Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎
maggie2
31. okt 2010
@monuska_9 Alira a Nyla sú mi úplne vzdialené mená, nič mi nehovoria, jeho nositeľky si predstavujem skôr ako dievčatá s tmavšou pleťou, kdekoľvek na svete.
monuska_9
31. okt 2010
aj ja si pri nich predstavujem dievcata s tmavsou pletou preto sa mi tak pacia 🙂
marryaa
31. okt 2010
@maggie2,no to meno Alessia Alsen je velmi pekne 😉 nie nahodou sa aj moja dcera Alessia vola. 😉
maggie2
31. okt 2010
@marryaa 🙂
halashica
31. okt 2010
my máme pre dievčatko mená dohodnuté už dávno - Kristína Mia...pre chlapca je to ťažšie - tam máme 3 alternatívy: Alan Timotej, Oliver Michal alebo Benjamín Zsolt, takže z týchto alternatív ocko vyberie, keď uvidí bábo... 😎
maggie2
31. okt 2010
@halashica a nechceli by ste tie mená prehodiť? Kristína Mia znie trochu krkolomne, Mia Kristína je zvukomalebnejšia. Takisto Alan Timotej je také... Timotej Alan znie lepšie. Oliver Michal absolútne sa k sebe nehodia a Benjamín Zsolt... znie naozaj divne. Ale neuraz sa prosím je to len môj názor, ktorý Ti môže byť ľahostajný, myslím to len dobre, aby si detičkám nesťažila život...
monuska_9
31. okt 2010
@halashica ja som za Alana, moj otec a brat su Allanovia - krasne meno
marcelkatt
31. okt 2010
My máme Erika prvého synčeka a druhý bude Patrik 😉
halashica
31. okt 2010
@maggie2 Kristína je u nás rodinné generačné meno, musí byť prvé a pre nás to znamená "Kristína moja" 🙂) náš prvý syn sa volá Andrej Štefan, čo sa k sebe tiež nehodí, ale bol to rodinný kompromis...tak ako aj ostatné mená sú kompromisy...u nás je dôležité prvé meno 🙂 sme slovensko maďarsko pomiešaná rodina - a mená sa nám museli hodiť k priezvisku, čo sa hodia 🙂
denne73
31. okt 2010
@maggie2 ahoj ja sa tiež neviem rozhodnuť. Čakáme vytúžené dievčatko a vybrala som meno Nella. No ja sa veeelmi nudim a behala som po nete a našla som link na numerologiu mena. No a tam nám vyšlo že kombinácia Nella Babejova veru nič moc. Tak som to skusila zmeniť na Nelly a to ušlo. ja neviem Nella?? Nelly? Rozmýšlam aj nad tým ako sa bude predstavovať ked bude mať 45 Nelly?? nebude to znieť zvlaštne??? 😉 😉 😉 😉 : Joj asi vela premýšlam 😉
anjelicek26
31. okt 2010
@halashica - maggie2 ti dobre radi... to iste si myslim aj ja... a Benjamin Zsolt fakt nie, hocico, ale toto sa k sebe absolutne nehodi :-S
maggie2
31. okt 2010
@halashica Lenže meno Mia neznamená "moja" je to ekvivalent, skrátená podoba mena Maria (Mária). Andrej Štefan sa k sebe hodí, pretože obe mená sú rovnako trradičné, rovnako vžité, znejú pri sebe rovnocenne a vzájomne sa nerušia. Keďže ako píšeš ste pomiešaná rodina, rozumiem už i preferencii mena Zsolt. Skúste k nemu teda niečo čo zvukovo s týmto menom ladí - Benjamín neznie ideálne v tomto spojení, priam pitoreskne.
halashica
31. okt 2010
@anjelicek26 dve mená sú len v rodnom liste a úradných dokumentoch, používame len prvé meno, resp.zdrobneliny kombinácie oboch mien...a môj muž sa volá Zsolt a narodil sa na Benjamína, kedy sa má aj naše druhé bábo narodiť 🙂 Ja osobne som za Alana T., ale uvidíme, ako sa rozhodnú chlapi...
halashica
31. okt 2010
@maggie2 použitie v praxi: Andrej Š. + priezvisko, Alan T., Oliver M., Benjamín Z., Kristína M., Mia je po taliansky moja 🙂
anjelicek26
31. okt 2010
@halashica - a fakt musite mat "rodinne" mena, teda po pribuznych ci po otcovi, ci po dni, kedy sa narodil? Toto ma vazne nikdy nenapadlo :-x Je to pre vas take dolezite? Meno pre dieta ma byt individualne... podla mna... nie, ze zakricim meno a otoci sa dedo, otec, syn... akoze rodinny kompromis, asi by ma prekotilo... ved je to MOJE dieta, nie ich... ale asi sa to v urcitych situaciach lahsie povie, ako urobi... u nas som pre obe deti vyberala mena ja, drahy len povedal paci/nepaci a nakoniec sme sa zhodli... rodine sme prezentovali az babätko z hotovym menom...
annie13
31. okt 2010
my sme vzdy chceli
Lucas a Nela
a nakoniec mame Branka a Vikinku 😃
halashica
31. okt 2010
@anjelicek26 ja to neberiem ako niečo dajme tomu bigotné, alebo staromódne, tieto mená sme s mužom dohodli...spolu a spolu sme vymýšľali zdrobneliny a prezývky 🙂 kedysi som tiež o všeličom rozhodovala sama a ocko povedal, že ok, ale ako sme sa rozviedli a znovu k sebe vrátili, tak fakt všetko robíme spolu 🙂)) aj keď ja som podotkla, že mená by som mala vyberať ja, keďže on "dodá"priezvisko 😃
maggie2
31. okt 2010
@denne73 Veľa premýšľaš to je pravda 😉 a to i treba.

Nele, Nela, Nelia, Nella sú všetko skrátené formy mena Cornelia. (Nie z Petronela - toto meno je z Talianska pochádzajúca zdrobnená forma latinského mena Petronia)

Nelli a Nelly sú takisto krátené ekvivalenty mena Cornelia ale takisto ich niekto považuje za odvodené z mien Elli, Helene, Eleonore, Ellen, Eleanor, Helen.

Na numerológiu veľmi neverím, pre mňa je dôležitý vnútorný pocit ako to meno pri vyslovovaní-počutí zneje. Máš pravdu čo sa týka obáv do budúcnosti v súvislosti s Nelly, pokiaľ ide o dospelý vek dieťaťa... Čo Ti poradiť?
halashica
31. okt 2010
ale zase baby, nie je to až také zlé ako Kevin László Marhefka, nie? 🙂 sorry, Kevin :-N
denne73
31. okt 2010
@maggie2 😉 😉 😉 😉 . no nejako už rozhodneme. Potom ťa budem info 😉 😉 😉 😉
maggie2
31. okt 2010
@halashica Ja viem, že mia je po taliansky moja. Ale hovoríme o menách a keď dáš dieťaťu meno Mia je to meno a nie talianske slovko .
maggie2
31. okt 2010
@halashica chúďatko dieťa ten Kevin László...:-p
anjelicek26
31. okt 2010
@halashica - nic nie je horsie ako Kevin, to je teda fakt :-p :-p
halashica
31. okt 2010
@maggie2 dovolím si nesúhlasiť, ale je to tvoj názor...každý to chápe ináč, pre nás by to bola vysnívaná "moja", pre nezainteresovaného skrátená podoba mena Mária - čo je aj Ria a iné 🙂 to máš ako Lilly - pre niekoho meno, pre mňa kvet 🙂 pre nás má každé z vybratých mien osobitný význam...ktorý možno nie každý pochopí, alebo chce pochopiť
halashica
31. okt 2010
@anjelicek26 ešte Winnetou Lakatoš možno 🙂 a fakt existuje :-p
abbey1
31. okt 2010
@lubinka26 Budem sebecká a presviedčať ťa,že Zara je úžasné meno.Nám sa tiež veľmi nehodí k priezvisku,ale veľmi to neriešim.Ľudia sa väčšinou nazývajú krstnými menami a hlavne dievčatá v dospelosti aj tak väčšinou končia s iným priezviskom a tiež si nevyberajú drahého podľa priezviska.Angličtina je väčšia polovica môjho života,a tak máme 2 mená-moje srdcovky.
abbey1
31. okt 2010
@halashica Úplne chápem.Hlavne meno má sedieť k dieťatku a nie k priezvisku.Ja by som si neodpustila,keby som malej dala iné mená.s týmito som bola veľmi spätá a proste k nej sadnú.
maggie2
31. okt 2010
@anjelicek26 Meno Kevin nie je samo osebe zlé meno. Ale hrozne ho sprofanovali napr. i Východní Nemci po zjednotení Nemecka, toto meno bol dávané masovo, stalo sa typickým pre isté sociálne vrstvy a bohužiaľ je dnes spájané s chudobou a asociálmi, pričom v žiadnom prípade nemožno povedať , že je to vždy naozaj tak. Škoda, že to meno má takú zlú povesť.
maggie2
31. okt 2010
@halashica Pre mňa je Lilly nie kvet ale skrátená forma mena Elisabeth. Pozri, bolo by zvláštne volať Ruženu menom Ruža, ale na druhej strane nie je problém s menom Rose. Čiže je to o zvyku, a tak ako si napísala, každý to vníma po svojom.
anjelicek26
31. okt 2010
@maggie2 - no my "normalne" zijeme v Nemecku a toto meno je fakt ta najnizsia socialna trieda a naskakuje mi na zatylku husia koza, ked to pocujem... robili prieskum, ze ked sef ma na stole dva uuuplne rovnake zivotopisy a na jednom je Kevin a na druhom Thomas, ze 95% sefov si na pohovor pozvalo Thomasa.... meno je dolezite...

Začni písať odpoveď...

Odošli