Aké máte skúsenosti s ovulačnými testami?

smejko1
4. feb 2008

Ahojte, aku mate skusenost s ovulacnymi testami? Ja som pouzivala verify a mali by ukazat ovulku do predu.... lenze sa mi zda, ze ukazuju 2// skoro stale a asi je rozdiel iba v zafarbeni.... mate niekto informacie ako to vyhodnocovat?? ai ten LH hormon je v tele stale a tak sa to aj ukazuje stale -ci ako??

smejko1
autor
5. feb 2008

dobre ranko,

takze ako tak citam, tak Tie ovu testy ukazuju iba cas pred ovu, ale nie samotnu ovulaciu?? ako to je, kedy zacina zas slabnut ta druha ciarka?? Toma nenapadlo, zeby ten folikul mohol neprasknut 😠

google
5. feb 2008

Smejko - moja, to je predsa dobre ze ti ukazuju pred ovu, lebo vtedy je najlepsie sa snazit. Slabnut zacina potom po ovulacii - aspon u mna to tak bolo. Ja mam dlhe cykly, ale na 23 som mala testovaciu slabsiu, 24 a 25 DC boli rovnako silne a 26 DC uz bola testovacia zase slabsia.

lauritka
5. feb 2008

smejko ovu testy ti ukazuju narast LH hormonu, ktory je zodpovedny za prasknutie folikulu....LH peek, cize vrchol je 36 hodin pred ovulaciou.

weja
5. feb 2008

lauritka - ty si chodiaca encyklopedia zenskeho cyklu... 😵 😉 esteze ta tu mame... 🙂

lauritka
5. feb 2008

😀 nie weja..len si staci precitat navod na pouzitie 😉 a stranku na webe http://merenibt.xf.cz/index2.html

smejko1
autor
5. feb 2008

sorry, ale ja sa aj tak este opytam... kedze vrchol LH hormonu je 36 hodin pred ovulkou to znamena, ze uz pocas ovulky mi tie testy budu slabnut??

google - ja uz ani neviem ake mam cykly..... najprv boli dlhe.... tak som si podla toho vyratala ovulku, potom sa mi postupne skracovali a ja som si myslela, ze aj ovulka sa mi posuva..... a podla posledneho zistenia mi ovulka ostala tam kde bola....

uz mi z toho sisi misi 😀

lauritka - ja som si citala aj ten mere... ale asi som nebola dosledna,ked mi tieto udaje usli ☹

weja
5. feb 2008

lauri 😀 hej, tie navody su asi dost podstatne 😉 tu cesku stranku som uz pozerala, je fak dobra, ale este som sa nepreluskala na koniec...
ja s ovulacnymi testami nemam zatial ziadne skusenosti, ale mozno od buduceho cyklu by som vyskusala nejake, takze teraz len pozeram, citam, ucim sa a zbieram poznatky od skusenejsich... 😉

lauritka
5. feb 2008

kuknite tam na kolonku ovulacne testy .... 🙂 je tam napisane o tom ---
ano smejko v podstate ano...ale prave preto sa treba snazit vtedy , ked najdes rovnako silne ciarky pretosz vajicko je po ovulacii schopne oplodnenia len par hodin, tak je lepsie ked si na neho spermije uz vo vnutri pred ovulkou pockaju 😉 teda ten 1 az 2 dni

smejko1
autor
5. feb 2008

mudro weji - lebo ja som skusala a zacinam zistovat ako to funguje uz po funuse...... 😲 truba som, co uz

lauritka
5. feb 2008

ovulační testy reagují na luteinizační hormon (LH), který je produkován v maximální míře těsně před ovulací a způsobuje prasknutí folikulu. Pokud najdete na ovutestu //, znamená to, že hladina LH je maximální a v nejbližší době (většinou tento nebo příští den) dojde k ovulaci. Výhodou ovulačních testů oproti běžnému měření BT je fakt, že dokáží ovulaci PŘEDVÍDAT dopředu, zatímco BT ji svým vzestupem ukáže až zpětně. Na druhou stranu na rozdíl od BT Vám už neprozradí nic jiného kromě data ovulace.
hladina tohoto hormonu je v průběhu cyklu nevýrazná a konstantní, ale před ovulací jeho produkce prudce narůstá a brzy po vrcholu opět prudce klesá. Je tedy naprosto nutné správné "načasování" testu, pokud budete testovat příliš brzy, nezobrazí se nic.
Ve chvíli, kdy najdete pozitivní test, nejpozději do druhého dne pravděpodobně proběhne ovulace a je vhodný čas na to se pomilovat (pokud chcete otěhotnět a nevadí Vám milování "na povel" - ovšem kdyby Vám vadilo, asi se rovnou vykašlete na ovutesty 😉).

komisakpd
5. feb 2008

kolko stoja u nas tie testy?

lauritka
5. feb 2008

komis daju sa objednat lacnejsie tu... www.levnetesty.cz 12 ks plus 2 tehu ta vyjdu 720SK.
u nas v lekarnach su dost drahe..okolo 86 SK a viac, myslim , ze verify je najlacnejsi. ale namju ho vsade...tuzim stal do tych 60 SK.

smejko1
autor
5. feb 2008

moj verify stal cca 89 - 99 SKK podla lekarne..... najblizsie si objednavam tie z lacnych testov, ale az po mrche 😉

lauritka
5. feb 2008

to uz isli tak hore ?? minuleho roku boli teda lacnejsie 🙄

komisakpd
5. feb 2008

pockat to ako jeden test stoji 99SK??? no ale najlepsie je ich mat aspon 3-4 ci nie?

lauritka a to mi dorucia z CZ tu?

smejko1
autor
5. feb 2008

no veru - drahe su

komisakpd
5. feb 2008

a ktorý test z tej stranky si mam objednat..ked tam su 3 druhy? ktory je najspolahlivejsi? vdaka

pointka
5. feb 2008

mate niekto skusenosti s testami a la mikroskop (tusim Lady test sa vola), kde sa davaju sliny?
Mam tento mikroskop, nikdy mi tam neukazalo "papradie", to som zistila az neskor, ze mam anovulacne cykly. Teraz som po IVF bez ET a 1. mrche, dnes je 11 DC a len tak som si spravila tento test a cuduj sa svete, mam tam papradie, tak som prekvapena, zeby sa nastartovali vajecniky??? Mam to brat ako spolahlive?

smejko1
autor
5. feb 2008

ja som to mala, ale nespravynm umyvanim som si to pokazila skor ako som to mohla spolahlivo odskusat.....
podla mna na 100% to neni... ale na tvojom mieste sa snazilkujem - pre istotu

pointka
5. feb 2008

ako si to mohla pokazit? ved je to len sklicko a lupa 🙂

smejko1
autor
5. feb 2008

komi - baby spominali, ze najviac sa oplatia tie kombinovane sady 12 testov ovu + 3 tehu testy

komisakpd
5. feb 2008

smejko ale to na tej stranke levnetesty.cz je kde? nejako sa v tom nemozem vyznat..vdaka

smejko1
autor
5. feb 2008

http://www.levnetesty.cz/index.php?page=order&p...
je to medzi produktami..... ale aj hned na hlavnej stranke dole v ramiku

- kedze som ho umyvala pod vodou.... dako sa mi dostala pod to sklicko mikroskopicke a potom sa zaparilo a uz nikdy mi neslo vyschnut a vycistit takze som nevidela nic...... ☹ neviem to lepsie opisat - nikdy nehovor nikdy 😀

pointka
5. feb 2008

aha 🙂 pochopila som.
Ale asi si kupim aj taky ten ocikavaci, pre istotu. Mozem si ho urobit aj vecer okolo siestej ked pridem domov?

smejko1
autor
5. feb 2008

to je velmi dobry cas na robenie ovu testov..... ale mala by si co najdlhsie predtym nepit..... a poriadne si precitaj aj navod na pouzitie a vsetko dodrz a najlepsie je, robit to kazdy den v cca rovnakom case.....

halienka
5. feb 2008

Babenky, ja som si kupovala, tie z levnetesty.cz, vpravo dole je taký malý modrý obdlžniček a v ňom je napísané 12 LH ovulačních proužkú a zdrarma 2 tehotenské za 456,- korún českých. Treba kliknúť na to žlté Koupit - tam zadáte to čo treba a doručia vám to zhruba do 3 dní, bez problémov aj na slovensko. No pozor, na slovenské koruny budete platiť asi 720,- SK, je v tom už aj poštovné. Je tam aj podrobný návod pribalený.

komisakpd
5. feb 2008

super vdaka z info

lorry
5. feb 2008

ahojte neviete mi poradit dneska som si kupila test Lady test ci je dobry?

lorry
5. feb 2008

baby ktore testy su lepsie papierove alebo s mikroskopom? Ja som si kupila s mikroskopom ale bohvie ako tomu nerozumiem asi som si mala kupit papierove.

smejko1
autor
5. feb 2008

tak zacni skusat lady test a ak nic nevyzistis, tak si kup aj papierove.... mozno uz nebude treba 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre