Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

bubulka722
15. dec 2009

Katrin, jednoznačne neodporúčam robiť odber doma. Nijakým spôsobom nezabezpečíš vhodné podmienky pri preprave, takže ak chceš spolahlivý výsledok nech to urobí len tam. Viem, že mnohé zdr. zariadenia nie sú na to prispôsobené, zvlášť v štátnych nemocniciach, ale inak by som to ja osobne neriešila.Raz som to skúsila a z našej oligoasthenospermie bola zrazu azoospermia, čo sme nikdy nemali.

bubulka722
15. dec 2009

Simib, reprodukčnú imonológiu robia na Slovensku iba v KE a v Čechách v Brne a v Prahe Podolí, takže také bežné vyšetrenie to zas nie je. Inak pokial nemáš za sebou laparku, tak si svojím zdr. stavom až taká istá byť nemôžeš. Napr. taká priechodnosť vajcovodov sa dá len laparkou alebo hysteresalpingografiou, endometrióza tiež len LSK alebo vyšetrením onkomarkerov.
Ak máte už spolu jedno dieťa tak by som imunologický problém vylúčila, tak ako písala Katrin.

andika10
15. dec 2009

môj muž bol na odbere aj na urologii, dali mu sterilný pohár a poslali na záchod, potom sme ich zobrali naspäť, ale môjmu ujovi dali str. pohar domov a mal do hodiny po odbere zobrať, všade je to iné, ale ke ď sme boli v centre tam dali všetko a bola aj nato miestnosť určená

katrin21
15. dec 2009

my ideme , ako som pisala, do fak. nemocnice v Trnave... neviem, kde inde ist.. nikde okrem centra na to asi nebude priestor a neviem si predstavit, ze by to mal robit na zachode niekde v hnusných podmienkach, to je dost pońizujuce podla mna.. asi mu poviem, nech to teda urobi doma , ale poto cim skor tam odnesie, ziadne " postatie" hod. a pol.... nechapem naco!ved podla mna by mali testovat aj zivostnost tych spermii, kolko ich zije cokaviem hodinu, kolko dve, kolko den... ci nie?
s tou nadobkou.. no skusim sa na nieco spytat v lekarni. volaco si vymyslim..

andika10
15. dec 2009

ak chcete robyť doma na to potrebujete sterilnú nádobu, opýtajte sa v lekárni alebo vypítajte od doktora

bubulka722
15. dec 2009

Možno by nebolo od veci si tam zavolať a normálne sa sestričky opýtať kde sa to tam robí a či majú na to nejakú miestnosť, čo ja dosť pochybujem. Urob ako uznáš za vhodné, ale ja by som to neriešila inak ako odberom priamo tam, nech to ja aj na záchode. My sme už s mm toho pochodili dosť a naj priestory sú v CAR, len aj ten cenník výkonov je zaujímavý. Bežný urológovia nemajú nadštandardné možnosti, ale keď bolo treba, musel aj na záchode. Ja som mu zvonku robila stráž, aby sa nebál... 😀

katrin21
15. dec 2009

on tam volal, a doslova sa pytal ako to prebieha, doslova sa opytal, ze ci si to ma urobit tam,alebo ako..a sestricka mu povedala, ze 4dni ma abstinovat od sexu a potom rano to doma urobit, nechat hodinu a pol postat a potom doniest.. a ze keby mrzlo, tak do vrecka... nadobu mu nenukala... ☹ 😠 😒

ono do BA nie je az tak daleko.ale ako to prebieha v CAR? to staci tam zavolat a doniest papierik od mojho gyndosa, alebo ako? a kolko by to stalo potom tam? a neviete kolko sa asi caka na termin? lebo tu v TT ho objednali presne za mesiac.. idu sviatky... ☹

bubulka722
15. dec 2009

Nové CAR je aj v Piešťanoch, tam nepotrebuješ ani odporučenie. Prvá konzultácia prebieha pohovorom, vyšetrením oboch partnerov spolu s SPG. Celá konzultácia komplet stojí 15,-€. Nie je potrebné chodiť do BA, my sme SPG absolvovali na urológii v PN, v NM aj vTN. V TN je na Piaristickej MUDr. Sokol a má super vybavené priestory aj so zvlášť miestnosťou. Tam len vyšetrenie SPG stojí 20,-€. Na môj vkus sestrička o tom moc nevie, každý normálny doktor ti povie, že vplyvom nevhodnej teploty a slnečného žiarenia sa vzorka znehodnocuje, preto sa to zvykne robiť priamo tam. Tak isto je dôležitá aj doba skvapalnenia a každú vzorku treba vyhodnostiť do 1 hodiny po odbere, potom spermie hynú. Neviem na základe čoho vám toto povedala.

katrin21
15. dec 2009

uplne s tebou suhlasim, skusim najst to cislo do Pieštan a zavolat tam,
presne to skvapalnenie neviem ,ako potom chcu urobit... nejake divne. 😒 nemam k tomu vobec doveru... ono je na prd, ze my spolu nezijeme,ale ja som v PD a on v TT, takze tazko niekam spolu ist..ale leby uz, tak si vezmem na to paragraf a isli by sme. 😉

bubulka722
15. dec 2009

Katrin posielam link na CAR v PN.
http://www.dralexander.sk/
Dobrú nocku a držím place!!!

katrin21
15. dec 2009

dakujem, dobru noc🙂)))

natalca
15. dec 2009

Ahojte, mam otazocku, za aku dobu sa dozviem vysledky spermiogramu?

bubulka722
16. dec 2009

My sme vedeli výsledky vždy hneď po vyhodnotení, takže cca 1 hodinku po odbere. Niektoré kočky tu písali, že to mali až o niekolko dní, prevdepodobne keď robili centrifugu.

katrin21
16. dec 2009

ahojte volala som do tych Piešťan, tak uz maju teraz vsetko plne, ale mame zavolat 7.1, ze nam daju termin, samotne SPG stoji 10€, vylucne odobrane spermie u nich a vysledok do hodiny 😉

andika10
16. dec 2009

Nam dali výsledok tiež na druhý deň, a cena bola vtedy 250sk ale odvtedy neviem

simib
16. dec 2009

Ahojte.Aha tak už som zas o niečo múdrejšia.Ja sa moc v tých vyšetreniach nevyyznám.A Bubul mám jedno dieťa.Ale tehotná som bola 3x.Tak preto doktor si myslí,že s plodnosťou problém nemám.Ale veď ešte to nieje taká strašná doba(1 rok)a raz sa to podarí.Možno je to v našich hlavách.Máme toho v poslednej dobe dosť.

simib
16. dec 2009

A výsledky sme prvý krát mali na druhý deň a teraz v pondelok mm počkal pol hodinku a dala mu výsledky.Všade to ale môže byť inak.Asi aj podla toho,kolko ludí tam majú a kolko roboty.

bubulka722
16. dec 2009

Simib, takže ak máš za sebou opakované samovolné potraty mohlo by predsa len ísť o autoimunitnu. Skús sa porozprávať s gynekológom, mnohým kočkám stačilo nasadiť Prednyson a otehotneli aj donosili v pohode.

simib
16. dec 2009

Bubul nemám.O jedno sme prišli skoro v 8 mes.lebo sa zúžila placenta.A druhé som potratila,lebo som sa rozvádzala a naschvál som aj tak dvíhala ťažké a tak.

simib
16. dec 2009

A lekár o všetkom vie.

katrin21
16. dec 2009

simib, a mozno si len myslis, ze si potratila preto, ze si dvihala tazke... podla mna, ked mas potratit , tak potratis, mozno aj kedby si tazklemnezdvihala... a naopak.. ked sa to ma udrzat, tak sa udrzi,aj keby si tazko pracovala...
ved kolke zeny ani nevedia, ze su tehu ajdo 3 mesiaca, chodia do pisilovne, sportujua pod... oja segra mala napr. az do 3 mesiaca mrchu.... slabsiu a,ale mala..a v pohode... takze ktovie...
a mozno sa vsetky len az moc snazime. 😉

simib
16. dec 2009

Katrin je to možné,ale ja som vtedy musela robiť fakt všetko pre to,aby som potratila.A v nemocnici sa ma pýtali,či to majú zachraňovať a ja že nie.Rozvádzala som sa a jedno malé bábo som už mala,takže iná možnosť nebola.

katrin21
16. dec 2009

simib: ,mne to hovor... ja som sa rovadzala, ked mala nemala ani 2 roky a 8 mesiacov pred tym som bola na interupcii, lebo som si nevedela predstavit jedno dvojrocne dieta, druhe narodit a v tej situacii....
ale dneska neviem, ci by som to este raz urobila... vidis, teraz chcem a nejako to nejde... este aj endometrioza sa na mna nalepila, aj ked ktovie, mozno som ju mala aj vtedy, len som o tom nevedela...
ale hadam sa nam vsetkym zadari... Kiku sme spravili dne pre vianocami a teraz mam mat zas na Vianoce ploden dni.. tak to by bola stranda, keby to vyslo 😉

simib
16. dec 2009

Tak ti budem silno držať palčeky.A vlastne všetkým. 🙂 🙂 🙂

bubulka722
16. dec 2009

😀 Katrin, tak to teda budú pekné Vianoce pod perinou, ako u nás tiež mám ovulku cez sviatky a tak sa už teším na bezstarostné leňošenie s mm. Budeme pracovať len na tom najdôležitejšom a to je naše bábo. Tak si teda držme palce, že na nás Boh nezabudne. Inak to sme sa tu pekne zišli, aj ja som rozvedená a mám syna z 1. manželstva. Tiež som sa rozvádzala,keď mal syn 2,5 roka a druhého tehu s bývalým som sa obávala najviac. Myslím, že by som to vtedy riešila tak ako vy, ale našťastie sa nič také nestalo. Teraz mám super manžela, takže takému chlapovi nedať dieťa by bol hriech. Hurá na to!!! 😀
Simib, ale to že si nevytvárala protilátky proti bývalému mm je jedna vec. Teraz máš iného partnera, tak to je úplne iná situácia. Presne na toto som sa pýtala dokiho v nemocnici, keď som bola na laparke. Povedal mi, že som mohla prvý krát oteh. s iným mužom úplne bez problémov, ale proti inému mužovi sa môj imunitný systém môže zachovať celkom inak. Vieš ja idem na to vylučovacou metódou a som si istá až vtedy, keď mám výsledky v poriadku. Skúste si dať urobiť úplne jednoduchý postkoitálny test. Urobí ti ho aj tvoj gynekológ. V podstate sa spolu vyspíte, hneď potom prídeš k dokimu, on si zoberie ster a dá ho na kultiváciu. To je všetko!
Inak súhlasím s Katrin, že keď sa to má udržať, môžeš robiť čokolvek. Keď som bola tehu so synom,nebola som z toho moc nadšená a vôbec som si nedávala žiadny pozor. Dvíhala som ťažké veci, bicyklovala, behala a cez zimu som 4 krát treskla na ľade, že sa zem otriasla a nebolo mi nič. Malý sa držal ako kliešť. 😀

katrin21
19. dec 2009

no tak na piatkovej folikulometrii bol folik uz 20mm, takze nema vyznam cakat do Vianoc, a vlastne uz vcera som mala pozitovny ovu test, tak drzte palce, aby sme ten spermiogram uz v januari nepotrebovali 🙂))))))
v pondelok idem este na folikulometriu kontrolnu, ci vsetko prebehlo ako malo 🙂

andzi
19. dec 2009

bubulka, spomínala si MUDr. Sokola, tak bacha na neho. Má síce barák ako hrom, krásne vybavený a zariadený, ale na spg neodporúčam tam ísť. My sme absolvovali spg asi 4x a všade, kde som ukázala výsledky spermiogramu od pána "doktora" Sokola sa chytali za hlavu!

marcelkatt
19. dec 2009

Ahojte, moj manžel bol V TT u MUDr Gerbela a kázali mu to urobiť doma a tiež do hodiny doniesť. Výsledky boli v ten deň.

katrin21
20. dec 2009

andzi: a odkial je ten sokol??? to dufam nie je ten Dr. alexander z Piešťan

katrin21
20. dec 2009

aha iuz som si precitala.. to je ten z Trencina, OK.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre