Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

miroslava89
29. aug 2009

ahojte... mne trvalo tri tyzdne kym som manzela prehovorila na spermiogram- sice nechapem co z toho ti chlapi robia taku vedu 😅 a vysledky prekvapili aj samotnych doktorov 🙂
objem-6,5ml
celkový počet spermií na 1 ml- 43mil.
Ph ejakulatu- 8,0
%podiel zivych spermii- 91%
skvapalnenie- do 15minut
%podiel pohyblivych spermii- 87%
% podiel progresivne pohyblivych spermii- 63%
% podiel spermií normálneho tvaru – 69%

jovana
15. sep 2009

ahojte, chcem sa spytat, ze co znamena patologia spermii?
teda ide o to, ako som uz pisala, ja som po dvoch potratoch, respektive 2krat parcialna mola. teraz chodim po kadejakych vysetreniach ale zatial nemam nic konkretne coho by som sa mohla chytit.... chcem sa preto spytat, je mozne, ze by bola chyba v speriach? hoci som dvakrat otehotnela ale zial v oboch pripadoch bola mola? moze byt chyba u manzela? on zatial nebol na spermiogram ale urcite pojde. len ma zaujima, ci ak vieme otehotniet ale potom potratime, ci moze byt chyba v kvalite spermie. vdaka

emulienka
21. sep 2009

Ahojte kočky. Po prečítaní príspevkov som natrafila na výraz PESA. Manžel bol na mesa tese, ale pesa - to som ešte nepočula. Vie mi to niekto vysvetliť.

mata321
7. nov 2009

Prosim vas poradi mi niekto.Manzel bol na spermiograme a lekar mu povedal,že ma velmi zly .Buduci tyzden ide na odber krvi a o dva tyzdne 2x na spermiogram.Ma s tym niekto skusenost?Moze mat na tom druhom spermiograme dobre vysledky?poradte prosim mame s toho strach.

dahra
7. nov 2009

Ahojte,
Mata,
moze byt aj dobry. Spermose sa tvoria cca 70 dni. Takze na kontrolny spg by sa malo chodit aspon po dvoch mesiacoch.
My mame tiez velmi zly spg. Nizky pocet a drviva vacsina patologickych. Prvy spg vo februari - 100% patologickych, vmaji 2spg - 100% patologickych, este sa aj zhorsil pocet. V juli treti spg - mierne zlepsenie, len 98% patologickych a pocet vzrastol.
Ak mate problem v patologii, bude to tazsie, ak pohyblivost a pocet na to su lieky a vitaminy a toto sa upravi rychlejsie.

Jovana,
spermose maju zly tvar - velke hlavicky, dva biciky a kadejake ine poskodenia. Niekedy poskodenie tvaru, znamena aj poskodenie genetickej info a ak aj zazrakom dojde k oplodneniu prirodzene, moze nastat potrat, lebo embryo sa prestane vyvijat. Ale priciny potratu byvaju rozne. Treba najst dovod.
My sa snazime 2,5 roka. Nikdy som neotehotnela, mam este aj endometriozu a uz iba jeden vajecnik. manzel ma zly spg, momentalne nam zostava IVF - umele oplodnenie ako riesenie.

mata321
7. nov 2009

cau dahra,prosim ta keby to bolo zle a musela by som ist na umele oplodnenie aka je sanca ze by som otehotnela?

dahra
7. nov 2009

Ahoj, Mata,
centra uvadzaju min. 40% uspesnost. Kazda druha otehotnie.

ivirk
12. nov 2009

Ahojte, chcem sa opýtať opäť niečo. Včera som bola v Heliose v MT po výsledky so spermiogramu. Všetko je celkom dobré až na morfológiu. Manžel ma na 100% abnormálny tvar. Vysvetloval nam to MUDr. Krajkovič - podľa neho s týmto otehotnenie nie je možné prirodzenou cestou iba umelým oplodnením - vložia ihlou spermiu do vajíčka. Vraj treba skúsiť po určitom čase ďalší spermiogram, ze jeden výsledok nie je smerodatný, treba dodržiavať životosprávu, brať vitamíny a tak. Ja len, či si myslíte, fakt že to nie je možné? Či s takouto diagnózou už niektorá otehotnela a keby že sa rozhodnem pre umelé oplodnenie ako to potom je s tým platením?Schvaľuje to poisťovna alebo to normálne preplatia? Ci si platím sama? alebo len priplácam a ak tak zhruba kolko? neviem o tom este nic. Som este zvedavá co povie moja gynekologicka ale som z toho dost mimo a moj mazel asi az moc - ho to vzalo, zrejme s tym vobec neratal...Myslite, ze sa to moze upraviť? 😨

janoxl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubulka722
8. dec 2009

Janoxl nalepšie oboje. Máme ten istý problém ako prečasom vy. Ja som úplne zdravá a mm je na tom katastrofálne, ale to nie je dôvod aby som ho ponižovala alebo opustila. Deti spolu nemáme a túžime po nich. Brala som si ho v dobrom aj v zlom a popravde problémy slabochov rozdelia a silných jedincov zocelia. My sme v tej druhej kategórii, tak ako všetky ostatné kočky, ktoré sem prispievajú.

siouxie
8. dec 2009

súhlasím s bubulkou a okrem toho, "doteraz" sme väčšina z nás asi už nejaký čas na deťoch pracovala a nedarilo sa.
A okrem toho, nebrala som si muža kvôli tomu, aby sme mali deti (teda IBA kvôli tomu, ale AJ kvôli tomu, že by sme raz spolu chceli mať deti). To, že sme sa ich rozhodli mať neskôr je už snáď dnes normálne, nie sme v stredoveku.
Nikde nie je napísané, že pred desiatimi rokmi by to nebol rovnaký problém ako dnes, to nezistí už nikto....

hhalina
8. dec 2009

Ahoj ahoj, teda tady je to ted nějak ostřejší- připojuji se do debaty.....s dovolením......já s manželem čekáme už 2 roky-teda,,zkoušíme,, pořád nic, tak jsme byli na vyšetření...
co říkate 1. SPM - Koncentrace 15,9 mil, pohyblivost celková 54%, morfologie 1% - myslíte, že můžeme normálně otěhotnět. Ted bere manzel vitaminy a doporucene prasky profertil- paak kontrolni spm. Mam cekat zlepseni?? Myslíte, že máame nadeji???

bubulka722
9. dec 2009

Hhalina, myslím, že vaše výsledky SPG nie sú vôbec také hrozné. Množstvo je síce znížené, ale aj pri takomto SPG a otehotnieť dá. Sú tu aj kočky, ktoré zápasili s oveľa horšími hodnotami SPG a nakoniec sa podarilo prirodzene. Treba pevne veriť a k tomu treba poriadnu dávku pozitívneho myslenia.
My sme na tom ovela horšie ako vy a predsa viem, že to vyjde! 😉

simib
10. dec 2009

Ahojte.Môžem otázku?Môj mm už raz bol na SPG skoro pred rokom,ale vtedy nám nepovedali o zdržanlivosti a bola asi až 10 dní.Teraz má ísť tiež a chcela by som vedieť,či je lepšie po 3 dňoch alebo po 5 dňoch?

bubulka722
10. dec 2009

Simib doba sex. abstinencie je v rozmedzí 3-5 dní. My dávamu pauzu tak 4 dni. Inak tých 10 dní bolo fakt veľa.

simib
10. dec 2009

Ďakujem.No lekár už potom povedal,že malo byť menej,ale že po 10 dňoch by bola horšia pohyblivosť a tak,takže stále sme vyšli OK.Teraz pojdeme po 5 dňoch a uvidíme.Lebo sme sexovali v utorok a má ísť v pondelok,tak preto som sa pýtala či je lepšie 3 alebo 5.Lebo ak už nebudeme sexovať tak 5 dní a ak ešte dnes tak len 3 dni.Ale nechám to na 5 dní.To je asi lepšie .

hhalina
10. dec 2009

simib - díky moc za povzdbuzení, já tomu taky věřím, že to vyjde... 🙂

andika10
10. dec 2009

ahojte aj môj manžel bol na spermio....a naše výsledky boli viac než hrozné a po gen vyšetreniach mu zistili Klinefelterov syndrom, čiže nadpočetný chromozom x čo ma za následok, že nemá žiadne spermie. Ale už máme 16m dvojíčky ale od darcovských spermii

simib
14. dec 2009

A máme výsledky.
Objem:5,5ml
Počet spermií:33x10/ml
Motilné:24x10/ml
Patológia:65%
Nález:Normozoospermia a Hyperspermia.
Takže dúfam že 2x dobrý SPG už bude stačiť.

bubulka722
14. dec 2009

Simib, takže myslím že problém nebude na strane partnera. Budú treba komplet gynekolog. vyšetrenia u teba, ak teda už nemáš všetko za sebou...

simib
15. dec 2009

Bubulka no aj moje výsledky sú OK.A tú patológiu som asi nenapísala zrozumitelne.Tých 65% je dobrých.Neviem kde je pes zakopaný.

bubulka722
15. dec 2009

Ak sa jedná o idiopatickú neplodnosť, tak príčina býva v 80% prípadov v reprodukčnej imunológii.

simib
15. dec 2009

Bubulka tomu trochu nechápem.Môžeš vysvetliť?

katrin21
15. dec 2009

simib: idiomaticka neplodnost je neplodnost bez zjavneho dovodu( teda nevie sa preco...) a to moze myt na svedomi imunita... anpr. alergia na manzelikove spermie..alebo cosi take..asi to babulka myslela.. ale vy uz jednmo babo mate..tak neviem...

katrin21
15. dec 2009

ludia: ak vam kazali nechat spermie 1,5hodiny postat nez ich donesiete do ambulancie? lebo nam ano a dza sa mi to divne..
a mozno sprosta otazka, ale v com ste ich doniesli? nemam chut dat mojmu poharit od detskej vyzivy 😀 , poradte🙂 diky
ide na SPG 14.januara

katrin21
15. dec 2009

ako potom urcia napr. to skvapalnenie, co tu pisete ..... a ine veci.. okrem toho je zima, chlad..( vraj to ma doniest v naprsnom vrecku bundy, aby nezmrzli.... ) no zda sa mi to divne... 😒

simib
15. dec 2009

No mne robili všetky vyšetrenia už.Teda okrem laparky.Tam nieje dôvod ale.Takže ani protilátky sa voči nemu nerobia.

simib
15. dec 2009

Katrin mm bol priamo v centre a tam bola aj miestnosť na to.

katrin21
15. dec 2009

moj ide normalne na urologiu, ci andrologicku amb. a je to vo fakult. nemocnici.. my zatial do centra nejdeme.... tak neviem,ale ved robit by to mali rovnako...

renka1801
15. dec 2009

Ahoj. Katrin21 my sme tiež boli v centre, tam dali všetko. Ale kup mu v zdravotníckych potrebách alebo v lekárni sú rozne sterilne bud skúmavky alebo nádobky. A ked bol kamoškin muž tak si to urobil doma a mal to doniesť do hodiny k tomu urologovi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre