Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

cecil36
25. máj 2011

@oknosmas leukocyty v ejakulate byt nesmu!!!!! Nemaju tam co hladat, zhorsuju morfologiu a mozu sposobit chronicky zapal prostaty coho nasledkom je azoospermia- cize ziadne spermie, pripadne 100% zla morfo. My sme mali 98% morfologiu pri zapale, po vylieceni sme ju mali 70%.

oknosmas
25. máj 2011

@cecil36 pozri toto....viem, ze leukocyty znamenaju zapal....ale urcite mnozstvo ich tam predsa len v normalnom stave je. http://www.orift.com/cs/spermiogram-33 samozrejme, nesmie to byt viac

oknosmas
25. máj 2011

@cecil36 jasne, ved kazdy sa rozhodujeme za seba.. a rozhodneme sa, do coho ideme a do coho nie. co sa tyka centier na slovensku...netusim...bola som objednana v dvoch a nakoniec kvoli referenciam som sla len do jedneho. a myslim, ze nemam co lutovat..zatial. uvidime, aky bude mat vysledok.. vidim, ze vam sa to podarilo..tak ti prajem hlavne pokoj a zdravie pre vas oboch..

cecil36
25. máj 2011

@oknosmas ono ide o to, co sa este povazuje za beznu floru mocovej trubice a co nie. Nam traja lekari povedali, ze je to bezna flora a az stvrty zistil, ze bezna urcite nie je, navyse ak je v spojeni so zlou morfologiou.
Ano, nam sa podarilo, ale az cez PICSI 😉

kamilkka
25. máj 2011

@cecil36 ahoj, chcem sa ťa spýtať - pri soft ti odoberaju len jedno vajko pri normalnom cykle alebo si mala viac vajíčok? ale menej ako pri klasickom ivf?
aka je v tom vlastne vyhoda? ked všade čítam, že je najlepšie mať čo najviac vajíčok, lebo nie všetko sa oplodni, potom sa len čaťs deli dalej a potom sa nie všetko uchytí.... vysvetli mi to prosím 🙂 dííík

cecil36
25. máj 2011

@kamilkka pri softe sa pouziva menej hormonov a moze, ale nemusi byt menej vajok ako pri klasickom ivf. Pri spravne zvolenom softe sa tvori minimalne 3 oocyty (zvycajne vsak byva viac ako 3), ale su kocky, ktore maju v pohode 15 oocytov. To si neviem predstavit, co by mali pri klasickom ivf 😀 . Ja som mala softom 6 oocytov a styri sa krasne oplodnili, dve neboli este zrele (ale 1/3 byva vzdy odpad, pri softe i klasike). Vela vajok este nezvysuje sancu na otehotnenie (to je len u nas taky debilny trend 😀 ), zalezi aky je problem (ci v spg, ci u zeny atd.). Pri softe sa rozhodne neodobera jedno vajko. Jedno vajko v normalnom cykle sa vola nativ. A vyhoda? Nepomerne menej hormonov, ovela mensi zaberak na telo a nikdy v buducnosti nevies, co vysoke davky spravia s telom. A uspesnost porovnatelna s klasickym IVF.

zabka60
25. máj 2011

@zabka1124 no vsak aj dnes mi poslala doktorka email,ze aby som sa objednala aj ciselko mi poslala....fuu,ale dnes ma taky divny strach zachvatil 😠

zabka1124
25. máj 2011

@oknosmas, super, tak v tom centre si nan zoberu kladivo a ked tam budu robit uz poriadky, tak sa prihovorim aj za vas babenky,nech supnu aj dalsim🙂 😀

zabka1124
25. máj 2011

@zabka60 nemas sa coho bat ani tvoj partner 😉

zabka60
25. máj 2011

@zabka1124 nebojkame,len sme nedockavyyyyy...tesime sa a pozitivne myslime,ako inac,ze 😀

zabka1124
25. máj 2011

@zabka60 spravny pristup a pozitivne treba mysliet aj ked je to niekedy velmi tazke 😉

zabka60
25. máj 2011

@zabka1124 no je,ale sme na to dvaja a mam fajn oporu v priatelovi,takze ujde to a som akosi znervoznela bo mi poslali mail z iscaru a uplne ine ceny mi napisali,ako ked som s tou pani dnes volala a povedala uplne nieco ine,nechapem tomu co sa deje??vsak v martine je len jeden iscar ci???

zabka1124
25. máj 2011

V martine hej,ale je aj v BA!!!Skus ich stranku a ak si pisala na mail z tej stranky , tak sa ti asi ozvala sekretarka z BA, mne sa tak ozvala a ked som potom povedala, ze chcem ist doMT, tak mi dala cislo.
Martin je:+421 43 4012116, je to vo fakultnej nemcnici, tam kde je gynekologia na 1poschodi(pavilon 6), urcite z tade bude chodit vela ludi.
Sa mi zda , ze na prizemi bol Rontgen a CT! a na prvom gynda a ISCARE.

katkarv
25. máj 2011

baby zajtra ide moj manzel k urologovy,chceme zitit ci je vsetko o.k.Neviete mi poradit ci mu uz zajtra zoberu ejakulat alebo ho este len objednaju?

ma77
25. máj 2011

@katkarv Ahoj podla toho či ste mali pauzu max.3dni ak ano tak mu urobia hned spg a ešte podla toho na ake vyšetrenie ste objednani 😉

katkarv
25. máj 2011

@ma77 no povedal sestricke ze na spermiogram,dakujem.

ma77
25. máj 2011

@katkarv Za malo 😉 Ide mm do PO?

katkarv
26. máj 2011

@ma77 ano,boli sm,e u dr.homzu,taky bol zlaty aj ma zavolal kuknut spermijky cez mikroskop.Manzel je v poriadku,takze len u mna je chyba.

ma77
26. máj 2011

@katkarv ahoj tak ste sa to vybavili hned no vidiš tak super že ste ok teda mm u nas to je zle na obidvoch stranach ja mam endometriozu a mm ma leukospermiu teraz čakame na schvalenie z poistovne a ideme na ivf do Ke lebo u nas nie je možnosť pr.počatia ☹ ☹ ☹ ☹ a aky maš ty problem?

katkarv
26. máj 2011

@ma77 ja mam zrasty a tvoria sa mi folikularne cysty.Ale dostala som IP od jednej tu z konika ze Homza nevie vyhodnotit spermiogram,vraj sa nemame na to spoliehat ze je dobry tak teraz neviem,dlho som sa netesila.

ma77
26. máj 2011

@katkarv Kuk IP 😉

kamilkka
26. máj 2011

@ma77 aky mas nazor na dr homzu ty?

hanyr
26. máj 2011

@kamilkka Z vlastnych skusenosti ak Ti mozem poradit tak skuste este niekde inde vysetrenie,lebo Homza nema dobre vysledky.Manzel absolvoval u neho 2 krat vysetrenia a su urobene narychlo a nekvalitne.To ze je tam dobre mnozstvo a pohyb este neznamena, ze spermie maju spravny tvar a pod.Trosku je v tom lajdak...Ak chces daco vediet tak rada poradim.

kamilkka
26. máj 2011

@hanyr ahoj, ja od neho praveže baby odhovaram...
podla mna nam urobil velmi zle hodnotenie a nasadil liečbu ktora sa už 10 rokov nepoužíva!
preto sa pytam a hladam aj inych čo maju zlu skusenosť...
aby sme vyvarovali tie, ktore sa tam ešte len chystaju 😉

hanyr
26. máj 2011

@kamilkka Tak to je dobre,lebo najhorsie je ked dvihne muzom sebavedomie a zeny lietame po lekaroch,tlacime do seba hormony a neskor sa urci, muzi maju problem.....to je mas pripad a 3 roky sa snazime liecit.

kamilkka
26. máj 2011

@hanyr tak to ma teda mrzí 😒
ak som to dobre pochopila, povedal vam že ma mm dobre vysledky a tak si sa snažila ty...
marne lebo na vine je mm....

moja kamoška tak dopadla, bola dokonca na laparke kvoli tomu!
a potom im povedali že problem je mm, samozrejme nezistil to homza ale v Ke!

hanyr
26. máj 2011

@kamilkka My sme na tom tak ako tvoja kamoska ......takze dr. Homza radsej nie...mozno v inych problemoch je dobry,ale v tomto nie..,,,,

kamilkka
26. máj 2011

@hanyr a potom kde ste boli? my v Ke v združenej tk. banke...

hanyr
26. máj 2011

@kamilkka pozri ip

ma77
26. máj 2011

@kamilkka Ahojky nemam žiadny nazor kedže sme pri nom neboli teda mala som odporučanie od svojho gynekologa k nemu ale nakoniec sme sa rozhodli že pôjdeme do KE a chodime k urolologovi do Ke 😉 ale rozhodli sme sa vlastne na zaklade toho že ho tu niektore dievčata neodporučaju tak asi sme spravili dobre 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre