Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

rachel36a
8. jan 2012

ahojte, chcem sa poradiť, za posledný rok som dva krát prišla o miminko, v máji som spontánne potratila v 9 týždni, a teraz mi v 12 týždni diagnostikovali MA, gynekologička nám odporučila spermiogram, keďže ja som už vyšetrenia absolvovala po tom spontánnom potrate... treba sa tam objednať, alebo ako... má niekto skúsenosť v Martine...

l_e_n_o_c_k_a
12. jan 2012

@rachel36a ahojky, my sme boli v heliose, objednali nas do tyzdna... platili sme 15€ ak by si chcela nejake info, napis IP

rachel36a
16. jan 2012

@l_e_n_o_c_k_a ďakujem , dnes už ideme na vyšetrenie...

stella881
19. jan 2012

ahojte ženičky , som tu nová ...moja gyn. nas poslala do ISCARE v BA na spermiograf...chcela by som sa vas spytat, či tam mam volat a objednat sa alebo tam staci prist... a ako to cele prebieha ...dakujem za odpoved 🙂

zibi
19. jan 2012

@stella881 najdi si temu iscare blava a tam ti zienky poradia..ale objednat sa treba ..stale

stella881
19. jan 2012

@zibi dakujem 🙂

zibi
19. jan 2012

@stella881 za malo moja 🙂

viva13
11. dec 2012

ahoj, my máme nepohyblivé a mrtve spermie.dá sa pomôcť nejakými prípavkami aby sa nám SPG zlepšil, máte niekto skúsenosti prosím? dakujem

milagrosss20
18. dec 2012

Ahojte chodite niektory ku dr Homzovy?

pativla
15. jan 2013

Dievčata ideme do Humenného na genetiku platí sa tam a koľko?

adulikh
15. jan 2013

@pativla ak idete na odporucanie ineho lekara /vymenny listok/ vysetrenie je hradene poistovnou

pativla
15. jan 2013

@adulikh Ďakujem.

acerka11
30. jan 2013

@cikitinka ahoj neviem ci tam tvoj manzel uz bola ale moj sa objednavat nemusel stacilo prist a poobede boli vysledky....inac u nas je to iste ze najprv manzela a potom mna

rudy1983
8. mar 2013

dobry den
vedel by mi niekto povedat ake su vysledky spermiogramu?
Objem 4ml
motilne 5x10 na siestu
nemotilne 12x10 na siestu
motilita a+b(80%) +b/
patologia 85%
dakujem pekne

rudy1983
8. mar 2013

a este na konci bol zaver: ICSI co to znamena
dakujem

vikis5
9. mar 2013

moj manzel bol raz na spermiograme..a vysledky má dobré

lenkaa33
12. mar 2013

@rudy1983 ahoj, to vam k tomu vysledku doktor nic nepovedal? podla mojho nazoru ( nie som expert) , ale nevyzera to ruzovo. vysoka patologia a maly objem strasne sa mi zda. mobilita tiez nic moc a to nemas este podrobny, pretoze ta mobilita sa este rozlisuje , niektore mozu byt mobilne, ze stagnuju na mieste, vibruju alebo akoby som to vysvetlila, potom pohyblive vpred alebo rychle alebo pomale do nejakych smerov . a plus to nemas este ani podrobny spermiogram, velakrat mozu mat spermie zdeformovane tvary. Odporucaju umele oplodnenie ( IVF ) formou ICSI, to je vlastne, ze zo spermii vyberu tie dobre a tie metodou ICSI vpichnu do vajicka, aby ho oplodnilo. Drzim palce! Vdaka dnesnej medicine, ktora napreduje sa nemusis bat, budete mat rodinku,... 😉 , len musite trocha tomu dopomoct...

figurka1985
13. máj 2013

@dahra ahoj. Prave citam, ze aj vy ste mali na 1.spg- 100% patologiu. Tu mame aj my... Mozem vediet, co vam pomohlo?
Inak- gratulujem k babatkam 🙂

dahra
13. máj 2013

@figurka1985 - nám pomohli len IVF cykly. Ziadne vitaminy, nič také - žiaľ.

figurka1985
13. máj 2013

@dahra uff.... si druha, co mi to pise... :(
a ktore IVF v poradi sa podarilo? Kolko vas to vyslo?

kveta
13. máj 2013

@figurka1985 Ahoj, naozaj vyzivove doplnky na zlepsenie patplogie nie su. Byt Vami zvazim fragmentaciu spermii na zistenie, ci je ich DNA v poriadku, kedze patologia sa lubi kombinovat s poskodenou DNA.

figurka1985
13. máj 2013

@kveta fragmentacia bola v poriadku- 26. Tusim zla je nad 30, ze? Boli sme v kostnej banke... okrem patologie mal aj zvysene leukocyty, tak mu robili vyter. poslali na mikrobiol. rozbor.. ale nic nezistili. Ale na zaklade tych leukocytov urolog zvazil, ze nejaky skryty zapal tam musi byt, hoci sa nepotvrdil, tak vybral ATB- 15 dni. a teraz berie Selezin ACE a L-karnitin...
Ja stale dufam, ze na kontrolnom spg. budu lepsie cisielka...
Inak- zivotnost, pohyblivost a mnozstvo bolo super. Myslis, ze by sa aj ta morfo mohla upravit??
A dakujem za odpoved... 😉

dahra
13. máj 2013

@figurka1985 - v 2009, v novembri 1.IVF, s odretymi usami, bo zo mna (mam len jeden vajecnik) vydolovali len jedno vajicko, nastastie sa oplodnilo a vyvijalo, ako ma, v júli bude mať 3 roky 🙂 a teraz zasa cakáme krpca z 2.IVF (ET nám nevyšiel, lebo drobec sa nevyvíjal dobre, ale KET v septembri uspesný. Pri druhom IVF sme mali 2 kvalitne embrya. Takze pre mna boli oba IVF cykly uspesne. Kolko nás to stálo. To prvé tuším okolo 20.000,-SK a toto druhé okolo 1.500€. Počítam nielen lieky, doplatky, ale aj sona a cestovne.

figurka1985
14. máj 2013

@dahra krasa! hned prve pokusy! 🙂 Aspon nieco dobre... na celom tom systeme postavenom na hlavu....Drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo, a druhe babatko bolo fajnovucke tucnucke a zdrave! 🙂 Dakujeeeem

kveta
14. máj 2013

@figurka1985 Nazen ho aj k zubarovi ci nie je apal v ustachi. Zapal dokaze poskodit morfǒogiu. Bolo by skvele keby to bolo len zapalom.

figurka1985
14. máj 2013

@kveta u zubara bol... dufam, ze ak aj nejaky zapal tam bol, tak tie ATB ho znicili.... Idem ho objednat na kontrolny spg... drzte palce 😉

beatik
16. okt 2013

@sanija1

Ahoj ...ja som bola s manzelom u Dr. Bielicha v Nitre,a to nas poslal s poharikom na wcko a potom dal spermie pod mikroskop a cca 30 mil.boli zive ,ale mi potrebujeme aj hlbkovy spermiogram,vedela by si mi poradit ,kde by nam ho spravili?

esperanzita
21. okt 2013

Ahojte babule. My sa chystáme v piatok do Iscare v BA na spermiogram- tak mám troška obavy 😖 ale na druhej strane sa teším, ak to dopadne dobre. Ja som sa pol roka dostávala z toho že ma gynekológ prehormónoval Duphastonom a tým mi odfaklil ovuláciu a tvorenie vajíčok 🤐 🙄 áno, áno, presne tak, prehormónoval ma a jediné čo som z toho mala bolo 10 kg navyše a nervy v prdeli 😠 Ako tak čítam, tak polovica nevyšla s tým dobre, ak dúfam, že sa nám podarí. Veštica mi predpovedala že produkuje spermie len z jedného- takže uvidíme. Ja som na tom už v poriadku, začala som dokonca užívať Inofolic- mala som pocit ovulácie, pichanie v podbrušku ale do toho som zostala chorá, takže sa tam znížila šanca na otehotnenie. T
Tak držte palčeky 😉 🙂

kveta
21. okt 2013

@esperanzita A ste pripraveni aj na velmi zle vysledky? Lebo to nebyva sranda take nieco ustat.

esperanzita
21. okt 2013

@kveta Vieš že ani neviem? Skôr si myslím, že to nebude také strašné. Bola som u 3 veštíc, len zo zvedavosti a všetky nám predpovedali 2 deti. Dokonca 2 z toho boli toho názoru že začneme rozmýšlať nad umelým oplodnením a nakoniec budeme mať všetko prirodzenou cestou 🙂 Tak z tohto to beriem pozitívnejšie. Možno sa mýlim a som príliš veľká optimistka 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre