Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

kaboca
20. sep 2007

Ahojte...ja som si tiez kupila obycajny ovu test a planujem testovat, len neviem kedy je ta vhodna chvila...dnes je 9 den cyklu. Az tento mesiac som sa dala na meranie BT a kupila ovu test. Snazime sa totiz od januara tr, zda sa mi to uz dlho.

lauritka
20. sep 2007

ovu testy LH 28 dostat v lekrani a stoja 86 korun. kaboca skus merat tak tri dni cca pred ovulaciou. ak teda vies kedy ju asi mavas. ked uz budes zapisovat dlhsie, odhadnes to presnejsie. ak budes mat pekne teploty obycajne ked zacnu este trochu klesat v tej predovulacnej faze tak uz meraj. ale nie je to pravidlo. u mna to v celku funguje . ale ako hovorim. kazdy ma iny cyklus a musis si to odsledovat sama na sebe.aspon tie tri cykly. 😉

kaboca
20. sep 2007

lauritka - ano, mam ovu test za 87sk...aj som ho dnes pouzila, nevydrzala som 😅 ...je negativny, zajtra spravim dalsi. Az tento mesiac zacinam vaznejsie sledovat tieto veci. Skusali sme "prirodzene" splodenie od januara 🙄

lauritka
20. sep 2007

😉 kaboca do roka, dokonca niektori hovoria do 18 mesiacov mate cas. potom to staci riesit u lekarov 😉 ja zvyknem robit ovu test na ten 10 den. ked uz uvidis slabsiu ciarku testuj kazdy den . LH hormon moze velmi rychlo stupnut. ak chces mrkni grafy na . strane v grafoch mam to tam vyznacene. negativne som sice neznacila. ale vystacim si s troma max 4. ale zase ma to vyhodu, ze neminam na tehu testy 😉 teplota uz ukaze , ci je tehu alebo nie je 😎

lauritka
20. sep 2007

ah zabudla som -v niektorych tie negativne poznacene mam 😀 dobru noc a vela stastia s testovanim 😉

kaboca
20. sep 2007

diky Lauri...pridala som sa k teme "snazilky-grafy", skusim si vytvorit aj ja svoj grafik 😎 v oktobri som sa objednala na prehliadku k lekarovi...nemam ziadne problemy, alebo o nich neviem /cyklus pravidelny, atd/, tak som zvedava kde to viazne 😖

ramzesa
1. okt 2007

ahojte maminky,tak ja som prisla na klb tym mikroskopom. hned rano ako vstanem si odmeram teplotu (budi ma budik alebo deti 😀 ) a potom sa mikroskopujem, hned rannymi slinami a po nejakom case tam pekne vidno papradie alebo nepapradie. este neviem,ci to ukazuje pravdivo,lebo len teraz som si zacala merat teplotu,ale ked mi zajtra stupne alebo v najblizsich dnoch,tak by to malo fungovat. A tych slin treba dost vela, nestaci len olizat. 😅

pahu
1. okt 2007

Ahojte, aj ja mám ten mikroskop, ja v ňom nič nevidím 😉 a nie je to slepotou, ale sesterničke pomohol k otehotneniu 😀
OVU testy sú fajn, aj ja sledujem podobne ako Laurotka BT, a podľa toho viem kedy mám OVU a vtedy použijem 4-5 testíkov. Už som mala aj tie Rapid Clear, ale stoja 1 ks 120Sk, teraz som si objednala z portálu www.lacnetesty.sk 6 ks + 1ks tehotenský za nejakých 470 Sk. Ponúkajú to ako balenie a je to výhodné a aj to funguje... 😀 Ale pozor na tehotenský test RapidClear, niektorým babulkám ukázal 2 // a napriek tomu tehotné neboli 😒

nelly3
1. okt 2007

aj ja mam ten mikroskop, ale nie som s nim moc spokojna. 😒

pahu
1. okt 2007

Babulky, merajte BT, podľa toho aj viete či ste v poriadku, mne sa hneď aj pri najmenšom prechladnutí BT zmenila a vedela som že je zle a musím to preliečiť 😀

ramzesa
1. okt 2007

pahu, ja meriam aj BT ale ten mikroskop ma vie skorigovat,zas to az tak odveci nie je,aspon u mna nie 😉

kikusa100
1. okt 2007

ahojte baby. ja som si tento mesiac robila ovu testy. bala som sa ci tam budem mat 2 ciarky a predstavte si na 15DC sa mi ukazali krasne dve ciarky. tak som bola rada, ze ovulujem... tak sme sa snazilkovali, a dufam, ze sa zadari.. tak sa majte a vsetkym snazilkam drzim palce. dam vam vedeit o dva tyzdne ci sa mi aj na tehu teste objavia dve ciarky..

eta
2. okt 2007

ahojte,
ak by ste mali niektora zaujem,kuk sem:

https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

🙂

augustovka
8. okt 2007

Pouziva niekto ovulacny test LADY-Q?mne ukazuje stale akosi divno ☹ ☹

maahuliena
8. okt 2007

ako divno 🤐 ahoj augustovka

augustovka
8. okt 2007

ahoj moja my sa stretavame v kazdej teme 😀 😀 !no nikdy mi neukazuje to papradie viac ako jeden den a nie vzdy iba papradie ale aj tie gulicky!tak neviem 😠

maahuliena
8. okt 2007

no v každej téme dúfam nebudeme, lebo ja som teraz často v IVf téme 😅 😔
Ja by som skúsila ovu testy tie klasické, niekedy je to viacej spoľahlivejšie.Ty máš tuším duphaston teraz, žee? MOžno máš práve anovul. cykly 😔 no neviem, nie som odborník... toď len môj názor...skús tie klasické papierikové 😉

augustovka
8. okt 2007

a nevies kolko nahodou stoji ten klasicky?no my sa urcite zachvilku stetneme v tehulkach!to bude nasa spolocna tema 😀

maahuliena
8. okt 2007

myslím, že ako tehu testy.. tak okolo60-70 Sk, len ich treba viacej a testovať podľa svoho cyklu.. približne v období ovulacie...
no sranda by to bola, tak určite tá spoločná bude tá tehuľkovská 😀 😵

augustovka
8. okt 2007

no dufam ze to do vianoc stihneme aby sme si dali pekny vianocny darcek

maahuliena
8. okt 2007

no ja asik do vianoc nestíham, ale ty snáď hej 🙂

augustovka
8. okt 2007

tak v januari!oneskoreny vianocny 😀 !

maahuliena
8. okt 2007

to už bude novoročný 😀 no uvidíme, čo ten hore na to.. 😔

augustovka
8. okt 2007

a kedy ta to caka?niekedy pred vianocami?

maahuliena
8. okt 2007

to ešte neviem, že kedy, teraz za týždeň má prísť mršinka a na 3 deň idem na krvičku a folikulometriu a žiadosť hneď poslielam do poisťovne a uvidíme čo budeeeee 🤐 😔
a ty ako pokračuješ?

augustovka
8. okt 2007

no ovu test akosi blbne ved som pisala ale teplota je docela ok tak neviem comu mam verit ☹ !kolko krat vam to preplati poistovna?

maahuliena
8. okt 2007

3 cykly za život platí posťovňa 😔 takže snáď nám to bude stačiť 😔 ja verím...
a ty si kúp klasické ovu testy a porovnávaj s teplotkou... lenže ak máš duphaston, tak to Ti skresluje teplotku 😒 asik.

augustovka
8. okt 2007

zvysuje ju?alebo ako ju moze skreslit?a potom po tych 3 cykloch si to musi clovek platit sam?a kolko to asi stoji?

maahuliena
8. okt 2007

ano augustovka, aj ja keď som užívala duphaston tak som mala ukážkové cykly a vraj aj ovulku... ale opak bol žiaľ pravdou...takže v tvojom prípade skús tie testy a možno budeš mať ovulku.. len ja som neodborník 😝 😲
No ak to nevíde.. tuším, že ak IVF-ko nevíde na 3x cez poisťovňu, cvakáš si sama.. a je to dosť mastné... myslím, že všetko dokopy aj lieky, zákrok a vyšetrenia aj okolo stotisíc 😔

sovrm
8. okt 2007

ahoj snazilky, ak by vas zaujimalo kolko vide co pri ivf, tak si pozrite stranku www.gyn-fiv.sk, tam najdete co kolko stoji v cenniku a tiez zmluvne poistovne...pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre