Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

cicuska
11. apr 2007

veva ja viem o com hovoris.Mam podobne myslienkove pochody a tiez sa pytam preco prave my. Je to strasne a ja tiez pocitujem tlak nielen svojej rodiny ale aj okolia ako to ze nemame deti. Sme s manzelom uz osem rokov a stale nic .Je mi niekedy z toho nanic zvlast ked moj vlastny brat ma deti desat. Tiez sa niekedy pytam ci existuje na svete spravodlivost...
Tak si drzme navzajom prsty nech sme co najskor v tom 😀

sindus
11. apr 2007

leto - moj manzel bol uz 2x na SPG a v pohode. Nikto sa na neho pri "TOM" nepozeral, len odovzdal vzorku. A ako pise veva, je to najmenej co moze chlap urobit, bez SPG nebudu lekari liecit teba.

bublinkajasminka
13. apr 2007

kočky prosím poradte mi - mangel bol dnes na spermiograme a má veľký počet spermií ale jeho pohyblivosť je len 42%.......poznáte to????

govinda
13. apr 2007

bubli, tak to tvoj drahý má presne to isté, čo aj môj drahý. Počty dobré, pohyblivosť len 42%. Lekár mi hovoril, že norma je 50%, takže to nie je také stršné, ale ani najlepšie nie 😒

bublinkajasminka
13. apr 2007

gov -ja som total paf z toho.....a môžem vlastne otehotnieť???

govinda
13. apr 2007

bubli, no a čo vám povedal lekár?

bublinkajasminka
13. apr 2007

ja som tam nebola - mám strašne moc práce preto ani nemám čas písať ale len toľko že má pohyblivosť 42% a vám čo povedal nato???

govinda
13. apr 2007

no lekár sa k tomu nijako extra nevyjadroval, ale môj lekár povedal, že to nie je také strašné, že on má ďaleko horší spermiogram a má 2 deti. Asi tak. Že má papať vitamíniky E, selén a zinok. Nič viac. Tak uvidíme.

bublinkajasminka
13. apr 2007

gov - to váážne?? tak dnes bežím do lekárne na nákup vitamínikov díííky

lauritka
14. apr 2007

bubli kum mu Selezin ACE tam je vsetko ;)

vikynocka
23. apr 2007

ahojte zienky...dostali sme s manzelom vysledky spermiogramu a spermijky maju zly tvar vraj v dosledku vyrozy...znamena to, ze naozaj nikdy nemozme mat vlastne dietatko?...sme obaja zufaly...aj ked maju zly tvar, nie je mozne vpravit ich do vajicka IVF?ale nie darcovske jeho?

veva55
24. apr 2007

Viky, to nie je pravda, ze nikdy nebudete mat deti. Aj moj manzel ma spermie so zlym tvarom + este k tomu ich ma aj malo. Ideme na IVF, cize na oplodnenie vajicka embryolog vyberie najkvalitnejsie spermie zo vzorky. Neviem, ako je to so SPG u vas, nepises nic konkretne, co vam doktor vobec povedal.
Podla mna urcite neboli vsetky spermie so zlym tvarom, to sa stava malokedy. V tych niekolkych milionoch sa vacsinou najdu aj zdrave spermie a tie oni pri IVF vyselektuju a potom oplodnia nimi vajicka.

bublinkajasminka
24. apr 2007

veva - aký bol váš SPG???? náš bol 38mil/ml a 40% pohyblivosť - labota že???? a ako dlho trvalo to vybavenie na IVF????

veva55
24. apr 2007

Bublinka, my sme to mali trochu inak hodnotene.
Pri prvom SPG bol celkovy objem 30mil a z toho viac nez 75% bolo patologickych spermii. Mali sme aj pohyblive spermie, ale boli vraj pomale a isli do stran. Verdikt: Asteno-teratozoosperma
Astenozoospermia = menej nez 50% pohyblivych spermii
Teratozoospermia = patologia viac nez 70%

Pri druhom SPG bol objem len 12 mil (strasne malo) a pocet pohyblivych priblizne ako v pri prvom SPG, cize tiez malo. Verdikt: Asteno-terato-oligozoospermia
Oligozoospermia = menej nez 20 mil/1ml

Cize ako vidis, my mame vsetky poruchy spermii 😠

bublinkajasminka
24. apr 2007

veva - my máme astenozoospermiu - teda menej ako 50% pohyblivých a presne je to 40% a som zvedavá ako dopadneme v piatok.....už sa bojím dopredu...

veva55
24. apr 2007

No my ideme o necely mesiac na UO, ale pokial vas problem je len astenozoospermia, pricom pohyblivost je 40%, tak to nie je az take zle. Aspon podla mna. Skuste ist na kontrolny SPG overit si, ci vobec treba nieco robit.
A kolko sa uz snazite otehotniet?

bublinkajasminka
24. apr 2007

veva - snažíme sa od oktobra......a po vyšetreniach zistili toto....tak som zvedavá aký bude kontrolný SPG - jááj sa normálka toho bojím.....a ako dlho trvalo vám to vybavenie UO?veľmi vám držím palčeky nech to na UO hned vyjde....a chcekla by som o tom viac info - kde sa to dočítam? písala si o tom niekde???

nane
24. apr 2007

bublinka
myslim si, ze tvoj manzel je uplne v poriadku, 40% je v tejto dobe v norme...zijem sice v zahranici, a poznam pary ktore maju spg 40% pohyblivost a dr im povedal, ze su v norme...aby papal prirodny vitam. E...to je vsetko...vraj sa maju viac snazit v posteli a menej o tom premyslat... 😉

govinda
24. apr 2007

bubli, drahý ide na kontrolný spermiogram teraz v piatok? Tak strašne držím palčeky a potom napíš, ako ste dopadli, dobre? 😉

veva55
25. apr 2007

Bubli, myslis od oktobra 2006 alebo 2005? Lebo ak od oktobra 2006, tak to je este velmi kratka doba na to, aby si si robila starosti, pokial nemas po 35-ke (vek), myslim, ze doktori zvazuju UO az po nejakom roku neuspesneho snazenia sa.
No a kolko nam trvalo vybavit UO? Tazko povedat. V januari sme boli v centre prvy krat, nasledovalo mnozstvo vysetreni no a cca v polke maja ideme na UO, cize cele to trvalo cca 4 mesiace.

bublinkajasminka
25. apr 2007

nane - veľmi si ma povzbudila - dakujem veľmi pekne - ešte budeme teda riadne snažilkovať.... 😉
gov - jasnéé samozrejme tebe dám vedieť...
veva - od 2006 takže ja viem že je to krátka doba, ale ja mám strašne suprového gyna, je to rodinný priateľ a on mi odporučil, že samozrejme máme snažilkovať a mangel bude mať viac kontrolných SPG ale že ak by sa to nezlepšovalo, ba ak by sa jeho SPG zhoršoval tak nám odporučí UO. Veľmi vám na tom držím palčeky, nech sa vám to už zadarí a máte vytúžené miminko

veva55
25. apr 2007

Bubli, dakujeeeem

kejla
16. nov 2007

Ahojte baby,

manzel bol dnes na spermiograme a vysledok:oligoastenozoospermia.Mal pocet 18 mil/1ml a A+B pohyblivost len 25%.Takze dost zle...Snazime sa 16 mesiacov ...O 2 tyzdne ma kontrolny spermiogram.Neviete,co bude nasledovat?Niekde som citala,ze s oligoastenozoospermiou nie je mozne prirodzene otehotnenie.Ja som podla folikulometrie OK,cyklus mam uplne presny,dalsie vysetrenia mi nerobili...

Baby,je do CAR potrebne nejake odporucenie?A ktore by ste nam pripadne odporucili...Dakujem za rady

akatka
16. nov 2007

Ahoj kejla, my sme boli v stredu a moj manzel mal pohyblivost 50%... nam povedali, ze sa da otehotniet, ale nie hned.... vraj mame este skusat a ak sa nezadari, tak o pol roka na kontrolu
😒

kejla
16. nov 2007

Akatka, 50%-na pohyblivost je podla mna dobra, ved je v norme 😉 Kiez by sme mali aj my...Mna trapi aj to,ze moj ma velmi zlu pohyblivost a este k tomu aj malo spermi...A morfologiu a patologiu nevyjadrili...
Ako dlho sa snazite?

akatka
16. nov 2007

kejla, my sa snazime 15 mesiacov... vravel, aby sme sa nestresovali tym, ze sa nam nedari, poslal nas na chatu s krbom 😀 a vravel, ze to nie je lahke otehotniet, ale ani to nie je nemozneee... a dokonca sme ich aj videli ako sa hybu... niektore boli mrtve, niektore sa hybali cudne a par ich bolo dost zivych 😵

akatka
16. nov 2007

taky zvlastny pocit, ze vidis potencionalnych potomkov, ako sa snazia... 😅 moj manzel sa na ne nevedel vynadivat 😀 doktorom sa to lahko vravi 😒 este nam povedal, ze gynekologovia liecia neuspesne otehotnenie uz po roku, ale urologovia davaju tomu cas dva roky...

kejla
16. nov 2007

Hmmm,prijemna predstava-ta chata s krbom...Takze urologovia tomu davaju 2 roky?Dost...A aky mal tvojmanzel pocet,ak samozem opytat...

akatka
16. nov 2007

no mam to tu pred sebou a pisu, ze 12mil.v 1ml, bez patologickych zmien... 😕 mne sa to tiez zda dost, ze dva roky... ale asi vedia preco... a nemame sa nechat oblbovat reklamami typu Prostenal a podobne voloviny 😅

akatka
16. nov 2007

A nad umelym oplodnenim nemame ani rozmyslat pri nasom SPG 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre