Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

vzdialena
12. dec 2006

veva55:

ICSI podľa mňa prepláca len s časti poisťovňa, ale tuším mi písala aaandrejka, že 2x po 3 tis. sa platí úkon potrebný pre ICSI. Veď uvidím, čo mi povie lekár, ja im dôverujem a verím, že urobí maximum pre to, aby to všetko dobre dopadlo 😉

Mne môj gynekológ doporučil preto UO, lebo manžel mal zlý spermiogram a povedal, že pri normálnom snažení by sme mohli dlho čakať a nemuselo by to vyjsť a že treba tomu trošku dopomôcť a preto sa máme obrátiť na GYN FIV.

veva55
12. dec 2006

No mne povedal moj gynekolog v podstate to iste. Tak uvidime co dalej. V piatok ide manzel urologovi, tak som zvedava co povie. I ked mi to je divne, lebo ziadna baba (tu na fore), ktorej muz ma zly SPG nepisala, ze ho poslali urologovi. No a toho mojho poslal moj gynekolog urologovi. 😕

vzdialena
12. dec 2006

veva55:

môj bol u tiež u urológa a ten ho až potom poslal na SG

veva55
13. dec 2006

To fakt? To si ma potesila. Tak my uz vysledky SG mame, aspon sa nam k tomu moze hned vyjadrit.

sikulka
13. dec 2006

baby kolko sa caka na spg v gynfive? 😉

sikulka
13. dec 2006

veva,
aj moj bol dnes u urologa a ten mu odobral krv, moc a poslal na spg a ze vraj ak je patolgia zla, lieci sa to gonadotropinmi,ale neviem ci to pomoze, nebola som s nim v urologa, tak sa na to nemal kto spytat 😀 .
Viem len ze vraj liecba zabera po 3 mesiacoch- boze zasa sa nacakame.Ale vraj este hovoril ,ze ICSI by sa ta patologia vraj mala obist, tak uz fakt neviem ani to co som si myslela ze viem...

veva55
13. dec 2006

Ako to myslis, ze ICSI by mala patologiu obist? Nejak tomu nerozumiem..
No a ked mojmu drahemu da urolog nejake lieky, ktore bude musiet brat min 3 mesiace, aby zabrali (a mozno aj tak nepomozu) tak to sa fakt tesim. Ja uz nechcem ziadne debilne lieky, chcem UO!

sikulka
13. dec 2006

vevi, asi tak,ze to jednoducho tou patologickou pojde -oplodnit...
veva,ale mozno na to,aby OU bolo uspesne lieky budete potrebovat, nie vsetko ani dokonca UO ide bez preliecenia, a to viem co hvorim. ☹ tiez mi to liecenie nezlepsuje vobec naladu... 😔
ty si bola na hormon. profile,alebo inych vysetreniach?

veva55
13. dec 2006

jasne, ze som bola na vysetreniach, liecim sa uz dlho, pol roka Duphaston a od minuleho mesiaca clostil, takze liekov mam uz plne zuby.
No a to je pochopitelne, ze pri UO budem potrebovat lieky, najma na to, aby sanca, ze sa vajicko uhniezdi, bola co najvyssia.

sikulka
13. dec 2006

veva, to je jasne ze lieky pri stimulacii musis mat,ale ja som mala na mysli ine lieky,napr. na znizenie prolaktinu, ci ine lieky na vyrovnanie hormonov, ci na preliecenie imunity?Lebo aj to uzivanie liekov oddialuje UO.Keby som uz brala lieky na stimulaciu, tak som "stastny clovek"...
Nebola si nahodou na imuno vysetreni?

veva55
13. dec 2006

Nie nebola, len bezne vysetrenie krvi vratane hormonov + uzv, kultivacia...

Najhorsie je, ze moj drahy uz ani nechce snazilkovat, od kedy vie vysledky SG. Boji sa, ze budeme mat postihnute dieta, kedze vacsina jeho spermii je patologicka. A ked mam pravdu povedat, pri tej predstave sa nechce snazilkovat ani mne ☹
Keby aspon existovalo vysetrenie, ktore so 100%-tnou istotou vyluci chorobu babatka, ale take neexistuje. Ved kolko x sa stalo, ze zena bol na tom vysetreni plodovej vody (amniocenteza ci jak sa to vola), vysledky boli ok a predsa babo malo nejaku vrodenu vadu.

sikulka
13. dec 2006

veva bat sa patologie pri prirodzenom pocati nemusi vobec, Batie sa ma podla mna zmysel ak tak mozem povedat len vtedy,ak ide o neprirodzenu selekciu spermii, t.j. pri UO.
Pri prirodzenom pocati vajicko oplodni najschopnejsia spermia, t.j. s dobrym pohybom. Patologia neznamena hned zlu genetiku, a aku ju mate O.K. tak sa prirodzeneho oplodnenia nemusite obavat,pretoze zdrava spermia nepusti patologicku, kto. je pomala,resp. bez pohybu.... 😉 Prirodzeneho pocatia by si sa mohla obavat v malej miere len vtedy, ak by si vedela ze mas zvysenu bunecnu imunitu na spermie, co znamena ze tvoje telo by sa branilo spermiam,ale aj to neznamena automaticky ,ze Tvoje telo by ju muselo tu spermiu likvidovat.

veva55
13. dec 2006

no lenze mne gynekolog povedal, ze aj patologicka spermia moze oplodnit vajicko. Proste, ze aj to sa stava. A kedze mne sa cely zivot lepi smola na paty, tak si to veru najprv 3x rozmyslim ako potom plakat.

pipka
14. dec 2006

sikulka, my sme na spg necakali v gynfive vobec, drahy sa telefonicky objednal a hned na druhy den tam siel, ale samozrejme sme vedeli dopredu, ze pred odberom musi byt min. 3dnova sex. abstinencia

sikulka
14. dec 2006

pipka vdaka za odpoved. 😉
Drahy tam vcera volal, ale volne maju az v utotok, tak co uz...,aspon si vybeha ine odbery, aj tak je ich dost... 😢

pipka
14. dec 2006

no, tak do utorka mozete abstinovat, nech su spermijky co najkvalitnejsie 😉

ajka23
14. dec 2006

pipi a nemohli by sa spermijky doniest priamo z domu v nejakom kelimku? 😉 😉 😉

pipka
14. dec 2006

mohli ajus, ale musis to mat dopredu dohodnute a malo by to byt do 30 minut po pohlavnom styku, stihate?

ajka23
14. dec 2006

pipi, nechapem... 😒 preco po styku?

nika251
14. dec 2006

Baby, nie po stiku- po ja ani neviem ako to nazvat. Proste po odobrati spermiji. Nam povedal doki do hodiny. Nesmu byt odobrate z prezervativu, z brucha atd. Proste pramo. A este nesmu byt do umelej nadoby ale do sklenenej, prevarenej flasky.

nika251
14. dec 2006

No pisem jak hotentot-stiku- styku 🙄

pipka
14. dec 2006

no moze to byt aj po masturbacii samozrejme 😀 , alebo po prerusovanej sulozi, tak by mu to asi bolo prijemnejsie..ale ako u koho.Moj tam siel sam a zvladol to cele vraj za 10 min.

ajka23
14. dec 2006

nika, dakujem za odpoved, hoci neviem, ci by som to do hodiny stihala... 😒 😒 😒

ajka23
14. dec 2006

pipi, ako to tam prebieha? 😵 😵 😵

ninka1234
14. dec 2006

pipka a ajka už som vám to poslala

ajka23
14. dec 2006

ninka, idem kuknut... 😉 😉 😉

pipka
14. dec 2006

no uplne neromanticky.Ja som tam teda vtedy s nim nebola, ale vyfasoval kelimok, siel do nejakej miestnosti, kde bola postel, umyvadlo, kreslo a nejake casaky...a ked bolo po, odovzdal kelimok sestricke a tusim na druhy den si prisiel pre vysledky.

ajka23
14. dec 2006

pipi a kelimok bol umelohmotny?

pipka
14. dec 2006

tusim ze ano, ale pre uplne presnu info sa spytam draheho a dam ti vediet, jo?

ajka23
14. dec 2006

ja by som tam toho mojho asi takto nazivo nedostala, tak preto sa takto do detailov informujem... 😀 😀 😀 😀 dufam, ze to nebudeme potrebovat... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre