Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

juliett7
10. aug 2009

ja neviem, nechaj to na neho. JA som na mojho isla psychologicky, podala som mu totak, ze to ideme skusit do tej miestnosti a aspon to bude nieco ine a vzruso. Celkom to na neho zabralo. Aj ked viac som sa narobila ja ako on 😀 ale nakoniec to vyslo. A nevedel si to vynachcalit. Bola to zmena, oproti klasickemu stereotypu

sofokleska
10. aug 2009

tak to maš pravdu,trochu zmeny nezaskodí,ale niekde som čitala že mu to vtedy nemožeš robiť ustami len ručne je to pravda?ja idem v pondelok na gyndu tak uvidíme čo bude?

juliett7
10. aug 2009

no nemalo by sa ustami, aby sa tam nedostali tvoje sliny. JA som to urobila tak, ze som si obliekla mini, velky vystrih, este doma som ho poriadne vyhecovala a tam stacilo sa len troska podotykat a rukou pohrat a islo to veeeelmi rychlo. SKuste, je to pekne ozivenie

juliett7
10. aug 2009

a ako dlho sa snazite?

sofokleska
10. aug 2009

ok vyslkušame,ked sme spolu ešte začinali tak sme radi chodili aj do parku a tak.bolo to ine ako doma a aj viac romanticke....ach jaj snažíme sa vyše roka.na gyndu by som mala až v sept ale pojdem teraz nechce sa mi čakať,mamprísť hned rano tak aj mna asi čaka nejake vyšetrenie no neviem a tento spermiogram určite navrhne...
vy sa kolko snažite,mate už nejake deturence?

juliett7
10. aug 2009

nie my nemama ziadne deti. Snazima sa rok a pol a zatial nic. Mne zatial robili len sono a bazne vysetrenia, hormonalny profil mi lekarka este zatial nerobila,ze vraj este mame cakat ako sa skonsoliduju manzelove spermie a ked nic, tak potom mne urobi ten profil. A manzel ma polovicne mnozstvo spermii v ejakulate tak teraz berie nejake lieky na upravu, tak uvidime

sofokleska
10. aug 2009

aj mne len ultrazvuk a bež vyšet. že to je zatial v poriadku.tak som zvedava čo bude.ešte mam aj nepravid mrchu,takže možno mi to bude aj upravovať.ešte nemam rozbehnute vyšetrenia ale mam sa na čo tešiť že?behanie od lekara k lekarovi....

juliett7
10. aug 2009

no presne tak, same behacke po lekaroch. Ja mam mrchu pravidelnu, ovulka stale tak 14 - ty, 15 ty den. Len som v poslednej dobe zbadala, ze zacinam mat spinenie tak 4 dni pred mrchou, budem to musiel spomenut na gynde, ze vraj to nie je dobre

juliett7
10. aug 2009

A brala si predtým HAK? Ja ano asi 6 rokov. Lekarka vravela, ze by to nemalo mat vplyv na otehotnenie, ale ja tomu moc neverim. Organizmus potrebuje velmi vela casu aby sa spamatal z toho.

sofokleska
10. aug 2009

Tak to maš štastie,že mas pravidelne ja musím čakať od 28dna a do 14 dni by sa mala dostaviť.a predstav si dva tyžde byt v strese či si bo nie si.no na zblaznenie!
Nie HAK som nebrala,no ak neratam na začiatku vzťahu dva mesiace ale to bolo pred šiestimi rokmi.
ja som zase počula že ten kto bral HAK rychlejšie otehotnie hned po vysadeni,aj ked sestre to trvalo pol roka.

sofokleska
10. aug 2009

no ja ani neviem kedy mam tu ovulku.ani to meranie som ešte neskušala je to spolahlive?

juliett7
10. aug 2009

mne to vychadza presne. To si musis merat kazdy den v rovnaku hodinu na rovnakom mieste. A v podstate ked ti stupne teplota a bude sa drzat hore aspon 3 dni to znamena, ze ovulka bola v ten posledny den nizkej teploty. A ked si to tak odsledujes, ta priblizne po 3 cykloch budes vediet, ked mas ovulku. Prilozim ti moj graf, aby si videla, ako to vyzera
http://www.fertilityfriend.com/home/27b683

juliett7
10. aug 2009

V podstate ta Prva faza, teda do ovulky sa moze menit, ale ta druha, teda od ovulky do mrchy je stale rovnaka aj pri nepravidelnych mrchach. Tak mi to vysvetlovali na gyn.

sofokleska
10. aug 2009

uff dik,kolko asi stoji ten teplomer.či rovnako posluži aj ten obyčajní?možno blba otazka,ked mam mrchu tak vtedy sa to nemeria bo hej? 🙂

evina0
10. aug 2009

juliett ak mozem pripojim sa k vam do debaty
ja som brala Hak asi 7 rokov a minuly rok januar som ju vysadila s tym ze prejde cyklus a mi zacneme snazit o babo lenze cyklus si chodil ako chcel a dakedy bola aj 60 dni ci dosla mrcha po vyvolavacke tak som dostala duphaston na upravu azaroven na podporu k otehotneniu.zabral tak ze cyklus upravil tak na 33 az 39 dni no neotehotnela som a zrovna takto pre rokom mi diagnostikovali endometriozu musela som na laparoskopiu a potom na polrocnu liecbu a zrovna je tomu tazden co mam po liecbe..takze behaniu po doktoroch som si uzila az az aj manzel 2 x na spg a uvidime co bude.mna vzdy vytacal pristup ako sa lahostajne lekar moj choval ked sa nam nedarilo a to sme skusali naplno aj do ovulacie trafili vyse 7 mesiacov.
co sa tyka spg tak mm nechcel aby som s nim sla dovnutra nebavili sme sa moc o tom len mi povedal ze des to tam je a nechce to viacej zazit a uz bol 2 x dostal profertil a az sa nam nezadari teraz tak ide opet v sepotembri. co clovek nespravi v dnesnej dobre aby mal dietatko..je to boj na dlhe lakte a stastne su zeny co sa im do polroka zadari.tomu sa vravi zazrak.mne doktor co ma operoval ze v dnesnej dobre je 75% pricina a chyba u muze preco zena neotehotnie..

juliett7
10. aug 2009

no ja meriam, ked mam slabu mrchu, ked je selna nemeriam, ale ked ti to je neprijemne, zacni az poskonceni.Ale 1. den mrchy musis znacit ako 1 den cyklu, vtedy su aj tak teploty nizke. A staci klasicky digitalny teplomer 😉

shaarka
10. aug 2009

pozor na teplomery.
niet nad ortutaky, tie su absolutne spolahlive.
digitalne meraju menej, ale to nevadi (ked je menej pocas celeho cyklu - ide len o krivku), ale dostat aj teplomery na bazalnu teplotu.
ja ale uvazujem, ze sa od bud. cyklu vratim k ortutovemu teplomeru... tie digitalne zapipaju stale velmi skoro a niekedy ukazuju bezprostredne po sebe ine hodnoty.
to sa s ortutakom stat nemoze, lebo tam male odychlky nemas sancu vidiet 😀

sofokleska
10. aug 2009

no to sa ešte da ja mam silnu druhí a treti den takže v poho.určite to vyskušam.dakujem za rady.
evina to si ma s tým duphastonom nepetešila,ale zase vela bab vdaka nemu otehotnelo....
skoro každy lekar je lahostajní,vieš pokym to nieje jeho problem bo problem jeho blizkych tak ho to nezaujima.česť vínimkam!

juliett7
10. aug 2009

no lenze ja ked som pytala ortutovy, tak na mna v lekarni pozrela jak na blazna, ze vraj su zakazane, tak neviem, kupila som teda len digitalny a som spokojna

cukor
10. aug 2009

ahojte baby....čitam tu,ze skoro každá ma trošku problémy dostat toho svojho na spermiogram.tak ja mam skvelého muža,nerobil žiadne sceny,bral to uplne v pohode...hlavne mi povedal, že je to určite lepšie ako stale vyskakovat na kozu a roztahovat nohy...takže nech chlapi nerobia zo seba chudáčikov a toto vyšetrenie ja asi naj....zo všetkych a nech sa vzchopia a stoja pri vás...

juliett7
10. aug 2009

evi, viem, o com hovoris, ked spominas, pristup tych lekarov. Na mna tiez moja gyn. divne zazera, ked jej stale rozpravam , ze zasa nie som tehotna a to sa tiez stale trafime do plodnych dni.

shaarka
10. aug 2009

ved hej, ortutaky sa uz nepredavaju, mozno len z druhej ruky na nete. my mame doma este stary.
a cukor, mas uplnu pravdu, je to len intimny a dost prijemny akt. sam v miestnosti, raz za tri mesiace. tak to by som brala - ak by toto bolo jedine moje vysetrenie! 😀

sofokleska
10. aug 2009

no tak teraz ktory ako čítak každej vyhovuje niečo ine.?

Dobra pripomienka cukor,treba sa trochu obetovať.

evina0
10. aug 2009

sofo preco som ta duphastonom nepotesila?
cukor mm potreboval cas na stravenie ale spravil to je ochotny spravit vsetko aby sme mali dieta.asi sa bal prvy krat ze co tam s nim budu robit lebo 2 x si aj popiskoval ked sme tam sli a usmiaty vysiel.
chlapi su aj naladovy ale to sme aj mi zeny.poznam muzov co povedali zeby nesli ani keby museli.nastasie mm je iny a podporoval ma aj pocas liecby ci laparky.

shaarka
10. aug 2009

sofok, ortutove sa nepredavaju. takze ak ho nemas, mas po dileme.
ale su presnejsie.
len zas nie kazda vydrzi ten pocit - mat ortutovy teplomer v suske. 😀 ja som s nim aj zaspala niekolkokrat, je to ok, nic sa nemoze stat. ale pocit je to divny 😀

sofokleska
10. aug 2009

shaarka ortudoví mam doma a hned dva.digitalní nemam.a kolko ho tam mam asi nechať?

evina no preto si ma nepotešila bo ja sa nan tiež chcem gyn opytat kedže je na podporu tehotenstva a ty s nim maš negat skusenosť. ☹

evina0
10. aug 2009

shaarka ja som tiez za ortutak je presnejsi ale nakolko sa uz neda kupit tam nic ine nez digital neostava 😉
a ked kupis digital a budes stale s nim merat bude pre on pre teba presnejsi ako pise juliet.
shari a co to nevidimn u teba ..sak bola ovulka 😉 ci sa FF myli?? 😕

evina0
10. aug 2009

sof ja mam s tym negat skusenost ale u na problem bol inde v endometrioze takze hlavu hore a uvidis ci pomoze ..na cyklus pomohol a je vela zien co pomohol k otehotneniu len mne zrovne nie..

juliett7
10. aug 2009

sofo, nechaj ho tam aspon 5 min. tolko je odporucanie na meranie ortutovym teplomerom. Len potom si musis dat nacas so vstavanim. JA som tiez merala ortutovym, ked som este bola v zahranici, lenze ten sa mi rozbil, tak mi nezostavalo nic ine, ako kupit digi. Ja v tom nevidim ziaden rozdiel, pretoze pred ovulkou mam teploty odost nizsie, ako po uvulke, takze nejak mi to neskresluje. A je to rychlejsie, pri rannom ponahlani sa do prace 😀

sofokleska
10. aug 2009

hm to je škoda,ale aj ty hlavku hore,raz to predca musí prísť 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre