Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

sevzuz
6. júl 2011

ahojte babule a akoby ste riesili toto: mne sa strasne paci meno Nela ale manzelovi sa nepaci aj ked povedal ze si mozem dat co chcem 😒 On by chcel Kristinku ale TP mam 19.12 a to by babatko malo do mesiaca vybavene aj narodky, aj Vianoce, aj meniny 😝 a ja naschval vyberam tak aby aspon meniny boli v lete. Inak zatial na 100% nevieme ci bude dievcatko alebo chlapcek, pre chlapca nemame meno vobec. Pri prvom chcel mm po sebe Daniel, ale nakoniec sa dva dni pred porodom rozhodol, ze by si na to nezvykol. A to ja som bola proti ale ked som videla ako mu na tom zalezi, aby sa sa volal po nom, tak som suhlasila, aj ked to nakoniec zmenil on sam 🙂

mojong
6. júl 2011

@zuzana76 ved prave pre to sa to paci aj mne 😉 my sa tak doma bezne medzi sebou oslovujeme s muzom a konecne by to meno mal niekto aj oficialne 🙂

evabb35
6. júl 2011

@ajuskasmile páči sa mi.

evabb35
6. júl 2011

@mojong pekné meno.

evabb35
6. júl 2011

@riave Mne by sa páčilo Martin. Vieš, tých Lukášov a Tadeášov či Tobiášov je tak veľa...Alebo nejaké dlhšie meno by sa mi hodilo k Tomu priezvisku. Napr. Maximilian, Sebastian, Rastislav, Miroslav, Branislav, Alexander, Ľudovít, Slavomír...alebo nejaké na V - Vladimír, Vincent, Viliam....

evabb35
6. júl 2011

@kristinka86 pekné. Mne sa ešte veľmi páči Ratibor.

riave
6. júl 2011

@evabb35 vdaka za radu, budem to zvazovat, ten Maximilian neznie zle 🙂

evabb35
7. júl 2011

@riave Ešte ma napadlo meno, v ktorom by bolo písmeno E a R - Peter, Marek, František. /Keď si predstavím vizitku alebo obchodný názov firmy s takým menom a priezviskom.../
Alebo meno začínajúce na Š - Štefan, Šimon.

usacek79
7. júl 2011

my mame obaja krstne na M (Marek a Marianna), a teda aj spoločné priezvisko je na M, takze chceme ostat aj pri detoch pri inicialkach MM 🙂
Takze to bude Marko a Marína (prípadne Mila, to sa ešte rieši 😀 )

riave
7. júl 2011

@evabb35 vdakaaa 🙂 som zvedava co z toho sa bude manzelovi pacit, mne sa Šimon paci 🙂

syslica
7. júl 2011

@mojong Pekné meno 🙂 Deti, keď sa chcú vysmievať, nájdu si dôvod - nemusí to byť vždy meno, ale podľa mňa sa nemusíš tým už vopred trápiť 😎 Nie je také otrepané a pritom ozaj pekné. No ja poznám aj malých Cyrilov, Metodov, jedného Gorazda a jedného Vratka + zopár Jergušov 😀 - žiaden nemá zatiaľ so svojím menom "problém"...

boobaa
7. júl 2011

ahoj, ja čakám dvojičky, zatial neviem pohlavie ale pre dievčatká mám vybraté: Stella a Natali, chlapci: Arthur a druhé ... neviem 🙂
S partnerom sa trochu hádame, jemu sa nepáčia moje varianty, že vraj ked sme na slovensku nech sú deti : Stela, Artur, Natalia .... mne sa zasa tieto ,,obyčajné" varianty nepáčia. 😝

evabb35
8. júl 2011

@kristinka86 Ratibor je slovanské meno a meniny má 9. augusta.
http://veronkaondrik.blogspot.com/2009/04/slova...

uhlopriecka
8. júl 2011

@mojong
@zuzana76
baby aj ja suhlasim. pred nedavnom sme sa viac-menej rozhodli pre mojmira. este je srandovne zdrobnenie mojmirko (moj mirko). a presne ako hovori mojong, aj my sa volame s manzelom navzajom mojko, mojo, takze do rodiny zapadne. k tomu vsetkemu je to stare slovanske meno a mojmir I. vytvoril velku moravu + mojmirovci vladli dalej vo velkomoravskej risi v 9.tom storoci (mojmir, rastislav, svatopluk) 🙂 meniny ma 14.augusta

anjelicek26
8. júl 2011

@uhlopriecka - ja viem, ze kazdemu sa ma pacit ine meno, ale Mojmir? To ako vazne. Mi to prijde ako vytahovanie mien, ktore by fakt mali ostat v historii, lebo dietatu narobia viac starosti, ako radosti... nasi dali mojej sestre meno Bozenka, no ta im za to dnes velmi dakuje, resp. - ona sa za svoje meno hanbi a ho nepouziva.

zuzana76
8. júl 2011

@anjelicek26 ja si zase myslim, ze to je o tolerancii
ja poznam aj jedneho Svorada a nemyslim, ze by mal niekedy problem so svojim menom

anjelicek26
8. júl 2011

@zuzana76 - podla mna co sa tyka mena - ide o to, ako sa k tomu postavi dieta samotne a kedze charakter dietata, jeho senzibilitu a schopnost sa presadit v kolektive v den kedy sa narodi neviem odhadnut, tak mu to "specialnym" menom radsej nekomplikujem.

Jasne su aj pripady, kedy su strelene mena a su to sebavedomi ludia, ale poznam aj X pripadov ludi, ktori sa za mena hambia a casto nadavaju na skutocnost, co to ich rodicov vtedy vlastne napadlo....

zuzana76
8. júl 2011

@anjelicek26 ano, ja viem, ze mnohi sa za svoje mena aj hanbia, ale to potom treba podla mna aj pristupovat vychovne k takemu cloveku, dodavat mu viac sebavedomia, objasnit napr. preco prave take meno mu vybrali , napr ak nesu meno po niekom, koho si mama alebo otec nesmierne vazia, lebo pre nich urobil nieco nezvycajne atd... ale viem, ze proste cloveku sa neda rozkazat a vzdy prevychovat, ze proste niekedy sa za meno hanbia ich nositelia

majonka79
8. júl 2011

Ahojte, my čakáme dievčatko a bude to na 90% Natálka, ešte mám v zálohe: Laura, Paulínka, Kristínka 😀

kristinka86
8. júl 2011

@evabb35 @evabb35 Dakujem za ten zoznam. Meno Ratko tam ale nie je - viem len to, ze je srbskeho povodu.. Ale ja som chcela meno po mm a este k tomu, aby mal malicky meninky podla naseho kalendara..Ale kto vie, ake dame druhe - jednoznacne zas nieco slovanske..

kristinka86
8. júl 2011

@majonka79 Az raz budeme mat dievcatko, tak sa bude volat Kristinka! 😵

sirinka
9. júl 2011

@boobaa v hovorenej forme je uplne jedno, ako sa pisu a co sa tyka pisania, iba im to bude komplikovat, ked budu musiet vsade zdoraznovat, ze maju v tom mene nejake pismenka navyse.... 😉 ale v uplnej podstate je to jedno, mena su pekne tak ci tak....

sirinka
9. júl 2011

@uhlopriecka vybrali ste super, zaujimave meno...ja som sa tiez snazila vybrat tak, aby ich nebolo prilis vela v triede s rovnakym menom...

syslica
9. júl 2011

@sirinka Súhlas 😉 aj keď u nás na ulici je 10 detí predškolského veku - z toho 3 Klárky 🙂 Meno pre dieťatko treba vyberať citlivo, to je pravda, napríklad taká Scholastika by mala zotrvať v zabudnutí 😉 , ale dnešná doba je tolerantnejšia (veď kto by už pred 10 rokmi dal synovi meno Samuel alebo Timotej - a dnes koľko takých šuhajkov nám tu behá!).Tak možno o pár rokov dopadnú dnes raritné Mojmír, Gregor, Cyril, Bystrík, či Jerguš, ktovie?
A to, ako sa dieťa zžije s menom, závisí vo veľkej miere aj od toho, ako sa k menu postavia rodičia a okolie, napríklad aj od faktu, či je to menu zdedené alebo v rodine unikátne. Ja som staršiemu syslíkovi popravde povedala, že meno si vybral sám, keď bol v brušku a dodnes je naň hrdý, aj keď väčšine pýtajúcich sa musí vysvetliť "viete ako ten zbojník Lapin 😝 " mladšiemu vyberal meno ocko - a vybral dobre 🙂

sirinka
9. júl 2011

@syslica no ved prave, ked som jej davala toto meno, aj v ruzinovskej porodnici mi tvrdili, ze to uz davno nemali a teraz ich aj ja poznam dost....no ale isto menej ako ema, sofia a spol....s roznymi obdobami....

evabb35
9. júl 2011

@anjelicek26 Vieš, ale keď sa zíde v jednej triede viac detí s jedným menom , tak to je potom trošku problém, keď učiteľka povie meno a zdvihne sa polovica triedy. Pamätám si ešte zo školy dieťa, ktoré malo nezvyčajné meno na tú dobu /dnes už pomaly bežné meno/ a dodnes sa mi pri tom mene vybaví konkrétny človek.

evabb35
9. júl 2011

@riave ešte ma napadlo meno Ivan. K Vášmu priezvisko by sa možno hodilo.

evabb35
9. júl 2011

@syslica Jerguš je veľmi pekné meno. Keď začujem na ihrisku také meno, tak len musím konštatovať, že je to dobrá voľba. A hodí sa k takým slovenským priezviskám, ku ktorým je niekedy problém vybrať správne meno.

siusinocka
9. júl 2011

ahojte, ja som dala prvému Šimon - lebo sme hľadali meno, ktoré sa nedá povedať škaredo - a pre dcéru som mala vybraté Terezka. pri druho tehotenstve si muž vysníval Huga alebo Olíviu... ked som sa konečne koncom 8 mesiaca stotožnila Hugom tak prišiel s vetou, tak sa volá susedov nový pes, my mu nemôžeme dať také meno... nakoniec sme dali Radoslav po mužovi.. ale pri krste som si to neodpustila takže sme ho krstili Radoslav - Hugo....

evabb35
9. júl 2011

@siusinocka Radko je veľmi pekné meno. Len nemám dobré skúsenosti s dávaním mien po otcoch.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre