Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

ronik003
11. feb 2011

Ahojte baby, prosim o radu. Ako presvedcit manzela, aby siel na spermiogram? Toho mojho tam tak lahko asi nedostanem ☹. Snazime sa 2 roky, beriem hormony, vraj mam vsetky vysledky ok a plodnejsia uz asi byt nemozem. Lekarka mi vravela, ze este mozeme skusit laparoskopiu... Ale ako iste viete, vysetrenie zeny sa zacina aj u muza. Ten moj je v tomto tvrdohlavy, nechce tam ist ani za svet!
Mate nejaky typy, finty? Dakujem!

kacicqa
11. feb 2011

@ronik003 moj tiez divne ragoval. Ani nei odmietavo, ale skor ma presviedcal, ze este je cas. Povedal ti, preco nexce ist? Ja uz by som v najhorsom pripade isla na to aj cez slzy;o)

ma77
11. feb 2011

@ronik003 bože ty chlapi su neuveritelný ked maju isť k dr tak je koniec aspon môj je taky ale ked ty si ok tak môže byt v nom chyba tak skus mu to poriadne vysvetliť a ked nepomôže tak netlač a nechaj ho tak a možno sa spamäta sam aspon u na sto tak bolo rok som ho tam nemohla dostať a napokon sam od seba šiel tak neviem čo ho osvietilo 🙂

kacicqa
11. feb 2011

@ma77 u nas to trvalo asi 20 minut presviedcania a vysvetlovania. Potom asi 10 minut odporu, cca dve hodky tichej domacnosti a potom za mnou prisiel ze si hladal na nete kde nieco take robia a nevie sa rozhodnut kam ma rano zavolat. Ked na druhy den zistil, ze tetuska ho v telefone ani nevysmiala ani neuhryzla, dokonca mu vysvetlila, ze cakacka je dva mesiace lebo maju vela objednanych, hned bolo po zlej nalade. Dokonca sam bez protestovania a hanby si isiel po vymenny listok k obvodacke, ze nech zbytocne neplatime. A gol bol, ked prisiel od nej s mudrymi recami;o))))) Ze mu vravela, ze problem maju muzi co nosia tesne spodne pradlo... Hrdinsky vyhlasil, ze ako dobre ze nosi volne boxerky... a ze teraz nebude xodit do sauny lebo aj to skodi... a ze moze byt problem v tom, ze ma sedave zamestnanie.. A ze az 40% muzov ma s tym problem...Mala som pocit ako keby prisiel z inej planety..ale nexala som ho v tom, ze prisiel s absolutnymi novinkami a ze je uzasny uvedomely manzel :o) Potom vam zreferujem v akej nalade sa v pondelok vrati z odberu;o)

ma77
11. feb 2011

@kacicqa takže ticha domácnosť pomaha niekedy 😉

kacicqa
11. feb 2011

@ma77 u nas skoro vzdy;o)

ronik003
11. feb 2011

@kacicqa @ma77 - dakujem Vam! za rady, tie slzy asi skusim nabuduce, teraz ho este necham vychladnut 😉 . Pravdou je, ze ja uz 1 dieta mam (6 rocneho synacika) no s inym partnerom. A zrazu nedari. Nechcem byt vypocitava, ale myslim si, ze s najvacsou pravdepodobnostou bude chyba v nom.... a mozno nie... tazko povedat 🙄 . Mozno aj preto sa tomu tak brani, pretoze si to uvedomuje, no boji sa pripustit si tuto myslienku. Skusala som mu uz vysvetlovat 1000#, ze ti doktori nie su zvedavi zrovna na neho a su tam preto, aby nam pomohli - a hlavne - aby sme vedeli, na com sme.
Vedela by som sa aj zmierit s tym, keby manzel nemohol mat deti. Ved jeden poklad uz predsa mame... aj ked nie je jeho, lubi ho...

ma77
11. feb 2011

@ronik003 ja by som na tvojom mieste skusila aj laparku lebo aj u teba sa môže najsť problem a ked maš 6ročne dieta tak za tie roky sa mohlo vela zmeniť v tvojom organizme viem to podla seba ja mam tiež 1dceru a ked sme sa začali snažiť po 7rokoch o druhe tak to nešlo a môj gynekolog mi vždy tvrdil že som ok že nevidi dôvod aby som nebola tehotna a potom ma poslal na laparku kde mi hned oznamili že vaječniky mam priechodne ale ma endometriozu som myslela že odpadnem a vbol problem na svete a to som si vždy myslela že ked sa nam podarilo 1 podari sa aj 2dieťa ☹

ma77
11. feb 2011

a ešte skus tak aspon u nas sa to tak dalo že zavolaj dr kde ma ist tvoj mm na spg a opytaj sa či nemôže doniesť z domu material nam to tak dovolili ale musel do hodiny odniesť a mal vysledky aspon nebude mať traumu ist do ambulancie 🙂

kacicqa
11. feb 2011

@ma77 No neviem, ale laparka je uz predsa zakrok. Nieje jednoduchsie najprv nejako donutit mangela ist na spg? Nechat sa hrabat v sebe kvoli nejakej muzskej hrdosti... Mna by trafil slak keby som nieco take absolvovala a nakoniec by sa predsa nasla chyba u partnera. Ak by boli vysledky spg v poriadku prosim...ideme dalej zistovat pricinu. Ale laparka fakt nieje odber krvy alebo "rybiciek"... ;o(

ma77
11. feb 2011

@kacicqa aj u nas to vždy fungovalo ale teraz po 14rokoch manželstva už nie ved môj si povie však ju to prejde a vždy ma to prejde lebo raz musi 😉

ma77
11. feb 2011

@kacicqa no to maš pravdu ale laparka nepoškodi a ultrazvukom nevidieť všetko a aspon človek vie na čom je napr.či su priechodne vaječniky alebo či tam niesu cysty a tak ved to je 20min. zakrok

ronik003
11. feb 2011

@kacicqa - ano, presne tento postup som chcela zvolit aj ja. Najskor spg a ked by bol ok - jasne ze laparku podstupim. Len sa mi zda tiez zbytocne ist na to opacne... 😒

@ma77 - vsak ja chybu u mna samozrejme tiez nevylucujem... Len sa mi zda jednoduchsie a hlavne setrnejsie riesit to cestou SPG a potom laparka...

No ako povedala moja lekarka - ked je problem s otehotnenim, vysetrenie zeny sa zacina aj u partnera....

kacicqa
11. feb 2011

@ma77 no hej, realne je to na 20 minut...ale potom si to este clovek uzije a vacsinou to xce aj par dni PNky ;o( Pricom xlap sa otrasie a maximalne si odnesie nejake psychicke nasledky;o)

ma77
11. feb 2011

@kacicqa 🙂

ma77
11. feb 2011

@ronik003 tak to ano maš pravdu ale kym môj mm sa po roku rozhodol isť na spg tak ja som aj zabudla že som bola na laparke 😉

kacicqa
15. feb 2011

@ronik003 ahoj, takze cerstve spravy zo vcerajska.. :o)Mangel bol nadseny pristupom doktora, btw. bol v tkanivovej banke v KE u Bobaka. Ziadna trauma ziadna hanba, dokonca sa dohodli, ze nas vezme aj na hemato a imunotesty.

ronik003
22. feb 2011

@kacicqa ahoj 🙂! Super, som rada, ze to mate za sebou aj s nadsenim 🙂. Verim tomu, ze aj s tymto mojim by to tak isto dopadlo. Lenze on zatial nic - ani pohnut, nepomohli ani slzy, ani presviedcania - proste nic... ☹ Vraj to nechava na prirodu....
Dnes som vsak volal s jednym lekarom, ktory vravel, ze nie je problem, ak mu material do hodiny prinesieme 🙂, dufam, ze aspon na toto manzela nahovorim. Pockam si na mrchu a ak sa teda dostavi, budeme to riesit takto. A ak ani na toto manzel nepristupi, tak sa jednoducho zatnem a budem robit drahoty aj ja - a bude po sexe 😝 😅 . Skor ci neskor to musi zabrat... ☹ 😝

kacicqa
22. feb 2011

@ronik003 Ja som absolvovala dalsie vysetrenia... prakticky vsetko v norme... vyzera, ze moja stitna a hormony sa uz skulturnili..a teraz sa neviem dockat piatku, kedy budu vysledky zo SG. Kuuuurniq, niekde predsa musi byt problem;o( A s tym donesenim "rybiciek"... nam vravel lekar, ze idealne je do 30 minut pri telesnej teplote, min. do 35 stupnov. My sme tu alternativu zavrhli, kedze nemocka je sice 10 minut autom, ale dotrepat sa do ambulancie pesi je dalsich 10 ..a keby boli este nejake zapchy... a navysse teraz pri tychto mrazoch..no neviem neviem kde by som tu nadobku musela strcit;o)
....a mas pravdu ked on mangel nexce prejavit iniciativu taq preco by mal nieco take cakat od teba? Hnusne vydieranie, ale ked to inak nejde...U nas funguje ten vankusiq "Dnes NIE milacik" a na druhej strane "Dnes ANO milacik". Vacsinou je sice otoceny cely den na ciernej NIE strane lebo ruzovu farbu neznasam;o) Ale vecer sa zvykne otocit. No...jak male detiiiiii;o)

ronik003
23. feb 2011

@kacicqa - ja uz mam tiez zakladne vysetrenia za sebouu, vsetko ok. Akurat mam ist na laparku, kde mi este zistia, ci su vajickovody priechodne... Lenze lekar ma tam velmi nechce posielat, pokial ten SPG nebude mat na stole - co je samozrejme pochopitelne.
Vcera som sa s manzelom koli tomu pohadala ☹. Dosla som s usmevom domov, vravim "milacik, vybavila som ti vysetrenie tak, ze si "material" jednoducho do hodiny musis priniest, alebo ho zanesiem ja, netreba ho vyprodukovat na mieste... ". A on na to: Zase s tym zacinas? Ja nikam nejdem, ani teba nikam neposielam, nechaj to tak! Nikam nepojdem, doktorom neverim! Vravela som mu, ze ja by som koli babatku podstupila cokolvek, no on nie je ochotny koli hlupej chlapskej hrdosti urobit absolutne nic! Ved jeho by to nic nestalo (akurat si este urobi aj dobre!) - a my zeny?? chodime na kadejake vysetrenia, kadekto sa v nas "vrta", podstupujeme bolestive zakroky a neviem co este... Som z toho uplne na nervy! Je mi nanic.... ☹ A tak som zahajila strajk! Mame tichu domacnost... ☹ 😖

ma77
23. feb 2011

@ronik003 joj tak ten tvoj je riadne tvrdohlavy 😠 vidiš aj tak asi budeš musieť isť na laparku ja idem teraz po roku 2krat tiež na vyšetrenie pri.vaječnikov ked som bola pred rokom tak som mala priechodne ale v car ma poslali ešte raz že s ato mohlo po roku zmeniť tak som na nervy že zas po roku laparka 😠 a teraz musim behat po predoperačnych vyš. čo je tiež na nervy 😠 všade čakať tak vidiš čo my ženy sme všetko schopne vytrpieť a ty chlapi ach jaj škoda reči 😀

ronik003
23. feb 2011

@ma77 - ani mi nevrav o tvrdohlavosti mojho muza - ten ked sa zatne - hotovo, koniec... ☹ Len skoda, ze si tieto veci nechce dat vysvetlit... Alebo ich chape az velmi dobre a boji sa, ze bude problem v nom.... Ja uz 1 dietatko mam, ale nie s nim... Ale aj tak je samozrejme nas! 🙂
Rozhodla som sa, ze pokial na SPG nepojde, nepojdem ani ja nikam a budem strajkovat dalej - ziaden sex! 😝 😅

ma77
23. feb 2011

@ronik003 😀 😀 😀 no stym sexom ho dufam vytrestaš 😉 a ja mam už jedno dieťa ale strašne chcem druhe s tym istym mm ale to je tiež taky zazrak po 2 rokoch trapenia ☹ ale som šťastna že ju mam samozrejme 🙂

kacicqa
24. feb 2011

ahojte...aktualne vysledky... Leucocytospermia...
@ronik003 Takze mu skus este raz pekne vysvetlit, ze nejde iba o teba, ale aj o jeho zdravie. Ten moj ma spermie oki, az na to, ze obsahuju leukocyty- co znaci nejaky zapal, alebo infekciu. A moze to byt hocikde v tele, u nas uplne bez priznakov... a teraz nam zacina radost- antibiotika a hladanie priciny... Skus aj svojho mn tym postrasit. A pevne nervy.

ma77
24. feb 2011

@kacicqa ahoj tak sme na tom asi rovnako môj mm ma leukospermiu čo je asi niečo podobne tiež ma nejaky zapal hnis a vela prevela bielych krviniek tak tiež nas čaka liečba a neposlal ho na uroandrologicke vyšetrenie lebo môj ma isť ☹ som zvedava ako dopadne ale tak asi bude niečo brať na to myslim ant. 😉

kacicqa
24. feb 2011

@ma77 ja som tiez zvedava, hej zajtra ideme obaja na vysetrenie..aj ja..

ma77
24. feb 2011

@kacicqa tak držim palce 🙂 môj ide až 11.3 neviem prečo tak neskoro a ja idem na 2 laparku 😠 10.3 tak ešte kopec času 😉

kacicqa
24. feb 2011

@ma77 taq drzim vam palce... ty si teda uzijesh;o(

ma77
24. feb 2011

@kacicqa no veru užijem si ale dufam že ked budeme držať na rukach naše detičky tak na to rýchlo zabudneme 😉

kacicqa
24. feb 2011

@ma77 dufam, ze mash pravdu... a myslim, ze ta laparka caka aj mna... ked sa serie tak vsetko;o) a poriadne ;o)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre