Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

lucka_0906
27. máj 2011

@oknosmas jedno centrum bolo na Antolskej, druhe Gin-Fiv na Zahradnickej..

katkarv
27. máj 2011

@kamilkka hahyr ma77 skoda ze az teraz sme sa to dozvedeli,mozno sme zabili vcera cely den zbytocne ☹

kamilkka
27. máj 2011

@katkarv ahoj
no nevadí 🙂 s tym už nič nenarobíš, aj my sme takto začínali - pri nom.
ale pozri sa sama na svoj vysledok, teda mužíkov.
je tam uvedený pohyb? v % a to pohyb rýchly progresivny, pomaly, atd... atd...
je tam morfologia?
počítal pod mikroskopom spermie v mriežke?
u mna nie.... a ma sa to... takisto v Ke hodnotia pohyb v čase, za kolko prejde spermia 1 mm a podobne...
tak sama si zhodnoť o čom to je....

kamilkka
27. máj 2011

@katkarv ešťe sa ťa chcem spýtať, ak možem, prečo to riešite ak mate 3 deti...
to už ja by som sa na to iste vyprdla 😉

katkarv
27. máj 2011

@kamilkka nemame 3deti,mam zive len dve a tie su z prveho manzelstva.Moj terajsi este nema deti.

kamilkka
27. máj 2011

@katkarv aha, tak prepač, nechcela som sa ťa dotknuť.
no to zrejme trocha meni situáciu, kedže ty mas deti tak zrejme možeš mať deti.
nech si da mužík pekne poriadne vyšetriť ten spg, aby ste vedeli na čom ste.
nenahovaram ťa, len sa snažím poradiť 🙂

katkarv
27. máj 2011

@kamilkka ale ako som vyssie pisala tvoria sa mi cysty a mam zrasty takze problem je uz aj vo mne.Teda myslim ze len vo mne.Lebo on ma uz dvakrat ,,oplodnil" ale skoncilo to missed abortom.Takze ked sa moje vajicko uvolni a nenarastie z neho cysta tak jeho spioni zaboduju,otazka vsak moze byt v ich kvalite kedze 2xmissed a mne nic nenasli.No ak sa nam do decembra nepodari skusime to dalej vysetrovat.

majkal
8. jún 2011

čaute baby,
tak už sa zapájam aj ja medzi vás. Som trošku sklamaná z dr. Homzu. Lebo aj nám vychválil pred dvoma rokmi spermiogram, potriasol mm rukou, že "len plodiť!" ... a teraz nám v KE na vyšetrení protilátok zistili, že je to na prd 😔 Teratozoospermia. Množstvo, pohyb všetko super ... ale patológia - defektné spermie 98%. Neviem nakoľko je to zlé, či sa to dá zmeniť ... to všetko uvidíme po ďalších vyšetreniach. Takže sa chystáme do KE za dr. Hrivnakom.
Mňa len mrzí, že sme zasa stratili dva roky ... No čo už. Ideme ďalej ...
Chcem sa opýtať, či máte niekto skúsenosť s liečbou ... či sa niekomu zlepšil takýto spermiogram ...
Pekný deň všetkým!

@kamilkka @ma77 zdravím Vás 😉

ma77
8. jún 2011

@majkal aj ja teba 😉

kacicqa
8. jún 2011

@majkal Maji a kto vam robil protilatky..teda imunologiu? Bobak v tkanivovej banke? Ak hej a pojdete za Hrivnakom tak budete mat mozno skoro normospermiu. Iny labak, ine kriteria...aj u nas taq, u jedneho dobre, u ineho zle..ale vysledok ziaden.

strihalka
8. jún 2011

Ahojte, nevite nekdo o dr :hladik na poliklinice na strecnianske ulici?zkusenosti?MM dosta od moji dr poukaz na urologicke vysetrenia spermiogram...jen nevim ci je to ten kompletni nebo ne...☹

majkal
8. jún 2011

@kacicqa ano Bobak. No tak to si ma nepotešila - teda v tom, že človek už nevie, čomu veriť ... 😒 Tak určite by som bola rada, keby mal dobré výsledky, no ale ... človek je potom z toho magor. A u vás tiež vyšla terato...?

kacicqa
8. jún 2011

@majkal jasne..terato.. + leuko..u klasickeho urologa normo a ziadne leukocyty.. Uz len Pan Boh vie co je pravda..

kamilkka
8. jún 2011

ahojte 🙂
ja by som to zhrnula nejak tak, že Homza o ničom.
strata času, tam ani neísť a výsledku neveriť!
Bobak zasa velmi prisny, ma vysoke naroky na vysledok spg a tak to treba aj brať 😉
trocha s nadhladom, ale jemu by som teda verila, hodnoti brutalne kvalitne.
vidi každu chybičku a krivý detail.
no on nie je CAR, aby naschval zhoršoval vysledky kvoli biznisu.
je len taky perfekcionista...
ale baby - všimnite si že normy ma kus ine ako bežne, napr. morfo bežne do 70,
on ma do 85%, tak prečo asi? sam vie, že je prisny v hodnotení.
stačí mu 90% a povie že je to celkom ok....
hrivnak uznava hodnotenia bobaka, ale vie že treba prižmuriť oči 😵
dalšia vec - neviem čo ma bobak s halagovcom, tam to skor pachne nejakym spojenectvom...
a to sa mi až tak nepači... ale kto vie?
takže hlavu hore 😅 otehotnieť sa da s kadečím 😅
no budte pripravene na to, že bobak rozpravke o jednej zazračnej spermii neverí,
no hrivnakovi sa ta rozpravka celkom aj pači 😵 😵 😵 😵

ludinka
9. jún 2011

@majkal ahoj takze vytaj v klube sme na to tak isto ako aj ty
mnozstvo a rychlost super patologia iba 1,5 perc. dobrych....
a ten doktor v kosiciach je dobry?

majkal
10. jún 2011

@ludinka
my zatial nemame skusenosti s dr. v KE, boli sme len na tie protilatky v tkanivovej banke pri dr. Bobakovi, no a teraz sa snazime este len objednat ku dr. Hrivnakovi - co, ako som zistila, tiez nie je take jednoduche 😀

ako to znasaju vasi muzikovia? Ja som sa najprv bala ako to zoberie, ze ho to nejako zlomi, ale uplne ma prekvapil a zobral to naozaj super, nad moje ocakavania 🙂 Zatial ma snahu s tym nieco robit ... teda ak sa vobec bude dat nieco s tym robit ... uvidime ... ale tesi ma, ze aj toto nas zblizuje a nerozdeluje 😔

kamillka100
10. jún 2011

ahojte baby, akurat citam vase prispevky a normalne som sa vystrasila, boli sme v car a problem zistili v manz. mal zly spermiogram, morfologiu z 30% na 20%, vy tu pisete nejake 90% co to je??? ked som pochopila, tak je to velmi zle ☹ , zistili ze mame ureoplazmu, tak sa teraz liecime, este mu zistili teratospermu a leucospermu, hrivnak povedal, ze to nie je az take zle, sme po dobrati antibiotik,, manzel ide na druhy tyzden na vyter ci aj u neho lieky zabrali, ja som sa toho zbavila, poradte mi, je to az take zle z tou morfologiou???

ma77
10. jún 2011

@kamillka100 Ahojky ake atb.bral manžel na ureaplazmu tiež ide môj na druhy tyžden na vyter brali sme doxybene dufam že zabrali 😠

kamillka100
10. jún 2011

@ma77 ahoj, manzel bral doxyhexal a ja doxybene, to je to iste, u mna zabrali, vysledky mam dobre, len sa obavam o manzela ☹ , zaskocila ma ta morfologia co pisete, hrivnak povedal, ze to nie je az take zle, ale tie percenta mi nesedia, moj manzel ma len 20% a v car nam povedal herman, ze je to z 30% 😒 , dufam ze je problem len z ureoplazmou a po vylieceni sa konecne podari ☹ , velmi sa toho bojim a najhorsie je to cakanie, vysledky budu az o 2 tyzdne ☹ , do vtedy pauza ☹

ma77
10. jún 2011

@kamillka100 Tak to ta celkom chapem najhoršie je to čakanie na vysledky a trva to dosť dlho mm ked šiel 1krat na vyter tak sme čakali 3tyždne za vysledkami a teraz neviem kolko budeme čakat 14 ide do šace 😉 chceli sme skôr lebo 7tyždnov bolo už pred 2tyždnami čo mal ist na kontrolu ale Hrivnak bol na kongrese tak zas sa to natiahlo ☹ a leukospermiu mame aj my 😠

kamillka100
10. jún 2011

@ma77 manzel uz bol na vyter a teraz ide zase??? moj este nebol, hrivnak mu predpisal antibiotika na zakalade spermiogramu, velmi sa toho boji, vraj to boli, ale zvladne to, my tiez mame pauzu 7 tyzdne a este 2 tyz. budeme cakat, keby som vedela, ze to malo vyznam tak to by som brala 😒 ,v car nam poradili este skusat, ale to skusanie ma ubija, kazdy mesiac cakat ci sa konecne podarilo, ze sme este mladí a ze nie sme na tom az tak zle ☹ , drzim palce aby vysledky boli dobre 😉

kamillka100
10. jún 2011

@ma77 este som zabudla, ked manzel bol uz raz na vyter, tak co lieky nezabrali??? 😒

ma77
10. jún 2011

@kamillka100 tak u nas bol iny postup problem s spg nam zistil Herman a Hrivnak mu urobil spg a potom vyter kde zistil ureaplazmu ja mam negativnu a na zaklade toho predpisal atb a po 7tyždnoch ma ist na kontrolu čiže to bude teraz 14 a uvidime či urea zmizla či nie 😠 takže neviem či zabrali lieky uvidime teraz po vytere ano je to bolestive vyšetrenie u chlapa ale zvladne to a ešte tyžden je bolestive močenie tiež sme mali zakazany sex 😀 ale tak čo neurobime nie? nam ani nedali šancu na pr.tehu kedže ja mam endometriozu aj vek 😠 tak ideme na IVF teraz mi prišla schvalena žiadosť 😉

kamillka100
10. jún 2011

@ma77 tak fajne, no mne ureoplazmu zistil herman a manzela poslal za hrivnakom a on mu predpisal lieky, tak uvidime ci zabrali, ja mam problem len s ovulkou, ale pri brani clostilu som riadne ovulovala, ale nic z toho, nepotesila si ma ☹ , ze je to aj po vytere bolestive, lebo manzel je objednany na vyter a ja hned po vytere 2 dni cakam ovulaciu, myslela som, ze uz nebudeme cakat za vysledkami a riskneme, ked mne zabrala liecba , tak ja manzelovi musela, moj gynek. povedal, ze nemusime cakat lebo liecba zabrala urcite aj u manzela, vraj su to silne lieky, ale ked ho to bude boliet, neverim, ze bude mat chut ☹

ma77
10. jún 2011

@kamillka100 tak ani môj nemal tyžden po vytere chut ale Hrivnak ho na to upozornil že bude mat bolestive močenie ale možno tvoj nie 😉 no uvidite však pride dalšia ovulka 😉 a už bude ok aspon že ty si ok 😉

majkal
16. jún 2011

dievcata, ako ste sa prosim Vas objednali ku Hrivnakovi? Ved to je nemozne ... dovolat sa mu - non-sense a na dve sms mi uz odpovedal "zavolajte mi o 21.00 a dohodneme sa" - figu, ani tak sme sa nedovolali ....

ludinka
16. jún 2011

@kamillka100 podla mna morfologia 30 percent vobec nie je taka zla neboj ma mame iba 1,5 percenta spravneho tvaru
a u vas to mozno sposobila ta ureoplazma a teraz sa to vylepsi 🙂

lucka_220809
20. jún 2011

Ahojte dievcata... manzelovi vysiel tiez zly spermio - teda prvy, takze o mesiac ide na dalsi, aby sa videlo,co sa potvrdi. Bol v GYN FIV, pre nas su tam dost necitatelne vysledky a uplne nekompletne.. ale zaver je 70% patologia - privelky pomer malo pohyblivych sperm., vraj aj tvar maju niektore trochu zly,ale vraj tam je to dobre, len ten pohyb. Tie nekompletne vysledky ma dost vytocili, pozeram na ten papier doma, a podla mna by z neho nemal ziaden androlog nic, keby mu to aj donesiem... Hlavne , ze mu tam hned nalepili nalez - asthenoteratozoospermia a odporucenie na IVF ☹ Hladame vsetko,co moze spermio zlepsit, manzelik uz berie vitaminy a vsetko, a chceme najst dobreho odbornika... ako to vidite dievcata? Zda sa vam tam byt sanca na zlepsenie? prip. na prir.otehotnenie?

vmata
20. jún 2011

@strihalka manzel bol teraz u neho na vysetreni. Robili mu spermiogram + vysetrenie (vyter, ultrazvuk).
SPG dopadol hrozne, zistili mu varikokela a odporucaju operaciu. Pristup lekara bo super, vsetko mu vysvetlil.

Neviete, ci po zoperovani varikokely sa zlepsi spermiogram?

strihalka
20. jún 2011

@vmata no manzo tam byl a to prvnu vysetreni nastesti ukazkpvy, ted cekam na pdorobny spermio🙂tak snad bude ok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre