Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

zabka1124
24. máj 2011

@zabka60 my 2 roky a 1 mesiac, z toho minuly rok v marci MA, a odvtedy nic ☹ , vsetci hovoria, ze to pride , len netreba na to mysliet, ale ked ja si to v tej mojej hlave neviem vypnut, uz som skusala vselico

zabka60
24. máj 2011

@zabka1124 hm,si ma teda povzbudila ake to tam je a kolko ste platili??ako je v ceniku za spg?a tebe sa preco nedari???ja ptrebujem asi lieky a vyvolat ovulku,inak to nevidim,a presne tak,kazdy dookola mele,ako treba klud a neviem co,ale ved to nejde,kedze vsade okolo teba sa deje to,co tebe sa nedari,aj v telke,aj vonku aj vsade,tak ako na to presttat mysliet ze 😖

oknosmas
24. máj 2011

@zabka1124 super, takze mnozstvo je celkom v poriadku..cize ked si zo 41milionov vezmes pat percent, je to pomerne vela. a pohybuju sa tiez celkom dobre... takze s trpezlivostou by to mohlo vyjst. neboj. co sa teba tyka, mozno by bolo fajn, keby sa objednate do centra, pretoze tam ti kompletne urobia vsetky vysetrenia, ktore sa bezne nerobia a po vysledkoch ti navrhnu riesenie. je na vas, ci sa potom na to vsetko date, alebo nie 🙂 drzim palec

oknosmas
24. máj 2011

@cecil36 vies, my mame 1 percento dobrych spermii, a predsa sme na iui sli. neviem, ako dopadlo...mozno pojdeme na dalsie, ale verim, ze sa to podari. pri iui vyberaju tie najlepsie spermie. a ak je dobre mnozstvo, je z coho vyberat. to je moj osobny nazor. dlho sme o tom debatovali s docentom a on ma tiez velakrat takto ubezpecoval. su aj horsie pripady a podari sa.

oknosmas
24. máj 2011

@zabka60 neboj, pride to... ked to najmenej budes cakat 😉

zabka60
24. máj 2011

@oknosmas jasnacka,aj sa tesim do toho martina mam s toho dobry pocit,ze nam pomozuuu 😅

oknosmas
24. máj 2011

@zabka60 v iscare su skveli ludia...fakt len odporucam. budete spokojni a tiez buede mat dobry pocit z toho, ze sa konecne daco hybe.. drzim palec, aby to cim skor vyslo 😉

zabka60
24. máj 2011

@oknosmas dakujeme pekne,dufame,ze to vyjde a bude konecne dobre...aj vy ste tam boli??

oknosmas
24. máj 2011

@zabka60 hej, boli sme tam.. a nedame na nich dopustit... snazia sa urobit vsetko pre to, aby sme boli mamicky.. zial, dakedy to nie je take jednoduche... ale oni vzdy daju novu nadej. 😎

zabka60
24. máj 2011

@oknosmas no tesim sa a som nervozna co a ako to dopadne juj nech to mame za sebou a vam pomohli??kukam,ze sa snazite 😒

oknosmas
24. máj 2011

@zabka60 hej, snazime sa... urobili nam rozne vysetrenia, na vela veci prisli a riesili ich a teraz cakame na vysledky iui. asi nevyslo...mam taky pocit, ale nevadi, skusime este jedno a potom uz mame podanu aj ziadost na ivf. to nam totiz odporucili na zaciatku. my nemame velku sancu na iui ci prirodzene, ale nechceme stratit ani minutu len tak cakanim na schvalenie ziadosti.. a docent ma ubezpecil, ze s nasimi vysledkami (a nie su dobre, to ti poviem, ja mam kopec diagnoz a spermiogram je tiez velmi zly), sa castokrat iui podari. ze su velke sance... i ked s neuspechom asi musis pri tomto vsetko troska ratat. nadej vsak zomiera posledna 😉 😉 😉

zabka60
24. máj 2011

@oknosmas fuha to vam prajem velmi vela stastia a pohody,aby ste to zvadli,ale ve dvou se to tahne lip 😵 a kolko ste platili,ked ste tam boli prvy krat???

kacicqa
24. máj 2011

baby poradte..uz nevieme kam ist ani co robit. Mangel ma stale v ejakulate leukocyty..a vsetci urologovia tvrdia, ze to ovpluvnuje aj zlu morfologiu, fragmentaciu a protilatky. 4 spg v priebehu troch mesiacov, vysledky stale horsie a horsie. Ale ani v ejakulate ani vyterom ani v krvy nenasli ziadnu infekciu ani zapal. Ani u mna nic. Skusali sme roznych lekarov, rozne labaky, stale ten isty vysledok. Co teraz? ;o(

oknosmas
24. máj 2011

@zabka60 to sme platili len za spermiogram ..myslim, ze 16 eur

zabka60
24. máj 2011

@oknosmas aha no som zvedava ako dopadneme a ste boli obaja v tej izbicke??to mi jedna kocka tu spominala 😀 ked ja mam dilemu,ci si vyziadat duphaston na upravu a skusat,abo ist do car,ale viac premyslam nad car,aspon budeme vediet nacom sme,len ked mm mi akosi tam nechce ist 😖 no nic ho tam dokopem 😀

oknosmas
24. máj 2011

@kacicqa hm, neviem, co ti k tomu...skuste si kupit dake vitaminy a antioxidanty. tie su dolezite aj na skryte zapaly. mozno by to mohlo pomoct. a po troch mesiacoch skusit spermio znova. ono trva asi taky cas, kym sa to cele vymeni a zlepsi. teda aspon nam povedali, ze na zlepsenie musi mm brat lieky aspon tri mesiace. leukocyty mozu byt v ejakulate...dokocna su v kazdom, len potom zalezi na mnozstve.

oknosmas
24. máj 2011

@zabka60 hej, boli sme obaja...ale je to tam celkom vybavene, takze si mm vystaci aj sam... keby tak...oni sa vzdy pytaju, ci chce ist par spolu alebo nie.

kacicqa
24. máj 2011

@oknosmas Vit. a antioxidanti sme nasadili. Pekna 200 eurova zbierka;o) Ale zatial mm na nich faxci este len 2 tyzdne. Tie spg su nejake zazracne, raz viac raz menej leuko...ale stale su tam a su dost vysoke. Mm uz nema velmi nervy lebo si ho lekari pinkaju medzi sebou a ziaden efekt to nema...kazdy hudie tu istu pesnicku.."to bude zapal", trea preliecit antibiotikami"..a ked je vysledok testov zas negativny tak len mykaju plecami. Aspon, ze mne dneska prisli vysledky z imuno a vsetky protilatky su negativne.

zabka60
24. máj 2011

@oknosmas jasne,ze spolu nie,nic nedas za to,ze si mozes v nemocnici aj uzit 😀 😀

oknosmas
24. máj 2011

@kacicqa aspon ze ty mas dobre vysledky... dufam, ze sa skoro zlepsia aj manzelovi...ono to naozaj trva, kym sa spermijky vymenia a budu zasa skvele... neboj, antioxidanty zaberu.... moj mm sa smeje, ked rano dava do ust za hrst vitaminov a roznych pripravkov...hroza....farmaceuticky priemysel na nas ryzuje 😠

kacicqa
24. máj 2011

@oknosmas no..najprv som xcela sem hodit fotku davkovaca na lieky mm..ale radsej nie, hanba ;o) 14 tabletiek denne;o)

oknosmas
24. máj 2011

@kacicqa tak to je slusne...a mm s tym nema problem? lebo moj sa zdrahal... ale teraz uz berie poctivo..i ked nema vsetky, co som chcela, aby mal 😉

kacicqa
24. máj 2011

@oknosmas nie ja sommu len povedala, ze mozno by mu pomohli vitaminy. Odpoved bola "taq zisti ake a objednaj ich"...a poctivo berie od prveho dna. A co vam xyba do vitaminovej zbierky?

oknosmas
24. máj 2011

no mm berie len l-carnitin, l-arginin, c, koenzym som mu dnes kupila s eckom, to doteraz nebral a bral antioxidanty este... astaxantin... tak ze zinok a selen a vsetko tie ostatne neberie... on bral profertil,ale to som mu zrusila, lebo to vychadzalo 60 ecok na mesiac a toto nas vyjde podobne, ale na viac mesiacov... zhanala som si lieky cez kamosku, ktora robi pre lekarne a tak tam ma dost vleku zlavu

kacicqa
24. máj 2011

@oknosmas No my tiez zhruba to iste...este nam radili Pycnogenol. Odporucaju ho aj na mnohych zahranicnych strankach centier pre liecbu neplodnosti. Tak sme sa rozhodli vyskusat.

zabka1124
25. máj 2011

@zabka60 presne ako pise oknosmas, asi sme platili nejaky 16-20Eur, moc si to nepamatam, bo sme isli na pokec z Dr. tak som to asi nejako nezaregistrovala..Neboj su tam super, urcite sa tam este vratime na spg. alebo na nejake to vysetrenie🙂

zabka1124
25. máj 2011

@oknosmas mojaaa dakujem, ja som tiez rada, ze sme aspon takto dopadli, cakala som horsie, bo mm chodi pravidelne aj na SC aj na MR na kontroly. Vies uz mi to pride ako nekonecno, HP som si dala robit , vsetko v poriadku aj na 3DC aj na 20-21DC preistotu, Dr.ma pozrela, ziadne cysty( co som bola v soku, lebo ked som brala HAk tak tam nejake svinuchi boli), tak fakt je to asi na skusani🙂.MM hovoril, ze na IUI,z e to je este ako prirodzene pocatie, ze na ISCI alebo na IVF, ze to je uz umele, ale ze ked bude treba pojdeme.
Baby ja som sa dozvedela, ze dalsia bab u nas v praci je tehu, normalne som bola v soku, jasne ze sa tesim s nou, ale uz som cakala , ze by mohol prist uz KONECNE rad aj na mna!!!no tak sa budeme snazit dalej, sak hadam nejaky bocian sa unavy a pristane na oddych aj na nas komin🙂!

oknosmas
25. máj 2011

@zabka1124 jasne ze unavi...a keby nie,ho z centra troska omracia a on zosadne priamo u vas :D

oknosmas
25. máj 2011

@kacicqa aha,tak to som nepocula...pozriem si o nom na nete

cecil36
25. máj 2011

@oknosmas ja som iba realistka a po vsetkych skusenostiach v SK centrach viem, co vsetko dokaze s milym usmevom lekar slubit, len aby z paru ziskal peniaze. Pri IUI sa spermie precistia a ostanu tie najpohyblivejsie, to vsak neznamena, ze maju aj dobru DNA. Pri vysokej patologii spermii je takmer iste, ze je poskodena fragmentacia DNA spermii, co ma za nasledok potraty alebo poskodene mimi, kedze aj zla spermia dokaze cajko oplodnit (retazec moze byt fragmentovany- teda potrhany kdekolvek v spurale DNA). Z tohto dovodu by som do IUI ani normalneho IVF nesla.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre