Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

miskab
1. dec 2010

@ilijanka no ja som v nutri v ordinacii s priatelom nebola,a on mi povedal ze to je dobre,ze len malo ejakulatu ma a dal mu lieky na to tak neviem ci to moze ovplivnit to ze nemozem otehotniet alebo je vo mne chyba neviem.Uz sme z toho nestastny,moc nechcel ist na vysetrenie priatel no ale musel aby sme vedeli co a ako a za 2 mesiace ma prist znova na kontrolu-

marekpeter
3. dec 2010

Ahoj. chcem sa spýtať aké množstvo spermií mali vyši partneri. Viem, že by malo byť aspoň 20 mil. Ja som mal 18 mil. a povedali mi, že je to v norme.

rika84
15. dec 2010

Ahojte, manzel bol vcera na spermiograme a vysledok ani dobry ani zly. Mnozstvo spermii mal 26 mil na 1 ml a pohyblivost znizenu an 46%, co je vraj pod hranicou. Doktor chce , aby o mesiac prisiela na zopakovanie odberu a uvidi sa, ci sa tento vysledok potvrdi. Myslite si, ze s takymi parametrami nas neminie IVF??
Dakujem za nazor

izzie27
15. dec 2010

@rika84 Ahoj, priateľ mal tiež zlé hodnoty spermiogramu ale najhoršiu mal morfológiu. Tiež musel zopakovať po 1,5 mesiaci vysetrenie a opäť to nemal dobré. tak sme museli vypísať žiadosť na IVF .Takže nás to neminie. ☹

kendy241
15. dec 2010

@kamilkka mozem sa spytat aku liecbu nasadil Mudr. Homza tvojmu manzelovi? moj manzel bol pri nom na spg a tiez sa mi nezdalo, ze to zhodnotenie vysledku bolo profesionalne. len mu povedal, ze spermie su trosku lenivsie a do spravy dokopy nic nenapisal, len ze ma znizenu pohyblivost - zavazny stupen. ale ziadne vyjadrenie v % ako to pri pohyblivosti ma byt. manzel od neho dostal hormonalne tabletky Tamoxifen a to mu vobec nerobil hormonalny profil. tak neviem z coho usudil, ze tie tabletky potrebuje 😠 vopred ti dakujem

rika84
15. dec 2010

@izzie27 no to je blbee..ale som citala, ze ist na kontlny odber hned po mesiaci alebo 1,5 je este skoro a neda sa ckat zazracne lepsie vysledky po tak kratkom case. Ze aspon 3 mesiace treba uzivat nejake vitaminy a vyzivne doplnky a az tak ist na kontrolu. Manzel sa tvari, ze v pohode, ale nebol. Celu noc nespal a mne zvieralo srdce. ale co sa da robit. Rano som mu povedala, ze : tak co??pojdeme na umele a budeme mat trojcata 😀 hlavne je sa nikdy nevzdavat. Vela statia

zuzu4444
16. dec 2010

ahojte, ak muz chce ist na spg. musi mat doporucenie od zenskeho gynekologa?

dankadina
16. dec 2010

@zuzu4444 nemusí mať nič, môže ísť aj do hocijakého centra a dať si ho urobiť

nemko
16. dec 2010

@zuzu4444 nie nemusi, staci sa objednat a hotovo. 😉 drzim palce

zuzu4444
16. dec 2010

@dankadina
@nemko noo lebo mojmu priatelovi vcera povedal ze potrebuje doporucenie, ked sa bol objednat. tak tomu nechapem.

nemko
16. dec 2010

preboha to kde sa bol objednat?to kde su tak trapni? my sme boli uz v 4 centrach a nikde to od nas nepytali, vzdy som to nahlasila tel objednali ho, prisli sme tam, zaplatili sme to a uz to aj ficalo 😀

dankadina
16. dec 2010

@zuzu4444 to je riadna hovadina, ked možte chodte do ba do centra a urobia mu ho. Len ho objednaj. A čo by mu napísal do toho doporučenia. To ty potrebuješ priatelov spg, predtým než ti začnú robiť vyšetrenia.

nemko
16. dec 2010

@zuzu4444 zavolaj tam a objednaj ho

zuzu4444
16. dec 2010

@nemko v trnave sme boli sa osobne spytat vcera.

zuzu4444
16. dec 2010

baby sak ja viem ze to tak chodi, mna to prekvapilo ze chcel doporucenie som pozerala ako puk na neho. Musime slusit inde.

nemko
16. dec 2010

@zuzu4444 akoze su kompletni? ved to je normalne ukon ako samoplatca tak neviem naco imje ake odporucanie, v BA ho nikde nepotrebujes

nemko
16. dec 2010

@zuzu4444 skus Antolsku, je ta nove centrum a spermos tam robia uuuuuplne podrobne

zuzu4444
16. dec 2010

@nemko tak skusime, kaslem na Trnavu.

nemko
16. dec 2010

@zuzu4444 my sme teda presli viac spermiogramov a v Antolskej ho spravili uplne naj, uplne vsetko a podrobne, supis.teraz maju od 22 do 10 dovcu, ale dovtedy urcite maju volny termin, stoji 9 Eur

zuzu4444
16. dec 2010

@nemko dakujem.

nemko
16. dec 2010

@zuzu4444 nemas zaco, hlavne aby dopadol dobre 😉

zuzu4444
16. dec 2010

@nemko noo verim v tom, dakujem. 🙂

kamilkka
17. dec 2010

@zuzu4444 ahoj
ak mas odporučenie od gynekologa tak možeš mať spg vyšetreny zadarmo....
a ambulancia, ktorá vyšetrenie zrealizuje, to ma zaplatene od poistovne (vdaka odporučaniu)

kamilkka
17. dec 2010

@kendy241 ahoj
dal mu ultrogestan alebo tak nejak sa to vola
je to testosteronovy preparat
neviem zhodnotit jeho postup v prípade tvojho mm, ale ja by som mu neverila....
ved aj zhodnotenie spg hovorí o doktorovej kvalite
nam nezhodnotil ani počet v milionoch a ani pohyblivosť a tvar, ked som sa ho na to spytala tak len mavol rukou, že sa to neda zhodnotit, lebo mm ma malo spermií, ale je to pritom blbosť,
všade zhodnotia počet, pohyblivosť aj tvar a ešte aj ine veci....
takže ešte raz tvrdím Homza tomu nerozumie!!!
vam zhodnotil počet v milionoch?

kendy241
17. dec 2010

@kamilkka vdaka za reakciu 🙂 uz som presvedcila manzela, aby isiel na spg este raz do Kosic do tkanivovej banky, lebo ten vysledok od Homzu bol fakt o nicom, nic konkretne. napisal mu tam sice ze ma 35 mil. spermii, PH 7,4, v prevahe kyvavy pohyb spermii, aj nepohyblive a to bolo vsetko. na zaklade toho mu dal ten Tamoxifen, co je na znizenie estrogenu, ale podla coho usudil, ze ho potrebuje, tak to neviem 😠 ten Tamoxifen manzel neberie, len vitaminy a v januari ideme to tych Kosic, tak uvidime. aj tvoj manzel isiel nakoniec niekde inde? ci ste to nechali tak?

zuzu4444
17. dec 2010

@kamilkka dakujem ti.

iva567
26. jan 2011

ahojte. mm ma ist v piatok na spermiogram k urologovi MUDr. Brezovskému do Nitry. Máte niekto skúsenosť s tým či sú výsledky na počkanie alebo kedy ich bude mať? Ďakujem.

mirus11
27. jan 2011

@iva567 ten brazovsky je kde,na klokocine alebo v nemocnici?

iva567
27. jan 2011

@mirus11 ahoj, ambulanciu má oproti vchodu do nemocnice pri lekárni Dami.

mirus11
28. jan 2011

@iva567 tak tam bol tusim aj moj na spermiogram a vysledok mal zachvilocku.lebo viem,ze mi ho v ten den doniesol domov a potom som ho brala mojmu gynekologovi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre