaa
7. nov 2008

juj uz som to pisala kvetke, tak som tam volala, nedalo mi to. Spytala som sa ci je profertil dobry na ten tvar spermii a on povedal, ze dobre sme kupili a potom som sa ho spytala, ze ako je na tom zle a on ze len pol percenta su zdrave, ostatne maju zly tvar. Nevedel mi povedat, ze ci to je v hlavicke ale v biciku takto z hlavy. Hned som sa rozplakala, ale nedala som to vediet milemu. Bol vysipat smati. Lebo jeho by to trapilo este viac.

lenkove
7. nov 2008

majkaa.
vies ty kolko je pol percenta z 20 milionov 😎 to si myslis, ze sa tam ani jedna nedostane ? 😎

majkaa
7. nov 2008

ale potom povedal nejake cislo sa mi zdalo, ze kazda dvesta je zdrava, ale neviem ci som dobre pocula, lebo som bola mimo z toho pol percenta. Ja viem je tam nadej, ale bojim sa.

lopezka
12. nov 2008

ahojte,
moj drahy bol na spg........pohyblivost OK, len mnozstvo je biedne ☹ pri blizsej prehliadke mu zistil varikolelu 🙄 mate s tym niekto skusenosti ? viem priblizne co to je, ale som zvedava, ci ma niekto skusenost s tym, ked sa to odstranilo, otehotneli ste ? 😉

poleva
24. nov 2008

mojmu manzelovi tiez ukazal sperm. leukocyty, ale inac sme ho mali v norme
vybrak ATB a uziva profertil druhy mesiac
v piatok ide na kontrol. spermiogram
adenka ako ste dopadli ?

cukruska1920
4. dec 2008

Ahojte....viete mi niekto povedat co to znamena skore vyvojove stadia spermii...je to nieco zle? dakujem

antoniab
22. dec 2008

ahoj poradite mi ? robili nam spermiogram monožstvo a pohyblivost OK ale to tretie mame len 1%ma byt 2% a kedže je to v uk nevedeli nam to ani poriadne preložit tak nevieme ani čo to je čo sa vyšetruje a ake su spravne hodnoty 😒
dakujem 🙂

stingray
25. dec 2008

cukruska1920 - spermatogonia (46 chromozonov diploid) -) spermatocyt A (diploid) -) spermatocyt B (23 chromozonov haploid) -) spermatid (haploid) -) spermia. Nemaj strach su to prirodzene vyvojove stadia takze predpokladam ze ste po biopsii semennikov ktora by mala predchadzat mikochirurgickemu odberu MESA, PESA, MESE, TESA, TESE?

cukruska1920
25. dec 2008

stingray.... tie skratky neviem co znamenaju.... ale nechystame sa na ziadne odbery.... muz bol v maji na spermiograme a okrem ineho tam mal napisane aj to tak som chcela vediet co to znamena ale uz to neni podstatne...

alu78
2. jan 2009

ahoj lopezka,
chcem sa spytat, ci bol Tvoj muz na operacii varikokely. Mojmu ju nasli tiez, bol operovany a chcem sa spytat na pooperacny stav a hojenie rany.
Dakujem

dankakk
5. jan 2009

ahojte! tak my uz to mame konecne za sebou... no neviem ci sa tesit ci co 😅 (nic o patologii a morfologii dr. nehovoril) - boli sme u androloga, nie v care
vysledky:
mnozstvo - 5ml
Viskozita - Vysoka
ph: 7,5
Pohyb.: linearny nad 40 %
Mnozstvo vit. spermií : nad 35 mil/ml
bez leukocytov
hlavicky sumerne
DG.: predbezne Oligospermia lahkeho st. , koncepcia mozna

doktor nasadil tabletky - Tamoxifen (antiestrogen) a vraj do maja budeme tehu (o tom dost pochybujem!)
tak ako sme na tom? 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre