Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

kanabis
10. jún 2010

ahojte. ak ma niekto zaujem kupit v dobrej cene ovu testy napiste mi IP dohodneme sa.

marikac
22. jún 2010

v akom case ste si robili test? medzi 10,00 -20 hod. ako uvadza navod?

riana12
23. jún 2010

@marikac mne sa osvedcilo robit si ho okolo 14:00-15:00

marikac
23. jún 2010

@riana12 no do certa, a ja si ho robim od 10.30-11.00 hod. ☹

riana12
23. jún 2010

@marikac ale ved nemusis byt z toho smutna 😉 pripadne, ak mas poruke tolko ovu testov, skus jeden doobeda, ako robis a jeden este poobede...
a preco sa vlastne pytas, kedy si baby zvyknu robit ovu testy? nemas ani jeden pozitivny ci preco?

marikac
23. jún 2010

@riana12 ja len,ze ked je take rozpatie casu od 10.00-20.00 hod...ci to je fakt jedno...dnes mam 12 DC,testujem druhy den...a mam tam ducha...to je ta bezna hladina LH, ale testujem prvy krat...cyklus bol este pred 3 mesiacmi pravidelny ako hodinky...ale len co sme sa zacali snazit...raz to je 28dni,potom 30,31 dni.. 😲

riana12
23. jún 2010

no ak mas dostatok testov, mozes skusit testovat aj doobeda aj poobede 🙂 lebo nemusis vystihnut najvyssiu hladinu LH... s dvoma testami je vyssia sanca, ze zachytis ten spravny cas 🙂

marikac
23. jún 2010

@riana12 ostava mi 6 testov, a 4-5 dni testovania...tak neviem,neviem 😒 ale dalsie su uz na ceste... 😀

riana12
23. jún 2010

@marikac a ked testujes doobeda, je vidiet rozdiel v testovacich ciarkach?

marikac
23. jún 2010

@riana12 zatial v tych dvoch nie je ziaden rozdiel

riana12
23. jún 2010

@marikac tak skus urobit test potom poobede...

marikac
24. jún 2010

@riana12 dnes som 13DC, urobim test poobede ako radis 😉

marikac
2. júl 2010

neviem kde je zrada, testovala som sa od 11 DC-17DC ziadny nebol pozitivny, iba 16 a 17 slabucka druha ciarka...
na 18 DC som bola na preventivke a lekarka povedala,ze ovu bola, pretoze vidi tekutinu z prasknuteho folikulu...
je to mozne,ze test nezachytili ovu? (citlivost 20mIU) ☹

kamillka100
5. júl 2010

ahojte, vie mi niekto poradit, s manzelom sa snazime o babo uz treti mesiac, kupila som si prvy krat ovulacne testy, zacala som si ich robit v 11 den, stale mi vysla ta ciarka taka slaba, v 13 den mi neukazalo nic, az na 14 den mi vysla uplne silna, ale v 15 den mi nevyslo nic, ukazalo mi to dobre?ja uz som z toho zufala ☹

lauritka
5. júl 2010

@marikac najlepsie je si potvrdit ovulaciu meranim BT v kombinacii s testami...

@kamillka100 no ved 14 DC si mala silny, cize ovulka mohla byt 15-16 DC, to je idealne 🙂

niekedy LH stupne a klesne velmi rychlo...

kamillka100
5. júl 2010

aha, dakujem za odpoved, myslela som si, ze mi to bude ukazovat postupne, nevedela som ze to moze tak rychlo klesnut, s manzelom sme zacali skusat uz od 12 dna, nechcela som sa len na to spolahnut, musi byt aj nejaka prestavka? pocula som, ze je dobre kazdy druhy den, dnes mam 16 den a uz ma dost 😀 , dnes si davame pauzu, mne uz z toho sibe 🙂

marikac
6. júl 2010

@lauritka hehe,ked ja na meranie nemam ani vydrz ani chut, ktovie,co je za tym....musim sa k tomu prinutit nejako

lauritka
6. júl 2010

@kamillka100 je strasne vela nazorov ako casto sa snazit... mne lekari stale hovorili ze v okoli ovu aj dvakrat denne, spermie pribudaju kazdy den nove.. takze je to na tebe. V podstate ale ak ste obidvaja uplne v poriadku, staci aj kazdy druhy, ked mas dobry hlien a on dobry spg, spermie si dokazu pockat.

@marikac nemusi merat cely pokles, staci len spoznat svoje teplotya potom skusit ci ovu prebehla.- 🙂 staci si len potvrdit teplotou ovulku. potom uz merat nemusis.

kamillka100
6. júl 2010

ahojte, mozete mi este poradit, zase som si robila ovul.test a vysli mi zase dve ciarky, ta druha bola slabsia ale bolo ju dost vidiet, a pred dvoma dnami mi uz neukazalo nic, tak ja to nechapem

nanuskal
8. júl 2010

Ahojte, pridávam sa do debaty prvýkrát 🙂 moja skúsenosť s ovu testami je taká, že keď sme sa ešte nesnažili, kúpila som si so zaujímavosti ovu test (kazetový) a keď som cítila, že ide ovu, som si ho spravila... Hneď mi vyšli krásne dve //. Ale ako sme sa začali snažiť, kúpila som si prúžkové ovu testy (sú lacnejšie a je ich viacej), tak mi ukazovali 3 dni iba slabú čiarku. Neviem teda, či ovu prebehla v poriadku....
Teraz som v 22DC a neviem, či si to len nahovára moja hlava, že som tehotná, ale pozorujem na sebe nejaké zmeny...myslíte si, že by tak skoro mohli byť tehotenské príznaky????? 😕

marikac
10. júl 2010

@nanuskal ahoj, ja mam tiez tie pruzkove ovu testy, a bola som sklamana,lebo mi neukazali za 7 dni sledovania nic len ducha (v mojom fotoblogu su fotky), kamoska ma tie iste ovu testy a ma krasne //, tak neviem...asi je problem inde

nanuskal
10. júl 2010

Ahoj @marikac , u nás iné testy ani nemávajú, len Rapi :( prvýkrát, ked som si ich kúpila (ale tie kazetove), tak mi ukázali krásne // ale tie prúžkové mi ukázali dosť slabú druhú čiarku, tak neviem...a akú značku používa tá tvoja kamoška...

marikac
10. júl 2010

@nanuskal taku ako ja, bolo to objednane z Uk, su to testy urcene pre lekarov, s citlivostou 20mIU

nanuskal
10. júl 2010

@marikac ahaaaaaaaa...ja som to zle pochopila....myslela som si, že ty máš iné a ona iné...ale obe máte rovnaké a tebe neukazujú nič a jej áno.... tak to je divné....a si si istá, že si mala ovulku????? čo ak si ju mala inokedy než počas tých 7dní???

marikac
10. júl 2010

@nanuskal testovala som od 11dc-do 17 dc, 16 a 17 som mala silnejsieho ducha...a na 18dc som bola na preventivku u gyndosky, a ta mi vravela,ze ovulka uz bola...lebo videla tekutinu z prasknuteho folikulu....ale neviem, ci fakt ovulka bola,ci v tom folikule bolo aj vajicko...toto uz neviem...asi som mala anovulacny cyklus a ciste nahodou som ho vystihla,ked sa testujem? zda sa mi prilis nahodne,taketo nieco...alebo som sa testovala v zly cas...ktovie

betina1984
10. júl 2010

Ahojky. Chcem sa spýtať, ktoré ovulačné testy sú najlepšie. Nemám so žiadnymi skúsenosti. Chceli by sme druhé bábätko. Antiku som vyhodila v máji a odvtedy som menzes nedostala (tehotná nie som). Ale vždy som s ním mala problémy. Chcem ísť na Agolutin, nech mi ju vyvolá a budeme skúšať ďalej.

nanuskal
10. júl 2010

@marikac Možno to bola náhoda....a možno si nemala ovulku :( ja som tiež nemala minulý mesiac....a to som sa tešila, lebo sme išli na medové týždne s manželom a práve vtedy som mala mať ovulku.... a nebola :(
Človek nevie...telo si s nami robí čo chce.. nič sa nedá naplánovať...
Ale hlavu hore...budúci mesiac to skús znovu a uvidíš 😉
A ako dlho sa snažíte už?

nanuskal
10. júl 2010

Ahoj @betina1984, ja som si kupila Rapi ovu testy, iné som v lekárni u nás ani nevidela....mala som už aj kazetové a aj prúžkové...tie kazetové sú drahšie....ale tie mne ukázali krásne dve čiarky....a tie prúžkové nie...ale neviem, či je to len náhoda 😕
Treba sa ale testovať v poobedňajších hodinách, nie ako pri tehotenských....a nemôžeš veľa ani piť aby si nemala veľmi zriedený moč...

betina1984
10. júl 2010

Takže keď je ovulácia, tak sú dve? A keď je napr. 2 dni pred alebo 2 dni po ovulácii? Alebo keď ovulácia nie je, čo ukážu? Koľko stoja zhruba tie kazetové? A je ich tam na viacero použití?

nanuskal
10. júl 2010

@betina1984 Nie som expert, tiež iba začínam s nimi 🙂 ale je na nich napísané, že keď sa objavia dve čiarky mali by ste začať so snažením 🙂 ale vraj by mali byť rovnako silné... ja som ich mala len raz rovnako silné ☹ tak neviem....
Kazetové sa predávajú po jednom a stoja cca 2,5 -3€ ... tie prúžkové sa predávajú aj po 5ks stoja cca 7€. Tu je stránka na ne: http://eshop.rapiclear.sk/?sk_ovulacne-testy,6
Každý jeden sa dá použiť iba raz...tak isto ako tehotenský test 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre