Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

lilla244
22. feb 2011

@andiy ja mam sestranicu Natasu a volame ju odjakziva Tasa .. iba dedko jej vravi nasta 🙂

majina.b
22. feb 2011

dnes som našla str. ale česku: http://www.detijmena.info/

je tam význam mien, aj rôzne kombinácie mien čo si rodičia vymysleli 😉

aurorag
22. feb 2011

ahoj, neviete, ci existuje aj pre Slovensko taka statistika mien?

milasssku
23. feb 2011

@micurka Naša Lili mala byť Lilien, ale taká milá pani na matrike nám to zatrhla, vraj kde sme to počuli , že čo to za meno sme si vymysleli.Hodila nám pred nos knihu z krstnými menami že máme si vybrať normálne.Nie som žiaden rasista, ale ide ma roztrhať ke´d po Žiline počujem ako mamička kričí na syna Sandokanko alebo Esmeralda,tak to už je čo za meno ? To im schválili ? Keď čítam iné fóra,ostatne mamičky maju aj Lilien, len ja som nemohla :( vrrr... 😠

b1105
23. feb 2011

@lola11

To mas pekne mena pre dievcata my by sme mali tiez Alexandru keby sme mali mat dievca a urcite by sme ju volali Alexa alebo Alexis a zo Sasy mi idu vlasy dupkom to sa mi nepaci. No ved ten Gabriel bude Gabo uz to vidim a Marko nie to teraz strasne leti to meno a my mame radsej take co niesu az take moc davane v tom obdobi, Kristian sa paci aj mne ale nie manzelovi je to tazke tieto muzske mena tu take hrozne a tych par co je peknych ide stale do kola.

drobik1
23. feb 2011

ahojte tak mi mame Dominiku a syna Nicolasa..velmi sa mi to meno nepacilo ale uz som si zvykla.. 🙂 no a chceli by sme este jedno dieta a ak by bolo dievca asi Linda a chlapec no to netusim lebo sa mi ziadne nepaci.. ☹

andiy
24. feb 2011

@drobik1 Ahoj,my uvazujeme o mene Nikolas,len neviem či dame ak to bude chlapec Nikolas alebo Nicolas 🙂 A rozmyslali sme aj o inych menach a to sa nam paci len Dávid tak neviem 😀 a pre dievcatko bud Nikolka/Nicol (moj typ) a manzel chce Natašu ak by to teda bolo dievcatko 🙂 Je ovela tazsie najst pekne meno pre chlapc ako pre dievca 🙂 a mne sa paci aj Jakub alebo Samuel 🙂)

andiy
24. feb 2011

@syslica oo tak Alan sa mne velmi páči a manzel nechce ani pocut ☹ a ten Eliáš je tiež velmi pekne meno 😕 Ja tiez moc neoblubujem zahranicne mena skor nase 🙂 Mne sa paci aj Samko ale Kubko 😀 ale rozmyslame o Nikolasovi 😵 ako by si ty volala Eliáša? okrem Eliáško ( mne nic nenapada 🙂 )

majina.b
24. feb 2011

http://korzar.sme.sk/c/5779670/narodila-sa-prva...

z diskusie, ako ovplyvňuje TV
Romantickí rodičia odchovaní seriálmi
To sa dalo čakať. Potom ako vyšli zo svojho PANELÁKU rozmýšľali, či namiesto NEMOCNICE NA KRAJI MESTA nenavštívia ORDINÁCIU V RUŽOVEJ ZÁHRADE...Momentálne poslal otecko mamičke POŠTU PRE TEBA, v ktorej jej znova navrhuje šantenie počas TISÍC A JEDNEJ NOCI, lebo Šeherezádka potrebuje bračeka Onurka, predsa. Čo by pre neho mamička nespravila? Aj MODRÉ Z NEBA by mu zniesla. Ide o zmiešané manželstvo, ktoré dokazuje, že ČESKOSLOVENSKO MÁ TALENT a vedia ako zo svojho dieťaťa urobiť hneď od začiatku SUPERSTAR. Komu sa to nepáči, nech sa sťažuje na LAMPÁRNI ale je celkom možné, že si za to na neho posvietia POD LAMPOU, skončí v PAĽBE a porozprávajú sa s ním REPORTÉRI. To je ešte lepší prípad, lebo by si vás na pokec mohla zavola ŠÉFKA. Možno hovorím BEZ SERVÍTKY a trochu aj NA TELO, ale to vydržíte, veď ste PROFESIONÁLI.

cinamon7
24. feb 2011

@majina.b 😀 ked som rodila ja, narodil sa Onur 17.rocnej romke, inac uz jej tretie dieta 😀

peta268
24. feb 2011

Ahojte my mame chlapceka Danielka, ja som chcela Jakuba, tatinko chcel Adriana a vznikol z toho Daniel. A chcecli by sme este aj dievcatko - Linda 🙂

drobik1
27. feb 2011

@andiy ahoj no mne sa Nicolas tiez velmi nepacilo ale na vyber sme velmi nemali.. 😉 pre dievca je to lahsie ale aj teraz by sme este chceli babo ak sa podari a meno mam zase len pre dievca Linda 🙂 keby bol chlapec tak fakt neviem... ☹

slavkamesinova
28. feb 2011

ahojte baby radi by sme sa ku vam pridali...my este nevieme co cakame...mena este nemame my asi budeme vyberat podla nasho prezviska sme v 10tt ak viete poradte nam 🙂

drobik1
28. feb 2011

@peta268 ahoj tak drzim palce aj my by sme chceli este dievcatko a tiez sa mi paci Linda 🙂

lola1405
28. feb 2011

my budeme mat chlapseka a bude sa volat ANTON !!! 🙂

nella753
28. feb 2011

Mne sa najviac pacia mena Lucia, Laura, Martin a Zuzka. A co sa tyka zahranicnych mien tak Lizzy, Shane, Mia, Ketlin...

ludike01
28. feb 2011

Ahojte, my cakame dievcatko a podla vsetkeho sa bude volat Mia. Len som z toho trosku zmatena, lebo to meno sa mi paci, ale zdrobnenina na to nie je az taka pekna...Mijuska? Mijinka?Mojmu manzelovi sa to velmi paci, aj mne, ale viaceri nam rozpravaju ze sa to nehodi k priezvisku...volala by sa Mia Guľvášová, čo vy na to poviete?ďakujem pekne

edita84
28. feb 2011

@ludike01 Mia je pekné meno a podla mňa nepotrebuje zdrobnelinu, skúste pripojiť ešte meno k Mie akoby to znelo moja zníme má dcérku Carmen Lea a veľmi sa to k sebe hodí 😉

ludike01
28. feb 2011

@edita84...ďakujem pekne za názor 😉

syslica
28. feb 2011

@andiy No, Eliáška by som volala ešte Elinko, Linko, Lio, Eli.... 🙂 Nám ak sa aj do tretice namiesto syslinky zadarí chlapček, tak bude Bystrík (hoci to v kombinácii s priezviskom znie ako z atlasu chrobákov 🙂 ), teda Bisťo, Bisťulko, Bystrinko 🙂 🙂

andiy
28. feb 2011

@syslica ja som teraz objavila meno BRUNO 🙂 teraz je to horuci tip 🙂

anjelicek26
28. feb 2011

@andiy - Bruna poznam len jednoho, je to nadherny chlapcek 😵

syslica
28. feb 2011

@anjelicek26 &andyi Žeby Bruno Ciberej? 😀 Ja poznám tiež, dvoch, vlastne si myslím, že táto téma je super na inšpirácie, ale koniec koncov sa rozhodujú rodičia podľa svojich preferencií a pocitov ... a aj priezvisko je dôležité, aby to spolu ladilo... veď vy to všetky viete 🙂 tak príjemné vyberanie a dobré konečné rozhodnutie!

andiy
28. feb 2011

@anjelicek26 ooo s manželovi napadlo,povodne sme chceli Nikolasa ale teraz ten Bruno nam dajako ucaroval 😅

andiy
28. feb 2011

@syslica to máš pravdu,Bruno sa k priezvisku hodi 🙂 a pre dievčatko sa nám paci ANETKA 🙂

anjelicek26
28. feb 2011

@syslica - iny ma inspiroval 😅 😅 😅 Ale je to pekne meno, neda sa nijako skomolit, ani neni u neho tendencia to nejako zdrobnovat, lebo v slovencine to robi snad kazdy, ked povedal moj tatino nasej malej posledne ze Sasenocka - no ze koniec, sa mi az chlpy zjezili na krku, u nas jej hovorime Alex, ako vsetci ostatny... my mame take univerzalne mena pre obe deti, zijeme uz v tretej krajine v poradi a chceme, aby detom nekomolili mena 🙂

lucinka1104
28. feb 2011

Njakrajšie dievčenské mená su Nikol, Timea, Nelie, Olívia, Emily, Leonie, Zoe, Michaela, Zaira
chlapčenské Lukáš, Nikolas, Oliver, Damián, Adrián ale jasné je to vec nazoru a vkusu a spojenie Gabriel Bruno,

ollski
1. mar 2011

@ludike01 hm, mne osobne sa Mia k vasmu priezvisku moc nehodi....je to na vas, ked sa vyda bude mat pravdepod ine 😉...skor by som volila nejake tradicnejsie meno (alebo Silvia, Hanka, mozno Rebeka, Simona 😀 ....Michaela, Aneta, Linda, Sara, Dominika...)..este mate chvilku casu, mozete skusat kombinacie 😉

ludike01
1. mar 2011

@ollski ahoj...fakt sme uz presli asi cely kalendar a aj stranky na nete a.....NIC. sice mne sa pacilo viacero, ale mojmu manzelovi sa to v hlavke nejako zakorenilo a stale len Mia, Mia, Mia. Povedal mi ze je mu to nakoniec jedno ake dam ja, ze to necha na mna, ale ked viem, ze jemu sa lubi iba to jedno...a asi budem kaslat na to ze nepasuje k priezvisku, ved kolko ludi si mysli ze prave ich meno alebo meno ich dietata pasuje k ich priezvisku a pritom to tak nie je...a zase moj nazor je taky, ze meno je meno a priezvisko je priezvisko...🙂 to sa teraz iba tak utesujem sama pre seba 🙂 ale este budem aj tak rozmyslat 🙂 dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre