Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

luga
10. okt 2011

@kiss35 , ahoj, pokial pojdete na spg. do centra, tak tam doporucenie lekara nepotrebujete, staci si tam zavolat a objednat sa (len potom si za spg. zaplatite - ziadna hrozna suma to ale nie je) ... inak sa da ist s odporucanim vseobecneho alebo tvojho gynekologa na spg. k urologovi-andrologovi a potom platiti nebudete
....prip. ist do centra na konzultaciu ohladom neplodnosti a tam urobia zakladne vysetrenia aj tebe, aj manzelovi a vo vacsine centier sa za to neplati

kiss35
10. okt 2011

@luga ahoj dakujem a kde je lepsie ist do centra na spermiogram alebo k urologovi?

luga
10. okt 2011

@kiss35 , si myslim, ze do centra, klasicky urolog nie vzdy zhodnoti vsetky parametre - viem, ze napr. morfologiu "vedia vynechat" ..

kiss35
10. okt 2011

@luga jasne 🙂 takze najlepsie bude ist do centra 🙂 takze sa tam treba telefonicky objednat a ako dlho sa caka?a co si tam treba zobrat?kolko to trva

luga
10. okt 2011

🙂 .... neviem, ako je to v konkretnych centrach, my sme mali vysledok vzdy v ten isty den - v GF poobede a vo FC asi za tristvrte hodinu ... brat si nic specialne nemusite - uplne staci manzel 🙂

kiss35
10. okt 2011

@luga a za kolko nas objednaju za mesiac alebo je doba cakania kratsia? a prosim co to znamena GF a FC nerozumiem tymto skratkam 🙂) jee jasne manzelika tam treba urcite :D

luga
10. okt 2011

@kiss35, GF je Gynfiv a FC Ferticent ... pokial sa objednate len na spg., tak cakacia doba by mala byt kratka - mozno tyzden-dva (zase zalezi od centra)

kiss35
10. okt 2011

@luga prosim ta ja viem ze uz sa pytam ako hlupa 😅 ale co to znamena GF je Gynfiv a FC Ferticent v ziote som sa s tymto nestretla 😕
no buduci tyzden chcem ist k dokymu tak sa s nim poradim ci staci ist na spermiogram alebo sa mame objednat na vysetrenia..ale myslim si ze zatial iba na spermiogram

cecil36
10. okt 2011

@kiss35 odporucam skor Ferticent, je to v Ruzinove, spermiogram mas rychlejsie a hlavne neskresluju az tak vysledky 😉 A na tvojom mieste by som sa objednala hned, ostatne poriesis so svojim gyndosom. Ak by spg nebol dobry az potom treba riesit urologa- androloga. Cize za gyndosom by si mohla ist uz aj s vysledkom spermiogramu 😉

luga
10. okt 2011

@kiss35 , nazvy centier asistovanej repodukcie (ako Helios, Iscare...) 😉

kiss35
10. okt 2011

@luga ahaaa jasne :D dakujem 😀 😀
@cecil36 hm manzela asi do bratislavy nedotiahnem slubil mi ze do martina pojde tak preto tam mame to najblizsie 🙂 a co v martine to nieje moc dobre centrum?

cecil36
10. okt 2011

@kiss35 no v heliose matrin aj v iscare martin sa na vsetko brutal caka. My sme tam chceli ist na obycajny spg a vysledky, ze budu o desat dni 😕 😕 😕 Skoro mi oci vyleteli. Ved to je jasne, ze musia spermio zamratit a kamsi ho posielat, co moze skreslovat vysledky.

kiss35
10. okt 2011

@cecil36 aha fu tak to som nevedela 😲 ze 10dni na vysledky cakat ..teda to je jasne ze to moze aj skreslit vysledk yto zamrazenie..hm tak teraz neviem co budem obit lebo ledva som prehovorila manzela na martin :(

cecil36
10. okt 2011

@kiss35 no ved skus do oboch centier zavolat a popytaj sa na cakacie doby. Ja mam info z minuleho roku, tak mozno sa polepsili 😉 Ale zas ved je to vo vasom spolocnom zaujme mat mimi, tak by sa hadam mm mohol trosku prisposobit. Ale beriem, chlapi.... 😀

kiss35
10. okt 2011

@cecil36 jasne skuim zavolat 🙂
noo presne chlapi ...ako mozno keby mu to povedal nejaky lekar ze naozaj ma ist inde a nie do martina tak by siel..ale ked mu to poviem ja tak ma pocucvat nebude ach joo ..chlapi tvrdohlavi 😠

dasaa
31. okt 2011

Ahojte babenky. 🙂 Moj manzel ma zle spermie skor ma zly tvar spermii.Nie vsetky ma zle spermie.Postupila som uz 2 IUI a myslime si ze to nema zmysel ze by sme mali ist rovno na IVF.

zuzulik160
30. nov 2011

@dasaa Ahoj moj manzel ma ist tiez na spermiogram,pretoze som tri krat potratila a robili mi aj laparoskopiu a zistili,ze som zdrava akurat mam tombofiliu,ale len slabu picham si fraxiparin . No nemyslela som si ,ze spermie mozu sposobovat potraty. Ty si potracala? alebo si len nemohla otehotniet?

dasaa
30. nov 2011

@zuzulik160 ja som len nemohla otehotniet 🙂

zuzulik160
30. nov 2011

Aby si si nemyslela,ze beriem na lahku vahu ak nemozes otehotniet,ale niekedy rozmyslam nad tim ,zeby to bolo mozno lahsie ak by som nemohla otehotniet ako si prezit potraty. ☹ No nic sa neda robit treba bojovat aj tebe aj mne nech sa konecne dockame vytuzeneho potomstva drzim prstiky 🙂 🙂 🙂

vvia
30. nov 2011

@kiss35 nie, v centre vam spermiogram spravia bez odporucania. daju vam termin, relativne rychlo a v ten den budete mat vysledky, my sme si dokonca na ne pockali hodinku

emily76
30. nov 2011

My sme boli s manzelom raz u urologa a raz v Tn nemocnici, obidva vysledky sme mali do hodiny. Sice manzel neskakal od radosti, ze tam musi, ale nebranil sa ani nejak velmi.

cuculik1
4. dec 2011

@zuzulik160 ano aj spermie sa mozu podielat na tom, ze zena potraca...... Dolezita je napr. Dna fragmentacia spermii, prve velke poskodenie dna spermii moze mat ako nasledok potraty.....

zuzulik160
4. dec 2011

@cuculik1 dakujem za odpoved ,je to zaujimave. A nevies nahodou do ktoreho tyzdna sa potraca pri zlých spermiach? Ci hned na zaciatku do toho 6tt alebo aj neskor alebo este skor?Nikde som to nenasla ☹

cuculik1
4. dec 2011

@zuzulik160 to je rozne, niekedy ani nedojde k potratu, moze sa stat ze vyvoj pokracuje dalej a plod sa vyvija, v niektorych studiach sa uvadza, ze moze dojst aj k nejakym vyvojovym deformaciam, dokonca k dna fragm. Spg. Sa pripisuje aj rakovina v utlom veku dietata..... Ale treba si uvedomit, ze nie kazda spg. Je chybna, netreba byt zufaly, medzi mnozstvom tych zlych spg. Su aj tie dobre, s dobrym pohybom a tie maju najlepsiu sancu "tam doplavat" ale fragmentaciu spg by ste si mali dat urobit, mne doktori povedali, ze najma v takych pripadoch ako je ten vas sa to odporuca..... A co ty sama, mas uz vsetky vysledky, imuno, genetika, hematologia.....

zuzulik160
4. dec 2011

@cuculik1 dakujem za radu a informacie . Ano ja mam uz vsetko a teraz som doma na marodke po laparoskopii a tiez vsetko ok bez zrastov a priechodne ani cysty. Takze uz len manzel pojde na sprg.ked pride z prace.Uz sa neviem dockat,ale ako citam tvoj prispevom asi pockame za vysledkom spermii. A nevies ako dlho sa za tym caka?

cuculik1
4. dec 2011

@zuzulik160 my sme v ke v tkanivovej banke cakali asi tyzden, spg bol este v ten den ale na dna fragmentaciu sa caka cca tryzden

zuzulik160
5. dec 2011

@cuculik1 Dakujem krasne ,tak fajn tolko este snad vydrzime cakat 😀 😀 😀

26lenka6
5. dec 2011

Aj moj absolvoval spermiogram...záver Astenozoospermia tak nám nasadil Profertil. Kontrola mala byť 1.12. a ked sme sa tam dotrepali tak velká cedula že DOVOLEKA. a dnes sa od pol 8 rána snažím dovolať a preobjednať ho ale po 12 volaniach mi zdvihla že "zavolajte o 10min" a odvtedy prešli už 2 hodiny a sestrička furt nezdvíha, šlak ma trafí! Takže najväčšie nervy z celého spermiogramu mám asi ja 😖

lilli202
4. jan 2012

ahojte.bol tu niekto taky ze otehotnel s azzospermou????odpiste prosim

cikitinka
8. jan 2012

ahojte, to sa na spermiogram objednava?gynekologicka mi spominala ze najprv posle manzela na spermiogram az potom budu riesit mna. takze to objednava ona,alebo sa mozme aj sami? a ako dlho sa caka?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre