Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami?

smejko1
4. feb 2008

Ahojte, aku mate skusenost s ovulacnymi testami? Ja som pouzivala verify a mali by ukazat ovulku do predu.... lenze sa mi zda, ze ukazuju 2// skoro stale a asi je rozdiel iba v zafarbeni.... mate niekto informacie ako to vyhodnocovat?? ai ten LH hormon je v tele stale a tak sa to aj ukazuje stale -ci ako??

smejko1
autor
4. feb 2008

uz som dala avizo do viacerych tem snaziliek a dufam, ze mi sem snad niekto nakukne a poradi 😉

ikke
4. feb 2008

a co pisu v navode? 😕
ovu test je pozitivny iba ak je testovacia ciarka rovnaka alebo tmavsia nez kontrolna... no a samozrejme nesmie sa merat ranny moc...

anjelinka
4. feb 2008

smejko, ja som ich pouzivala. ano, presne ako vravi ikke, to vyhodnocovanie bud ked je druha ciarka rovnaka,alebo tmavsia. lebo slabsiu ukaze skoro stale. 😉 ja inak mam aj ten na sliny, skusam aj s nim 😕

smejko1
autor
4. feb 2008

presne toto pisu v navode..... lenze ja som si to zle precitala a tak od novembra ked som uvidela ciarku tak som uz viac netestovala, ved naco 😕 lenze tento mesiac sa mi zdalo 5 dni po mojom predpokladanm plodnom obdobi, ze ma pichaju vajecniky a tak som si urobila ovu test a bol ovela silnejsi ako minule..... nerobila som si z ranneho......bolo cca 17 hod.

takze asi mam uplne inde ovulku ako sme sa snazili......

anjelinka
4. feb 2008

smejko, no moze to tak byt, ja som si aj velakrat ratala, ze kedy priblizne by mala byt a nakoniec bola uplne inokedy. ale aj google si robila tie ovu testiky, spolu sme si ich kupili, no a jej pekne tiez ukazalo, videla som foto.

ikke
4. feb 2008

tatktak...dvakrat citaj a raz testuj! 😉 😀

smejko1
autor
4. feb 2008

tak kuknem aj ku google 😉

pichanie vpravo dole (dost silne * je to znak ovulacie??)

ja som si totizto predtym myslela, ze to funguje ako s tehotenskym testom...... ze je hlavne uvidiet...2hu ciarku 😖

evelyin
4. feb 2008

Baby a základné pravidlo: ovu testy sa nikdy nerobia ráno.
Ovu test je pozitívny vtedy, ak ukáže // rovnako silné alebo testovacia je silnejšia než kontrólna, dovtedy je neg.
V čase približnej ovulky je najlepšie testovať každý deň, a keď sa ukážu // rovnaké tak za nejakých cca 36 hod by mala dôjsť ovulka.
Myslím si, že ovu testy môžu pomôcť len tým snažilkám, kt. nevedia kedy ovulujú.
Tí, ktorý vedia že sa snažia dlhodobo v čase ovulky a nič, musia hĺadať príčinu inde.

smejko1
autor
4. feb 2008

dakujem evelyinka 😉 uz to pomaly dochadza aj mne ako to funguje 🙂
vcera sme koli tomu nahodili plan B a snazilkovali sme o dusu.... ved co ak 😀

evelyin
4. feb 2008

To je rozumné 😉

smejko1
autor
4. feb 2008

inak viete co ma zaujima - ze tato tema nikoho okrem par nas nezaujala..... to si nikto nerobi tieto testy a aj ked si to babulky robia tak tomu hned rozumeju??

zaujimave.... 😀

halienka
4. feb 2008

Smejko ahoj 😵 šak ja som si ju všimla až teraz 😀 No slepá, čo narobíš 😀 Ja testujem tiež, tento mesiac prvý krát, teda začala som 11 DC, každý deň, až 14 DC mi ukázalo aj druhú čiarku ale slabšiu, no 15 DC už boli obe rovnaké, 16 DC bola zas už len jedna. Ja teda popri tom meriam aj teplotu poctivo, tak sa mi to aj tam potvrdilo, že tá ovulka bola, 15 DC nízka teplota, od 16 DC prudko stúpa. Ja robím ten test tiež okolo 17,00 poobede, dve hodiny predtým by sa nemalo piť aby nebol moč príliš rozriedený. No a v návode čo mne prišiel bolo, že treba ten moč po vycikaní nechať 5 min. odstáť, potom namočiť testovací prúžok a presne po 5 min. odčítať výsledok. Ani skôr ani neskôr, lebo to už môže byť skreslené. Tak dodržujem pokyny a dúfam že je to správne. No dobre je skombinovať to aj s tým meraním, viacej indícií viac napovie. Presne vtedy som mala aj výtok a tiež 16 DC bolesť v podbrušku. Tak myslím že všetko to pasuje. 😉

smejko1
autor
4. feb 2008

halienka - tak Ty si uplne ukazkova.....

ake mas testy? verify? alebo lacne testy??

ja som to cele mala divne - nemeriam teplotu.... a ked som na ovu teste videla 2// tak som sa cela natesila, ze ved uz je to tu.... no truba, co Ti budem hovorit..... 1000SKK len tak v lufte..... ale nevadi.....

no a mala som cca v utorok podla mna plodny hlien a trosku pobolievalo podbrusko to bol 15 DC (cykly mam cca 29-30 dnove) a tak som si myslela, ze to je ono!!

lenze od soboty mam velmi citlive vajecniky (v nedelu som skoro odpadla ako to tam pichalo) a tak si hovorim, ze zo srandy skusim este tie testy..... a bac - tam 2// ciarky a silnejsie ako v utorok..... skoro ma piclo... a n nedelu boli este silnejsie.....

takze mavam asi ovulku az teraz......

halienka
4. feb 2008

Ja som si cez internet objednala tie lacné testy 4U www.levnetesty.cz Balík 12 ks prúžkov ma stál 715 Sk. Som ich teraz použila 6 ks, tak mi ešte zostane na ďalší cyklus. No ono je to komplikované, niekedy stačí stres, alebo chrípka a ovulka sa posunie alebo nepríde vôbec. Sa potom môže človek z toho zcvoknúť, lebo aj testy blbnú aj teplota skáče... 😖 Ono je to všetko myslím také odhadovanie trošku, aj keď vravia že tie testy sú na 99% spoľahlivé, no na druhej strane stačí že nedodržíš presne jedno s pravidiel a už to môže byť inak a výrobcovia by sa hneď mohli vyhovoriť: veľa ste pili, nenechali ste odstáť, príliš skoro ste testovali atď. A to nehovorím, že fakt môže byť každý cyklus iný. Kludne je možné, že sa ti ovulka tento mesiac posunula. No nezostáva ti nič iné, len mužíka usexovať do bezvedomia 😀 😀

smejko1
autor
4. feb 2008

ved uz sme neni od toho daleko - chudacik moj..... taky je zniceny, ale zatial neprotestuje cmuk

smejko1
autor
4. feb 2008

sorko * musela som koncit * ale uz naozaj koncim a dakujem vsetkym kto Ste mi pomohli objasnit zahadu okolo ovu testov!!!

papa snad zajtra 😉

halienka
4. feb 2008

Ja mám zas obavu z toho, že aj keď test ukáže // čiarky, či ozaj ten folikul praskne, lebo ja mám PCO a niekedy proste folikul nepraskne a nafúkne sa, spraví sa cysta, ktorá praskne ako kedy sa jej zachce a pochybujem, že je tam ešte schopné vajíčko. Lebo tie testy sú založené na vylučovaní toho hormónu, a ten sa mi môže vylučovať, lenže, folikul prasknúť na 100 % nemusí. No uvidíme, tiež dakedy rozmýšlam, či toho môjho neničím zbytočne, no ale inak to nejde 😉

lauritka
4. feb 2008

🙂 prave preto je dobre merat aj BT, aby sme videli ci fakt praskol 😉

halienka
4. feb 2008

Lauritka 😵 šak preto ju aj merám, a keďže mi teraz u 3 deň len stúpa a stúpa, tak dúfam, že praskol 😵 Zatial vyzerám byť ozaj ukážkový prípad 😀 len či to pomôže 😝

lauritka
4. feb 2008

😉 halienka a uz snazilkujete prvy mesiac po ..???

halienka
4. feb 2008

Ja už som snažilkovala aj ten predošlý ale to som ešte len tak nablink, lebo som nemerala ešte a ani som nemala tie ovutesty. Teraz to bolo omnoho presnejšie, tak som 14,15,16 mužíka poznásilňovala, tak uvidíme, či to pomôže. No ono to nie len na mne, aj mužík má slabý spermiogram, takže sa to nemusí hneď podariť.

lauritka
4. feb 2008

😅 no ved ja tiez akosi necaakm zazraky halienka..my este budeme mat jeden cyklus k dobru a potom KET..aj ked si samozrajme prajem, aby to vyslo samo....hold clovek mieni a priroda meni 🙂

halienka
4. feb 2008

Ale veriť treba, Lauri 😵 , keď sa to mne podarilo prirodzene, a to som už mala za sebou aj neúspešné ICSI, tak verím, že sa to môže podariť aj beznádejným prípadom. Okrem toho, tehotenstvo ťa mohlo celkom pekne naštartovať, takže... 😉 😵

lauritka
4. feb 2008

halienka nechame sa prekvapit 😉

halienka
4. feb 2008

Jaj Lauri, mne až teraz došlo, že ty si sa asi pýtala či snažilkujeme prvý mesiac po potrate. Teda neviem, či si to tak myslela, ale ja som mala potrat v polovičke septembra, počkala som 3 mršky a až tak som začala snažilkovať. Bo ja som bola už v 24tt. ☹ Tak to len na okraj ak som ťa zle pochopila 😉

lauritka
4. feb 2008

aha ano to som myslela sorry .... 🙂 no ja este len na prvu mrchu cakam.

halienka
4. feb 2008

Joj, moc ti držím palčeky, aby ti to strašne rýchlo utieklo 😉 . Sa mi čosi marí, že ty si prišla o miminko v prvom trimestri, možno by si už mohla aj skôr začať, ak sa cítiš dobre, možno už aj po druhej 😉 Ja som pre istotu počkala tie 3 mršky, keďže som už bola v tom 24tt. Inak som sa tiež cítila dobre.

lauritka
4. feb 2008

ano v prvom...ja som v pohode a moj lekar mi hovoril, ze nemusime vobec pauzovat 🙂 mne to prestalo rast velmi skoro, este ani srdiecko nebolo..len maly plodik 1mm...ziadne komplikacie...takze preto.

halienka
4. feb 2008

No super 😅 , tak len čakať na poriadnu ovulku. Používaš aj testy, či vieš už aj podla teplotky?

lauritka
4. feb 2008

pred otehotnenim som pouzivala pravidelne ovu testy..vychadzalo mi to pekne aj s teplotkou 🙂 buduci cyklus idem na to zase 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre