Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami na Slovensku?

ggbg
17. aug 2006

Pekny den prajem,
Chcela by som sa opytat ake mate skusenosti s ovulacnymi testmi na Slovensku? Vyhladavala som na nete, ale nenasla som moc aktualne info. Dnes som si kupila Lady Fertility test - taky maly mikroskop, ale neviem co si mam mysliet - nic tam nevidim ☹
Dakujem za kazdu radu!

lauritka
11. júl 2012

@akramuscha ahoj.

kukni sem, tu je to pekne vysvetlene 🙂

http://www.ovulacne-testy.sk/nejcastejsi-otazky/

akramuscha
12. júl 2012

@lauritka ďakujem, pozriem 🙂

natia
12. júl 2012

ahojte...používala som viacero ovu testov, najviac teda zakúpené tu od jednej baby na MK, 3 cykly po sebe mi ukazovali, že ovuláciu nemávam jednoducho, v ten istý cyklus mi bol odobraný hormonálny profil, ktorý ukázal, že ovulácia určite prebehla... takže takto...

lauritka
13. júl 2012

@natia je to ale mozne, ze napriek tomu, ze ti vysie pozitivny ovulacny test, folikul nepraskol.
ono je to sice ojedine, ale stava sa to. najlepsie by to bolo este skombinovat aj s meranim BT, aby sa potvrdila, ci nepotvrdila ovulacia.

druha vec, kedy robili lrvny odber na progesteron ?? lebo ak to robili skor ako prisla ovulacia, jasne, ze im vyjde, ze mas anovulacny. pokial ma zena posunutu ovulaciu.

myslim, ze v testoch chyba nie je, oni len reagujke na tvoj hormon LH v tele.

lusi636
13. júl 2012

ahojte mate niektora skusenosti s tehotenskym testom clearblue digitalny s indikatorom pocatia mne ukazal akoby krizik ale ta horna a dolna palicka maju byt biele a su cierne a len take jemne obrisy naznaky na krizik tyzdne mi vobec neukazalo ja si myslim ze tehotna som aj ked som mala menzes ale slabsi mam take tlaky v prsiat take su citlive aj mi je do vracania dviha mi zaludok jem ako diva prosim poradte mi uz vopred dakujem za radu

lauritka
13. júl 2012

@lusi636 ja nemam, ale ked sa ti to nezda, kup si obycajny pruzkovy test. najlepsie mamatest a uvidis.

lusi636
13. júl 2012

aj taky som uz mala ale ta jedna ciarka mi visla az tak na zaciatku tej testovacej zony ale ja ju tam aj tak vidim

lusi636
13. júl 2012

asestricka mi povedala ze tie ciarky musia byt obidve velmi viditelne asi ujz na 3 testoch mi to tak ukazalo aj ten mama test som uz mala tak neviem som uz s toho zmetena a 32 mesiace ma uz akesik divne menzes

lusi636
13. júl 2012

a 3 mesiace pomylila som sa tam

lauritka
13. júl 2012

@lusi636 nevies dat foto testov ?

natia
13. júl 2012

@lauritka to bolo naopak - testy ukazovali, že ovulácia nie je a z krvi sa potvrdilo, že ovulácia prebehla...

lauritka
13. júl 2012

@natia 🙂 a robila si kazdy den?? aj dvakrat denne ? boli aspon tmave ??

natia
13. júl 2012

@lauritka každý deň jeden v rovnakú hodinu...niekedy bol aj druhý pásik, ale nikdy nebol tmavší, ani rovnako tmavý ako kontrolný

lauritka
13. júl 2012

@natia hmm to je cudne. este s amoze stat, ze ti to velmi rychlo stupne a nezachytis vrchol.
ale mal by byt aspon tmavsi, potom treba otestovat aj dvakrat denne.

natia
13. júl 2012

@lauritka uf, no toľko peňazí na testy nemám 🙂

katkasofi
13. júl 2012

@lusi636 no ja som pouzivala len clearblue...hod sem foto ak je ešte viditelny... ja som mala dva dni pred mrchou pekne + a napisane 1-2...

lauritka
13. júl 2012

@natia ak budes chciet, ja mam po 0,40 😉 🙂 objednavam z UK. zn. one step. mam priklady ako vyzeraju aj v albume.

lusi636
13. júl 2012

ahoj katkasofi mne ukazalo len plus ak to vobec je plus minus svietilo na bielo a aj hore aj dole ako na plus len take obrisy ale vnutro bolo cierne a malo byt biele tak neviem potom uz vazne ci som alebo niesom tehotna jedine asi len este zajst k doktorke

viktorka555
31. júl 2012

ja som používala ovulačný prístroj - personu, ovulačné testovacie tyčinky dáš do moču a prístroj vyhodnotí, mám ju z Nemecka, už ju nepotrebujem, som na materskej.

akramuscha
1. aug 2012

Baby, mám otázku, už som z toho poriadne zmätená ☹ Meriam si už 4 mesiac bazálnu teplotu, cyklus mávam od 28 do 31 dní, takže celkom v pohode, zatiaľ mi však napr. nikdy nevyšla vyššia teplota v strede cyklu, ako by sa predpokladalo, ale práve na 6 deň po menštruácii alebo tesne pred ňou, je to normálne? Ovulačné testy akosi u mňa nefungujú, sú stále negatívne, a negatívne to už pociťuje aj peňaženka 😒 ďakujem, za akúkoľvek radu, či názor

lauritka
1. aug 2012

@akramuscha chcelo by to vidiet grafiky... 🙂

akramuscha
1. aug 2012

@lauritka nemám to zaznačené do grafu zatiaľ, len v kalendári každý deň poznámku, no vykonám, čo najskôr nápravu, odfotím a dám na posúdenie 🙂

lauritka
1. aug 2012

@akramuscha ak chces lacnejsie ovu testiky, tak mam na predaj.mozes mi napisat. 😉

akramuscha
1. aug 2012

@lauritka mám ešte zopár v zásobe z lekárne, keď sa budú míňať, ozvem sa 🙂, ďakujem

sesilia
17. aug 2012

@lauritka ahoj, prosim a za kolko predavas tie ovu testky? dakujem

lauritka
17. aug 2012

@sesilia 0,40 kus. 🙂

sesilia
17. aug 2012

a to je prosim ta aka znacka? su spolahlive? A kde su kupovane? dakujem za odpoved.

kristinka9
18. aug 2012

ahojte baby, ja som úplný laik, tak vás chcem poprosiť o pomoc. Teraz v júli som vysadila antikoncepciu a začiatok posledne ms bol 13.07., odvtedy som ms nemala, tzn. že teraz je to 37 DC, ale tehotenský test mamatest je negatívny, takže asi nie som tehotná však..?? Už pred začatím užívania antikoncepcie som mala veľmi nepravidelný cyklus a teraz po vysadení sa to zrejme vrátilo do pôvodného stavu ☹ ☹ Keďže mám nepravidelnú ms a neviem presne zistiť ani to, kedy príde ďalšia, chcem sa spýtať ako a kedy použiť ovu testy. A ešte jednu otázku, keď ovu test vyjde pozitívny, tak sex treba mať v ten deň, alebo až ďalší. Nesmejte sa, fakt som laik 😀 teraz sa prvý krát snažíme o bábätko... 🙂

lauritka
19. aug 2012

@sesilia mas IP.

lauritka
19. aug 2012

@kristinka9 dobre by bolo zacat merat aj BT, ci uz si nabehla na ovulacny cyklus.. ked mas negativny test, asi tehotna nebudes, ale mohla sa aj posunut ovulka. tazko povedat. ovu testiky minies asi dost, kedze to nemas pravidelne.
pozitivny testik je cca 48 hodin pred ovulaciou, treba sa snazit v ten den a potom este nasledujuce dva.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre