Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

ngelik
30. nov 2010

my budeme mat Dorotu 🙂

solinkarka
30. nov 2010

@ngelik my budeme mat Vivienne alebo Kristiana, alebo oboje 😀

tommy13
30. nov 2010

@warholette Hehee nie sme teda otom neviem ale mame za oceanom rodinu len niesom si isty ci tam boli uz v 50 rokoch xixixi

ngelik
1. dec 2010

@solinkarka Kristian je krasne! U nas , ale uz ma sesternica...

lilly01
1. dec 2010

čaute neviem sa rozhodnut a ani vybrat meno ani pre chlapca ani pre dievca. PORADTE 🙂 uz mame jedneho synceka Bruna a teraz ake meno aby sa to hodilo...priezvisko mam Baránková 🙂)

bobocka
1. dec 2010

@lilly01 zalezi podla toho,ci si za zvlastne netypicke mena,alebo aj tie klasicke by si zvazila.mne sa pre dceru paci dominika,sarah(sara),hannah(hana),anna,karolina,...pre syna adam,kristian,damian...mas fajn priezvisko.to sa da celkom ok kombinovat 🙂

weverka11
2. dec 2010

takze dievcatá, nakoniec máme Gregora 😉 Bolo to dost narychlo, kedze nam koli tazsiemu porodu nevyslo to, ze vyberieme meno pre babatko po porode... Hrozila mi sekcia, takze prisla rano o siestej sestricka, ze musim povedat meno a ja ze neviem 😀 😀 😀 Ona ze to nemyslite vazne 😀 😀 😀 Volala som tatinovi a ten, ze on nevie, tak som mu povedala, ze proste dame Gregora, lebo to chcem ja a Adrianu, ktoru chcel on... Chvala bohu to bol moj vytuzeny chlapcek, takze mi to vyslo 😀 😀 😀 😀 😀 A tatino dnes povedal, ze to je najkrajsie meno na svete 😝 😀 😀 😀 😀

kakakina
2. dec 2010

@weverka11 krasne meno,niet ich vela a neda sa pokazit!my mame olivera,a na druhe sa nevieme nijak dohodnut,chlapec bude asi Filip,no dievcatko nevieme nijak vymysliet!Gratulujem k zdravemu chlapcekovi!!!

katecameron
4. dec 2010

@weverka11 gratulujem vidis ako sa to vsetko v okamihu zmeni clovek si planuje nieco pomaly cely zivot a nakoniec je to aj tak inak ja som si takto planovala kedysi dceru Viktoriu Alexandru synov Andreja Daniela no realita je asi takato dcera je Adrianka a synovia Marek a Viliam moj muz mal zas plany Jan a Martin u dievcata neviem ani jemu to nevyslo proste uplne ine mena maju nase deturence 😵

weverka11
4. dec 2010

@ngelik nadherne meno, to sa mi vzdy pacilo, moj muz bol proti, furt opakoval len Dorota Máchalová... Ale je to kráááásne meno moju najlepsiu kamosku volam Dorka, sice podla priezviska, vola sa Veronika, ale priezvisko ma Dorotková 😉 😉 😉 ...

bobocka
4. dec 2010

@weverka11 gratulujem ku krasnemu zdravemu chlapcekovi 😉 mna sa to sice nejak netyka,no som velmo rada,ze ste nakoniec dali malemu meno gregor.je to krasne silne meno,cim dalej ,tym sa mi viac paci.🙂 fakt,vynikajuca volba 🙂

weverka11
6. dec 2010

@bobocka dakujem 🙂 ani nevies, ako som ja rada, ze som si to nakoniec presadila 🙂 je to moj vytuzeny syncek Gregor a som straaasne stastna..

maggie2
6. dec 2010

@weverka11 gratulujem. A Gregor bola vynikajúca voľba 🙂

lucinka1104
6. dec 2010

@weverka11 gratulujééééééém

ngelik
6. dec 2010

@weverka11 gratulujem k zdravemu syncekovi. Podľa mna si vybrala veľmi pekne a navyse take velkeee meno pre take skvrna je uzasne..

lucinka1104
6. dec 2010

@maggie2 ty si odborník čo je lepčie Christopher Balko , Damián Balko čo je zahraničné ale mne sa pači alebo Tomáš Balko či Tobiáš čo sa asi viac hodí že?

zajo79
6. dec 2010

@lucinka1104 obycajne priezvisko, tak obycajne meno je lepsie...

warholette
6. dec 2010

@lucinka1104 mne sa paci k vasmu priezvisku a uz existujucim menam deti meno Tomas a Tobias (s makcenmi a dlznami). Timeika, Lukasko a Tomasko je podla mna skvela kombinacia 😉

maggie2
6. dec 2010

@lucinka1104 zlatá si, ďakujem za dôveru 🙂 V tomto prípade je dané priezvisko (Balko) ktoré je veĺmi vďačné v tom, že veľa mien sa k nemu hodí. A z tých čo si napísala perfektne sadne Tomáš Balko aj Tobiáš Balko rovnako ako aj prípadne Tobias Balko. Damián Balko nezneje tiež zle. Ale Christopher mi moc nereže, úprimne. Ale iná podoba mena Christopher tam sadne zas dobre: Kryštof Balko som presvedčená môže byť. 🙂

lucinka1104
7. dec 2010

Dakujem ja som vybrala Tomáš už davno ja neviem či som tehu len mam byť z čoho a pre mna je meno taká dilema , že ja to rišim vždy od začiatku tehu Mne sa Christopher tiež nehodí len je to pekné
a dievčenské by sa aké hodilo zvažujem Laura, Emília- Emily, Dajana, Leona, Nikola v tejto forme to chce muž, Viktorka hm? ono k chlapcovi hodilo by sa Richard po tatinovi no Luky mu ako z nosa vypadol on samal tak volať.....
@maggie2

lucinka1104
7. dec 2010

a Ešte Olivertakktoré z týchto je najlepšie Oliver, Tomáš alebo Tobias?

laerke
7. dec 2010

Moj poloviciak je rakusan, tak sme chceli nieco medzinarodnejsie 🙂 Takze pre dievcatko Mia Martina a pre chlapca asi Tobias, mozno Daniel, este sme sa nedohodli.. No chcem aby mal druhe meno Igor, viem ze to moc k sebe nepasuje, no je to po mojom tatkovi 🙂

maggie2
7. dec 2010

@laerke Mia Martina je na Rakúsko ako vyšité aj dobre sa to vyslovuje "Míja-Martína" Tobias je v Rakúsku stále medzi Top 3 takže tých Tobiasov je ajajaj takže Tvoj sa medzi nimi stratí, resp. zapadne 🙂, Daniel je výborné aj výslovnosť znie honosne "Danjel". Myslím že Igor Ti od manžela neprejde, Rakušáci to nevedia klasicky vyslovovať hovorili by stále Iiiigorrr 😉

laerke
7. dec 2010

@maggie2 To nevadi, kedze nezijem v Rakusku... Teda UZ nezijem v Rakusku 😉 Tobias je po buducom krstnom tatkovi tak to byt musi podla "zvyklosti".. Nakoniec sme sa dohodli na Andreas Tobias, chlapovi sa hrozne paci, ze je to dost silne meno 🙂

A ja sama poznam Tobiasov asi 13, v Rakusku A na Slovensku, teraz je to meno nejake trendove 🙂

maggie2
7. dec 2010

@laerke Tobias je v Rakúsku trendové už vyše 20 rokov, na SK až teraz. Andreas Tobias opatrne poznamenávam, nechcem aby si sa urazila, ale úprimne - je to kombinácia 2 silných mien a znie to nie veľmi dobre, nehnevaj sa za úprimnosť, je to strašne akoby silené, nasilu. Pokiaľ ale ho budete volať len Andreas a Tobias bude len v krstnom liste, je to naprosto OK.

laerke
7. dec 2010

@maggie2 Nazor je nazor, za ten sa ospravedlnovat fakt nemusis 🙂 My nikdy nebudeme pouzivat stredne mena, ani v jednom pripade, je to len papier. Mia bude Mia a Andreas bude Andy.. A je to 🙂
Moj muzicek ma 3 mena a stredne nikdy nepouziva, dokonca ani na oficialne papiere mu ich nedavaju. On chcel pre nase bejby nieco "novsie" kedze u nich on aj jeho 3 surodenci maju take.... Tradicnejsie.. On je Friedrich Karl Christian (nemusim komentovat), jeho brat Ernst Rudolph a sestry Heide a Anna Maria.. Takze chcelo to ozivenie 🙂

maggie2
7. dec 2010

@laerke takže potom bude mať Tvoj syn naozaj solídnych predkov (ak hodnotím podľa tých mien) 😉 darmo je, niet nad tradičné mená. Náhodou veľmi pekné 🙂

adikad
7. dec 2010

Ja mam zatial mena len pre dievcatko bud Lea, alebo Nella.

petrark
8. dec 2010

Terezka sa vam nepaci?

petra53
8. dec 2010

@petrark mne sa páči - Tereza, nie Terézia, ale dôležtejšie je, či sa páči tebe 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre