Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

katka_g
13. dec 2005

ahojte ...
Ja by som chcela chlapčeka a dievčatko ... Tomáš a Tamara = Tomi a Tami

golemocka
13. dec 2005

Mne sa z chlapcenskych mien paci LUKAS, SAMUEL a z dievcenskych ani netusim, je ich tak vela peknych, ze to budem asi riesit az ked budem uz tehotn 🙂)

ikke
13. dec 2005

katka_g, a potom este Timoteja a mate aj Timi 😀
rozmyslam, ake meno by mohlo byt pre Tumi a Temi 😉

katka_g
13. dec 2005

xixixxxx ak by sa pritrafil ešte jeden chlapček, tak bude Timi, dík za tip!! 🙂

juliam
13. dec 2005

mne sa páči pre chlapca meno Matej alebo Jakub
a pre dievča Barbora
o 2 roky možno budem mať iný názor.
Myslím si, že to tak trochu závisí aj od "módy". Jednu dobu leteli mená ako Natália, Klaudia, Kristína...

petra24
13. dec 2005

a mne sa pacia mena:

pre chlapčeka: Adam, Oliver, Eduard, Igor......velmi ich nie je....manželovi sa páči veľmi meno Andrej....chichi...neviem prečo.....ale jednoducho Andrej.......ale mne nieeeeeee 😉

pre dievčatko: Ela, Ema, Emília, Adela, Anita, Anna, Aneta, Paulína, Petronela....... 😀

leonie
13. dec 2005

Moji favoriti su:

pre dievcatko: Leonie, Lara, Loana, Sophia.....a velmi sa mi paci, ale neviem, ci by som ho mojej dcerke dala: Zaira

no a pre chlapceka: Maximilian(Max), Michael, Tobias...

Neviete nejake pekne dievcenske meno na Z? Okrem Zuzana, Zoe a Zita 😉

ikke
13. dec 2005

leonie, ZORA, najlepsie s priezviskom Ranna 😀
Z tych momentalne "slavnych" - Zlatica, Zdenka
dalej tu:
http://www.sined.sk/meno/index.php?file=show_na...

tilly
13. dec 2005

leonie, náš retriever sa volá Max 🙂 😉

jana711
13. dec 2005

ahojte dievcence 😀 mne sa pre chlapca paci alex, dievcatku som vzdy chcela dat meno sara, ale v poslednej dobe sa mi paci aurora... ale na rozmyslanie mam este dost casu...

adkag
14. dec 2005

mne sa tiez pacilo Sara, ale furt k tomu mal ktosi pripomienky, takze pre dievcatko Vanessa alebo Emma, aj ked neviem,musim este zvazit,ci sa to bude hodit k priezvisku. pre chlapca zatial neviem,mozno Adam, Matus, David.Pacia sa mi aj nase mena,ale nechcem,aby sa deti volali po nas.

juliam
14. dec 2005

adkag, ani ja by som určite nechcela dať mojim deťom tie isté mená, aké máme my. A tiež dám zrejme úplne iné mená, aké máme v našej rodine. Hlavné ale je to, aby sa tieto mená páčili vám obom. 😉

sarianah
14. dec 2005

...ahojte...
...este sice babetko necakame, ale mena uz vyberame s manzelom teraz..mne sa ich paci vela, len k priezvsku Novakova skoro nic nejde...sa mi pacia skor tie cudzie typu Sara, Sofia a pod...ale to k priezvisku vobec nejde...skuste poradit..

sarianah
14. dec 2005

...ahojte...
...este sice babetko necakame, ale mena uz vyberame s manzelom teraz..mne sa ich paci vela, len k priezvsku Novak, Novakova skoro nic nejde...sa mi pacia skor tie cudzie typu Sara, Sofia a pod...ale to k priezvisku vobec nejde...skuste poradit..

leonie
14. dec 2005

ikke,
vdaka za typ, ale ja zijem vzahranici a nemyslim, ze by Nemci vedeli vyslovit a pochopit meno Zlatica 😖 😀 😀 😀

tilly,
😀 😀 😀 , no ja fakt neviem...keby k tomu doslo, ze by sme dali meno Max, tak by ma nehnevalo, ze i vas pes sa tak vola 😀 😀

sarianah,
nic si z toho nerob, casom Ta urcite napadne to spravne meno, ktore sa Ti bude pacit a aj hodit sa bude
😉 ...Mohla by som Ti tu teraz zacat vymenovavat, ale zalezi len a len na vas! Tak vam aspon drzim palce 🙂

Co poviete na meno Rita?

tilly
14. dec 2005

leonie, to je dobre, lebo on je pekný a múdry, ale tak pre seba, robí si to, čo sám uzná za vhodné 😉

ena
14. dec 2005

sarianah: no tak nakoniec pri svojom priezvisku skoncite s menami typu: Peter, Maria, Juraj, lebo k Novak/ova sa asi fakt cudzie mena velmi nehodia... Este tak Sofia Novak by sa dalo, ale Sofia Novakova, hm, to asi nie .

lara1znk
14. dec 2005

Sarianah: mne sa paci napr. Nina Novakova, Natalia Novakova, Stela Novakova a pre chlapca vsetky mena co teraz letia sa hodia ako Lukas Novak, Samuel Novak, ...
Co myslis?

leonie
14. dec 2005

tilly 😀 😀 😀

sarianah
14. dec 2005

...dakujem vam dakujem...som vedela ze vy nieco vymyslite.. 😉 ...
..priezvisko jak za trest...ale myslim ze sa celkom zmierim s menami ako Laura pre dievca a Simon pre chlapca...uz len aby to manzel odsuhlasil... 🙂 😀 ...aaale kym budeme mat babetko tak to mozno este aj 3 x zmenim, ale toto su zatial favoriti, ale aj tak dakujem... 🙂 ..idem obedovat, majte sa maminy..ahojte

ikke
14. dec 2005

leonie, tak potom ma napada este Zara ... aj ked, neviem ci su mena na Z zrovna vhodne do nemeckeho prostredia. ci z toho nebude nakoniec nejaka cucana, coe a cita alebo cara 😀 😉

jana711, na slovensku by som sa meno aurora asi neodvazila dat... mne to evokuje nieco ine, nez male, vonavucke babatko, alebo krasnu stihlu dlhonohu slecnu 😉

nsoci
14. dec 2005

ako tak na to pozerám, mal by sa prepísať slovenský kalendár... 😉 toľko exotických mien. ale vážne ženušky,prečo také extra mená?

ja viem, je to móda, ale predsa...veď aj slovenské mená sú krásne a hlavne človek potom nerozmýšľa nad tým, prečo sa niekto volá Sečbastian bez dĺžňa, Vanessa s dvoma s, Tobias, Alex ale nie Alexander,... neberte to ako útok, ale príde mi to akoby sme sa silou mocou snažili hádzať k tým našim írečitým priezviskám čo najvýnimočnejšie mená. nie som nijaký slovakofil, ale keď som sa tu už raz narodila a mám to tu rada, tak prečo hľadať všelijaké krkolomné mená... aj mne sa páčia zahraničné mená - napríklad Šárka, Sarah, Jane, Gilbert - ale ani vo sne by som ich nedala svojmu dieťaťu. a len tak medzi nami - za chvíľku bude mať decko výnimočné a netuctové meno ak bude - čo ja viem - janka.... 😵

leonie
14. dec 2005

ikke,
vdaka za napad,ani som nevedela, ze Zara je meno. Je velmi pekne, ale v nemecku je retaz modnych obchodov "ZARA" 😠 a presne ako hovoris: z sa vyslovuje ako c, no a Cara nieje prave moj sen ☹ ...to uz sa zas podoba na Sarah 😀 )
...neznasam, ked tam musim diktovat moje meno-oni su zyvknuti pisat Zusanna, Susanna, Susanne,....no ale ZUZANA???? Nenapisu ani za svet bez chyby, no a este ked sa ma k tomu opytaju, ci sa to pise ako "cucana", tak ma ide fakt slak trafit 😠 😠 😠 ...no co narobim...Po svadbe uz aspon kvoli priezvisku nebudu zabrdat(kedze tam ani to "slavne" -ova nemaju)...
Moj priatel hovorieva, ze mam velmi pekne, vynimocne meno(co sa tyka pisania)...pcheeee, ze vraj vynimocne-nech sa skoci pozriet na Slovensko 😉 😀 😀 😀

evita
14. dec 2005

mne sa najviac páčia slovenské mená, žiadna exotika, chlapčenské: Martin, Peter a Tomáš a dievčenské ešte neviem, to vymyslím neskôr - veľmi by som chcela dievčatko 🙂

ikke
14. dec 2005

nsoci, presne tak. moja 8-rocna neter je Jana a je to jedina Jana v rocniku... ktovie, ci nie aj na celej skole 😀

leonie, ja som inak medzi nami Terezia s dlhym druhym eee samozrejme 🙂 , tu v Holandsku mi vzdy napisu bud Theresia alebo Teresia 😅 ale mne to zas az tak nevadi, niekedy si Theresa pisem aj dobrovolne 😉

ono je to tak, slovenske pary hladaju exoticke mena, no a my, zmiesane manzelstvo, zas hladame take mena, co sa budu v oboch krajinach aspon pisat rovnako 🙂 si neviem predstavit mojich rodicov, ako by volali moje dieta-ich vnuca, keby malo meno ako moji holandski synovci - Thijmen a Timpe. na svadbe som to nasim musela napisat na papierik a este im to aj tak asi tak kazdu polhodinu predcitavat, aby si to zapamatali 😀 a tiez si neviem predstavit svokrovcov, co by narobili s takym Rastislavom, Vierou, alebo dnesnou oslavenkynou Bronislavou 😀

sarianah
14. dec 2005

...meno pre vase babetko... http://www.sined.sk/meno/index.php
..je tam vsetko mozne, aj slovenske aj zahranicne mena...
..a este jeden, tu su kalendare rozne,take ze lunarne a podobne..
http://www.calendar.sk/searchname.php?fLang=sk

juliam
15. dec 2005

nsoci a evita - úplne s vami súhlasím. Slovenské mená sú veľmi pekné. Keď už niekto zo SR býva v zahraničí a nechce svojmu dieťaťu komplikovať život napr. na tých úradoch, tak to je podľa mňa v pohode dať im také mená, aké sa dávajú v danej krajine alebo to aspoň nejak skombinovať, ako píše ikke.
Naozaj aj zahraničné mená sú pekné, ale.... Buďme hrdé aj na naše krásne ľúbozvučné mená 😉

evita
15. dec 2005

juliam 🙂 🙂 🙂

arabeska
15. dec 2005

ahojky no mne sa pre dievcatko paci velmi meno Wanda a xlapceka uz mame 3 rocneho Davidka 😉 .ps:leonie co hovoris na meno Zana?

petra24
16. dec 2005

alebo Zina?... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre