Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

ivveettaa
25. júl 2011

Halóo? Baby kde ste?? 🙂 😅

eela
25. júl 2011

ahojte babenky, chcela by som sa opytat, kde viem zohnat balik ovu testov? vyssie som sa docitala, ze by sa dalo zohnat aj lacnejsie, pripradne aj viac v baliku, tak by ma to zaujimalo. Ja kupujem klasicke z lek., kde je 5 ks v baleni.. dakujem

lauritka
26. júl 2011

@eela IP 🙂

lauritka
26. júl 2011

@ivveettaa ano je to moze. zial 😔 mam o tom clanok v albume - varianty cyklus. LH sa moze zvysit, ale folik nemusi prasknut. ale je to skor ojedinele, najlepsie je zmerat aspon par dni BT, aby si vedely ci ovulka prebehla.

ivveettaa
26. júl 2011

@lauritka ďakujem, tak budúci cyklus skúsim aj merať 🙂

eela
28. júl 2011

@lauritka dakujem, urcite budem mat zaujem a dohodneme sa 🙂

cherry1981
30. júl 2011

Mali ste niekto ovulacny test Wondfo? Tak nejako sa volaju na nete som ich nasla, a este ktore su lepsie kazetove, alebo pruzkove. Doteraz som pouzivala z lekarne co mali ale tieto sa mi zdali ako tak cenovo prijatelne oproti tym v lekarni. Len ci su aj kvalitne, ja som mavala vzdy kazetove a tu su aj pruzkove. Ktore su lepsie?

lauritka
30. júl 2011

@cherry1981 ja pouzivam wondfo pruzky, som spokojna, ale myslim, ze ani kazetove nie su zle. akurat sa mi zda ze su drahsie nie ?

cherry1981
30. júl 2011

@lauritka ano su drahsie, tak si kupim tie pruzky ked si spokojna dakujem velmi pekne 🙂

terezka1631
8. aug 2011

Babulky je možné mať na teste 4 dni po sebe silnú druhú čiarku???ja už neviem čo si mám o tom myslieť 😒 mám pocit že každým dnom je silnejšia...snažili sme sa hned prvý den, aj druhý dva krát.....poradte prosím....

lauritka
15. aug 2011

@terezka1631

Mám pozitívny ovulačný test dva dni za sebou. Čo to znamená?

Niektoré ženy zaznamenajú výrazne zvýšenú hladinu LH hormónu (pozitívny ovulačný test) 2 alebo dokonca aj 3 dni za sebou. Tento výsledok znamená, že testovaním bol zachytený vzostup hladiny LH hormónu na ceste k jej vrcholu a potom jej pokles. Hladina LH hormónu, ktorá spúšťa ovuláciu, sa u jednotlivých žien môže líšiť. Pohlavný styk je dobré mať v deň prvého pozitívneho testu.

dundusa
16. aug 2011

Ahojte. Mám dilemu a neviem ju vyriešiť. Tento mesiac som si robila ovulačné testy, ktoré mi vyšli asi nasledovne: 13 DC - slabá testovacia čiarka
14 DC - rovnaká testovacia čiarka s kontrolnou
15 DC - silná testovacia čiarka, resp. silnejšia ako kontrolná

Z testov je zrejmé, že bol najvhodnejší čas na pokúsenie sa o bábätko. Aj testy, aj hlien vykazoval jasné plodné obdobie. Od toho 15 DC som očakávala do 48 hodín ovuláciu. Dnes už je po 72 hodinách a ja neviem, či ovulácia vôbec nastala... Mám na to ten dôvod, že si súčasne meriam aj BT a tá ešte stále nevystúpila na takú hodnotu, aby graf zobrazil deň ovulácie.
Moja otázka znie:
Je možné, že k ovulácii nedošlo, aj keď bol jasne pozitívny ovulačný test??????

Ďakujem za názory. Zuzana

strihalka
16. aug 2011

@dundusa ahoj, je mozne vajko narostlo, proto ten ovu test pozitivni, zalezi potom ci uniklo aj zlute telisko...meris teplotu?

frca
16. aug 2011

Ahojte,a tie mikroskopy ci co to je sa daju kupit normalne v lekarni?som z toho uz dopletena,ako je to s tou ovulkou🙂

kaia
16. aug 2011

@frca, to neodporucam. Kupila som si asi pred 3 rokmi ten mikroskop a pripadalo mi to kazdy den rovnake, resp. velmi nejasne 😒. Skor skus tie jednorazove testiky 😉

katus193
16. aug 2011

@frca ja som si kupila ten mikroskop ale je to uplna somarina, este ani raz mi nic neukazal ziadne papradie ani nic a kamoska ma tiez upozornila ze je to blbost ze ona to tiez ma ale nedala som na nu a zbytocne vyhodene peniaze

frca
17. aug 2011

@kaia,@katus193,dik za radu,tak skusim tie testy.Je mozne ze mozem mat ovulku aj skor,nie 14 dni po menzese ale po tych asi 10dnoch?Som si to chcela tento mesiac odsledovat lebo koncom septembra sa uz budeme moct snazit len som mimo z toho🙂

dundusa
17. aug 2011

@strihalka ano meriam, dnes som mala 36,9, inak naposledy som mala 36,4

lauritka
17. aug 2011

@dundusa aha, ovu ti oznaci az pozajtra, ked budes mat tri dni vysoke teploty. 🙂

terezka1631
17. aug 2011

Ahojte, takže kočky ja sa v tých ovulačných testoch už nejak strácam.....len tak som si urobila ďalší test o 8 dní neskor ako mi vyšiel prvý test pozitívny.....a neuveritelne som na ňom našla 2 čiarky, dokonca kontrolná silnejšia než testovacia.....v sobotu by mala prísť mrcha tak som silno zvedavá......

lauritka
17. aug 2011

@terezka1631 zaujimave. skus urobit tehu test 😉

nickjulia
22. aug 2011

Chcem sa spytat, ci sa da verit ovulacnym testom. Po menstruacii vzdy badam svoj cervikalny hlien, ktory znaci, ze mam ovulaciu. A taktiez mam aj mensie bolesti. Robila som si ale ovulacne testy, 10 dni, podla navodu, a vsetky vysli negativne. Tak teraz som uplne zmätena, ci to znamena, ze nemam ovulaciu vobec? Taktiez som si kupila aj test na zensku polodnost, ci som vobec plodna a ten tiez vysiel negativne. Neviem, co si mam mysliet teraz, lebo ku gynekologicke mozem ist az vtedy, ked sa s manzelom snazime min. rok o dieta, a teraz to je pol roka. Dakujem vopred.

anksunamonka
22. aug 2011

@nickjulia hmm nechapem, preco az po roku "mozes" ist ku gynekologovi, kebyze sa vam nedajboze nedarilo splodit dieta.... Ked povies svojmu gyn., ze nechces uz cakat, nech vas patrične vyšetrí (HP, spermiogram manzelovi....), tak on to musi urobit, ty si pacient a z tvojich penazi zije. Takze podla mna, nemas naco cakat a dozaduj sa vysetreni, aspon tych zakladnych, nemuste ist hned do CARu.... Ved gynekolog nie je len na predpisovanie antikoncepcie a tabletiek na pleseň....
Vysvetli mu, ze nechces cakat este pol roka. A ked odmietne, tak vymen lekara.....

a este mam jednu otazku, co je to za "test plodnosti" ktory spominas? To aj take existuje?? a vysledok je len momentalny stav (ktory sa pri negativnom vysledku ze si neplodna da zmenit napr.nejakou liecbou) alebo je to definitivne navzdy ze si neplodna???

nickjulia
22. aug 2011

@anksunamonka Ahoj, dakujem za odpoved. No bola som u gynekologicky, a povedala, ze az po roku mozu nieco robit, ze do roka musime cakat, a nemam si robit starosti, kedze este nemam 30 rokov🙂 Mam ale 29, takze neviem🙂
Ten test plodnosti som kupila na stranke otehotnenie.sk a vola sa Babystart FertilCheck. Na stranke pisu: Babystart FertilCheck - test ženskej plodnosti, je skríningový test plodnosti pre ženy, zisťuje prítomnosť FSH pohlavného hormónu z moču, ktorý je ukazovateľom plodnosti u žien.

Prúžok testu sa ponorí do moču a podobne ako u tehotenského testu, čiarky na teste ukážu prítomnosť hormónu.
FSH hormón je regulátor funkcie vaječníkov u žien, je vždy prítomný, keď je žena plodná.FSH hormón stúpa keď je žena v prechode, keď žena starne. Vyššia prítomnosť FSH hormónu je varovaním zlej plodnosti.
FertilCheck test je obzvlášť vhodný pre ženy staršie ako 30 rokov a pre ženy s nepravidelnou menštruáciou.
Pozitívny výsledok testu je ukazovateľom zlej plodnosti. V takomto prípade je nutná konzultácia s lekárom.

Takze pre mna to vyplyva tak, ze u mna ten hormon asi nie je vobec, kedze bol test negativny?

nickjulia
22. aug 2011

@anksunamonka No ja sa ospravedlnujem, ale prave teraz som som zistila, ze ten test plodnosti som uplne zle interpretovala. Kedze u mna bol ten test negativny, to znamena, ze to je dobre, ze je skor znizeny hormon FSH. Keby bol pozitivny, tak to nie je dobre, lebo v tom pripade by sa jednalo o zvysenie tohto hormonu, co sposobuje neplodnost. Takze aj take nedorozumenia sa stavaju:(. S tymi ovulacnymi testami to zial stale nedopadlo dobre, su negativne. Tak vyskusam este dalsi mesiac, a ak to potom neklapne s tou ovulaciou, zacnem to riesit🙂

pifina
22. aug 2011

@nickjulia skus si zacat merat bazalnu teplotu, tym ziskas o svojom cykle dobry obraz 😅

nickjulia
22. aug 2011

@pifina Vyskusam aj to, lebo mozno sa vsetkym testom neda verit🙂

mirka75
22. aug 2011

Ahojte zenicky,citam tu co tu pisete a nestacim sa cudovat co vsetko je na trhu.Nemate niekto skusenosti s Ovulation Tests by First Response ????Ja zijem mimo sk a tu som nasla na nete ze tieto su naj.Mate dake skusenosti??Vdaka za kazdu radu.

nickjulia
23. aug 2011

@mirka75 Ahoj, nepoznam ich sice, ale podla mna tam nebude taky velky rozdiel. Vsetky sa snazia zistit zvyseny LH hormon v moci. Ja tiez byvam mimo Slovenska a objednala som si svoje testy zo SR, takze v pohode. Ja som si ale kupila len 10 pruzkov, co je dost malo, lebo ovulacia nemusi byt napr. len v 14 DC, ale aj 18 DC, dokonca som sa docitala, ze niektore zeny ovuluju aj cez "cervenu". Takze asi bude treba viac tych pruzkov.

mirka75
23. aug 2011

Dakujem nickjulia za radu.Vcera sme sa dohodli s manzelom ze nebudeme nic nahanat a budeme sa snazit normalnou cestou bez ziadnych pomocok,liekov a neviem co este je. 🙂 🙂 🙂
Aj moj lekar sa narobil na prvom baby 9 mesiacov a my nebudeme horsi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Vdaka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre