Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

lucka_220809
20. jún 2011

@vmata pokial viem, po operacii ma spermiogram velku sancu sa zlepsit, kedze varikokela sama je pricinou toho, ze je zly ... tak je velka sanca,ze sa to zlepsi, k comu velmi fandim a drzim palce...

9adka9
23. jún 2011

...ahojte...nooo tak dnes mi dal moj doki odporucanie pre manzela na urologiu....a moj drahy povedal ,ze nikam nejde ,ze on si gulky nikomu nebude davat omakavat 🙂 ...ale zvycajne najprv ofrfle a potom ide...no ale keby ste vedeli nejaky sposob ako ho tak nezne prehovorit.....ja mam takeho strachopuda doma ,aj pred svadbou 2 dni nejedol 😖 ...

sisaha
28. jún 2011

@9adka9 povedz mu, ze mozno mu to aj dobre bude robit 🙂. A teraz vazne. O nic nejde. Povedz mu, ze teba budu cakat horsie vysetrenia ako jeho spermiogram a mozno mu urobia sono "guliek". Aspon bude mat istotu, ze ich ma v poriadku 🙂

sarah00
28. jún 2011

@lucka_220809
ja mám práve v rukách výsledky mm spermiogramu z gyn-fivu a výsledok ten istý čo vy, ale nás odporučili rovno na ICSI 😒 , ale tiež máme ísť na kontrolné vyšetrenie o mesiac
čítala som, že L-karnitín môže napomôcť pohybu spermií, ten sme my mali tiež zlý, ale veľmi by som bola rada, keby niekto niečo poradil ešte na zlepšenie, prípadne podporil, že sa im s takým podarilo 😉

lucka_220809
29. jún 2011

@sarah00 Ahoj... tak to ma mrzi, ze vam tiez nevysli ukazkove vysledky...ja som si vygooglila vela veci o tom, a manzela som zasobila vitaminmi (napisem ti ich v ip, ak chces.. L-karnitin je jeden z nich).. Co som urobila dalsie - vyhladala som androloga pre manzela, a teraz v pondelok bol na zakladnom vysetreni..slo viac-menej o konzultaciu, a v piatok ma priniest vzorku ...v CARe som ziskala velmi silny pocit,ze ked budeme pokracovat vo vysetreniach tam,tak nas okamzite vysikuju na cestu ivf bez toho,aby nam realne povedali sance, pripadne sa zaoberali pricinou a snazili sa ju odstranit. Hned sme na vysledkoch od nich mali odporucenie na ICSI a IVF napriek tomu,ze to bolo prve vysetrenie a uz to cloveka dost odstrasi a odradi v snazeni...
Androlog manzelovi povedal,ze podla vysledkov sme na skale na stupni najlahsieho poskodenia - takze v piatok uvidi,ako ten spermio realne vyzera, a podla toho mu dalej vezme krv, urobi hormonalny profil atd, usg semennikov... skratka skusi zistit, co sa da... Ja velmi dufam,ze ten spermio vyjde lepsie, ale ak aj nie, chcem vediet, ze sme urobili co sa da k tomu,aby sme prirodzene pocali babatko... Tak teraz sme v tomto mode - zistujeme, ale nezufame si.. ja idem k mojmu dr o 3 tyzdne, tiez sa chcem nechat vysetrit na vsetko co sa da. Nech vieme,na com sme...

timmka
29. jún 2011

ahojte, nam zase v car gyncare povedali, ze mame skusat, ze sme este mladí, manzel mal tiez spermiogram dost zly, ale ked sme vyhladali androloga, tak povedal, ze nie je az taky zly, vraj oni maju prisnejsie normy, ze mame sancu na prirodzene otehotnenie, manzel si urobil kultivaciu, ma ju uz v poriadku, kupila som profertil, manzel sa pytal androloga, ci je vlastne dobry, tak povedal, ze pozna pary ktorym velmi pomohol aj ked mali horsi spermiogram, ze moze mu ho odporucit, tak uvidime, kupila som mu ho na 3 mesiace, je dost drahy, uvidime v auguste na spermiograme, ci mal vyznam 😉

lucka_220809
29. jún 2011

@timmka my sme pokombinovali vitaminy, ktore obsahuje prave profertil.. su tym padom vo vyssich davkach trosku a vyjde to lacnejsie hlavne.. tak preto...
Aj nam androlog povedal,ze v CAR-och vysledky casto prezenu... skratka je pre nich uplne prirodzene poslat par na ivf aj pri trosku zhorsenom spermiograme, ktory - myslim si - ma dnes kazdy druhy chlap, keby sa dali plosne vysetrit. Takze tiez to tak beriem,ze urcite mozeme otehotniet aj prirodzene, ak Boh da, a nechcem este hadzat flintu do zita.. navyse, naozaj sa spermiogram da upravit, a snad aj v nasom pripade to tak bude... Tie vitaminy ci akekolvek lieky na to je treba brat aspon 3 mesiace, tolko trva, kym sa vytvoria nove spermijky.. .🙂

sarah00
29. jún 2011

@lucka_220809 prosím ťa, napísala by si mi ten "kokteil" 🙂 vitamínov? budem ti moc vďačná
a tiež si myslím, že CAR chce na tom zarábať, preto hneď odporučenie na ICSI. máme cca rok na to prirodzené otehotnenie, toľko máme ešte na dokončenie školy (obaja), takže by sme sa zbytočne ešte počas šk. roka stresovali. ak to dovtedy nevyjde, potom začneme riešiť CAR

lucka_220809
29. jún 2011

@sarah00 poslem ti hned zajtra rano v IP 😉 uz idem spat... ale isto poslem... a mas spravny pristup.. zadari sa kolkokrat aj uplne za takych zlych okolnosti, ze sa divia lekari aj vsetci... tak ked este mate skolu, tak super 🙂 my uz skolu sice nemame, ale tiez este ideme snazit snazit a dufat, ze sa krasne samo prihodi 🙂 bru noc

pici
29. jún 2011

@9adka9
@9adka9
@sisaha dievcata, mm som ja velice objednala toho casu k urologovi, na preventivku, plus spermiogram. mohol doniest vzorku z domu, tak nebol problem. sono guliek prezil, ibaze som ho objednala aj na vyteri ... tak to ste mali vidiet ako tyzden cikal, takze kusal do papiera :D a kolko o tom samozrejme hovoril... pred tym ako sme isli na IVF musel ist znova, a to mi prisahal ze to bolo naposledy...

oknosmas
4. júl 2011

ahojte dievky, poradite mi dakeho dobreho urologa v okoli bb alebo mt?

ludinka
4. júl 2011

@oknosmas ahoj, no konkretne urologa nepoznam ,ale viem ze priamo v ISCARE v martine maju svojho, skus sa opytat bab co tam chodia....
neviem ci som ti pomohla
ono totizto je vela urologov ale co sa tyka neplodnosti je to bieda, moj mm bol u jedneho ktory mu robil aj spg a bolo to o nicom 😒

oknosmas
4. júl 2011

@ludinka dakujem, skusila som napisat aj priamo docentovi, nech mi dakoho odporuci...uvidime...pomohla si aj tymto 🙂

ludinka
4. júl 2011

@oknosmas a ked sa ta mozem opytat vy mate aky problem so spg? boli ste uz aj na IUI vsak?

oknosmas
4. júl 2011

99% spermii patologickych a znizena pohyblivost...absolvovali sme dve iui u mojho gynekologa (bez dakych specialnych technik, separacie spermii alebo podobne..proste sme dali spermie, oni ich nabrali a hned vstrekli. tak sa to vraj uz 20 rokov nerobi), potom sme absolvovali 2x iui v centre a teraz cakame na schvalenie ziadosti na ivf. uz by to malo byt kazdym dnom. avsak manzel by chcel ist na vysetrenie, lebo mal uraz asi pred mesiacom a stale sa citi celkom nepohodlne. tak preto zhanam odbornika, lebo tu v bb je kubis, ktory je podla nas hrozny. i ked sa pysi svojou odbornostou, ludskost u neho je cudzie slovo.

ludinka
4. júl 2011

@oknosmas tak to si na tom podobne ako my
my mame 98,5 percenta patologickych , naozaj malo parom sa podari otehotniet s takymto spg, ale su aj taki ktorym pomoze IUI

lucka_220809
4. júl 2011

@ludinka
@oknosmas
nechapem teraz celkom funkciu IUI.. ja som si myslela, ze ten ma spermie urychlit a nastartovat, aby sa boli schopne dostat k vajicku a oplodnit ho.. ak mate tvarovo patologicke spermie, nezda sa mi to velmi ucinne.. ci ako to vlastne potom je..??? Nevysvetlovali Vam to? mne to dava zmysel jedine tak, ze IUI je zmysluplne, ked su spermie lenivsie, pomalsie, a maju sa problem dostat preto k vajku..

ludinka
4. júl 2011

@lucka_220809 mas pravdu iui sluzi na to aby sa spermie dostali proste blizsie k vajcku
nam povedali ze aj patologicka spermia je schopna oplodnit vajcko a teda teoreticky je pri iui vacsia sanca ako prirodzene, samozrejme vieme aka je uspesnost IUI takze to moze a nemusi pomoct, ale opakujem poznam taku babu tu na koni co sa im to podarilo s IUI aj pri morfologii 99 percent zlych
(a jasne pre CAR je vyhodnejsie pred IVF zarobit na nas aj 3x s IUI)

oknosmas
4. júl 2011

@lucka_220809 ono je to asi hlavne kvoli poistovni..ale ubezpecovali nas, ze aj pri takom spermiograme je to mozne..ono je este dolezite mnozstvo...ked ich je vela, tak aj to jedno percento dobrych moze vykonat svoju pracu, ked sa im pomoze. vraj sa mnohym parom tak podarilo.. no nam nie, ale co uz...uz sme sa dako cez to preniesli..ja som musela riadne vypnut a teraz mozme znova zacat... najlepsie by vsak bolo prirodzene po celom nasom vypnuti... 😉 ale to viem, ze by bol obrovsky zazrak

oknosmas
4. júl 2011

@ludinka tie prve dve iui sme neplatili nic, takze to bolo naozaj len na nas, kolko ich este budeme skusat. no mne akosi nesedel ten postup, preto som potom vyhladala car na vlastnu past

oknosmas
4. júl 2011

@ludinka u vas je to prve iui?

ludinka
4. júl 2011

@oknosmas nie uz druhe ale mali sme pauzu 3 mesiace teraz

ludinka
4. júl 2011

@oknosmas aj zazraky sa deju, vzdy to ide aj prirodzene pri troche stastia

oknosmas
4. júl 2011

@ludinka juj, tak drzim palec...silno 😉

cuculik1
17. júl 2011

Dievcata chcem sa opytat, robili vasim chlapom aj DNA fragmentaciu spermii? U nas je situacia dost zufala patologia 100% a fragmentacia vyse 50. Pred rokom bola patologia 90. Teraz manzel beha po vysetreniach a uvidime ako mu to dopadne.

hamca7
23. aug 2011

ahojte kocky, chcem sa informovat na spermiogram. Totiz s manzelom sa ideme pokusat otehotniet, ale moj gynekolog chce najprv urobit folikulogram a spermiogram. Na najblizsiu kontrolu nam nakazal, aby sme prisli obaja a ja teraz nechapem, ze naco, ved gynekolog mu spermiogram neurobi, nie? to robi len urolog, ci? a treba na to nejaky vymenny listok?

kamilkka
24. aug 2011

@majkal ahoj 😉 no ako? dovolala si sa hrivnakovi?
ako si bola spokojna? mate aj nejaku liečbu?

majkal
26. aug 2011

@kamilkka ahoj 🙂 dovolali sme sa, už sme tam aj boli ... ale liečba nie je možná ... patológia sa liekmi ovplyvniť nedá ... takže zdá sa, že tu sa naša cesta končí 😒 a čo vy?

kamilkka
26. aug 2011

@majkal ahoj, no my sme zatiaľ neboli....
a žeby sa až tak uplne nedala ovplyvniť? nezda sa mi, lebo sa da zlepšiť 😉

majkal
26. aug 2011

@kamilkka to neviem, ale lekári to tvrdia, že zbytočne budú do neho pchať lieky ... neriešim ... s vyšetreniami sme skončili ... chceme žiť normálny život a nielen čakať každú chvíľu na nejaké výsledky a každý mesiac, či sa nestal zázrak ... všetko je len jeden obrovský biznis ... a ja do neho peniaze tlačiť nemienim .... akosi sa nám vyjasnili priority a hodnoty ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre