Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

jerryjanka
28. jan 2010

mircalla ano viem o tom brne
je to pre mna dalšia meta ak by nevyšli tri cykly ivf v heliku ale tak daleko ešte nie som

wendicka
28. jan 2010

ja chodím do KE, mám z nich zmiešané pocity, chýba mi ľudskejší prístup, nie sme stroje...strohé odpovede, v telefone zase odpoved, až mi niekedy bolo do plaču...
ale odbornosť chválim, aj ked ja nie som ten prípad, čo mal zatiaľ úspech.

mircalla
28. jan 2010

helios je fajn tiez, zo slovenskych co pocuvam naj. mala som tam jedno IVF, ale pre mna hrozne daleko y BA....len skoda, ze maju take male priestory...ale su tam fajn ludia

mircalla
28. jan 2010

robia v brne aj taku tzv. minimalku...taky setrny protokol s inymi liekmi a cenovo je to tak 20000 czk

ale dufam, ze ti to nebude hrozit a vyjde to v heliku

duda2
28. jan 2010

my sa chystame s MM na kontrolny spermiogram do Roprofitu, predtym sme boli 2x v Gynfive v Ba a povedali sme si, ze na treti pojdeme inam, lebo sme mali pocit, ze nas GF uz zaevidovali do zoznamu na IVF a ine ani nepripustali.

mircalla
28. jan 2010

duda2 - super volba....

jerryjanka
28. jan 2010

mircalla no asi mysliš soft - tak presne o tom uvažujem - ale my sme zatial trocha inde - tak sa uvidi kam nas osud zaveje

duda2
28. jan 2010

tiez tomu verim, z prveho telefonatu sice nechcem robit uzavery, ale myslim, ze ak tam uz budeme, tak sa opytam aj na IVF. Od SPG vela necam 😒

mircalla
28. jan 2010

jerryjanka, myslim soft, ale on to robia trochu inak, nie klasicke injekcie na stimulku

ja len par prikladov a uz dam pokoj 🙂

Okrem toho, ze su tam mili, profici, ustretovi a starostlivi (lekari, sestry, recepcne), maju velke priestory, je velka vyhoda ako je to zorganizovane...su tam 4 lekari, maju tam pary z celeho sveta...usa, francuzsko, anglicko, izrael...nikdy nemate pocit, ze musite cakat, ani necakate. tak ako som na kontroly krvi a sono do inych car musela byt nastupena o 7,30, tak sa da prist podla dohody doobedu ci aj poobede, zohladnuju, ze ludia cestuju

Mojho dokyho v repraku este doteraz cez mail otravujem roznymi blbymi otazkami, na vsetko ochotne a obratom odpovie. dokonca som tam do 9tt chodila na sono, lebo som si tu nevedela najst gyndosa s dobrym uzv, to uz vazne nemuseli, nebola som ich pacientka...zadarmo samozrejme

ked som pri softe mala jen jedno vajicko (nuz stara som uz a mam za sebou 3 operacie, ale este som skusila), tak som za zakrok vobec neplatilla...a to neni lacne

ked som bola v gynfiv nasli mi 2 male bezne cysty, len s tekutinou....najprv mi dali na 2 mesiace do HA, ze ak nezmiznu, nech idem na laparku...v repraku mi ich sikovne odpichli bez narkozy (bolest minimalna) za 30 sek a problem bol vyrieseny hned a bez stresu

posledne 2 iVf som mala darcovske vajicka, uz u mna nebola ina moznost kvoli veku....prve som zial potratila, pravdepodobna pricina u mna - trombofilia....caka sa na to 9 mesiacov normalne, ale vzhladom k tomu, ze to takto dopadlo dali mi prednostny termin o 4 mesiace...dalsie gesto....

pri tomto tehu som masivne krvacala, volala som dokymu v panike, bola som si ista, ze to je potrat, kazal mi na druhy den prist na sono, vraj ze az sono ukaze...ale rovno som sa ho pytala, ci mi urobi kyret, aby som nemusela opat do nemocky...povedal, ze samozrejme (nemusím hovorit, ze zadara), ale ze dufa, ze nebude treba...nastastie to bol len hematom

atd atd

vola sa doktor stelc a ja som mu za vsetko neskonale vdacna

jerryjanka
28. jan 2010

super - fakt vidno že im záleží na tom aby si dosiahla svoj cieľ miminko
ja som zatial v heliku spokojna - chceme isť o mesiac na iui tak sa uvidi bude zaležať ako dopadne laparka o tyžden 😉

mircalla
28. jan 2010

helik je fajn, nemam im vobec co vycitat...ale nemali ten darcovsky program, tak som sa presunula do brna

bubulka722
29. jan 2010

Úplne súhlasím Siouxie. My zápasíme s neplodnosťou už 4 roky a mám vo všetkom jasno. Mircalla, vidím že nemáš páru o mnohých veciach okolo neplodnosti. Nikto ti to nechce vyčítať, len má každý právo na svoj názor. Ja tieto veci študujem už 2,5 roka a okolo IVF viem toho fakt dosť. O možných vedľajších účinkoch sa môžeš dočítať na každom príbalovom letáku gonádotropných hormónov. Gratulujem k tehotenstvu, držím palce!!!

mircalla
29. jan 2010

No hlavne, ze mas vo vsetkom jasno. Ja ti neberiem tvoj nazor, vadi mi sposob ako ho tu prezentujes, ze ty jedina mas spravny nazor a ty si pani najmudrejsia.

Prepac, ale hovorit zrovna mne, ze nemam paru o neplodnosti, mi pripada totalne absurdne.

Ak sa bavime o vedlajsich ucinkoch - precitaj si o vedlajsich ucinkoch HA, nehovoriac o tom, ze po dlhodobom uzivani vela zenam zleniveju vajecniky a nemozu otehotniet, co ma trvale nasledky.... pripadne nemozu dostat menzes...to je OK?

Mozno, ze to, ze tolko toho studujes, je az na skodu, a mas prilis vela predsudkov. Pretoze si myslim, ze ten, kto to absolvoval a tiez to konzultoval s nejednym lekarom toho bude vzdy vediet viac ako ty, aj keby si to studovala 20 rokov..

Dakujem.

mircalla
29. jan 2010

A mimochodom o vedlajsich ucinkoch som bola oboznamena.....otazka je, ci to clovek chce risknut alebo nie

siouxie
29. jan 2010

mircalla, ale to si naozaj vedľa. Myslím, že bubulka aj napísala, že s problémom bojujú už 4 roky, takže to asi nebude iba o "študovaní".
Myslela to rovnako ako ja, že je nepravdivá veta, ktorá tu zaznela: že sa to musí vždy podariť... Lebo tak to naozaj nie je.

Viem, že si to myslela povzbudzujúco, to je fajn. Len je potrebné upozorniť aj na všetky riziká a najmň na to, že je asi veľmi dôležité vedeiť čo najviac. Ono sa to rozhodnutie potom veľmi sťažuje, naozaj to nie je jednoduché. Osobne si myslím (a to bvo všetkom v živote), že je lepšie tie informácie mať a získať tak hoci ťažkú, ale slobodnú možnosť výberu.

Viem, čo myslíš tými predsudkami, aj ja som už párkrát upoznorňovala, že nie je dobré z toho robiť strašiaka. Ja osobne nemám predsudky, som naozaj veľmi rada, že žijeme v dobre, keď je ivf vôbec možné a na takej úrovni, že pre väčšinu typov neplodnosti je aj riešením.

Na druhej strane sa mi nepáči, ako to u nás funguje (viem, nič s tým nespravím) a nepáči sa mi aj to, resp. mrzí ma to, že niekto je znevýhodnený práve tým, že dostane iba jednostranné informácie.

Takže pravda je niekde uprostred, asi ako vo väčšine prípadov. 😉

p.s. napr. vašu reprofiťácku tému sledujem veľmi podrobne, a hoci dúfam, že tam nikdy nebudem musieť ísť, som rada, že sú a že o nich viem (aj vďaka vám) 😉

siouxie
29. jan 2010

miracalla a ešte jedna vec, bubulka to napísala síce tak priamejšie, ale určite nenapísala, že nemáš páru o neplodnosti (to by si isto nedovolila tvrdiť, ak ťa čítala), ale napísala, že o mnohých veciach.
A to bola práve oblasť, kvôli ktorej som sa na predch. strane ozvala aj ja...

mircalla
29. jan 2010

Co bobulka napisala bolo toto dole: Toto je podla mna totalne extremny nazor, ked uz sa bavime o extremoch. Ja som nikdy nepovedala, ze IVF ano donekonecna treba (toto by bol moj posledny pokus mimochodom, aj to s darcovskym, keby to nevyslo, uz dalej nejdem, ideme cestou adopcie) a ze to nema rizika.
Napisala som, ze to co tvrdi, je prehnane. Ja si myslim, ze rizika pozna kazdy, kto chce....

Co sa tyka toho, ze to urcite vyjde. Pochopitelne, ze neyjde, nie som taka naivna. Bolo to povedane na dodanie optimizmu. Vies, ak niekto nema inu moznost len IVF (a niektore pary nemaju tak ako my), tak asi nechce pocut: ze rataj s tym, ze to nevyjde

Slova ako brutalny, hnusi...na mna dost tvrde...da sa to napisat aj inak. Si tu aj take, co sa na to chystaju, netreba ich znechucovat. Rozumne podla nej rozmyslaju len tie, co IVF nechcu....to je otazne a diskutabilne

Dobrovolne si ničiť zdravie brutálnymi dávkami syntetických hormónov sa mi fakt hnusí. Možno sa tomu nevyhnem, ale skúsim pre to urobiť všetko.

Katrin, rozmýšľaš veľmi rozumne. Netreba sa do IVF hnať, mala by to byť úplne posledná alternatíva, keď všetky ostatné zlyhajú. My neplodnosť riešime už 4 roky a na IVF nie som stále psychicky pripravená a asi ani nikdy nebudem. Skôr som rozmýšlala či saradšej nevzdám materstva ako takto hazardovať s vlastným zdravím.

siouxie
29. jan 2010

áno, miracalla, keď sa to všetko dopíše a vysvetlí, tak si všetky rozumieme 🙂

Bubulka si, myslím, prešla rôznymi štádiami a veľmi rada by sa ivf vyhla, ale pripúšťa aj možnosť, že sa mu nebude môcť vyhnúť (viem, že zvažovala všetky možnosti, aj tú, ktorú cituješ úplne dole).

Okrem toho, keď už sme pri extrémnych názoroch, poznám oveľa extrémnejšie, väčšinou nábožensky podfarbené 😉

To, že používa expresívnejší jazyk, no to je bubulka... 😀

Pre niekoho tvrdé, pre niekoho nie. Ale ak väčšina pri tom spozornie a aspoň niektoré z dievčeniec, ktoré nemajú páru do čoho idú (áno, je ich tu dosť, podľa toho čo čítam) spozornejú a začnú čítať, tak to má zmysel 😉

A miracalla, ver mi, že viem až príliš dobre, že ivf je pre mnohých asi jediná šanca... asi tak sito ako ty. A vždy sa poteším, ak to vyjde 😎

mircalla
29. jan 2010

Vsetko je vecou, ako to clovek napise...ty co pises je rozumne, realne, zalozene na faktoch, uvazlive a hlavne, nie je to tom, ze vsetko je cierno-biele. Vsetko ma svoje plusy i minusy. Expresivny jazyk mi asi nesedi, to je cele. Ja som zase taka, ze nedokazam nereagovat, ked ma nieco vyslovene nastve...

bubulka722
29. jan 2010

Baby, tak pokiaľ som príčinou vašej búrlivej diskusie, tak ma to fakt mrzí. Siou ty si človek ktorý má toho naštudovaného neskutočne veľa a prostredníctovom toho berie všetko aj IVF veľmi rozumne a ide do toho s rozvahou, čo mnohým kočkám fakt chýba.
Miraclla ja som tým "o mnohých veciach nemáš páru" myslela príčiny mužskej infertility. Je to tak keď si tento problém neriešila, to nemôžeš poprieť. Nechcela som ťa nijako podceniť, zvlášť keď si si toho doteraz ozaj dosť prešla. Vieš veľmi veľa foriem infertility je ozaj riešiteľných, preto je pre mňa schodnejšia cesta riešiť príčinu a nie dôsledok kamuflovaním problému cez IVF. Možno sa tomu nevyhnem, ale snažím sa pre to urobiť naozaj všetko čo je v mojich silách. Úroveň andrológie na Slovensku je veľmi úbohá a od centier sa nedajú naozaj čakať žiadne riešenia preto študujem a verím, že to nie je zbytočné. Inak na tvoj názor na HAK môžem povedať len toľko: Pokiaľ to je svinstvo, tak čo je potom stimulácia pred IVF, keď ti do tela dopujú niekoľkonásobne vačšie dávky týchto hormónov. Bavila som sa o tom s mnohými úplne nezainteresovanými odborníkmi z oblasti onkológie, endokrinológie a gynekológie a fakt by si sa divila aký majú na to názor.
Som rada, že žijeme v dobe kedy sú nám všetky možnosti otvorené, ale záleží na nás ktorú z nich využijeme. Ak si si zvolila IVF, o.k. je to tvoja voľba, ja mám len iný názor.

wendicka
29. jan 2010

Mircalla,
no mne sa zdá, že si nejako odporuješ, na jednej strane tvrdíš, že to určite výjde, a na druhej, že pochopitelne, že to nevýjde. Čítala si sa trošku pozadu? Zdá sa mi to príliš alibistické. Ak to podľa teba " pochopitelne nevýjde", na čo sú potom CAR a odkiaľ majú potom niektoré 50% úspešnosť? Či tie štatistiky sú podľa teba vymyslená tabuľka a graf?
Ja týmto netvrdím, že každý pokus je bez úspechu, ale tvrdiť, že to - samozrejme nevýjde je podľa mna silne kafe. A okrem toho sama viem, že je to hop alebo trop. Takže nepotrebujem ani falošné dodávanie optimizmu, ani opačne. Sama mám na to reálny pohľad, aká je šanca...
Veľa vecí som možno nevedela pred 1.IVF, ale niečo už za sebou mám.
A počuť také falošné nádeje nepotrebujem, viem o tom všetkom...a už vôbec nie kaleraby do hlavy, z toho som už dávno vyrástla.
To, že tomu slabo verím, je len reálny pohľad na vec, nič viac. Vždy chcem byť radšej milo prekvapená, ako sklamaná. A čo s atýka názoru siouxie,...nevrdím, že z geneticky vadných je úspech, ale na IVF- ICSI stačí jediná jedna spermia, takže nemusia byť všetké z tých milionov geneticky poškodené, takže znova je to bud len hop alebo trop....

mircalla
29. jan 2010

Ja si stale myslim, ze to IVF moc prezivas, zvelicujes to. Moc to riesis, az zbytocne moc. Kto je presvedceny, ze to je zle, tak si najde milion dovodov preco nie, a bude hladat len to zle a pocuvat to zle. Ja mam opacne skusenosti. Moj nazor je ten, ze jednoducho to chcies vidiet, ako to vidis, za kazdu cenu...Nechcem sa ta tymto nijako dotknut. Dieta je mi prednejsie ako riziko co pri IVF podstupim.

Osobne nepoznam nikoho co mal problemy po IVF (aspon doteraz, dokonca ani hyperstimulak), zato poznam 4 zeny, co mali problemy po dlhodobom uzivani HA. Ostali im nefukcne vajecniky a dalsie nemaju aj mesiace menzes. Ja som nikdy nemala cysty napriklad, brala som to pol roka a zrazu jedna cysta za druhou...Zeby nahoda? Podla lekarov to bolo prave kvoli HA. Tie hormony nie su take davky, ale beru ich zeny roky...

Ja sa na to divam tak,ze urcite by som toto riziko podstupila a nevzdala by som sa kvoli tomu materstva. Kazdopadne nepoznam tvoj problem a mozno pre Teba IVF ani nie je riesenie a su ine cesty. Ja som tu moznost nemala a dieta som chcela. Nie je to o tom, ze zalezi na nas, ktoru moznost vyuzijeme...Nie kazdy tie moznosti ma...Neviem, co ine by mi pomohlo na nepriechodne vajcovody (prave kvoli cystam, ziadne ci infekcie zapaly som nemala prekonane, robili mi vsetky vysetrenia), ktore sa ani nedali spriechodnit operaciou...Nic...bola by som urcite bezdetna a asi dost nestastna. Ono ani teraz este neni vyhrate.

mircalla
29. jan 2010

Ale nechcem to tu uz asi riesit, hoci som tuto diskusiu odstartovala...Ty mas svoj nazor, ja svoj, asi by sme si mohli takto pisat donekonecna, nazor nezmenim a ty tiez nie. Kazdopadne, drzim palce nech to vyjde cim skor. Myslim to uprimne. Pa

jerryjanka
29. jan 2010

akurat som chcela napisať že každa mate svoju pravdu - ale tato tema je o niečom inom a nechceme aby ju zavreli - myslim že ste mali každa svoj priestro a zjavne sa nezhodnete 😀
ale snad sa každá dostaneme k vysnívanému bábätku 🙂

bubulka722
29. jan 2010

Miracla, chápem tvoj problém. Pri tomto určite iná možnosť nie je a prajem ti aby si to dotiahla do úspešného konca. Viem, že je to pre teba úžasná možnosť, zvlášť keď to vyšlo. Nie som nijako prehnane veriaca a nemám voči IVF žiadne výhrady, ale v mnohých prípadoch sú aj iné možnosti , len na Slovensku nie sú doktori ktorí by mali záujem veci riešiť. Ver mi presne viem o čom hovorím. Na môj vkus je fakt divné keď sa pár po roku neúspešného otehotnenia pošle rovno na IVF a nikto z doktorov nemá záujem urobiť komplexnejšiu diagnostiku problému neplodnosti. Máme celkom rozdielne názory a preto si myslím, že je na čase skončiť s touto nezmyselnou diskusiou.

jerryjanka
29. jan 2010

bubulka - asi si nebola v heliose že? to je prave centrum ktore vidi ivf ako fakt poslednu možnosť 😉

bubulka722
29. jan 2010

DRŽÍM PALCE!!! 😉

mircalla
29. jan 2010

No preto som ja chodila do ciech...tu uz nevedeli nic vymysliet...

Ono, fakt je ze tema bola Manzel na spermiograme🙂 takze ja sa uz radsej dekujem prec a budem sa snazit nezasahovat....

bubulka722
29. jan 2010

Jerryjanka, nie nebola som tam. Dosť dlho som sa rozhodovala kam ísť ale prevážil FC v BA. Predsa len to mám bližšie a pohodlnejšie pri cestovaní. Inak na Helios som počula najviac pozitív. Je to pravdepodobne jediné CAR na Slovensku s týmto prístupom. My máme andrologický problém a s tým by nám v Heliose určite nepomohli.

jerryjanka
29. jan 2010

bubulka - no su veci ktore sa proste riešiť nedaju alebo je riešenie zložité a dlhodobé - ale verim že sa dočkáme všetky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre