Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

andulik
7. dec 2006

No manzel ma maly skoro nulový pocet spermii a slabu pohyblivost.Tak nas hned odporucili na UO a pritom nezistovali ani pricinu preco je to tak, odporucili vitaminy a teraz robia vysetrenia mne ci som v poriadku, aby mohli uskutocnitUO.Iná cesta neexistuje? 😒

sanija1
7. dec 2006

Andulik aj my sme na tom dost biedne a nam predsa to IUI lekar odporucil tak neviem.Aj ked ani ja tu sancu tomu velmi nedavam.No je to jednoduchsie tak to skusime ked nam to poradil uvidime.ADKAG aj ten moj nemozem povedat ze je flegmatik ale tiez ked nieco musel absolvovat tak bol uplne v pohode a to si presiel koli hroziacej sterilite aj operaciu. ☹

veva55
7. dec 2006

Baby, ja este ani neviem, ci to je az take zle, vraj tie jeho hodnoty (co sa tyka pohyblivosti spermii)su na hranici - tak neviem, co sa tym mysli. Zajtra idem dokimu aj s vysledkami a on mi snad povie viac. Len ma to zarazilo, vobec som s tym neratala, lebo vzhladom na moje vecne problemy som problem videla len vo mne. Co ma este viac desi - lebo ja nie som v poriadku a on tiez nie. To sa mozeme snazilkovat donekonecna a nic z toho nebude ☹

sanija1
7. dec 2006

Neboj veva vsetko sa dnes da nehac flintu do zita uvidis co ti povie lekar verim ze vsetko dobre dopadne.Urcite vam nieco navrhner.a ty mas aky problem ak sa smiem spytat?

veva55
7. dec 2006

sany, ja mam zenske problemy uz od mlada, caste cysty, zapaly, v 18-tich rokoch operacia vajecnika, potom chvilu dobre, onedlho zase cysty, zapaly....No a teraz, ked sa uz od februara snazime o babatko, tak to proste neide, doktor zistil, ze u mna nedochadza k ovulacii, tak mi nasadil clostil, predtym som od jari brala Duphaston....... proste hroza. Prave som hladala na nete info o hodnotach spermiogramu, nikde to neni rovnake, jedni doktori pisu ine percenta ako druhi...a pod. Napr. mna zaujimala ta pohyblivost spermii, no a niekde pisu, ze hranica je 40% progresivne pohybujucich sa spermii a inde pisu, ze 50%. Ja este neviem, kolko ma moj manzel, ale napr. ak by mal 40%- potom neviem, co si mam o tom mysliet.

adkag
7. dec 2006

Veva, no ja som na tom podobne,tiez si myslim stale, ze pricina je vo mne,tak dufam,ze aspon drahy bude mat tie vysledky dobre. boze,ja sa asi nikdy neprestanem stresovat, ked prejde jedno,pride dalsie, preco sa clovek musi furt strachovat a stresovat.

vzdialena
7. dec 2006

veva 55:
neboj, uvidíš, že maminou budeš. Ja mám už 35 rokov, za sebou v 20-tich rokoch operáciu cysty a manžel má tiež zlý spermiogram, pomalé spermie a je ich málo. Budúci týždeň som objednaná v BA do GYN FIVU, tak som zvedavá, čo nám povie lekár. Verím, že keď sa to zatiaľ prirodzenou cestou nepodarilo, pomôžu nám lekári a v hĺbke svojej duše verím a dúfam, že v roku 2007 budem aj ja mamina a budem mať zdravé dieťatko. Ja v to verím aj napriek svojmu veku, prekonanej operácii a zdravotnému stavu manžela. Uvidíš, aj u Vás sa to podarí 😉

veva55
8. dec 2006

Prave som dosla od doktora, vysvetlil mi tie hodnoty na SPG, je to horsie ako som si myslela, nielenze ma pomale spermie (neposuvaju sa vpred, ale do stran), okrem toho 75% je patologickych - cize chorych. Som zufala

vzdialena
8. dec 2006

veva55:
Umelé oplodnenie ale môžete absolvovať nie? U koho si bola? Nebuď smutná, ja viem čo prežívaš, lebo keď som sa dozvedela, že manžel má zlý spermiogram a ja som ok, tak mi bolo jasné, prečo sa nám 8 mesiacov nedarilo splodiť potomka. Povedala som si však, že sa zveríme do rúk lekárov a musí to vyjsť. Mamina má v práci kolegyňu, ktorej manžel mal strašne málo spermií, idú do smeru, je ich aj máličko a jeho polovička prekonala 4 vážne operácie, dokonca bola aj na UO a neúspešne. Keď si po 5 rokoch povedali, že keď sa to nedá ani prirodzene ani umelým oplodnením, tak normálnou prirodzenou cestou otehotnela a teraz už je v 6-mesiaci. Treba byť vždy optimista, naozaj a nič zlé si nepripúšťať 😉

veva55
8. dec 2006

Ano, UO mozme absolvovat, ale najprv nas nechaju trapit sa, proste vraj to mame skusat a skusat....A ak by sa to aj podarilo, je velka pravdepodobnost, ze potratim, alebo babatko nebude zdrave, lebo muz ma 75% patologickych spermii - cize chorych. Poviem ti pravdu, nemam ani chut to skusat.

vzdialena
8. dec 2006

veva55:
Môžem sa spýtať koľko máš rokov? Mne sa to zdá divné, že ak má tvoj manžel takýto problém, tak ti povedia, že to treba skúšať.
Ja som bola u svojho gynekológa po 8-mesiacoch, povedal, že ja som OK a potom bola manžel 2x na spermiograme v ISCARE a keď som sa dozvedela, že má zlý spermiogram, tak sme ešte do novembra skúšali, ale nepodarilo sa. Preto som išla za svojim gynekoĺógom a ten mi odporučil odborníka MUDr. Harbuliaka v GYN FIVE a povedal, že netreba čakať, že to treba riešiť a preto idem budúci týždeň do GYN FIVU na prvú konzultáciu.

veva55
8. dec 2006

budem mat 27. Viem, ze to este neni az tak vela, ale vzhladom na moje zenske problemy (uz od mlada) a teraz este aj zle vysledky zo SG, mi vsetko pripada nemozne. Tiez rozmyslam o nejakom centre, myslis ze GINFIVE je najlepsi? A nevies aku maju WWW adresu?

vzdialena
8. dec 2006

veva55:
Zober si, že ja mám 35 rokov a som v pohode, hovorím si, že dieťatko budem mať a hotovo 😉
Neviem, ktoré centrum je lepšie. Osobne si myslím, že každé má dosť skúsenosti a sú tam dobrí odborníci. Podľa mňa Vám preto povedali, aby ste skúšali, lebo si ešte mladučká, možno chcú nejaký rok počkať a ak nič, tak vyskúšajú UO.
Keď absolvujem sedenie v GYN FIVE, určite ti dám vedieť aký mali ku mne prístup a čo sme vybavili. Hlavu hore, je veľa mladých párov, ktorým sa nedarí, ale je príjemné, keď si prečítam, ako sa UO podarilo a už sú tehulky a niektoré maminy. Pamätaj na to, nie na zlé veci, že nebudete mať dieťatko, lebo bábenko sa do smutného bruška a k smutnej mamine nebude ponáhľať. Stránka na nich je: http://www.novedieta.sk/
ja som si tam všetko prečítala a verím v šťastný koniec 🙂

maca77
8. dec 2006

vevi, trošku som prečítala, čo tu píšeš. Myslím, že by si sa nemala báť toho, že keď otehotnieš, tak bude bábo choré. Podľa mňa patologická spermia vajíčko neoplodní, lebo nemá síl sa k nemu dostať. A keďže ostáva zvyšných 25% zdravých, tak sa k vajíčku prebojuje spermia z tejto skupinky. 😉

sikulka
8. dec 2006

veva,
my mame 80 % patologickych.Patologia znamena ze spermie nemaju spravnu morfologiu,alebo nie su prenasacom dobrej genetiky,no to neznamena automaticky,ze potratis po UO,alebo ze budes mat postihnute babo.Morfologia sa da obist prave ICSI- vpishnutie patologickej spermie do vajicka-tym jej pomozu,lebo ona sice nema o.k. napr. hlavicku, bicik,alebo krcek,ale to nebrani tomu aby sa pomocou ICSI nedalo oplodnit vajicko. 😉 Hlavu hore-pripustna norma u zdraveho chlapa je 70% patologie... 😉

veva55
8. dec 2006

mne to doktor vysvetlil tak, ze tie patologicke mozu rovnako oplodnit vajicko. Ale kedze su chore, embryo odumre bud hned na zaciatku, alebo po urcitej dobe, pripadne ak neodumre, babo nebude zdrave.
Asi preto v Iscare navrhli ICSI alebo IFV, pricom doktor mi povedal, ze v takomto pripade sa odoberie z ejakulatu zdrava spermia a ta sa da do vajicka. Co mi ale zase nesedi s tym, co pises ty sikulka, lebo podla teba pri ICSI sa do vajicka da patologicka spermia. Ja uz fakt neviem.

veva55
8. dec 2006

Sikulka a co navrhli vam? Berie tvoj manzel nejake lieky alebo nieco? Co vam vobec doktor povedal?
Inac, manzel ma aj zdrave spermie, len ich je malo a este k tomu idu nejak do stran - cize ani ich pohyblivost neni bohvieco.

sikulka
8. dec 2006

veve,my tiez chodime do IScare a na rozhovore a embryologickou mi bolo oznamene, ze zatial neexistuje ziaden pristroj ,kt. by selektoval nepatologicke spermie,pretoze oni pri ICSI vyberaju spermiu,kt. je pekna podla ich vizualneho zdania, co znamena ,ze nevedia, ci obsahuje spravnu morfologiu, to by zistili len rozborom,cim by sa spermia znicila. Ale zla morgologia vraj nema vplyv na oplodnenie ICSI, to by malo vyznam len pri IUI or pri prirozdenom pocati,pretoze oni jej pomozu tym, ze ju napichnu na vajko. 😉
ziadne lieky drahy nebere, vraj by to bolo dopovanie sa gonadotropinmi, co velmi nevedie k nicomu, ze je to trapenie muza,ale to tvrdil androlog.a v neposlednom rade by to bolo na dlhy cas....Vy mate asi SPG podobny ako my- zla pohyblivost, mala koncentracia a zvysena patologia....U Vas manzel berie nieco?
Kedy Vas caka IVF?Uz ste ho podnikli alebo cakate? 🙂

veva55
8. dec 2006

Praveze nas chcu najprv liecit a ze potom sa uvidi. Ale mne doktor urcite povedal, ze pri ICSI/IVF sa pouzije zdrava spermia. Moznoze niekde uz maju taky pristroj, ja fakt neviem.
Ale vidis, clovek si nemoze byt nicim isty, ked tie informacie su casto x rozdielne. Comu mam teraz verit?
No a co sa tyka liekov, myslim si, ze je to uplne zbytocne, ale asi tym treba prejst ak sa chceme co najskor dostat do poradovnika na ICSI/IFV.

A vy ste v akom stadiu teraz? Nevies ake je % otehotnenia pri ICSI/IFV?

ivush
8. dec 2006

Dievčatá, zbežne čítam, že tu spomínate hodnoty patologických spermií...Isteže je dobré keď je ich čo najmenej, ale neviete náhodou, že koľko percent patologických sa považuje za dobrú normu ? Dík...

pipka
8. dec 2006

ivush, my sme mali patologiu tusim 5 % a povedal nam ze je to super, ale norma je tusim do 15%.

vivera
9. dec 2006

vasi partneri sli na spermiogram dobrovolne, a bez prehovaraciek?

pipka
9. dec 2006

moj ano, vobec to neriesil 😀 a ked sa vratil, povedal, ze pojde kludne znova 😀 😀 vraj tam bola fajna sestricka 😎 tak neviem....nechcel, aby som isla s nim 😉

veva55
11. dec 2006

vivera, aj moj siel dobrovolne, ale vtedy mu este ani na um nezislo, ze by mohol byt problem v nom. Isiel tam ako navacsi hrdina, no a sice som tam nebola s nim, urcite odchadzal so sklonenou hlavou. Ale on to neberie tragicky, je vlastne rad, ze sme na to prisli vcas. Zato ja som 2 dni prerevala, lebo ani ja nie som v poriadku, takze to mame 2x horsie. Vacsinou je problem v jednom z partnerov, u nas sme to obidvaja. Pravdu povediac, z mojho optimizmu uz vela nezostava, ale snazim sa byt statocna.

Keby som tym patologickym spermiam aspon rozumela, ale mam v tom chaos, kedze mam ine informacie ako napr. sikulka. Neviem teraz, co je pravda. Vy tu pisete, ze patologicke spermie by mali byt okolo 15%. Uplne som sa zdesila, ved my mame 75%. Najviac sa vsak bojim, ze moje vajicko oplodni patologicka spermia, nejakym zazrakom sa zahniezdi a budeme mat postihnute alebo inak chore babatko.

ivush
11. dec 2006

veva tak ako ty - aj ja v tom mám chaos...My sme mali uvedenú patológiu 50% a povedali, že je všetko ok, že netreba absolútne nič ďalej riešiť....Tak preto tým hodnotám okolo 15% tiež nejako nerozumiem ... 😕

veva55
11. dec 2006

Ivush, ale u nas je to 75%, to uz je ine cafe. A este k tomu su aj pomale (spermie).

adkag
11. dec 2006

u nas nie je problem, zeby boli spermie patologicke, ale vsade sa pise, ze pocet by mal byt 20 mil. na ml a manzel ma v zapise ze 19. mil. v ZP. neviete,co to moze byt? a potom ma v sprave, ze ziadne patologicke zmeny,ci take daco a ze mu doki povedal,ze 98% ale nevieme coho 🙂 . to je tak,ked moj drahy si ma cosi take zapamatat 🙂 . ale vraj mu povedal doki,ze je to ok a nic sa dalej robit nebude. ja mu davat aj tak papat Selezin ACE.inak na sprave ziadne taketo percenta ako vy uvadzate nema, jedine o tom pocte informaciu,ale ziadne ine cisla.

ivush
11. dec 2006

veva ja fakt neviem, že aké hodnoty by mali byť ...a čo sa týka pomalosti, to vám ako vyhodnotili ? Nám vyhodnotili iba motilné a nemotilné a spôsob pohybu...hodnotu rýchlosti tu totiž ani nemám... 😕

adkag
11. dec 2006

ivush a nemas tam ziadne cislo kolko tych motilitnych a nemotilitnych? a sposob pohybu je aky?

ivush
11. dec 2006

adkag počet motilných a nemotilných to máme...len nevyhodnocovali rýchlosť pohybu...
Pohyb: progresívny pohyb dopredu + pomalší progresívny pohyb dopredu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre