Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

sanija1
28. nov 2006

No ano my sa snazime uz 2roky a trocha takze je najvyssi cas sa pohnut s miesta.Ale zas to neznasilnujem musim byt v pohodke. 😀

pipka
28. nov 2006

sanija, drzkam palceky, nech mame coskoro bruska 😉
len mna uz aj vek trosku tlaci, ale snazim sa na to nemysliet

sanija1
28. nov 2006

No tak to pipka na to fakt nemysli nehra to dobrotu musis mysliet pozitivne.A kolko mas rockov ak sa smiem opytat?Mojej segricka sa teraz narodilo zdravunke dievcatko a ma 31 skoro 32 takze da sa.Drzim parstiky a neboj tie babetka budu.

pipka
28. nov 2006

skoro 34 ☹ , ale v mojom okoli ma pozitivne motivuju kamosky co vsetky rodili po 35-ke 😉

sanija1
28. nov 2006

Ale urcite pipka nie je to az take hrozne s tym vekom neboj vsetko bude ok a ty budes coskoro drzat vo svojom naruci svoje babetko.Ja poznam aj 40rocnu co mala svoje prve babetko.Tak len hor sa do snazilkovania. 😵

pipka
28. nov 2006

ved ja viem, sama chodim varovat jedneho drobca, co ho mamina mala v 40-ke, ale zeby som to tak chcela naschval, tak to nie...

andulik
29. nov 2006

Ahojte babenky, včera sme boli s manželon na spermiograme, žial výsledky sú katastrofálne, budeme musieť absolvovať umelé oplodnenie.Manžel má užívať Q 10, vit.E, l-karnitím,neviete ktoré potraviny prípadne čaje sa odporúčajú na zlepšenie množstva spermii?Prosím poraďte, sme z toho dosť hotový.A aka je pravdepodobnosť, že sa to z umelým oplodnením podarí?Absolvoval to niekto z Vás?

sanija1
29. nov 2006

Ahoj Andulik tak sme na tom rovnako u koho ste boli na spermiograme?Ty si v poriadku.Chodite do nejakeho centra?My sme v Gyncare a doky nam odporucil skusit pred IVF este IUI.Moj muz ma tiez biedny spermiogram len 9percent ma normalnych a ostatne su pomale a aj patologicke cize sme museli absolvovat genetiku.Aku mate diagnozu spermiogramu?Mozes to popisat blizsie?Aj moj muz berie kopec vitaminov a k tomu aj l-carnitin. 😢

andulik
29. nov 2006

sanija1Pozri IP.

cima
29. nov 2006

ahojte vsetky,
som tu prvykrat a chcela by som sa s vami poradit o vybere centra. Mame s muzickom obdobny problem so spermiogramom, takze nas caka IVF. Poradite nam ktore centrum si vybrat? dakujem

sanija1
29. nov 2006

Jednoznacne ak byvas v okoli KE tak Gyncar je to jedno s najlepsich centier na Slovensku doktor Herman ktory je tam hlavny sef je vinikajuci a znamy lekar na manzelsku neplodnost.Drzim prsty. 🙂

cima
29. nov 2006

sanija1
dakujem za radu, ale nie sme z okolia KE a prave preto sa nevieme rozhodnut ci MT alebo BA? 😒 Sme tak uprostred 😀

pipka
29. nov 2006

Cima, my sme v Gyn-five v BA a sme velmi spokojni.Pozri temu GYN-FIV 😉

cima
30. nov 2006

Pipi
prosim ta poradis mi kontakt na GYn-Five, alebo maju mailovu adresu , web. stranku, lebo akosi ju neviem najst 😅 Radi by sme vyskusali vstupny pohovor aj u nich 😵

pipka
30. nov 2006

cima , kuk na www.novedieta.sk , tam je vsetko 😉

veva55
1. dec 2006

Ahojte, prosim vas, citala som, ze centrum GIN FIVE ma zmluvu so Vseobecnou ZP. Znamena to, ze ak by som tam prestupila od mojho doktora, nebudem za jednotlive ukony platit? Bude ich preplacat moja poistovna? Alebo si ich budem musiet najprv zaplatit a az potom peniazky pytat od poistovne?

pipka
2. dec 2006

veva, tak to ti zatial neviem povedat, ale ja mam tiez zmluvu s VZP a zatial som neplatila ani halier.Ale este som tam bola len 3x, tak uvidime neskor...

veva55
4. dec 2006

Pipka, dakujem.
Ale za UO by si si asi musela platit, ze? Vraj su to take vybavovacky (s poistovnami), ze clovek si to obvykle radsej sam zaplati.
A este by ma zaujimala 1 vec: To obycajné nemocnice nerobievaju bezne UO? Ved mne doktor povedal, ze ak sa nam za rok nepodari otehotniet (ani po stimulacii), tak sa mozeme zacat bavit o UO. Tak ale to potom nechapem, preco vsetci chodia do tych centier, ved v nemocnici by za to neplatili, nie?
Ja viem, ze v centrach je to uplne ina uroven/kategoria, ale aj tak.

pipka
4. dec 2006

vevi, myslim, ze nie vsade maju na to podmienky a pristroje, spec. pracoviska, embryologov a pod....
Preto to robia len v spec. centrach.aj tvoj lekar by ta asi poslal len do nejakeho centra, ak teda on sam v ziadnom nepracuje.A co sa tyka preplacania, tak jasne, ze za UO sa plati, zalezi v akej poistovni si poistena, kolko ma poistencov, maju poradovniky.Ale mne povedal, ze najdlhsie sa caka na zakrok cca 3 mesiace, dlhsie vraj necakal nikto.Niektore kamosky co uz to maju za sebou cakali len 2-3 tyzdne, a po schvaleni isli rovno na UO.

veva55
5. dec 2006

Jeee, to fakt? Pri tom dlhom snazilkovani (bez vysledku) by som uz tie 2 - 3 mesiace nejak vydrzala. 😉

pipka
6. dec 2006

tak drzim palceky a hor sa do toho! 🙂

veva55
7. dec 2006

Dnes ide moj manzel na spermiogram, snad to zvladne🙂

maca77
7. dec 2006

veva, tak choď s ním, aspoň mu pomôžeš a nebude to pre neho také stresujúce 😉 držím palce

veva55
7. dec 2006

Maca, uz ma po tom, este caka na vysledky. Volala som mu, ze co a ako, vraj to bolo celkom na urovni (centrum Iscare), same plagaty dievcat so silikonmi....a kelimok samozrejme. Tak som sa smiala.
Ja som chcela ist s nim, ale on, ze to zvladne aj sam. A okrem toho, v tom centre nepovedali, ze by som mohla ist s nim. Vy ste boli so svojimi polovickami?

adkag
7. dec 2006

ahojte, moj drahy ide zajtra na SPG a zaroven aj na vysetrenie hormonalneho profilu k urologovi. Uz bol raz na SPG u lekara, ktory mna lieci na sterilitu, vysledky mal v poriadku, ale vraj moze byt dobry SPG, ale hormonalny profil moze mat zly, tak este si idedat ten skontrolovat. zbytocne sa ja budem cpatť hormonmi a pojdem na laparoskopiu a ktovie co ma potom este caka, ak toto nebude v poriadku. som zvedava ako dopadne.
teraz si vzorku ma doniest z domu, tak to bude este zajtra rano sranda 🙂

veva55
7. dec 2006

Adka, tak moj ma uz vysledky, no a pohyblivost spermii nie je bohvieco ☹

adkag
7. dec 2006

Veva, tak to ma mrzi,ale snad sa s tym da nieco robit. skus pozriet na www.babetko.sk, je tam tema o spermiograme a ako pomoct,aby bol lepsi SPG.a lekar co odporucil?

maca77
7. dec 2006

vevi, mňa sa sestrička opýtala či nechcem ísť s ním.
škoda, že nie je všetko ako má byť, ale určite sa dá pomôcť. Viem že v takých prípadoch spermie strieknu v čase ovu priamo do maternice či vajcovodu, aby nemuseli prekonať takú dlhú cestu k vajíčku.
😉

andulik
7. dec 2006

Ahojte aj ja som to so svojim muzikom absolvovala, no manzel ma velmi zle vysledky, tak tu metodu streknutia pocas ovulacie nam neodporucaju, vraj to je zbytocne ☹

adkag
7. dec 2006

andulik a co ma zle? skuste pozrit rady na tom babetku, velakrat sa tomu da pomoct, neikedy tie problemy sposobuje zapal,ktory ked sa prelieci je vsetko ok. drzim palceky, aby sa to zlepsilo.
ja mam dneska stresy za dvoch, ja idem za chvilu k dokimu a drahy zajtra na ten SPG a HP, tak mam stresy. a moj drahy nema ani za jedneho, on je taky flegmatik 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre