Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

maggie2
31. okt 2010

@anjelicek26 ja o týchto sociologických výskumoch viem. To isté je tam s menami Justin, Mandy a Chantal.

halashica
31. okt 2010

@maggie2 veď presne, každý to vníma po svojom...mne sa páči napríklad Apple, Daisy, ale len páči, dieťaťu by som to nedala, ani ako druhé meno...nie na Slovensku 😝 každé meno má svoj pôvod a význam, či už historický, religiózny, národný alebo etnografický...ale najmä osobitný pre každého rodiča a tým pádom aj pre jeho dieťa 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maggie2
31. okt 2010

@anjelicek26 Inak , teraz som si pozrela, Tvoje deti majú jedny z najserióznejšie znejúcich mien vhodných do nemecky hovoriaceho priestoru. Naozaj.

maggie2
31. okt 2010

@halashica Aj mne sa páči Apple aj napriek hollywoodskemu cvengu. Keď počujem Daisy tam vidím ale predovšetkým kačicu z Disneyovky

maggie2
31. okt 2010

@dominika1988 A prečo práve Vivien? Máš k tomu nejaký špeciálny citový alebo iný dôvod? Ak sa Ti to hodí k priezvisku a nevadí Ti, že je to teraz trendové meno, nie je problém,

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
31. okt 2010

@maggie2 - dufam, ze to myslis pozitivne 😵 My behame kade-tade, teraz sme v anglicku, najblizsie sa crta asi Brazilia, chcem, aby deti nikdy nemali problem, ze ich mena nebudu vediet vyslovit...

maggie2
31. okt 2010

@anjelicek26 samozrejme, že to myslím pozitívne, nepochybuj 🙂

maggie2
31. okt 2010

@dominika1988 aké on udáva dôvody, že prečo nie? (Nie je manžel náhodou lekár alebo biológ?)

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maggie2
31. okt 2010

@dominika1988 nuž lebo, že či mu to náhodou neevokuje výraz "vivisekcia" (čo je pitvanie zaživa na pokusnom zvierati) 😝

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maggie2
31. okt 2010

@dominika1988 nejde o to, že by to robil, ale že ten výraz pozná. Neber to tak negatívne, nechcem Ti to meno znechutiť, nie každý má takú fantáziu, resp. nie každý ovláda latinčinu z ktorej toto meno pochádza "vivus" je po latinsky totiž "živý"

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maggie2
31. okt 2010

@dominika1988 jasné že nie, nemyslela som to tak, to sú len asociácie, ktoré nie sú bežné. Niekto má napríklad podobný problém s menom Blanka, alebo Cecília.... Ja naopak vôbec nie - Blanka sa mi spája so slovom Blanche (franc. biela) a Cecília je meno pochádzajúce až zo starého Ríma...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maggie2
31. okt 2010

@dominika1988 to ani nie sú predsudky, jednoducho to ľudia tak individuálne posudzujú. Ty by si tiež asi nedala rovnaké meno dieťaťu, aké má napr. Tvoja nepríjemná šéfka, alebo spolužiak čo Ti stále robil v škole zle 🙂, to ako príklad 🙂 Muži náhodou celkom triezvo uvažujú, snáď i konzervatívne, čo niekedy nemusí byť na škodu, myslím si, že niekedy treba na nich dať, alebo aspoň sa pokúsiť o kompromis 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maggie2
31. okt 2010

@dominika1988 a on aké mená Ti navrhoval?

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maggie2
31. okt 2010

@dominika1988 Ak Ti príde Michal otrepané, je možné dať i Michael. Nikoliek a Vivien bude zachvíľu toľko, koľko je Michalov. Ale nakoniec rozhodne to, čo je vášmu srdcu najbližšie, čo sa vám najviac páči, a tak to má byť.

anjelicek26
31. okt 2010

@dominika1988 - zasa Misko je pekne meno, a tolko ich zasa nie je.. Mne sa napriklad nepaci, ze slovaci vsetky mena strasne zdrobnuju... ked nasi povedia malej Sasenocka alebo malemu Maxicek, tak teda fakt 🙄 Co robia z exotickych mien radsej pomlcim... Susedia tam nemaju Viktoriu ale Vikinku (co je podla mna meno pre psa sorry), a maju Sabinu, ktorej hovira Sabinecka... fuha... mne toto az fyzicky vadi 😖

maggie2
31. okt 2010

@anjelicek26 súhlas 😉 ja si myslím, že cudzie mená by sa nemali zdrobňovať (Christopherko, Sophiinka atď.)

timejkaa
31. okt 2010

@maggie2 @anjelicek26 takisto s vami súhlasím, nenávidím, keď napríklad niekto moje malej sestre povie Esmička alebo Esmenka alebo nebodaj Eska 😕 😅 (volá sa Esme) vážne, mená jak pre psa. K menu tej druhej (Madrid) chvalabohu ešte nevymysleli zdrobneninu, tak ju volajú Maja 😒
Ale ja sa snažím nepoužívať väčšine zdrobneniny ani pri slovenských menách..
Až ma strasie keď si predstavím, jak budú volať na Leviho.. Leviuško? 😲

anjelicek26
31. okt 2010

@timejkaa - Levinko, Leviusko... amen-tma...a pritom je to pekne meno.. ja ani neviem, nikde inde v zahranici som sa s pouzivanim zdrobnenin v takej miere nestretla, ako je to u nas...

timejkaa
31. okt 2010

@anjelicek26 v Španielsku napríklad majú zdrobneniny, ktoré nesedia ku (veľkej) časti mien a ku zvyšnej ju natruc nepoužívajú 😀 -ita, -inha pre dievča a -ito, -inho pre chalana.. sem tam to ale má cveng 😎 Pačekíto, tak som si dlho volala drahého (podľa priezviska 😀 )

timejkaa
31. okt 2010

Z Timeinha, Timita, Timinha a Timeita ma ale napríklad doteraz napína 😀

bobocka
31. okt 2010

no ja mam doma michala a ak bude druhy chlapcek (niekedy hadam),tak bude adam.u dievcatka sa nevieme rozhodnut.moj muz chce dianu po mne,no mne sa moc nepaci,ked sa davaju detom mena po rodicoch.vsak existuje tolko krasnych mien,tak preco sa obmedzit zrovna na to,co uz v rodine je 😝 .aj ked diana je podla mna pekne meno 😉 mne sa moc nepaci davat cuzdokrajne mena . s nasimi slovenskymi priezviskami to znie divne nejak- co ja viem taka zaira slamena ci christopher mokry...no neviem.mne osobne to nejde.ale mame aj take slovenske priezviska,ktore sa daju kombinovat aj s cudzokrajnymi nemami a neznie mi to divne.fakt zalezi od priezviska u mna.mne sa ale cuzdokrajne mena velmi pacia,no svojmu dietatu by som ich nedala.ja som jedna z tych,ktora dost da na to spojenie mena s clovekom a moj svagor je michal a kamaratov co mam michalov,tak su spravni ludia,preto som bola rada,ze manzel michala vybral.ak by som zila v zahranici,tak by to boli iste mena pre chlapcov ryan alebo sean.tie sa mi fakt pacia.a dievcenske cudzokrajne mia,hanah ci sarah. 😉 jedna moja kamaratka ma mesacneho syna a vola sa zack(ona vsak v uk zije) a druha ide o 3 mesiace rodit a ak bude chlapec,tak bude benjamin a to je velmi mile.inak tiez nie som za zdrobnelinkovanie a zvlast u tych cudzokrajnych mien,lebo nakoniec z toho aj tak vznikne nejaka hlupost ,na ktorej si clovek ide iba jazyk zlamat a samotne krasne meno sa v tom strati.oooo,skoro som zabudla,poslednou dobou sa mi paci nemo damian.je cudzokrajne,no u nas si naslo celkom fajn svoje miesto a je to jedno z tych mien,kotre mi s nasimi priezviskami divne nezneju.damian je krasne meno 🙂

timejkaa
31. okt 2010

No, taká otázka mi napadla, či sa vôbec moje vysnívané mená nebijú s priezviskom a medzi sebou 😕 😅
Vyzerá to u nás na tandem čaja/chlop 😀 A s priezviskom Pacheco (oficiálne celým, Pacheco Marquéz).. Pre chlapca Levi Ethan/Brian a pre dievča Ester Timothea..
V prípade, že by aj to druhé bolo chlapec, tak by pravdepodobne bol niečo Daniel.. Len to niečo, špecifické požiadavky.: Takmer rovnaká výslovnosť v slovenčine, angličtine a španielčine 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre