Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

katie1
13. nov 2010

ak by bola dievka tak sa mi pacia mena: Melisa, Melania, Sofia, Vanessa
Chlapcenske sa mi pacia: Andrej, Adrian

helenkasabinka
13. nov 2010

no my cakame druhe babatko,nasa prva dcerka sa vola Sabínka a druhe ak bude dievcatko sa mi paci Viktoria a manzel pre chlapceka chce po sebe Michal,co ja nie som s tym spokojna 😅

zuzankazuzi
14. nov 2010

@helenkasabinka nádherné meno 😉 A ako jej hovoríte? Lebo meno ako je Zuzana sa dá povedať desiatimi verziami, ale Sabina....? Sabi?Sabka? 🙂

helenkasabinka
14. nov 2010

@zuzankazuzi no ja osobne jej vravim,ze :

Sabínka
Sabínočka
Sabi

ale aj zo srandy Sabiatko ,Sabušik 😀 😀

zuzankazuzi
14. nov 2010

@helenkasabinka Sabiatko? To je krááásne 😵 Už sa neviem dočkať.... 🙂 Ale ešte stále nevieme, či to nakoniec nebude Sebi 🙂 - Sebastián.

helenkasabinka
14. nov 2010

@zuzankazuzi obe mena su krasne ,hlavne aby babatenko bolo zdravucke 😵

mamoka4
14. nov 2010

Ahojte, nám nedávno povedali, že naše očakávané dvojčiatka sú dievčatka...a absolútne neviem aké mená. Prosím čo hovríte na: Stela a Melinda, Stela a Laura, Stela a Klaudia. 😉

helenkasabinka
14. nov 2010

@mamoka4 mne sa kedysi strasne pacilo meno Melinda ale kedze nie je v kalendari tak ho nedame aj Stella je krasne

ale mne sa paci Stella a Melinda 😉

zuzankazuzi
14. nov 2010

@mamoka4 Ahoj. Mne sa veľmi páči, keď su si tie dve mená podobné. Vidím, že pre Stelu si rozhodnutá 😉 a k tomu by bolo pekné napríklad Sára, Sarah, ... Hm? 😎

maggie2
15. nov 2010

@aknaj s menom René, to nie je celkom tak ako píšeš. René je čisto mužské meno (odvodené z mena Renatus) veľmi obľúbené vo Švajčiarsku a Francúzsku. Naopak, meno Renée (Renee) je čisto ženské meno - francúzska odvodenina z mena Renate (Renata) Takisto sú možné i napríklad formy mena Renette alebo Reni

mirrinka
15. nov 2010

@mamoka4 ja by som z tohto výberu vybrala asi Stella a Laura ...ale Stella sa mi páči viac ako Laura 😉

maggie2
15. nov 2010

@mamoka4 všetky sú dobré 😉

maggie2
15. nov 2010

@murinka veľmi pekné a originálne 🙂

maggie2
15. nov 2010

@katchy_m áno pretože meniny oficiálne na SK už neexistujú, kedysi existovalo niečo ako kalendárová komisia, ale dnes už nie. Všetko je na ľubovôli knižných vydavateľstiev, podnikateľov ktorí tlačia kalendáre a pod. Je to stanovisko JÚĽŠ pri SAV, čiže snáď vierohodný zdroj 😉

livia76
15. nov 2010

@mamoka4 ja by som dala Stelka-Nelka 😀 hodí sa mi to pre dvojičky 😀

aknaj
15. nov 2010

@maggie2
no čo ja viem, tak jedna česká herečka sa volá René, v tejto podobe, aspoň tak som to videla v titulkoch a aj keď sa o nej niečo písalo

mamoka4
15. nov 2010

Ahojte, ďakujem Vám všetkým za typy. Aj mne sa začína najviac páčiť Stella a Laura 🙂 Super je aj Stella a Sara, ale muz o Sare nechce počuť 😠 a máme asi 3 v našom okolí... a čo tak ešte Stella a Bianka. Inak ja hľadám meno, aby bolo vhodné najmä pre dospelú ženu len neviem či Bianka je vhodné. 😕 Podľa akých kritérií vyberáte meno vy pre svoje deti? 🙂 ďakujem za každý príspevok.

maggie2
15. nov 2010

@mamoka4 Bianka aj Bianca je vhodné. Aj pre dospelú ženu 🙂

maggie2
15. nov 2010

@aknaj Viem ktorú myslíš. Slováčkovú. Vyzerá byť staršieho ročníka /neviem koĺko má rokov/, pravdepodobne vtedajší komunistickí matrikári nedovolili písať cudziu podobu mena s dvomi EE, preto vzniklo z toho toto.

weverka11
15. nov 2010

styri dni do terminu a problem s menom... Chlapcenske sme sa teda po deviatich mesiacoch dohodli, vyhral tatino s Kristiánom, ja uz som sa s tym zmierila a zacalo sa mi to uz aj pacit, takze OK... Dievcenské sme mali doteraz vybrané Agátka, ale ja si na to stále neviem zvyknut.. Blbo povedané "mi to nejde do huby" a pritom to meno sa mi páči 😒 asi som divná... Stále mi vrta v hlave meno Dianka s našim priezviskom by to bola Diana Malá, proste to tak nejak pocitovo na mna doslo...Len tatinovi sa to nejak nepáči, ale asi sa uz na neho vykašlem, kedze chlapcenské je podla jeho mienky... Proste ho donutim a bude...

anjelicek26
15. nov 2010

@weverka11 - co tak Alexandru? Ja viem, ze je ich kopa, ale ja osobne poznam jednu Alexandru Malu a strasne jej to sekne 😵

kejtty
15. nov 2010

My sme sa zhodli s manzelom na mene pre nasho synceka. Tak mame Lukaska, sice je uz otrepane ale hodi sa nam ku priezvisku a zahranicne mena sa mi nepacia vobec. Pre dievcatko som mala ja vybrate - Natalia, ale uz ho tolko omielam ze keby sme cakali druhe dievcatko,tak dovtedy by som zmenila nazor...


warholette
15. nov 2010

@weverka11 neboj, ked sa narodi a uvidis ju po prvy raz, mozno nebude ani Dianka, ani Agatka, ale nieco uplne ine, co ta prave v tej chvili napadne a co sa jej bude najviac hodit 😉

abbey1
15. nov 2010

@helenkasabinka Krásne meno,však.Ja som si najskôr nevedela zvyknúť na Sabínu-vybrali to muž a syn.Ale Časom musím uznať,že je to proste to pravé meno pre ňu.Tiež používame najčastejšie Sabi,Sabuška.A teraz k nej pribudla i Zara-Zaruška

helenkasabinka
16. nov 2010

@abbey1 uplne suhlasim s tebou,to meno ma svoje caro a je krasne ,mojej malej teda uplne pasuje to meno a neviem si ani predstavit,ze by sa nejak inak volala,ked som ju rodila 2008 vsetci na mna cumeli,ze ake meno som to zahranicne dala,nikto ani len netusil,ze to meno je v nasom kalendari,dokonca si mylili to meno so Sabrinou ale uz si vsetci zvykli a uz ho je dost casto aj u nas pocut 😵 😵 ja som s tym menom nadmieru spokojna 😵

abbey1
16. nov 2010

@helenkasabinka Naša Sabi sa len hnevá,že jej väčšinou všade píšu Sabina a ona je Sabína.Dokonca aj vysvedčenia v škole.

tatiana1985
16. nov 2010

@weverka11 nahodou agatka je pekne 🙂.... take... nepocutelne na kazdom rohu(aspon pre mna).....a myslim ze aj v skolke bude jedina agatka 😉 😉

helenkasabinka
16. nov 2010

@abbey1 presne tak,pred porodom sa ma v porodnici pytali ci chceme Sabina alebo Sabína...no mne sa viac pacilo s dlhym í tak je Sabína ale zatial sme s tym nemali problemy 🙂

tommy13
16. nov 2010

@mircalla hmm zvedavica xixi no ked sa neopytas nevies No cele meno bude Teemu Osvald ;)

maggie2
16. nov 2010

@tommy13 Vždycky lepšie Teemu než Lee Harvey k tomu priezvisku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre