Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

sikulka
11. dec 2006

ahojte 🙂
veva,
😉 ja som pozerala do SPG a tam je pri hodnote percenta patologie v zatvorke norma do 70 % patologie, co znamena ze 70% patologie je hranica. 😔
dnes som bola apropo v Iscare a muzik ide este tento tyzden k andrologovi a vy ako pokracujete?

adkag
11. dec 2006

ivush, tak ja myslim,ze to je ok ten pohyb,nie?

ivush
11. dec 2006

adkag no snáď áno...ja som písala len to, že je zvláštne, že rýchlosť ani neuviedli 🙂

ivush
11. dec 2006

sikulka a tvoj manželik prečo ide k andrológovi, nemal vo výsledkoch spermiogramu niečo ok ?

adkag
11. dec 2006

aha,tak som to zle pochopila 🙂

sikulka
11. dec 2006

ivush,
mala koncentracia a maly pohyb a zvysena patologia.Vraj ale je to mozne zmiernit cili upravit gonadotropinmy, tak preto androlog,len je to na dlhe trate....a UO je o to rychlejsie ako liecba na upravu SPG.
Co vy?Mate zly len pohyb? 😉

ivush
11. dec 2006

sikulka nie, myslím, že pohyb je OK...teda tak nám povedali...nám uviedli iba spôsob pohybu - ale nemáme rýchlosť pohybu - teda neviem ako by sa dalo posúdiť či sú rýchle či pomalé....

sikulka
11. dec 2006

ivush,
no rychlost pohybu sa neuvadza na vsetkych spg( mylsim ze len na niektorych uvadzaju prestupnost a invaznu pohotovost-co dla mna je v podtstae rychlost),ale uvadzaju napr. my mame pomalsi progresivny pohyb dopredu a to je zly pohyb.
Niekto sice nema ani ten pomalsi progres. pohyb dopredu a spermie idu len do stran.Pohyb by mal by t dopredu a nie do stran a pod.

ivush
11. dec 2006

sikulka no my máme aj ten pohyb čo vy - pomalší progresívny pohyb dopredu ale zároveň aj progresívny pohyb dopredu...tak verím, že v tejto kombinácii je to ok 😉

sikulka
11. dec 2006

ivush,
tak neboooj ,bude to O.k. 🙂 hlavne ze mate vlastne spermie, v CAR som stretla ludi,kt. nemali vlastne spermie vobec a su vdacni aj za darovane.A uz ste boli tea v nejakom CAR a robili vam aj ine vysetrenia?

ivush
11. dec 2006

sikulka nie, neboli sme na iné vyšetrenia...urobili nám spermiogram, povedali, že je OK a tým pádom sme to ďalej neriešili...ale keďže my snažilkujeme iba krátko - mňa zatiaľ nemajú dôvod sledovať 🙂

sikulka
11. dec 2006

ivushik,
tak drzim palceky, nech vam co najskor vyjde na tt //... 🙂 😉

ivush
11. dec 2006

sikulka aj vám 😉

sikulka
11. dec 2006

dikiiiii..... 🙂 pa.

veva55
11. dec 2006

uz som zase spat, takze sa pridavam. Co sa tyka toho SG, my mame nasledovne hodnoty:

Motilné: 12 x 10 6 (desat na siestu) ml
Nemotilne: 30 x 10 6 ml
Motilita: a + b +(80%)+ b (podciark)
Patologia: 75%
Nález: asteno-teratozoospermia = spermie s progresivnym pohybom dopredu su menej ako 25%, vacsina ide do stran, no a 75% spermii ma zly tvar.
Zaver: ICSI/ IVF

sikulka
11. dec 2006

veva,mas IP.
🙂 😉

veva55
11. dec 2006

Inac zmatena som trochu z toho, lebo manzelovi v ISCARE povedali, ze tie vysledky su v pohode, len ma trochu pomalsie spermie. No a gynekolog mi naznacil, ze to vobec neni dobre, ze snazilkovanie asi nebude mat zmysel, ale ze nadej zomiera posledna, tak sa mame snazit. Preto ma to tak sokovalo, myslela som, ze je to ok.

sikulka
11. dec 2006

veva a ako dlho sa snazilkujete? 😉

sikulka
11. dec 2006

a veva:
asteno-teratozoospermia : je male mnozstvo(teda koncentracia) spermii v ejakulate, zly pohyb a zla marfologia. POznam to bohuzial. 😀 😅

veva55
11. dec 2006

no ja ani neviem presne, kolko uz snazilkujeme, ale HAK som vysadila tusim v januari alebo vo februari a proste sme si povedali, ze ak sa podari, tak sa podari. Ale vedeli sme, ze sa asi nepodari, lebo som mala stale nejake problemy - zapaly, cysty vlastne az do leta, taktiez problemy s ovulaciou a tak. Este na jar som zacala uzivat Duphaston, minuly mesiac som ho dobrala a zacala s clostilom.
Mame to stazene tym, ze ani 1 z nas neni v poriadku, takze sance su mensie. Dufam, ze ak uz budeme v poradovniku na UO, nebudeme dlho cakat.

sikulka
11. dec 2006

veva, ono dla mna nik nie je zdravy ako buk ako som ti napisla,len mozno nevie cim vsetkym trpi( ci netrpi) ale lepsie povedane, kym nepostupuje vsekovake vysetrenia ,ani na to nedojde... ☹

a neboj ,my sme cakali 3 mesiace a to preto,ze mam "senzacnu poistovnu". 😀 teraz mi schvalili do 5 tyzdnov IVF.

Ako Ti zistili, ze neovulujes?

vzdialena
12. dec 2006

ahojte kočky,
ja som bola prvý krát na konzulácii v GYN FIVE, manžel mal už v ISCARE robený 2x SG a mal patológiu 75 %, málo spermií a išli do strán. Teraz mal patológiu 65%, spermií o 2 mil. viac ako 2x pri odbere v ISCARE, no idú do strán. Lekár mi odobral kultiváciu, tretí deň MZ idem na ďalší odber, potom zosumarizuje všetky výsledky a povie nám, aký bude postup. Povedal, že sa vypíše žiadosť do poisťovne a potom sa môže urobiť UO. Zatiaľ keďže nie sú výsledky nevieme, či nám bude robiť ISCI, alebo iný spôsob UO. Verím však, že sa to podarí 😉

pipka
12. dec 2006

vzdialena, drzim palceky.Ku komu chodite? 😉

vzdialena
12. dec 2006

pipka:
Boli sme u MUDr. Harbuliaka, odporučil mi ho môj gynekológ a tiež mňa aj manžela na prvom pohovore vyšetrili, ale bola som pripravená 😉

pipka
12. dec 2006

tak super, mozno sa tam niekedy stretneme, ale my chodime k Drabekovi.

vzdialena
12. dec 2006

pipka:
ja teraz čakám na MZ a tretí deň MZ mi ide urobiť nejaké vyšetrenie a uvidíme, čo nám povie v januári na druhom sedení na druhej konzultácii. Ani neviem aké sú postupy, ale podľa manželovho spermiogramu do vyzerá asi na ISCI. Neviem, čo všetko platí poisťovňa ak ideme prvý krát a čo si budeme platiť my. Nevieš náhodou?

pipka
12. dec 2006

druhy az treti den cyklu ti len vezmu krv a spravia horm. profil, az ked budu vysledky ta objedna a budete konzultovat ako dalej.My mame spg. v poriadku, tak mi ide urobit laparoskopiu a kuknut dovnutra, ako na tom som ja.

pipka
12. dec 2006

o plateni zatial neviem, este sme o IUI ani o UO nehovorili, pokial nevieme priciny neuspechu otehotniet.

vzdialena
12. dec 2006

pipka:
Prečo je dôležitý ten hormonálny profil? My už máme druhú konzultáciu dohodnutú na začiatok januára, pretože dovtedy výsledky budú.

veva55
12. dec 2006

Vzdialena, ako som uz pisala, aj nam bolo po vysledkoch SPG (vysledky su podobne ako vase)odporucene ICSI alebo IFV. Ale na www strankeh Iscare som citala, ze ICSI nepatri k ukonom, ktore preplaca poistovna. IFV ano. Tak som z toho trochu mimo.

Horm. profil je vzdy jedno z prvych vysetreni, vraj sa robieva aj u muza. Z vysledkov sa daju zistit mnohe priciny preco nemozes otehotniet, preto to robia hned ako prve.

Sikulka:
"neovulaciu" mi zistil pravdepodobne podla mojej BT, stale bola rovnaka (cely mesiac), proste skoro ziadne vykyvy. Na fertility grafe mi tiez vypisalo, ze ziadna ovu nebola.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre