Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

geegee
9. nov 2006

manzel mojej svagrinej bol...ale nic blizsie o tom neviem

sikulka
9. nov 2006

fifla,
moj bol. Vy to mate za sebou? 😉

mirka3
9. nov 2006

Aj moj bol, vysledky neboli dobre

sikulka
9. nov 2006

ahoj mirka,
ak sa mozem spytat- ake hodnoty boli zle?pohyblivost,mnozstvo,ci tvar?
klusne napis aj IP. 😉

fifla
autor
9. nov 2006

no bola som u endokrinologa a ten mi povedal, ze prve vysetreneie zeny zacina u manzela :o))... A kde ste boli na vysetreni?

sikulka
9. nov 2006

fifla,
my chodime do Iscare/CAR/.
Ako Ti dopadli testy u Endo.?

fifla
autor
9. nov 2006

....noooo....musim schudnut :o))...teda nie ze by som bola velmi objemna, ale 10 kg musi ist dole, aby sa mi upravil metabolizmus. mam zly choelsterol a pecenove testy. len akosi neviem uz 10 emsiacov odkrvacat pri kazdom cykle a snazilkujeme uz 6 mesiac. Ale ine testiky mi nejak neprevadzal, povedal, ze az ked budeme po vysetreni manzelika.
Nie ze by som bola uplne mimo, ale kde sa nachadza to zariadenie?

sikulka
9. nov 2006

fifla,
na palisadoch v Ba- na Sulekovej.

mirka3
9. nov 2006

Ahoj Sikulka, morfologia nebola OK - len 1%. Mysleli sme si,ze problem je u mna, asi ho to zobralo, nechce sa bavit o tom so mnou ☹

sikulka
9. nov 2006

mirka,
poslala som ti IP. 🙂

pipka
9. nov 2006

aj moj drahy bol na spermiograme, ale nastastie dopadol dobre 🙂 , tak teraz idu skumat mna ☹

fifla
autor
10. nov 2006

a baby...boli ste tam spolu?

maca77
10. nov 2006

viete mi povedať, čo všetko sa na spermiograme vyhodnocuje a aké majú byť výsledky? nás to čaká o dva týždne

culinka
10. nov 2006

mirka,

my sme mali presne take iste vysledky,moj manzel ma dokonca len 0,5 % dobrych.
Ale idu nam robit tzv.tria wash test,kde sa spermie premyju,a tam sa zisti presne ako co.Ked robia tento prvy spermiogram nemozu pozriet uplne vsetky spermie do detailu.preto sa robi tento test,a potom ti urcia bud metodu IVF,alebo ICSI.Moj manzel bol z toho smutny asi pol dna,a potm povadal,ze to musi zobrat ako chlap,a sme radi,ze existuje sanca ako mat dieta.
Ty si ok?Do akeho centra chodis? 🙂
Neboj bude to dobre.mna caka o chvilu stimulacia. 😉

mirka3
10. nov 2006

Sikulka, vdaka za IP, poslem ti odpoved...
Culinka, zacali sme chodit do Heliosu v Martine, cakame na januar - na zmenu poistovne, a potom sme mali absolvovat ICSI. Ja by som mala byt v poriadku, len uz mam cochvila 37 (manzel 31). Bohuzial momentalne riesime ine problemy medzi nami (pisem o tom inde), takze neviem, ako to vsetko nakoniec dopadne.
Neviem dievcata, ake skusenosti mate vy s robenim spermiogramu. Mojmu manzelovi ho najprv robili v BA v Institute lekarskej sexuologie, ale z neviem akeho dovodu sme dostali iba vysledky mnozstva a pohyblivosti, a tie boli velmi dobre. Az v Heliose urobili aj morfologiu, a ta nebola v poriadku (co bolo dost velke prekvapenie), a navrhli rovno ICSI. Mne je uplne jedno z akeho dovodu sa nam nedari mat dietatko, hlavne aby sa to podarilo.
A maca77, nam hodnoty, ktore by mali vyjst, povedali pri objasnovani manzelovych vysledkov. Ale podla mna budu urcite aj niekde na nete. Prvykrat (v BA) bol moj muz sam, druhykrat nam to uz robili v Heliose popri inych vysetreniach, takze sme boli spolu.

culinka
10. nov 2006

mirka-

my chodime tiez do heliosu,su tam velmi zlati.Pises,ze riesite iny problem,a ze pises o tom inde?mozem sa spytat v akej teme? 🙂

mirka3
10. nov 2006

V teme Manzel, jeho rodina... (inak, nie je to problem suvisiaci s otehotnenim)

veva55
10. nov 2006

Sikulka, na tych Palisadoch je nejake centrum? A kde presne? Treba sa tam objednat? Ak ano, nemas tam cislo? Ja som bola dnes u lekara a vypisal mi papier pre manzela na spermiodgram. Vraj mozeme ist do hociktoreho centra, ale ze v niektorych centrach sa za to plati. Ako je to na tych Palisadoch? Dakujem.

culinka
10. nov 2006

mirka,

oki,idem kuknut,a drzim palce,nech vsetko vyjde ako si zelas, 🙂

maca77
10. nov 2006

mirka, skúsim niečo pohľadať 😉

lejla77
10. nov 2006

veva55:
potri si stranku na internete iscare.sk

nika251
10. nov 2006

Ahoj. Moj manzel bol tiez, ale bolo to o.k. Nasla som ti jeden zaujimavy clanok z ktoreho som vtedy cerpala aj ja. Zelam vam vela stastia a neboj medicina dokaze zazraky. Základné mužské vyšetrenie

Pánov čaká predovšetkým andrologické vyšetrenie - okrem iného veľkosti semenníkov, pričom ich dĺžka je približne 4,5 cm a šírka 2,5 cm. Andrologické vyšetrenie nie je možné nahradiť laboratórnym vyšetrením, čiže vyšetrením ejakulátu.
Spermiogram
Základné laboratórne vyšetrenie, ktorého cieľom je zistiť schopnosť partnera oplodniť vajíčko partnerky.

Je dôležité vedieť, že žiaden test neprinesie výsledok, na ktorý sa môžete 100% spoľahnúť, ktorákoľvek spermia môže v konečnom dôsledku, napriek rozporuplnému verdiktu napokon vajíčko oplodniť.

Predmetom skúmania je kvapôčka ejakulátu, skúmaná pod mikroskopom. Dôležitý je počet spermií na mililiter ejakulátu, percento normálne sa pohybujúcich spermií (najmenej 50%), zdravá morfológia, (tiež najmenej 50%), veľkosť, viskozita a ďalšie parametre.

Kedy? Bežne po 3 až 5 dňoch pohlavnej abstinencie. Ďalšou podmienkou pre kvalifikované vyšetrenie spermií sú výsledky krvných vyšetrení na pohlavne prenosné choroby a niektoré typy hepatitídy.

Ako? Spermie sa obvykle získavajú masturbáciou. Odovzdať ich treba do jednej hodiny pri izbovej teplote.

Spoľahlivosť vyšetrenia závisí do veľkej miery od vybavenia a odbornosti lekára.

Výsledok? Ak je kvalita spermiogramu nevhodná pre bežný spôsob oplodnenia vajíčka, lekár odporučí IUI (spermie sú vpravené priamo do maternice), IVF (vajíčko a spermia sa stretnú mimo tela matky) alebo ICSI (spermiu je potrebné do vajíčka vpraviť pomocou pipety).

Riziká: žiadne.

Kategórie kvality spermií podľa WHO (1998)
1. Normospermia
* viac ako 8 miliónov progresívne sa pohybujúcich spermií, čiže spermií, ktoré sa svojou vlastnou aktivitou pohybujú napred. Pohyb má na starosti akýsi motorček, tvorený mitochondriami uprostred chvostíka.

* viac ako 20 miliónov spermií na 1 ml ejakulátu

* menej než 40% patologických spermií

2. Asthenozoospermia - menej než 50% progresívne sa pohybujúcich spermií

3. Oligozoospermia - menej než 20 miliónov spermií na 1 ml ejakulátu

4. Teratozoospemia - viac ako 40% patologických spermií

5. Azoospermia - žiadne spermie vo vzorke

6. Kryptozoospermia - nález ojedinelých spermií po spracovaní vzorky centrifúgou

7. Nekrozoospermia - nález obsahujúci len mŕtve spermie

Hodnoty získané pri vyšetrení spermií
1. objem
2. celkový počet spermií na 1 ml
3. počet motilných (pohyblivých) spermií na 1 ml
4. počet nemotilných (nepohyblivých) spermií na 1 ml
5. motilita - pohyblivosť spermií
6. patológia spermií
7. skvapalniteľnosť vzorky
8. čistota vzorky

maca77
10. nov 2006

nika, ďakujem 🙂

domcek
10. nov 2006

Som si to vytlacila pre polovicku dik nika.

veva55
10. nov 2006

leila diky

pipka
17. nov 2006

nika, z akeho casopisu to mas? Len pre zaujimavost...Dakujem 😉

sanija1
17. nov 2006

Ahojte vsetky moj manzel bol na spermiograme takom specialnom v Gyncar tam chodime k doktorovi Hermanovi .Tiez ma zly spermiogram normalnych spermii ma len 9percentjeho diagnoza znie oligoterattoasthenozoospermia gradus gravis takze vysvetlim su tam aj menej pohyblive aj patologicke ale tych je malo ktore nemaju taky tvar ako by mali mat.Odporucil na genetiku koli tym patologickym spermijkam no len pre istotu.Moj manzel mal varikokelu tj.zhluk krcovych zil operovali mu to no aj tak mu to takto poskodilo spermie.Takze nam odporucili IUI 2-krat ak sa nepodari tak ivf.Tak sme sa zatial rozhodli pre to menej narocne a uvidi sa .Ak vam mozrm odporucit specialne spermiogrami robia v centrach v KE v BA a myslim ze v Martine.Ak mate nieco kocky kludne sa pytajte. 😉

mimina74
20. nov 2006

neviem ako je možne že v january mal moj manžel v gin-five spermiogram ukážkovy,
v máji v Heliose bol spermiogram slabý. Vela deformovaných spermií.

sanija1
20. nov 2006

Ahoj Mimina pretoze v takychto centrach sa robia specialne spermiogramy aj my sme boli sokovany manzelovi robil najprv spermiogram jeho urolog co ho liecil a ten nam povedal ze nevidi problem aby sme do roka mohli otehotniet.A v car nam povedal doktor ze ma patologicke spermie normal len 9% hold smola boli sme hrozne sokovany tu mu uz robili uplne specialny dopodrobna spermoigram.

sanija1
20. nov 2006

Mimina sory az teraz som si vsimla ze aj ten predtym ste boli v car.No asi v tom centre nerobia take hlbkove spermiogramy ale skus sa opytat doktora.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre