Absolvoval manžel niektorej z Vás spermiogram?

fifla
9. nov 2006

cavte kocky! absolvoval manzel niektorej z Vas spermiogram?

cleo253
16. okt 2015

@majkal ahoj ako sa vám nakoniec podarilo babo.?pomohol vám Dr. hrivnak?

majkal
16. okt 2015

@cleo253 ahoj, no vtedy sme u dr.Hrivnaka dopadli tak, ze "so zdravou zenou by ste mohli splodit dieta" pravdupovediac my sme uz za tym potom nesli, nechali sme to tak - na Boziu volu. Otehotnela som po tom co mi vybrali slepak. Mm akurat vymenil slipy za boxerky a bral vitamin E. Ale konecne slovo ma vzdy aj tak ON 🙂 my sa mozeme aj na hlavu postavit, ak to nie je Jeho vola ...

alica311
24. okt 2015

Ahojte kočky, je tu niekto kto má aktuálne leukocyty v spermiograme?

emakiki
26. nov 2015

Ahojte, idem sa k vam poradit, asi 5-6 mes. sa snazime o babatko a zatial neuspesne. Moja dr. hovori, ze u mna by nemal byt problem. Rozmyslala som ci muza neposlem na spermiogram, aj ked som presvedcena, ze u neho by nemal byt problem tiez, lebo nepije, nefajci, nema sedave zam., nepije kavu, ani kolu, stresy nema, nosi volne trenky a jednoducho /aspon podla mna/ nerobi nic, co by znizovalo kvalitu jeho spermii. Prva sa nam podarila na druhy pokus a toto ani cez sledovanie hlienu, pouzivanie ovu. testov a dostatku vedomosti, sa nedari. Pre istotu ho chcem teda poslat na spermiogram, ale neviem ako to chodi. Musi ho na to odporucit nejaky dr.? Alebo staci ked sa bude sam pytat u urologa? A kolko sa plati? Dakujem za kazdu odpoved.

segab090
30. nov 2015

ahoj emakiki. na spermiogram ta moze poslat s manzelom tvoj gynekolog. viem ze potrebujes vymenny listok od svojho gynekologa a objednas sa u urologa / androloga na vysetrenie spermiogramu. v Ke stoji spermiogram cca 45€

worker_falcon
30. nov 2015

@emakiki
@segab090 nepotrebuje výmenný lístok. štandardný spermiogram stojí 10€.

emakiki
30. nov 2015

@worker_falcon isto nepotrebuje vymenny? Len pojde urologovi a povie aky je problem? Ale som zistila, ze za tym moze byt aj moja SZ, cize ak sa vylucia slabe spermie, je to vo mne 😕

@segab090 dakujem za odpoved...

segab090
2. dec 2015

@emakiki standardny a klasicky spermiogram ti nemusi odhalit odchylky moj nazor to si mozes kupit aj ten "na doma" ale ten ti "nepovie" vsetko. My sme voli v KE u Mudr. Hrivnaka a tam potrebovali vymenny listok a stalo to tam 45€. a bol urobeny podrobny spermiogram plus dodatocne vysetrenie partnera usg atd. najjednoduchsie pre teba bude vybrat si urologa zavolat tam a uvidis co vsetko potrebujes

segab090
2. dec 2015

@emakiki co je SZ?

emakiki
2. dec 2015

@segab090 SZ je stitna zlaza, mam znizenu cinnost, zvysovali mi davku kvoli otehotneniu, dr. Ma aj varovala, ze bude problem, ale zvysenu davku eutjyrox mam uz 3 mesiace, tak by nemal byt problem... A stale nic..,

segab090
4. dec 2015

@emakiki ano viem ze moze byt problem otehotniet ak ma zena problem so stitnou zlazou. gynekolog zvykne robit hormonalne testy aj zistuje ci mas pravidelny ovulacny cyklus atd. tak drzim palce 🙂

emakiki
4. dec 2015

@segab090 no dakujem, len nerozumiem ako je mozne ze pri neliecenej SZ a hodnotach daleko za hranicou, som otehotnela na druhy pokus a teraz s SZ v norme a pri zvysenych davkach sa nedari... No ale tak co u, budeme skusat dalej... 😉

segab090
10. dec 2015

@emakiki vies asi je to hlavne aj o tom ze asi az "privelmi" chceme. treba mozno trosku popustit tomu vsetkemu uzdu a mozno to pride samo 🙂 drzim prsteky

emakiki
10. dec 2015

@segab090 ano, ja to viem, ale neviem si predtsavit, nechciet nieco co chcem... Alebo sa nesnazit az tak moc a ako sa mam snazit? Ked chcem dieta tak pre to nieco robim, neda sa nieco robot a nerozmyslat nad tym...

strelkyna_koza
13. dec 2015

cause baby, mam postal priatela na spermiogram, ked sa nam podarilo splodit, lenze som potratila (MA)? ci s potratom spermie nemaju nic docinenia ked vlastne splodenie prebehlo ok?

feba8284
14. mar 2016

Tie, co mate zdravych manzelov (podla spermiogramu), kolko percentnu mali morfologiu? Dakujem za odpoved. Viem, ze podla WHO je nad 4% morfologia ok, no mna zaujima realny stav zdravia vasich manzelov. Budem vdacna za kazdu odpoved.

drobcek2510
11. júl 2016

ahojte
baby ktory z vasich chlapov podstupil spermiogram a ako to prebieha

emakiki
11. júl 2016

@drobcek2510 úplne jednoducho, príde na zachod u dr. urobí si dobre, semacko nazbiera do nádobky a odovzdá a do pol hodiny mas výsledok...

drobcek2510
11. júl 2016

aha lebo nam kazali ked sa objednal ze to ma doniest so ebou ale ze to ma 2 hoodiny pred tym ako ide tam a ma to mat pri izbovej teplote

segab090
12. júl 2016

my sme to tiez "urobili" na mieste az u lekara. niektori maju taku miestnost kde chlapi maju casopisy s holymi babami 🙂 a potom matros odovzdaju sestricke a po vysledky sa vratia cca o 3hod

barborka93
19. sep 2016

Ahojte žienky ak chcem manžela poslať na spermiogram kam treba ísť?nedarí sa nám od mája.snazime sa aj cez ovu ktorú si sledujem testami.vsimla som si že manžel má jeden semenník väčší ako druhy. ako malého ho už na to operovali.mam v pláne objednať sa k endokrinologicke aj ku gynde.a manžela vyslem k urologovi aké ešte vyšetrenia treba?

babatkoo
19. sep 2016

@barborka93 my sme boli v reprodukcnom centre a tam muzovi spravili spermiogram a mne ostatne vysetrenia. Pripadne sa skuste spytat vasej gynekologicky, nam davala ona doporucenie do centra.

segab090
19. sep 2016

@barborka93 ahoj neviem z akeho mesta si. Mna gynekolog poslal s partnerom k andrologovi boli sme v ke. Ale od maja nie je az tak dlha doba ze sa vam nedari neviem kolko rokov mas ale netlacte na to. My sme sli az po 7 mesiacov nedarenia. Trebalo nam akyrat vymenny listok od mojho gynek

barborka93
19. sep 2016

@segab090 už jednu dcérku máme a chceme pre ňu surodenca.som blízko MT.a v tých reprodukcnych centrách to prepláca poisťovňa alebo si to hradime sami.no trápi ze manžel má ten jeden semenník väčší ako druhý cibto náhodou nie je problém

barborka93
19. sep 2016

@babatkoo a po koľkých mesiacoch keď sa vám nedarilo

babatkoo
19. sep 2016

@barborka93 po 2 rokoch. Nestresovali sme, mali sme obaja pred 30tkou. Len sme chceli vedier kde je problem. Nakoniec nam aj tak trvalo 7 rokov kym sme sa dockali nasho vytuzeneho syna

segab090
20. sep 2016

@barborka93 osobne si myslim ze ked uz jedno dietatko mate a manzel aj pred tym mal jeden vacsi semenik ani teraz by to nemal byt problem. Skor si myslim ze je to o psychike ze az velmi chcete. A neviem co mas na mysli preplacanie v reprod. Centre ci uz samotne umele oplodnenie ci vysetrenia spermiogram nas v ke stal 50eur moje vysetrenia na gynde nic

barborka93
20. sep 2016

@segab090 myslela som ten spermiogram my by sme šli asi do Heliosu v Martine to máme najbližšie.ale aj tak zbehnem na gyndu a spýtam sa aj na to.

barborka93
20. sep 2016

@babatkoo fúha to je fakt dosť dlhý čas,ako si to zvládala?Ja už teraz nad tým dosť rozmýšľam ako tehulka som chodila k endokrinologicke a brala lieky no po pôrode som to zanedbával a to už je cca 4roky tak chcem sa tam objednat

babatkoo
21. sep 2016

@barborka93 ale to je na dlho. Bola som tehotna za tych 7 rokov 2x. Porodila dvojicky predcasne v 7 mesiaci - umreli 😢. Dnes je tomu 5 rokov a potom este mimomaternicove babatko. Zabit som sa nechcela tak som stale verila ze sa mi raz podari byt mama 🙂 dockala som sa. Teraz mi spi v posteli krasny, zdravy chlapcek.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre