Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

lilix
25. jún 2009

no ale zase potencia, a spermije je daco ine..

shaarka
25. jún 2009

tak ja vam poviem, ze moj muz bol 13 rokov vegetarian, cize jedol LEN soju. presne dva roky uz je aj maso.
a boli sme teraz na spermiograme a pocet spermii bol 122mil/ml (ejakulat 3,5ml)...

lilix
25. jún 2009

a sharka to je ako dobre,ci zle, sa v tych cislach nemvyznam

shaarka
25. jún 2009

tak ze soja znizuje pocet spermii.
a tak vegetarian po 13 rokoch by asi nemal mat ziadne.
norma hovori (podla listocku zo spermiogramu), ze ml ejakulatu ma obsahovat aspon 20 mil. spermii. a dokopy ich ma byt min. 40 mil. (MM mal tym padom 122x3,5=427mil. !!!) normalne si zacinam mysliet, ze to je preklep 😀

pipussa
28. jún 2009

chcem sa opytat.Manzel bol na spermiograme,vysledky neboli zle, avsak mal tam leukocyty.Lekar nasadil antibiotika a pojde na kontrolny spermiogram. Mala by lekarka aj mna liecit ? Mame sa teraz chranit, ked berie muz lieky ? Ako to bolo u vas ,ladynky?

luko
28. jún 2009

ahojte, tak o tej soji som to citala uz davno, muzi, ktori planuju babatkos partnerkou by sa jej mali vyhybat, tyka sa to samozrejme aj tofu a dalsich sojovych vyrobkov

shaarka
29. jún 2009

luko, nejak sa mi nechce verit, a ani som to nevedela najst, - prosim ta, mohla by si sem vlozit par doveryhodnych linkov?

siouxie
29. jún 2009

stačí si poriadne prečítať články v linkách na predošlej strane. Máš tam od Hospodárskych novín, po spravodajstvo Českej televízie, Pravdu, Atlas... Nie sú to žiadne abstrakty vedeckých článkov, to je jasné. V každom prípade, väčšinou tie články ani netvrdia, že je to 100 % pravda. Iba to, že to vedci skúmajú a zdá sa, že to nejaký vpyv môže mať (toto je najmä v tých poctivejšie redaktorsky spracovaných článkoch, tie zjednodušené - buvárnejšie to iba oznamujú ako fakt). 😉

shaarka
29. jún 2009

siouxie,
aha, dik. 😀 tak to je pre mna dost malo. pokial viem, tak soja je zdrava, a ak sa to neprehana (ako s akoukolvek inou vecou), tak by to malo byt ok (podla mojho nazoru) 🙂

siouxie
29. jún 2009

ja si to tiež myslím, a keď nie je strava jednostranná, tak si nemyslím, že by hrozili nejaké vážne následky (na sp) 😀 . Na druhej strane, ak má muž horšie výsledky z spg, zvážila by som konzumácie sójových výrobkov aspoň v čase jeho pokusov o zlepšenie 😎

shaarka
29. jún 2009

hm, vyzera to byt celkom triezvy nazor 😀
ty si taky tichy citatel? 😀

siouxie
29. jún 2009

Dva roky tichý, ale už som to nevydržala a asi dva týždne vypisujem 😀

cisielko
29. jún 2009

Zni to zaujímavo...takže my sa tomu budeme aj nadalej vyhýbať aj keď toho veľa nezjeme 😉

luko
29. jún 2009

shaarka: ja som to citala asi v troch casopisoch, takze neviem dat link, ale mozno sa da vygooglit,
kazdopadne my so sojovych vyrobkov momentalne pouzivame len tofu, ale kedze ho neje kazdy den, tak sa tomu nejak nevyhybam. Myslim, ze nas SPG je horsi hlavne koli muzovmu workoholizmu, nadvahe a fajceniu.

luko
29. jún 2009

oprava: zo sojovych, ach ten genitiv 😀

shaarka
29. jún 2009

V Japonsku sa každý deň na stôl dostanú produkty zo sóje. A to je pravdepodobne aj dôvod, prečo ženy z Ďalekého východu trpia menej ťažkosťami spojenými s prechodom, ako aj to, že majú peknú a hladkú pleť. V sóji obsiahnuté rastlinné estrogény posilňujú obranyschopnosť, chránia pokožku zvnútra, posilňujú kosti a starajú sa celkovo o lepší pocit.

Ak si chcete napraviť nepravidelný cyklus, užívajte denne rastliny príbuzné estrogénu, ako je chmeľ, sója a ploštičník strapcovitý. Rastliny príbuzné progesterónu, ako je vitex, v druhej polovičke cyklu, teda asi od 14. dňa po začiatku poslednej periódy až do začiatku druhej.

blahodárny účinok sóje na reprodukčný systém ženy a na jej klimakterické ťažkosti. Sója obsahuje fytoestrogény, ktoré majú rovnaký účinok na cieľové tkanivo a orgány, ako má ženský hormón estrogén, produkovaný vaječníkmi.

Izoflavóny obsiahnuté v sójových bôboch chránia organizmus pred rakovinou prsníka, žalúdka a pankreasu.

...takze zenam asi prospieva, muzom az tak nie. 😉

dahra
29. jún 2009

Shaarka,
ano toto viem aj ja. Si pamatam, ako sa davno rozpravali zeny pri obede, ze pre muzov je soja nebezpecna, co sa tyka plodnosti. Chvalili sa, ze ich muzi to neznasaju a ze je to prirodzena ochrana organizmu 😀. To som vtedy len so svojim terajsim manzelom chodila a myslela som na to, ako on miluje soju. By ju jedol kazdy den - sojove platky, sojove polievky, sojovy granulat namiesto masa, atd. Nuz a veru ma zly spg, hoci si mysli, ze je to aj kvoli jeho praci.

maryah
29. jún 2009

ahojte baby, mal niektorej z vas manzel vysledok spermiogramu pocet 20% a pohyblivost 10% - zaver oligoasthenospermia?

cigaretka5
29. jún 2009

dievcata neda mi nenapisat. tiez som si googlila a hladala pricinu preco je muzickov spermogram taky aky je oligoasthenospermia.doki v centre nam bez obalu povedal ze sa stym nic neda robit a ze je zbytocne ist k inemu urologovi, lebo urolog sa tym nic nenarobi. My sme mu teda vsetko zozrali aj s navijakom boli sme na neuspesnom IVf s ISCI , s tym ze drahy jedol vsetky tie zarucene preparaty z tohto fora a spermiogram sa este zhorsil. IVF je neskutocne narocne na psyychiku a dak sme si dali oddych i ked doku hned pomaly lakal na druhy ppokus. Niekedy v tomot obdobi nas osvietilo, ja som clovek neskutocne veri intuicii a pocitom a zatioal som to neolutovala. Osvietilo nas zobrat to vsetko komplet od zaciatku a ist po pricine. isli sme teda k urologovi andrologovi a ten len zalamovali rukami preco sme neprisli skor, ze nepovie jasny zaver na prvom vysetreni, najde pricinu mensieho poctu a pomalsich spermiji a ak sa za rok veci nevyvvinu lepsiemu vdaka liekom potom nas odporuci do CAR. Baby takze nerobte zaver s jedneho spermiogramu, odkaz od andrologovi, pomale spernije a teda zly spermiogram je vstipenkou k nim do ambulancie a nie vstupenkou do CAru kde sa tocia ine peniaze. A este jedna rada vyhybajte sa urologom ktorych vam odporucia v CAr.e ked uz ste tam. Zajdite k inemu takemu co je zaroven androlog alebo sexuolog, aj budete mat pocit ze vasho draheho nevysetril dostatocne exiatuje slobodna volba lekara. Najhorsie ze ani my sme nevedeli co vlastne od urologoa androloga mame cakat - takze minimalne by mal vziat spermijky, krv nspravit hormonalny prfil, vysetrit velkost pohlavenho udu, vajok, vysetrit cez konecnik prostatu, a na zaklade kompexneho rozboru stanovit diagniozu a zacat s liecbou. My sme zasa na zaciatku ale tento krt pojdem do CAru az uplne ako poslednu ínstanciu..............

cisielko
30. jún 2009

cigaretka, my sme po 2 spr a tiež nás už odporúčajú na IUI...zdá sa mi to trošku skoro...veˇspermie sa úplne obnovia ak sa obnovia po 3 mesiacoch...rozmýšlam na d urológom...potrebuejm nejaké odporúčanie od nejakého dokiho alebo tam môžeme ísť aj bez?

dahra
30. jún 2009

Cigaretka,
ano mas pravdu. My mame 100% teratozoospermie + znizny pocet. Ja mam endemetriozu a iba jeden vajecnik. Je Pri takom spg je sanca na otehotnenie mala, a preto ideme absolvovat este ine vysetrenia. Tiez nam to poradil lekar mimo CAR-u. V centre zistia, ze spg je zly, ale nepatraju po pricine. Su pripady, kde sa to da zistit a preliecit. Urcite chcem urobit vsetko predtym, ako sa do IVF vrhnem.

cigaretka5
30. jún 2009

no mny sme mali iba spravu z CARu a to nam stacilo. K odbornemu lekarovi moze poslat iny odborny lekar alebo obvodny. Od obvodaka staci iba doporucaci listok , nemusis mu nic hovorit vsetky trapenia povedz az urologovi. AK mas spermiohgrami od urologa a chces ist k inemu malo by to stacit, ak ti robili spermiogram v CAR- sprava z CAr uplne staci na to aby vas urolog prijal. Baby iba z vlastnej skusenosti ak poslete manzela k urologovi je lepsie ak ma aj andrologicku specializaciu, vie pomoct so spermijkami kompelxnejsie

cisielko
30. jún 2009

vERU, JA SA ASI TIEž NEDáM HNED ODPINKAť A PORADíM SA...A POTOM NáJDEM NEJAKéHO UROL´GA A UVIDíM čO NáM PORADIA... 😉

siouxie
30. jún 2009

cigaretka má pravdu, hľadajte urológa-andrológa, príp. urológa-sexuológa. Tí bežní väčšinou spravia max. odber krvi na niektoré markery (napr. onkologické - v lepšom prípade), a ešte možno sono.

evina0
30. jún 2009

ahojte zienky som tu prvy krat..chcem sa spytat ked ma manezl patologickych 50% to je ze 50% su mrtve.to je rozdiel od morfologyckych?? ci na morfologiu sa robi este zvlast vysetrenie od pohyblivosti,poctu ??
manzel vcera dostal profertil na zvysenie poctu, na pohyblivost ma 20 az 30%. tak som zvedava co bude ja mam diagnozu endometrioza na ktoru sa liecim polrocnou liecbou a nakolko sa blizim ku koncu liecby davame aj manzela do poriadku,aj ked citam tu na nete ze pri takychto vysledkoch sa da v pohode otehotniet ..len nerozumiem rozdielu od patologiue a morfologie??

siouxie
30. jún 2009

evina, patologické, okrem toho že sú väčšinou mŕtve, znamená aj to, že majú patologicky zmenený vzhľad, t.j. morfológiu. Lebo dva chvostíky a nesprávny tvar hlavičky a pod. je patologická zmena. Mali ste iba jeden spermiogram?

evina0
30. jún 2009

nie mali sme dva prvy bol pred mesiacom a bol taky isty ako vcera a tak manzel dostal prfertil.vitaminE a vitamin C a za 3 meiace ideme opet
ak spravne chapem a na vysledku som nenasla morfologiu tak tu asi nerobili.

siouxie
30. jún 2009

morfológiu máš vyjadrenú tou patológiou. Skús s pohrabať v téme Neplodnosť u muža, je tam tho popísaného na túto tému strašne veľa. Aj to, že tvorba spermií trvá zrhuba tri mesiace (takže opakovaný spg je zbytočné robiť skôr, najmä ak ste nasadili nejakú liečbu, prípadne vitamíny). Veľa sa tam dočítaš aj o prfertile, jeho zložení o problmatike dávkovania potrebných vitamínov, anminokysleín, stopových prvkov a minerálov. Všímaj si najmä diskusiu s užívateľom menom Stingray. Základné info o jednotlivých diagnózach mužskej neplodnosti nájdeš napr. aj na wikipedii... 😉

shaarka
30. jún 2009

dahra, moj muz jedlo 13 rokov iba soju. ani kusok masa. soju sme vylucili pred dvoma rokmi. a spermio je aj tak zly.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre