Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

spilo
23. okt 2013

Zdravim vas
vyse roka sa snazime tak som bol na spermiograme u doktora Kubisa v BB nieje velmo prijemny clovek hlavne si vybavuje x telefonatov pocas vysetrenia
vasledky boli vraj priemerne skuste posudit ak sa niekto rozumie
mnozstvo: 4,2ml
ph: 7,5
vzhlad: skolikvovane
pocet: 147 mil/ml
pohyblivost: t 1min44sec, v 14u/sec, I.P. = 1500/vyb/
morfologia: 55% patol.f.
pridatne bunky: LE+
normozoosopermia

esperanzita
23. okt 2013

Ahojte babule. Boli ste niektorá s partnerom na spermiograme v Iscare v Bratislave? 😲 Ako to funguje ohľadom prístupu k pacientom?

dorotea2
30. okt 2013

Ahojte. Prosím Vás, je lepšie ísť na spermiogram do urologickej ambulancie alebo do CARu? Ďakujem Vám 🙂

leona45
10. nov 2013

@esperanzita Ahoj my sme boli v gyn fin-e bolo to OK, treba sa objednat, aj vysvetlili co ako dalej.

avokinagic
4. feb 2014

kočky..ako dlho trva kym daju vysledky zo spermiogramu?

kveta
4. feb 2014

@avokinagic Par hodin.

kveta
4. feb 2014

@spilo Hej. Je to ok spermiogram.

sono2
4. feb 2014

Áno

snehulienka82
2. apr 2014

@spilo tak u teba je to suprove, moj manzel ma iba 10 mil. tak mozno tam je pes zakopany... 😒

rencici27
3. apr 2014

Ahoj babulky tak dnes som bola u Dr povedala mi ,že 1 rok snaženia je optimálny a až potom sa máju riešiť vyšetrenia ,ale predpísala mi duphaston a manžela poslala na spermiogram .Nakoľko už manžel bol u urológa ten mu dal kontakt na centrum(urocentrum -MUDr. Jozef Dubravický) kde robia vyšetrenie spermii a dnes sa tam objednal a oni mu povedali ,že ejakulát ma priniesť zo sebou-teda ,že ho ma doniesť v nádobke a cena vyšetrenia je 28,90 je to normálny postup a cena?Lebo ja som si myslela,že on tam príde urobí sa tam do ich nádobky.Viem ,že vy s tím mate skúsenosti, poradte bo sa objedná niekde inde ak je toto neštandardný postup. Dakujem za každú radu či už dobrú alebo zlú. Dakujem

sonulienka13
23. apr 2014

Ahojte baby.Chcela som sa spytat.Partner pojde na spermiogram.Mozem ist s nim do ambulancie alebo by som mala cakat v cakarni???Ze ci je to mozne ist s nim.Lebo pojdeme na konzultaciu k urologovi a potom sa dohodne ze kedy mu spravi spermiogram.Dakujem za odpovede 🙂

miriam1983
1. máj 2014

Ahojte. Nedari sa nam mat babatko. Priatel ma cysticku fibrozu a viem,ze to moze byt pricina. Neviete mi niektora poradit alebo dat skusennost?dakujem

kveta
1. máj 2014

@miriam1983 Prepac, ale nastudovala si si niekedy prognozu pacientov s cystickou fibrozou?

miriam1983
1. máj 2014

Predstav si,ze ano

miriam1983
1. máj 2014

@kveta ja nechcem,aby mi tu ludia pisali,ze niesom dost studovana na to a o tej chorobe. Verim,ze budeme spolu stastny a na to zle mysliet nechcem. Je mlady,takisto aj ja,tak ak mi mienis brat nadej v to posledne,rafsej mi prosim nepis. Ja chcem skusennost a radu,nie ponizenie a zobratie nadeje.

kveta
1. máj 2014

@miriam1983 Chces skusenost? My sme sa pri testovani muza na cysticku fibrozu rozhodli pre darcovstvo spermii. A pri pozitivnej cystickej fibroze nam ponukali odber spermii operativne, kedze pri zlom spermiograme mozu byt v semennikoch aj tak kvalitne spermie. V pripade smrtelnej diagnozy jedneho z nas sme sa rozhodli sa o dieta nesnazit, lebo sme to povazovali voci dietatu sebecke, aby sme si ho spravili a nechali zazit taku traumu ako je strata rodica v mladom veku. Tak. Tu mas skusenost.

miriam1983
1. máj 2014

@kveta viem si predstavit, ake je to tazke...ja si to len nechcem pripustit a verim, ze to bude lepsie...

leona45
16. jún 2014

@rencici27
@rencici27 Ahoj troska neskoro ale napr. my sme boli v Gyn Five na spermiograme a bolo to zadara. Ale napr. moj gynek. si vypytal 12 eur, za vysetrenie. V centre sa tam muselo priamo odovzdat vzorka, a u gyn. sa mohla z domu priniest ale bolo dane ze do 30 min. a nadobka sa nemohla uzatvorit.

presporak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
presporak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janezz
8. júl 2014

@rencici27 môj partner bol na spermiogram v PB na urologii, odber spravili v ambulancii a bolo to zadarmo. Výsledky sme mali hneď.

habibi78
8. júl 2014

@presporak ty si dobrý kus chuja s prepáčením, bavis sa?!???? 👎👎👎

presporak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
habibi78
9. júl 2014

@presporak ty o moju karmu strach nemaj úchylák

presporak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
habibi78
10. júl 2014

@presporak ja ti vlastne aj rozumiem... Ty si jeden z tých zakomplexovanych typov o ktorého by žena obrazne povedané ani bycikel neoprela a tak sa chodíš ventilovat na ženské fóra... Ale to tvoj problém nevyrieši...

presporak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zarzisia
4. sep 2014

Ahojte baby, drahy bol vcera na spermiograme a nikde nemozem najst ziadnu tabulku, ake hodnoty su OK....Dr. mu sice povedala, ze to ma OK, ale tak je rozdiel mat to OK ako "super", alebo OK ako "no este sa to da" :D Neviete mi poradit, kde by som nasla tie hodnoty? na nete som nasla len par hodnot

denisalv
14. sep 2014

@zarzisia da sa pozriet aj tu na modrom koniku tabulka spermiogramu. tu to mas okopirovane..
Hodnoty základných parametrov normálneho spermiogramu podľa WHO z roku 2010
Objem ejakulátu: 1,5 ml
Koncentrácia spermií: 15 miliónov/ml a viac
Celkový počet spermií v ejakuláte: 39 miliónov a viac
Celková pohyblivosť: 40 % a viac pohyblivých spermií
Progresívny pohyb: 32 % a viac
Morfológia: viac ako 4 % s normálnou stavbou
Vitalita: 58 % živých spermií
Leukocyty: menej ako 1 milión/ml

Nálezy
Normospermia – parametre ejakulátu sú v norme
Oligozoospermia – koncentrácia spermií je nižšia ako 15 miliónov/ml
Teratozoospermia – menej ako 4 % spermií má normálnu stavbu
Astenozoospermia – menej ako 40 % spermií s celkovou motilitou alebo menej ako 32 % spermií s progresívnou motilitou
Azoospermia – v ejakulátu nie sú žiadne spermie
Aspermia – pri orgazme nedochádza k ejakulácii,neprítomnosť ejakulátu
Nekrozoospermia – nízke percento živých spermií, vysoké percento nepohyblivých spermií v ejakuláte
Kryptozoospermia – malý počet spermií, nie sú zistiteľné v čerstvej vzorke, ale až po centrufugácii

sasa1983
27. okt 2014

Kočky, mám v chladničke gro balenia PROFERTILu, exp. 04/2015, 129tbl. Výborná cena. Navrhnite si ju. Saša

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre