Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

lensam
8. jan 2011

@jaya47 dakujem. Aj Ja som si to takto myslela, ale návod má zneistil.

mili78
9. jan 2011

ahojte babulky...neviete mi poradit ci je alebo nie je ovulka? ja som z toho jelen...dakujem 😒

marulka83
9. jan 2011

@mili78 vyzera to tak,ze je

mili78
9. jan 2011

@marulka83 ...aj ked je ta ciarka pod C o trosku slabsia ako ta pod T? vcera som pod C nemala nic, dnes je tam toto....tak ja neviem 😒

marulka83
9. jan 2011

no,mozno budes ovulovat medzi 24-48h. ked som ja robila ciarove testy ovu,nikdy som nemala 2 rovnako silne ciarky..teraz radsej pouzivam digitalne...skus sa riadit podla hlienu,polohy krcka maternice a teploty hlavne 😉

prettybaby
10. jan 2011

ahojte baby, ja len taku svoju skusenost -)rozhodla som sa pri malom posledny cyklus, ze skusim ovu testy, ciarka sa mi ukazala aj ked nebola testovacia silnejsia ako kontrolna , isli sme na to. a podarilo sa. ine dni sme pohlavny styk nemali. takze len moja skusenost,verila som hocijakej ciarke .)

huma
15. jan 2011

ja mam na ovu testoch tiez vzdy testovaciu ciarku slabsiu nez kontrolnu, moze to znamenat, ze LH sa zvysilo, ale nedoslo k prasknutiu folikulu? lebo sa snazime uz poriadne dlho a nic... ci by som nemala ist na hormonalny rozbor alebo na vysetrenie stitnej 🙂

nanynka76
16. jan 2011

@prettybaby a môžem sa spýtať snažilkovali ste na druhý deň alebo den po tom ? Lebo aj som včera mala skoro rovnaké ale nesnažilkovali sme sa a dnes som testla a už čiarka slabne tak podľa mna dnes by sme mali ovulovať nie?

prettybaby
16. jan 2011

my sme sa oba dni, kedy sa ta ciarka objavila, tak v ten den. .-)

skvele
23. jan 2011

Ahojte baby, kolko dni po sebe mavate pozitivne ovulacne testy? Ja si ich momentalne teraz robim a uz mam po sebe 4 den rovnako pozitivny. Je to normalne?

lilik15
24. jan 2011

ahojte babule chcem sa opytat som 13dc a na ovu teste miukazuje iba 1ciarocku tu kontrolnu, je to normalne???

spalka
24. jan 2011

@lilik15 nemusis mat ovulaciu presne v strede cyklu, ved testov je v baleni asi 5, tak skusaj dalej...inac, ja som dve ciarky nevidela skoro nikdy a k prvemu babu sme prisli kazdodennym snazenim 😉 (bola to makacka 😅 )

lilik15
24. jan 2011

@spalka dakujem lebo kamaratka mi hovorila ze by tam vzdy mali byt ve aj ked neni ovu a ta jedna slabsia a ked je ovu tak obydve silnejsie..tak som sa zlakla ze ci ja to nemam nejake divne tie vysledky ze mam iba jednu ciarocku..takze je to normalne dve su az pri ovulacii

santine
25. jan 2011

Ahojte, nevadi, ak sa k Vam pridam? Robila som si testy po prvy krat - od 9 do 15DC (to je dnes) a vsetko je negativne, testovacia ciarka je velmi slaba. Moze to byt anovulacny cyklus? A ako vyzera anovulacny cyklus na testoch, ako slaba ciarka? Ani ma milovanie nemam chut 🙄 Mam uz 34 a velmi by sme chceli este jedno babo. Prve sme mali bezproblemov na prvy krat. Snazime sa od leta a zatial nic. Poradi mi prosim niekto? Vdaka.

santine
27. jan 2011

Hmmm, tak nikto?

ivka_marek
28. jan 2011

@santine Ahoj a merias si aj teplotu?? aky dlhý máš cyklus?? ja napríklad mávam ovu až na 19ty den, aj neskor...ale teraz beriem gynex a ine bylinkove caje pijem tak dufam ze sa mi posunie cyklus a pride skor. Kupila som si ovulacne testy takzacnem testovat od pondelka..dnes mam 11ty den..Aj nam sa prve podarilo bezproblemov na prvykrat a nakoniec to nevyslo..teraz sa uz snazime skoro jeden rok..prvykrat som si kupila test ovulacny tak uvidime..
inak mne sa uz stalo ze som mala anovulacny cyklus, moze sa to stat tak 2 az 3krat za rok... 😒

santine
28. jan 2011

@ivka_marek Ahoj Ivka, este nemeriam teplotu, zacnem... ty merias? tie testy som si robila poobede, resp. vecer ale nie som si celkom ista, co je lepsie, ci poobede, alebo doobeda... cyklus som mavala vzdy 24-26 dni, ale naposledy to bolo 30, mala som taky zvlastny pocit. jedna dobra diskusia je aj na emimino.cz, Snazeni, "Ovu test".
nejde mi teraz pripojit foto, ale vsetky testy mali slabsiu alebo velmi slabu tu druhu ciarku. 11 a 12 DC bola ciarka vyraznejsia, ale slabsia ako kontrolna. ked mi nic nevyslo pozitivne, tak patram, ci to teoret. moze byt anovulacny. som zvedava, ako to vyjde nabuduce 😉 nabuduce asi pre zmenu skusim testovat o 10,00 doobeda - od 8,00 nebudem nic pit 😀

lumarque
1. mar 2011

@amisa
Ahoj, osvedcil sa ti ten ovulacny testovaci pristroj? Citala som, ze by si ho chcela mat zo zaciatku proti tehu a potom na otehotnenie. Tak by som hochcela pouzivat aj ja. Dik

amisa
1. mar 2011

@lumarque no ono to bolo tak, ze som mala par cyklov konkretne tri rozlietane.. dva boli kratke 21 dnove a tak sme si mysleli ze aj tento bude..lebo tie dva teda ovulka ani nebola..no a tak sme si po nejakom 18-19 dni cyklu uz nedavali pozor lebo nebol ani ovu hlien ani mikroskop pozitivny a zrzau prisiel ovu hlien 20 az 24 den a mikroskop bol pozitivny v 21 den, a nejaki ti spermonici tam dovtedy prezili 🙂. Zhruba za 7 dni som citila uhniezdovanie a o par dni na to prve slabo pozitivne testy.. Takze ono je to fajn, len asi musis mat pravidelny cyklus 🙂

lumarque
1. mar 2011

@amisa
Dakujem, a ten mikroskopik sa da kupit normalne v lekarni? kolko asi vychadza. Ono asi na ziadnu" prirodnu " metodu sa neda spolahnut stopercentne. Ale zase brat tabletky do menopauzy by som tiez nechcela.
Dnes som nasla na nete takyto "zazrak", teplomer, ktory z bazalnej teploty vypocitava plodne a neplodne dni, ale ani tomu by som celkom neverila. http://en.item.rakuten.com/yoka1/4935558100536/ (Seba si neviem predstavit, ze by som si kazdy den zapisovala a kreslila tabulky)
Mozno kombinaciou tychto dvoch by to bolo spolahlivejsie.
a este gratulujem k babatku 🙂

amisa
2. mar 2011

@lumarque no stoji to zhruba 10E v lekarni to dostat normalne. Vyzera to ako ruz. Inak ja tiez niesom nadsenkina takychto alternativnych metod ale mi sme to brali tak skor orientacne. Babo nam skorej nevadi.. Ja si po tomto necham vnutromaternicove zaviest. Osobne som skusala meranie bazalnej teploty asi jedne mesiac..akurat som si z toho vyrobila problemy s kvasinkami a nemala som ani trpezlivost na pravidelne meranie.

lumarque
11. mar 2011

@amisa
dakujem.. uz som si ten tester kupila v lekarni. Tak budem testovat v kombinacii s meranim bazalnej tepoloty ( ale v ustach, nie dole. tiez by som nechcela riskovat nejaky zapal) a uvidime, co mi to ukaze za haluze 🙂. Bolo by super, ak by sa to dalo nejako spolahlivo odsledovat.
Casom by sme aj my chceli este jedno babo, takže myslim, ze na overovanie spolahlivosti metody je ten spravny cas 😉

drobcek11
13. mar 2011

ahojte, moze mi niekto poradit ?poslednu ms som mala iba dvojdnovu (s krvou) a tri dni po tom spinenie ale iba na papieri...a dva dni po ukoncenom spineni ma zacalo pichat podbrusko ako pri ovu ale vravim si ze je to nejak skoro aby som mala ovu ale nedalo mi a kupila som si ovu testy v baleni bolo pat testov, napisem to v skratke: na prvom teste som mala druhu ciarku slabu ale dost viditelnu, na druhom bola silnejsia ako kontrolna tak si vravim to bude ovu urcite, treti den bola druha ciarka slabsia ako kontrolna ale na stvrty den a piaty bola opat silnjesia tak ja uz neviem a do toho ma dnes zacali bolet prsia a bolievaju ma asi tak 5 dni pred ms....ale mne ms len pred par dnami skoncila. premyslala som ci by som nemohla byt tehu ale som trosku zmatena z toho aj z tych ovu testov aj z toho ako sa citim, momentalne nemozem ist ani k dokymu lebo som len niekolko tyzdnov v UK a este som si nenasla dokyho takze sa zatial mozem spoliehat iba na testy.je tu niekto komu ovu testy potvrdili tehu?pise sa o tom vela tak neviem

kessica
18. mar 2011

Ahojte. Chcela som sa opytat,ze ako to je presne s tou ovulaciu. Viem,ze 11 az 15 den cyklu abo daco take podobne,ale mam trosku inu otazku. Minuly mesiac som si kupila ovulacne testy no a podla vypoctov ovulacie som si test urobila a ukazalo mi,ze mam ovualciu,cize som sa potesila,ze to funguje ale opak je pravdou. Teraz som mala mat ovulaciu 17.03 a tak som si urobila test pre istotu ,ale myslela som si,ze to ukaze,ze mam ked minuly mesiac to dokladne vyslo a ukazalo,ze nemam . . . Tak som si urobila aj dnes a taktiez nic ale mam bolesti v podbrusku cize som si myslela,ze dnes na 100percent mam :/ tak nechapem . . . cize ma este napadlo ak by som nahodov bola tehotna ovulacny test by nefungoval ? ci ako by to bolo. . . teda nevravim,ze som tehotna,ale pobolieva ma v podbrusku a teda som si myslela,ze to bude tou ovulaciou a nic :( vie mi niekto poradit ? cyklus mavam tak 28 az 30 dni . . . pravidelny . . . Dakujem za odpovede Nikola

st2
18. mar 2011

@kessica ved mozno ovulka bude az zajtra 😉 nie vzdy to byva presne na ten isty den
skus aj zajtra testnut este

kessica
19. mar 2011

No robila som si aj dnes test na ovulaciu a nic :( No neva skusim nabuduci mesiac :D :D

prettybaby
21. mar 2011

@kessica hello niky.-)))

kessica
21. mar 2011

afooooooj :D :D no cooo moja ako sa mame 🙂)))) 😉 😉 😉 😉

prettybaby
23. mar 2011

baby, v mojom bazare mam na predaj ovulacne testy, ak mate zaujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre