Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

lia
16. mar 2007

pipi,ja som vo VZP a nic mi to nepomohlo 😖

pipka
16. mar 2007

ved aj ja, preto sa pytam, kde to schvaluju najrychlejsie, ak by sme to nedajboh potrebovali 😒

lia
16. mar 2007

zostan v tejto,nic neuponahlaj prosim.

pipka
16. mar 2007

ved ja zatial nic neriesim, ani nemienim menit, ved vies, ze nas Ficko navrhuje, ze statni zamestnanci mozu byt len vo VZP, co ked mu to preje? 😅 nebudem predsa ako taky tlk stale chodit niekde po uradoch a dohadovat sa s dulezitymi uradnickymi krysami 😀 😀 😀

andulik
16. mar 2007

Ahojte, my sme tiez boli na kontrolnom spermiograme, a vysledok, uz sa tam skoro nic nenachadza ☹ , tak n am odporucili zmrazenie, lebo sa moze stat ze ked pojdem na UO nebude tam nic, a to moj manzel vyse troch mesiacov jedol karnitin koenzym Q10, Se, Zi, praskovu macu, pil detoxikacne caje, jedol vela ryb, zeleniny, ovocia a vidite ma to este horsie 😢

pipka
16. mar 2007

andulik ako tak pozeram, asi vsetkeho vela skodi...niekedy je lepsie nic neriesit, nestresovat a mozno by bol vysledok lepsi.

andulik
16. mar 2007

Asi hej, uz mu nedavam nic, necakala som vsak ze sa to az o tolko zhorsi a pritom moj manzel nepije, nefajci, je to nespravodlive, ze niektorí chlapi si toho dopraju, celý zivot piju , fajcia a este su taky plodny 😠

pipka
16. mar 2007

tak...tak... 🙄 nespravodlive, ale taky je zivot 😒 tiez si stale kladiem otazku preco cigani maju tolko deti a nestaraju sa o ne, a ti, co by im modre z neba dali, maju problem pocat ☹

veva55
16. mar 2007

Pipka, aj ja som VZP. A tiez som statny zamestnanec 😀

Andulik, my sme na tom rovnako. Prvy SPG bol zly, nasledovala 3-mesacna liecba na skvalitnenie spermii + vsetky mozne vitaminy ......potom kontrolny SPG, ktory bol este horsi ako ten prvy.

pipka
16. mar 2007

vevi, tak my statni zamestnanci pekne radsej zostanme v tej "nasej" 😀 😀 😀

veva55
16. mar 2007

No ja ani neuvazujem, ze by som prestupila 🙂
A kde pracujes?

pipka
16. mar 2007

v skolstve, som pani ucitelka 😵 alebo skor 😅

veva55
16. mar 2007

V skolstve? Ale to si asi verejna sluzba, nie?
Ja pracujem na ministerstve prace 😀

pipka
16. mar 2007

to vsetko patri pod stat, nie sme typicki statni zamestnanci, ale aj verejna sluzba patri pod stat a teda podla ficka ma byt poistena vo VZP 😀

mimusiacik
19. mar 2007

🙂 Ahojte snazilkovia tuziaci vylepsit kvalitu chvostikov!
Su rozne urologicke a andrologicke diagnozy ,pre kt.je pocatie zo strany muza komplikovanejsie.Ale to neznamena,ze kazda snaha o upravu spermiogenezy je marna...Niekedy urolog-androlog pride nato,ze muz trpi zavaznou organickou poruchou,kt.suvisi s plodnostou (napr.novotvar v semennikoch a pod).A prave vdaka snahe pocat dietatko,naslednym podrobnym vysetreniam a kontrole u Dr.sa pride na inak neprezentovane neobtazujuce och.vcas a zachrani sa zivot muza!!!To iste plati i o zenach:mnohe podstupuju kvanta vys.,vyterov a pri nich sa mozu podchytit vcasne stadia moznych prekanceroz so 100%uspesnostou navratenia zdravia po liecbe.
Vsetko zle ma svoj vyznam,az cas nam ukaze aky...Nic co podnikneme na vylepsenie zdravia nie je zbytocne!!! 🙂 😀 😅 😵

annavi
21. mar 2007

Oligozoospermia grav...to je diagnoza mojho draheho ktoru mi vcera oznamil moj Dr.neviete niekto o tom nieco blizsie???mozte aj formou IP..vdaka..

bubet
21. mar 2007

anavi, par definicii.
oligozoospermia
oligozoospermia, znížený počet spermií v ejakuláte a ich znížená pohyblivosť

Nízky počet spermií (oligozoospermia) môže negatívne ovplyvniť šancu na otehotnenie, pretože znižuje pravdepodobnosť, že jedna spermia sa dostane úspešne k vajíčku a oplodní ho. U mužov, ktorých koncentrácia spermií je pod 5 miliónov na jeden mililiter ejakulátu, je veľmi nízka, niekedy až nulová šanca na otehotnenie prirodzeným spôsobom.

annavi
21. mar 2007

jaaj bubet to ja viem..ja som sa chcela len spytat ci bude moznost aby sme mali mimi...

veva55
21. mar 2007

annavi a kolko milionov spermii na 1ml mal tvoj drahy?
My mame tiez dost zly SPG, doktor povedal, ze pravdepodobne prirodzene neotehotnieme, ale tiez povedal, ze obcas "motyka vystreli" aj tam, kde sa to necaka. Vraj uz mal aj pacientov s horsim SPG a nejakym zazrakom sa to podarilo.
Ja ale na zazrak odmietam cakat, mozno by to trvalo aj niekolko rokov a to ja nevydrzim. Tuzim po babatku uz 5 rokov a uz nemienim dalej cakat, takze ideme na UO.
Ale pokial sa s mimi az tak neponahlate, skusala by som to nejaky ten cas (napr. rok) najprv normalnou cestou.

annavi
21. mar 2007

veva drahy bol na SPG u urologa....bolo to pre neho dost stresujuce takze to mohlo mat aj vplyv na to ze mal malo spermii....babo uz chceme skoro druhy rok...a stale nic...vcera mi moj Dr. povedal ze on ich ma aj tazko poskodene kedze oligozoospermia znamena malo spermii a grav je vraj poskodene...tak neviem ☹

annavi
21. mar 2007

veva a nevies ako to je s poplatkami?hm???napriklad inseminacia a tie dalsie vysetrenia?

veva55
21. mar 2007

Za inseminaciu platis 1000 Sk a za UO dost vela, pokial si samoplatca, tak okolo 60 tisic, pokial ti zakrok preplaca poistovna, tak platis uz len za lieky (stimulujuce hormony). Tie su vsak tiez velmi drahe, takze clovek by si mal prichystat tych 20 - 30 tisic. Zavisi to najma od druhu hormonov/liekov, ktore ti lekar predpise, a tiez od mnozstva.

annavi
21. mar 2007

dakujem za infosku veva..ozaj a tu inseminaciu mozes kolko krat opakovat v pripade neuspechu?vobec tomu nerozumiem aky je postup...hmmm...od inseminacie az po UO...su este medzitym nejake metody na otehotnenie?? 😖

pipka
21. mar 2007

inseminaciu odporucaju 3x, tolko preplaca poistovna, ak sa nepodari, tak zvacsa uz daju odporucanie na UO.

annavi
21. mar 2007

dakujem pipka..

veva55
21. mar 2007

annavi, ako pise pipka, IUI odporucaju 3x, ale niektore baby tu na fore pisali, ze uz podstupili stvrtu alebo piatu inseminaciu a stale bezuspesne. Trochu sa aj divim (ale zaroven obdivujem), ze sa po 3 nezdaroch opat na to odhodlali, fakt klobuk dole, ja by som to uz nezvladla.
Ale myslim, ze vo vasom pripade vam navrhnu hned UO. Teda neviem, aky ste mali presne vysledok zo SPG, ale pokial bol ubohy, tak robievaju vacsinou UO. Inseminaciu robievaju vtedy, ak problem je v zene a teda ak muzske spermie su v poriadku. Ak mate velmi zle spermie, podla mna pojdete na UO (ako my)

annavi
21. mar 2007

veva a kedy si samoplatca ked chce UO?hm??kamoska raz bola na potrate a potom chcela ist na UO tak jej dokonca v jednom centre nechceli spravit...hm??ako to je?

veva55
21. mar 2007

No, ak chces, aby ti zakrok hradila poistovna, musis ju o to najprv poziadat- vypisat ziadost. Ziadost ti daju vypisat v centre (oni to aj poslu do P). V ramci tej ziadosti musis uviest aj to, ci si uz niekedy bola na interupcii, cize asi preto to tej tvojej kamoske nespravili. Poistovna to v takychto pripadoch asi nepreplaca. Ale ako samoplatca by na UO mohla ist.
No a potom uz len cakas, kym ti z centra zavolaju, ze ziadost je schvalena (vraj to trva asi 1 mesiac).
Takze to, ci si samoplatca alebo nie, zalezi na tebe. Ak nechces cakat na schvalenie, mozes si to zaplatit sama a mozete ist na UO v podstate hned. Ale je to dost drahe, myslim, ze malokto si to moze dovolit, najma ak musi UO podstupit niekolko x.

annavi
21. mar 2007

no a cez poistovnu to kolko stoji?

veva55
21. mar 2007

Ak ides cez poistovnu, zakrok ti preplaca poistovna cely, ale na lieky (injekcie) si musis doplacat. No a podla prispevkov niektorych bab by si si mala prichystat 20-30 tisic, tie lieky su totiz brutalne drahe. Ale tiez zavisi od toho, aky druh ti da, su tam dost velke cenove rozdiely medzi nimi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre