Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

bambi9__2
28. jan 2010

tak to ste ma nepotesili ☹ ale co narobim... uvidim ako sa to cele vyvinie 😒

aknomis
28. jan 2010

myslela som, kolko má byt asi toho odovzdaného ejakulátu na vyšetrenie

jerryjanka
28. jan 2010

aknomis všetko čo sa vam podari "vytlačiť" 😀

mircalla
28. jan 2010

ja neviem...co tu citam, ze iVf sa dakomu hnusi...posledna alternativa, zdat sa kvoli tomu materstva

zase az taky harard to urcite nie je...zavisi kto ako strasne chce deti. podla mna skusat roky vsetko mozne a cakat na zazrak je ovela vacsi hazard....potom uz moze byt neskoro....

mircalla
28. jan 2010

a dovolim si tvrdit, ze nie vsade ide len o prachy, aspon tam nie, kde som bola ja.

tieto nazory moze mat len niekto, kto ma z toho bud panicky strach, totalne predsudky (neviem, ci to je neinformovanost), alebo to jednoducho nechce podstupit. IVF nie je vobec nic strasne, lekari su nie vsade tak strasni ako sa tu pise a nie vsetkym ide len o peniaze.....

tot moj nazor.

wendicka
28. jan 2010

ja si myslím, že v prvom rade im ide o peniaze, lebo inak by to nerobili..., ale na druhej strane sú aj takí, ktorým na tom úprimne záleží, ale tých je dosť málo 😢
bohužiaľ

wendicka
28. jan 2010

s ivf súhlasím, normálna vec, hlavne v dnešnej modernej dobe, nič iné niektorým nezostáva ☹

mircalla
28. jan 2010

su taki, ktorym na tom zalezi, to mi ver.ja som zazila uz vselico, vseliakych doktorov. neda mi ale mlcat, lebo moji doktori v CAR boli fantasticki, profesionalni a ustretovi
len sa mi nepaci tu hlasat demagogie o IVF tymi, ktori nemaju skusenost a nic o tom prakticky realne nevedia....len preto ze ma niekto voci tomu osobnu averziu to nemusi byt pravda

velmi vela bab na koniku je tehotnych prave po IFV a nepocula som o ziadnej, co by nejako strasne trpela, mala nasledky alebo podobne....prave naopak. a kto naozaj chce, vydrzi vsetko

mircalla
28. jan 2010

ved teba som nemyslela🙂

wendicka
28. jan 2010

ja viem 🙂 myslela som to inak
ja som len tiež chcela pridať nezávislý názor na to... 🙂

wendicka
28. jan 2010

je pravda, že strašne veľa žien je po ivf tehotných, aj ked mna môj gynek. vždy schladí, že je na umelé opl. veľmi malá šanca 😢 , ale nevyskúšaj všetko....
poznám aj ja také, že nikdy ba sa na to nedali, ale ja by som tak nikdy nerozmýšľala, pre mna je to môj zmysel života, aj ked si uvedomujem, že ten zmysel mi nikdy nemusí výjsť, ale to budem riešiť až potom...ked už budem po všetkých možných a nemožných pokusoch....
je to velikánsky obeta, ale tá túžba je väčšia ako čokoľvek iné 🙂

mircalla
28. jan 2010

jj, chapem🙂)

wendicka
28. jan 2010

píšem jak Madarka, 😀 preklepy....

mircalla
28. jan 2010

sanca je tak 30-40 percent na jeden pokus, co nie je zle... casto ich treba viac
ja som to absolovala 5 krat a otehotnela som 3 krat...2 krat som potratila, ale to nema z IVf nic spolocne, mam poruchu zrazanlivosti

takze ja zastavam nazor, ze skusit vsetko....to je otazka tuzby. ja som bola na vysetreni po roku snazenia, doky mi povedal, ze otehotniet prirodzenou cesto je nerealne (dal mi tak 1%), tak som nevahala...

nikdy som nelutovala tu snahu, sklamania a ani financie

wendicka
28. jan 2010

ani ja nelutujem,je to síce strašne ťažké pre psychiku, ale nevadí, ved vieš aj ty... čo budem o tom písať. super, že ti to vyšlo 😉
kým som mladá, urobíme pre to všetko, aby som si to, ked už bude neskoro, nemohla vyčítať. Ale ja som len na začiatku boja, 2. IVF je ešte len pred nami, neviem prečo si myslím, že ma čaká dlhá cesta ☹ , raz dva to nebude...

mircalla
28. jan 2010

verim, ze sa to urcite podari...co poznam baby z konika...kazdej sa to skor ci neskor podarilo, niektorej na 1. ci 2. pokus, niektorej to trvalo dhsie. hlavne sa nezvdavat drzim palce.

z CAR som bola strasne spokojna v brne a tiez v heliose martin boli fajn, BA som bola na konzultacii a stacilo mi....rozhodne viac nie

to je zase o tom, ze su aj taki aj onaki doktori....

wendicka
28. jan 2010

tiež som rozmýšľala nad Martinom, ale je nám to daleko, a Brno, ani nehovorím, no uvidíme.
Dakujem 😉
vzdávať sa nebudem, ale neviem si naladiť pozitívne myslelnie, to mi veľmi chýba ☹ a tomu sa nedá povedať, ako s inými vecami 😖
aj tebe prajem veľa šťastia, až do úspešného konca 😉

mircalla
28. jan 2010

ja som po nezdaroch (hlavne po tych potratoch, to bolo krute) tiez nebola zrovna optimisticky naladena, mala som depky, pri detoch som sa nemohla ani zdrziavat a myslela som, ze mi to neni sudene

ked to vyjde, a som si ista, ze ano, na vsetko toto zabudnes....

wendicka
28. jan 2010

to hej, je strašné, ked toto všetko musí žena prežiť, čo ty ☹
len aby som sa dostala do toho stavu, aby som na to mohla zabudnúť ☹

wendicka
28. jan 2010

s tým mojím "optimistickým myslením" by to ani so zdravým spermiogramom nevyšlo.

mircalla
28. jan 2010

ale prestan🙂) prave pri zlych spermiogramoch je IVF uspesne, ak je len to problem.. ved robia ISCI.horsie je, ked sa zene netvoria folikuly a vajecniky nepracuju ako maju....pokial sa tvoria folikuly a reagujes na lieky to urcte vyjde

siouxie
28. jan 2010

trošku vás čítam, a nie je to celkom tak... Nemusí to určite vyjsť, keď sú geneticky poškodené spermie...

wendicka
28. jan 2010

ostatné je ok, tak dúfam 🙂
dik za pokec, utekám, lebo čas letí a ja som ešte nič neurobila...
papa 😵

mircalla
28. jan 2010

no priznam sa, ze o tomto neviem....je tam ale aspon sanca?
ja som sa tym nejako nezaoberala, kedze spermiogram bol vynikajuci, problem bol u mna

wendicka
28. jan 2010

nevedia pri ivf vyfiltrovať tie naj? pri tom to ešte nevidia?
ja si myslím, že ked to má výjsť, tak to výjde, ked nie, tak nie...

siouxie
28. jan 2010

nevedia to vyfiltrovať, je to iba o skúšaní... Nič moc vyhliadky 😒 a je to veľmi, veľmi častý problém. Nedá sa to nejako extra riešiť.
Ale tým som iba chcela povedať, že to nie je celkom tak, že to MUSÍ vždy vyjsť.

mircalla
28. jan 2010

no ono to bolo skor tak povedane na dodanie optimizmu....

jerryjanka
28. jan 2010

mircalla - maš pravdu helios a aj brno to su zrovna cary kde im nejde vyslovene o peniaze -. a je to citiť
zatial čo mi kamaratky hovorili o inych centrach - gynfive BA, spln KE - no des a panika 🙄

siouxie
28. jan 2010

mircalla, jasné, chápem. Len je dobré byť aj infromovaný, aby človek nebol potom úplne na mašľu... A hlavne, asi nie je dobré ani jeden extrém - úplné odmietanie ivf, ale ani ľahkovážne mnohonásobné cykly ivf bez rozmyslu a s vedomím, že sa nič nemôže stať. 😉

mircalla
28. jan 2010

suhlasim...gynfiv je typicky priklad, KE nepoznam....bola som v gynfiv raz, odisla som s revom, lekarka bola totalne arogantna a neprijemna....2 kamosky mi tam chodia k tej iste....tiez na na dobre slovo nemaju

nastastie je ale moznost volby

ja chodim do reprofitu brno, je tu primao o nich diskusia aj na koniku...neni tam o nich jedno krive slovo, sama chvala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre