Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

veva55
2. feb 2007

Andrejka, to fakt neviem, ja som sa do mikroskopu na spermie nikdy nepozerala 😀 Takze v tom ti neporadim.
Chodte na SPG a budes si na isom. 🙂

andrea52
2. feb 2007

veva ved prave ze sme tam boli, a dr mu to ukazoval, tak som sa opytale ze ked si vravela ze maju ist rovno, ze ako behali a povedal ze dookolo, ale myslim ze by nam to asi povedal 😅
ale dik za odpoved 🙂

veva55
2. feb 2007

urcite by mu to doktor povedal, keby nebolo nieco v poriadku. Tak nemaj strach!

bublinkajasminka
2. feb 2007

andrea - my sme to kukali domka a behali dookola ale neviem teda ako to má byť, keby to mal tvoj drahý zlé určite by mu to povedali, takže uričte je to ok...my pôjdeme tiež nato, aby sme vedeli na čom sme

pipka
4. feb 2007

bubli, a kde ste to kukali? Vy mate doma mikroskop? 😅 Aj ja by som sa kukla 😀

veva55
5. feb 2007

Cafte holky, takze moj drahy ide na kontrolny SPG o tyzden, som zvedava na tie vysledky, ci budu zase take zle. Ak ano, ideme hned na UO, tak asi by som sa mala modlit, aby boli zle 😀
Mna dnes caka tiez par vysetreni, no a potom uz len cakat na vsetky tie vysledky. Boze, zase len cakat.

bublinkajasminka
5. feb 2007

pipka - mikroskop sme si požičali od kamaráta taký detský - ale nie je vidno hlavičky a bičýky len maličké bodky ktoré sa moooc hýbu - je to sranda
veva - hmm držím palčeky aby to bolo podľa tvojho očakávania

veva55
5. feb 2007

Takze detský mikroskop? 😀

bublinkajasminka
5. feb 2007

no normálny detský to bol, ale manžel musel mať veľkú trpezlivosť kým sa mu podarilo zaostriť na tie spermie, najprv sa zdalo že nič neuvidíme ale potom sa to podarilo

pipka
5. feb 2007

bubli, detsky nemam, ale skusali sme to tym ovulacnym a aj tam sa cosi hmyrilo 😀 😀 😀

veva, neboj, vsetko dobre dopadne.Tusim chodite tiez do Gynfivu ako my.Tak drzim palceky.Nas caka o mesiac IUI, tak tiez verime, ze to dobre dopadne hned na prvykrat 😉

veva55
6. feb 2007

Pipka ano, pred 2 tyzdnami sme tam boli na prvej konzultacii, teraz chodim po vsetkych moznych vysetreniach a manzel ide na kontrolny SPG v pondelok. Potom sa dovalime so vsetkymi vysledkami k Drabekovi a dufam, ze rovno vypiseme ziadost o UO. Znie to tak jednoducho.......a pritom to bude pekne dlhy proces.
Drzim palce na inseminaciu. Moja svagrina tiez bola, ale podarilo sa az na druhy pokus.

bublinkajasminka
6. feb 2007

veva - aj ja držím palčeky nech máte už bábenko v brušku.....
pipka - tak pokiaľ aj tam to bolo vidno tak supiš

veva55
6. feb 2007

bublinka dakujem, nic ine si ani ja nezelam 🙂

jana303
7. feb 2007

Ženske neviete mi poradiť kde v Košiciach sa dá isť na spermiogram a aký je postup ako sa ta dostať alebo objednať a či sa za to niečo platí budem vám vďačná. Ďakujem ☹

andrea52
7. feb 2007

ahoj jana, myslim ze to nepotrebujes ist do nejakeho specialneho centra, my sme boli u urologa, ktory vysetril mangela, museli sme sa objednat a isli sme tam na odporucanie mojej dr. my sme si mohli priniest material do 2 hodin sa tam dostavit a potom vysetril manzela. platili sme 300 sk ale iba za prve vysetrenie 😉

pipka
7. feb 2007

veva aj my sme u Drabeka, tak mozno sa tam stretneme aj s bruskami 😉
vam kazal urobit aj kontrolny spg? Vy ste ten prvy nerobili u nich? Alebo boli vysledky take zle? Nam to nekazal... 😒

veva55
8. feb 2007

Pipka, ja viem, ze aj ty chodis k Drabekovi 🙂
Ved od teba a ostatnych kociek som zbierala referencie (pri vybere centra a potom aj pri vybere doktora)
Manzel bol na prvom SPG v Iscare a vysledky boli zle, tak ked sme boli pred 2 tyzdnami na prvej konzultacii v Gynfive, Drabek povedal, ze mu urobia kontrolny. Asi chcu mat svoje vysledky + samozrejme je potrebne zistit, ci ma manzel naozaj take zle spermie.
Jedna baba z fora inac pisala, ze jej drahy bol na SPG uz 3x - prvy bol zly, druhy dobry a treti taky na hranici. Ani sa jej nedivim, ze nevie, co si ma o tom mysliet.

pipka
8. feb 2007

vevi, ale je to asi tak, ze tie hodnoty su zavisle od strasne vela okolnosti, ako stres, strava, tlak atd. Poviem ti, ze ja by som asi tiez bola kludnejsia, keby aj nam spravili este jeden pred tou IUI, nech sa to potom nerobi zbytocne a vsetko sa len oddiali...
drzim palce, nech vam vsetko dobre dopadne 🙂

pipka
11. feb 2007

veva napisala som ti v teme GF

lienka2
13. feb 2007

dievčatá, nemam momentalne sancu precitat to tu vsetko.. ale mam pred sebou vysledky zo spermiogramu a budem rada ak mi to niekto objasni, lebo mudra z toho nie som 😅
takze : objem ejakulatu: 4,5ml, viskozita: mierne zvýšená!, koncentrácia spermií 94mil/ml
motilita: celková:55%, rýchla progresívna: 26%, pomalá progresívna:25%, neprogresívna: 4%, imotilné spermie: 45%, počet okrúhlych foriem 1,0 mil/ml.
idem este skusit daco pohladat na nete, ale budem velmi vdacna za Vase nazory 🙂

lienka2
13. feb 2007

kocky, nie je tu nikto kto by mi odpovedal? ☹

veva55
13. feb 2007

Ahoj lienka, uz som ti odpisala v inej teme, takze len to strucne zopakujem - nie je to ani zle ani dobre. Taky standard, resp. priemer. Cize ak ty nemas nejake problemy, skor ci neskor otehotniete. Drzim palce

fidorka
13. feb 2007

Ahojte baby,
som tu celkom nová a zisťujem, že máme spoločné problémy-starosti. Zajtra sa chystáme s mangelom na spremiogram - 1x. Snažilkujeme sa totiž viac ako rok. Asi mám z toho strach viac ako on.

thalia2303
13. feb 2007

ahojte. manzel bol na spermiograme a vysl. ma v norme.
mne brali krv aj na imunologiu a teraz mi dosli vysledky a vyslo mi zle na ANA-/dr. mi to povedal do telefonu tak som si to rychlo pisala/ antinuklearne proti jadrovym antigenom. pytala som sa ho co to znamena no odpovedal ma zase odborne tak som z toho paf.
neviete co to vlastne znamena a ci to moze byt vazne ci kvoli tomu mozem zase potratit? dakujem.

veva55
14. feb 2007

Thalia, ja netusim.

pipka
14. feb 2007

thalia tak toto som uplne mimo vobec netusim, co to je ☹

veva55
20. feb 2007

Takze stale neviem, na com sme. Drahy bol na SPG v pondelok, dnes tam volal kvoli vysledkom, ale nepovedali mu ich, ze iba ak by prisiel osobne. To ale on nema cas, takze vysledky zostanu zalozene v karte az do nasej dalsej navstevy 😠

lia
20. feb 2007

a keby si zavolala svojej lekarke alebo lekarovi ,nepovedia ti to??moj tam bol tiez osobne,bol tam asi minutu.nenajde si ani chvilku casu na to??

veva55
21. feb 2007

Nie, vraj to davaju len osobne. Nechapem preco, ved to neni test DNA. Mohli mu do telefonu aspon povedat, ci su vysledky zle, dobre alebo v norme.

No a cas ist tam osobne on nema, teda on by rad, ale asi sa boji, ze by ho uz vyhodili z prace, kedze teraz casto chodime na rozne vysetrenia. A pravdu povediac, jemu je jedno, kedy sa vysledok dozvie, to len ja som nedockava 😀

govinda
22. feb 2007

ahojte kočky. Tak aj môj drahý bol na spermiograme minulý týždeň, dnes som tam bola na hormonálnom profile, tak mi lekár povedal, že množstvo a počet spermií je ok, ale že pohyblivosť je nižšia 😒 . Výsledky boli založené v karte, žiaden čísla som nevidela, tak neviem, ako veľmi to je zlé. Lekár povedal, že manažel má prísť o týždeň ešte raz na kontrolný spermiogram, či to má stále tak alebo to bol len nejaký výkyv 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre