Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

veva55
5. jan 2007

Tak to som ani ja este nepocula - o tom zapale.
Moj drahy mal vysledky do hodiny (v Iscare), ale myslim si, ze mu robili len ten zakladny SPG, lebo ked si tie vysledky potom pozeral urolog, tak len krutil hlavou, ze ten SPG je uplne nanic, lebo je len taky vseobecny. Pravdepodobne kazdemu urobia najprv ten zakladny SPG a az ked nie je dobry, tak potom sa ide na specialny SPG = podrobnejsi rozbor spermii. No a to neviem kolko moze trvat (myslim vysledky), ale podla mna nie dlhsie ako 1 den.

ivush
5. jan 2007

veva55 ale tvojmu drahému niekto poradil-odporučil nech ide za urológom, či to ste sa len vy rozhodli, že to dáte skontroovať ešte aj urológovi ?

sanija1
5. jan 2007

Ivusch nikto ta nemusi odporucit najdes si urologa objednas śa a mas to ak je zly ides do car na specialny.Co sa tyka tych specialnych tam ti nerobia na zapaly ani nic take to sa robi na aspon co viem na oddeleniach imunity ak napriklad o babetko prides a genetiku mas v poriadku a ty tiez nemas problem co by mohlo potrat vyvolat.Neviem no asi sa to da aj v caroch na nejake zapaly len asi o to musis poziadat.No myslim sa ze ak ti urobia spacialny SPG tak tiez je tam poznat ci nieco nieje v poriadku aj po tej zapalovej stranke.Inac ak mate chlamydie dajte vysetrit aj muza to je moja rada.Ja som sa stym trapila ale uz ich mam negativne a pre istotu isel aj manzel ale mal to negativne takze som to musela chytit niekde von no uz je to fajn.Ale moze velmi zneprijemnit zivot co som citala.

ivush
5. jan 2007

sanija to máš pravdu, chlamýdie a podobné infekčné baktérie sú hnus...ja som ich našťastie ešte nemala, ale pre istotu mi môj gynekológ 2x do roka robí výter na všetky takéto bakt. záležitosti...a keďže mam opakovane všetko negat. tak to u partnera zrejme nie je nutné vyšetrovať....

veva55
5. jan 2007

ivus, u nas to bolo tak, ze ked sme sa pol roka snazili o babo a stale nic, gynekolog mi urobil nejake vysetrenia a vypisal manzelovi listok na SPG. Manzel isiel na SPG do Iscaru. S jeho vysledkami som isla spat gynekologovi, ktory ked ich videl, zalamentoval a povedal mi, ze mam poslat manzela urologovi. Tak isiel s vysledkami SPG urologovi, ktory mu zobral krv, moc, a urobil sonografiu semennikov. Nic nenasiel, vysledky boli dobre, tak mu predpisal len nejake lieky na zlepsenie spermii. Su to tusim nejake hormony, alebo co. Tieto lieky ma na 3 mesiace, potom ma prist na kontrolu a spravia mu kontrolny SPG - ale tentokrat podrobny, cize ten specialny SPG.
Ten urolog povedal manzelovi, ze mame pockat tie 3 mesiace, ze nemame chodit hned do centra.
Ale ja 3 mesiace odmietam cakat. Takze buduci tyzden volam do gynfivu a objednam nas.

nikolletta
5. jan 2007

s chlamydiami mam skusenosti aj ja, mala som casto zapal moc. mechura a moja byvala gyndoska ma furt preliecila, ale vytery neurobila, lebo vraj su to drahe vysetrenie a ja som rok zapasila s chlamydiami...ked som sa dozvedela, ze sposobuju neplodnost, ihned som letela, nasla novu a kvalitnu gyndosku a ta ma komplet preliecila. Liecba bola drasticka, brala som 21 dni silne lieky ( summamed + cyphin),ale kocky stale to aj tie bolesti zaludka, presli problemy a skvele boli aj kontrolne vytery. Manzel papal tablety so mnou ,sice zbytocne, lebo mu urolog zistil , ze ziadne chlamydie nema, ale uzil tak 21 tabletiek, ja o 30 viac, no neva.

rstanka
6. jan 2007

Ahojte kocky. chcela by som sa vas opytat, kolko dni pred vysetrenim spermii ma byt muz sexualne zdrzanlivy a kolko to trva, kym budu vysledky. Mozno je to tu niekde napisane, ale necitala som to uplne cele, tak vas chcem pekne poprosit, ci by ste mi to neobjasnili. Vopred dakujem.

sanija1
6. jan 2007

Rstanka mal by byt aspon 5dni podla toho ako kde moj muz u urologa musel 5dni v centre 3dni no a samozrejme nepit ani alkohol.A co sa tyka za aku dlhu dobu ti SPG spravia to je indivindi vsade u urologa za jeden den v centre tak tyzden sme cakali.Pa drzte sa.

rstanka
7. jan 2007

sanija1 velmi pekne ti dakujem a drzim palce, aby si bola coskoro tehulka 🙂

sanija1
7. jan 2007

Jaj dakujem Rstanka aj tebe drzim prsty nech si coskoro budes drzat svoje babetko v naruci. 😉

veva55
8. jan 2007

rstanka, aj nam povedali, ze min. 5 dni nesexovat, ale vela bab tu pise, ze im kazali len 3 dni. A tiez tu niektora z bab hovorila, ze po 3 dnoch spermie stracaju na kvalite. Takze neviem, comu mam verit, ved preco by nam kazal doktor abstinovat 5 dni?
No a co sa tyka tych vysledkov zo SPG, moj drahy ich mal do hodiny. Bol v centre Iscare.

svistinka
8. jan 2007

ahojte! Moj muž je objednaný zajtra na spermiogram. Doteraz sa tvaril, že to zvladne ale dnes mi povedal, že by bol radšej,keby som išla s nim aj na odber. Ide do Gyn fivu. Vie mi niekto poradiť či je to možne? ako to tam prebieha?Daju mu nadobku a pošlu ho do nejakej miestnosti?Možem ist s nim?

svistinka
8. jan 2007

Skoda, že tu nik nie je. Však to tam zajtra zistime. Dufam, ze sa nebude stresovat. 😒

katika8061
8. jan 2007

Ahoj... neviem, či si ešte tam... my máme skúsenosť zo spermiogramom, ale nie v Gyn five... presne tak ako píšeš, tak mu dajú takú skúmavku, tam to má dať, a predpokladám, že tam s ním môžeš ísť... aspoň u nás sa to dá... a nech sa kvôli tomu nestresuje... lebo je to taký pocit, ako keby dával moč do pohárika... len s trochu dlhšou prácou 😉 U nás je ešte aj možnosť, že do max. 30 minút v zabalenom alobale to môžme odniesť do H. Využívajú to väčšinou chlapi, ktorým to ozaj robí problém...

veva55
9. jan 2007

Ja som mojmu drahemu tiez navrhla, ze pojdem s nim a postaram sa o mojho "tarzana" 😀 ale stale ma presviedcal, ze ma tam s nim urcite nepustia. Nakoniec hrdinsky dodal, ze on to zvladne aj sam. 🙂 No a zvladol. 🙂

sanija1
9. jan 2007

No ja si myslim ze tam mozes ist s nim.Ja som nebola moj muz to zvladol celkom v pohode uz ich ma ze sebou tolko ze mu to neroby problem.No to by som sa na to pozrela ked my zeny prejdeme ovela horsimi vecami ze by muzi taku celkom v pohodicke skusenost nezvladli co uz potom zvladnu.Ale asi to je skor ta hamblivost ze ist tam zobrat skumavku atd.ze? 😉

veva55
9. jan 2007

Sanija, suhlasim s tebou. My zeny podstupujeme ovela neprijemnejsie vysetrenia, takze muzi by mali "drzat huby" 😀 a bez slova ist na SPG

mimima
10. jan 2007

Ahoj veva, chcem sa ťa spýtať, koľko ste platili za manželov spermiogram? Ďakujem

anka
10. jan 2007

ahoj mimima. My sme boli v Gynfive a neplatili sme zatial nic.

mimima
10. jan 2007

anka a odporučil Vás gynekológ, alebo ste išli sami od seba?

norba
10. jan 2007

mimima ahoj, my sme platili v gynfive 250,- Sk

sanija1
10. jan 2007

Mimina mi sme platili do 500sk v Gyncare.

sanija1
10. jan 2007

Vacsimou prvy spermiogram roby urolog na zaklade tohto vas odporuci ak je zly do centra na specialny ale zlezi to od situacie akej ste je to individualne.

anka
10. jan 2007

no nas odporucil do Gynfivu moj gynekolog a toto bolo prve vysetrenie co sme absolvovaly. Manzel spermiogram a ja odber krvy a neplatili sme nic.

sanija1
10. jan 2007

Anka uvidis mozno tie zakladne sa neplatia uvidis po vysledkoch.Ja som bola s manzelom v Gyncar a latili sme naraz az po vsetkych vysetreniach 2000sk.

angelinicka
10. jan 2007

ahojte. moj manzel ide zajtra prvy krat ne spermiogram. tiez som mu vravela ze tam s nim pojdem, ved aj on isiel so mnopu ku gynekologovi aj na ultrazvuk ... tak som si myslela ze teraz budem pri nom aj ja. len neviem ci sa to hodi.ci sa nebudem citit trapne. nevieme co si tam ma zobrat napr.moc, ci ma ist nalacno. vieme len tolko ze ma byt 3-4dnova sexualna abstinencia.ako dlho treba cakat na vysledky.

svistinka
10. jan 2007

ahojte!Manžel to absolvoval v gynfive včera. Nemusel si tam nič doniesť, len mu povedali, že 3-5dni ma abstinovat sexualne, nepit alkohol a nebrat ATB.Stacila mu len karta poistenca.Nemusel byt nalačno. Bola som tam s nim, sastrička sa ma spytala či chcem ist s nim aj dnu, ale drahy nakoniec povedal, že pôjde dnu sam. Vysledky boli už včera poobede, ale išli sme sa na ne informovať až dnes rano.Museli sme prisť osobne, lebo telefonicky ich nehovoria. Naštastie boli dobre, takže sa z toho tešime.Všetkym držim palce, nech im to dobre dopadne. Cau cau 🙂 🙂 😉

pipka
10. jan 2007

angelinicka, aj my sme to absolvovali v gynfive ako pise svistinka. Drahy tam siel sam, vraj v pohodke to zvladol. Vysledky sme mali na druhy den rano a nastastie boli tiez dobre.

mimima
11. jan 2007

ahojte! Ja neviem, nejako nemám dôveru ku Gynfivu, čo som tu čítala staršie príspevky, tak spomínali, že v gynfive mali výsledky dobré a že keď išli niekde inde, tak že výsledky neboli až také dobré. Máte niekto skúsenosti aj s ISCARE? Ďakujem 🙂

pipka
11. jan 2007

mimima, je tu tema aj ISCARE, kukni tam. My sme v gynfive spokojni, to iste ti mozu povedat aj v inom centre, a prides do GF a tam ti mozu pomoct, je to velmi individualne, esteze mas na vyber. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre